لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

مارک کوبان، آزمایشگاه‌های یوگا منجر به واکنش شدید نسبت به تغییر حق امتیاز NFT در OpenSea شدند

مارک کوبان، آزمایشگاه‌های یوگا منجر به واکنش شدید نسبت به تغییر حق امتیاز NFT در OpenSea شدند

مارک کوبان، آزمایشگاه‌های یوگا منجر به واکنش شدید نسبت به تغییر حق امتیاز NFT در OpenSea شدند

به گزارش زوم ارز، مارک کوبان و سازنده باشگاه قایق بادبانی Bored Ape Labs از جمله بازیگران اصلی بودند که روز جمعه علیه پلتفرم تجاری NFT OpenSea، در روز پنجشنبه اعلامیه شرکت صحبت کردند. که قصد دارد حق امتیاز پدیدآورندگان را در غروب آفتاب اجرا کند.

کوبان، کارآفرین میلیاردر فناوری، در نوشت: “جمع آوری و پرداخت نکردن حق امتیاز در فروش NFT یک اشتباه بزرگ توسط OpenSea است.” تویتر جمعه. “این باعث کاهش اعتماد به پلت فرم شده و به صنعت آسیب می رساند.”

اما با توجه به این واقعیت که کوبان خودش یک سرمایه‌گذار OpenSea است، که در دور سرمایه‌گذاری ۲۳ میلیون دلاری سری A در سال ۲۰۲۱ شرکت کرده است، آنها احتمالاً بیش‌تر مورد توجه قرار گرفتند. ارزش بازار NFT در حال حاضر ۱۳.۳ میلیارد دلار است که سری C جمع آوری سرمایه در سال گذشته انجام شد.

پنجشنبه، پس از ماه‌ها ساخت، OpenSea برنامه‌های خود را برای توقف اجرای حق امتیاز اجباری سازندگان اعلام کرد – هزینه‌هایی که معمولاً از ۲.۵٪ تا ۱۰٪ متغیر است، که به فروش ثانویه NFTها تعلق می‌گیرد و به سازندگان پرداخت می‌شود. .

جمع‌آوری نکردن و پرداخت نکردن حق امتیاز در فروش NFT یک اشتباه بزرگ توسط @opensea است. این اعتماد به پلتفرم را کاهش داد و به صنعت آسیب می رساند. و من این را به عنوان یک سرمایه گذار @opensea @DevinFinzer

می گویم

— مارک کوبان (@mcuban) 18 اوت ۲۰۲۳

این حرکت عمدتاً به‌عنوان تسلیم در برابر رقابت سایر بازارهای NFT تلقی می‌شد که در تلاش برای جذب خریداران، حق امتیاز تولیدکنندگان را کاهش داده‌اند. مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران OpenSea، دوین فینزر، قبلاً شدیداً از هزینه‌های خالق به‌عنوان ضروری برای حمایت از حقوق هنرمندان دفاع کرده بود.

پیوستن به محکومیت کوبا در مورد تصمیم OpenSea در روز جمعه، خالقان چندین پروژه NFT از جمله آزمایشگاه‌های یوگا بودند. مندر پاسخ به تغییر خط‌مشی، آزمایشگاه‌های یوگا قصد دارند روند سازگاری خود با OpenSea را آغاز کنند.

سخنگوی Yuga Labs به Decrypt تأیید کرد که این بدان معنی است که شرکت تا فوریه ۲۰۲۴، OpenSea را از تجارت هر دو منع خواهد کرد. پروژه های جدید یوگا و هر پروژه ای که دارای قراردادهای هوشمند قابل ارتقا است. تا به امروز، فروش مجموعه‌های متعلق به یوگا به ازای داده‌های CryptoSlam، بیش از ۹ میلیارد دلار معاملات NFT در کل بازار NFT ایجاد کرده است. >

در تصمیم @opensea برای غروب فیلتر اپراتور خود. pic.twitter.com/ahc155WWkX

— آزمایشگاه‌های یوگا (@yugalabs) 18 اوت ۲۰۲۳

سازندگان دیگر از جمله بتی، بنیانگذار مستعار پروژه NFT Deadfellaz، خواستار بایکوت گسترده صنعت OpenSea. او با کنار گذاشتن اصل رمزنگاری حمایت از تمرکززدایی از طریق سیاست‌هایی مانند تقسیم سود، شرکت را به دلیل شکست‌خوردگی هنرمندان، به‌ویژه هنرمندانی که کمتر حضور دارند، مورد انتقاد قرار داد.

او جمعه در توییتر نوشت

«هنرمندان نوظهور هرگز و هرگز شاهد شروع کار تقریباً هر برند و هنرمند بزرگی که قبل از همه اینها بوده است، نخواهند بود. «نوآوری متوقف خواهد شد، اتکا به بودجه VC باید به یک هنجار تبدیل شود. من آن را میلیون‌ها بار گفته‌ام، اما سازندگانی که کمتر معرفی شده‌اند آسیب خواهند دید.»

پس آیا ما @opensea را تحریم می کنیم؟ اگر با انگیزه‌های سازندگان مطابقت ندارد، سازندگان باید کسب‌وکار خود را به مکان‌هایی منتقل کنند که این کار را انجام می‌دهند.

— BETTY (@betty_nft) 18 اوت ۲۰۲۳

در حالی که بازارهای کوچکتر از جمله Rarible روز جمعه از فرصت استفاده کردند تا تعهد تزلزل ناپذیر خود را به حق امتیاز سازندگان برجسته کنند، برخی در توییتر از تصمیم OpenSea به عنوان یک ناقوس مرگ برای شرکت کنندگان ابراز تاسف کردند. تمرین در سطح صنعت؛ OpenSea تا حد زیادی بزرگترین پلتفرم معاملاتی NFT را نشان می‌دهد که همچنان به این سیاست احترام می‌گذارد.


منبع: decrypt.co

شیما شاکری
شیما شاکری
من شیما شاکری هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده