آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مقررات MiCA: رژیم رگولاتوری اتحادیه اروپا چگونه بر استیبل کوین ها تأثیر می گذارد؟

مقررات MiCA: رژیم رگولاتوری اتحادیه اروپا چگونه بر استیبل کوین ها تأثیر می گذارد؟

به گزارش زوم ارز، در حالی که با پیشرفت سریع ارزهای دیجیتال، جهان در حال تغییر است، اتحادیه اروپا  با اتخاذ مقررات بازارهای دارایی رمزنگاری شده ، گامی قابل توجه در تنظیم استیبل کوین‌ها برداشته است. در عین حال، با فروپاشی UST Terra Luna و بروز سؤالاتی درباره اهمیت سیستمی استیبل کوین‌ها، پاتریک هنسن از Circle، اهمیت MiCA و پیامدهای آن برای مقررات استیبل کوین در اتحادیه اروپا را بررسی می‌کند.

تأثیر نظارتی MiCA چیست؟

مقررات بازارهای دارایی رمزنگاری شده در اتحادیه اروپا، به عنوان نقطه عطفی در نظارت بر استیبل کوین‌ها، در دوره جدیدی پیشرفت بزرگی را نشان می‌دهد. MiCA با معرفی یک چارچوب قوی، تمرکز خود را بر “استیبل کوین‌های قابل توجه” قرار می‌دهد. این دارایی‌های دیجیتال که فراتر از آستانه‌های مشخصی قرار دارند، اکنون با نظارت دقیق سازمان بانکداری اروپا (EBA) در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.

تحلیل پاتریک هنسن بر روی MiCA، رویکرد منحصر به فرد آن را برجسته می‌کند و وظایف نظارتی را به EBA واگذار می‌کند و در عین حال اقدامات احتیاطی بیشتری را اعمال می‌کند. با این حال، در همسو کردن معیارهای MiCA با مدل‌های تثبیت‌شده مانند چارچوب کمیته بازل در نظارت بانکی (BCBS) برای بانک‌های مهم سیستمی جهانی (G-SIB)، تفاوت‌هایی وجود دارد.

اجرای MiCA نشانگر یک گام مهم در تنظیم بازار رو به رشد استیبل کوین‌ها، تضمین ثبات مالی و حمایت از مصرف‌کننده در اتحادیه اروپا است. با ادامه تکامل دارایی‌های دیجیتال، نقش نظارتی اتحادیه اروپا در شکل‌دهی به چشم‌انداز استیبل کوین و تعیین استانداردهای نظارت و مسئولیت‌پذیری در حوزه کریپتو، بسیار مهم خواهد بود.

بررسی رژیم اهمیت برای استیبل کوین ها در مقایسه

تحلیل مقایسه ای رژیم اهمیت MiCA را روشن می کند و همسویی با چارچوب های موجود اتحادیه اروپا مانند مکانیسم نظارتی واحد و نظارت بانک مرکزی اروپا بر ابزارها، طرح ها و ترتیبات پرداخت الکترونیکی (PISA) را آشکار می کند. با این حال، نابرابری‌ها در مورد آستانه‌های اهمیت ظاهر می‌شوند.

در همین حال، آستانه سرمایه بازار MiCA از معیارهای مورد استفاده برای تعیین G-SIB متفاوت است، که نشان دهنده نیاز به یک رویکرد ظریف است. در حالی که چارچوب نظارتی اتحادیه اروپا نظارت EBA را توجیه می‌کند، برخلاف G-SIB، در ارزیابی دقیق ریسک‌های سیستمی ضعیف است. در نتیجه، یک پیشنهاد پیشنهاد می‌کند که رویکرد دو منظوره MiCA برای کاهش بهتر ریسک‌های سیستمیک ناشی از استیبل کوین‌ها از هم جدا شود.

به ویژه، این تجزیه و تحلیل بر اهمیت پالایش چارچوب نظارتی MiCA برای رسیدگی موثر به چالش‌های در حال تکامل ناشی از استیبل کوین تأکید می‌کند. از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده همچنان در امور مالی جهانی مورد توجه قرار می گیرند، اطمینان از اقدامات نظارتی قوی برای حفظ ثبات مالی و اعتماد سرمایه گذاران به اکوسیستم دارایی دیجیتال بسیار مهم است.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده