آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

قانونگذاران در مورد نظارت CFPB بر برنامه های پرداخت و ارزهای دیجیتال بحث می کنند

قانونگذاران در حال بحث در مورد نظارت CFPB بر برنامه‌های پرداخت و ارزهای دیجیتال هستند

قانونگذاران در حال بحث در مورد نظارت CFPB بر برنامه‌های پرداخت و ارزهای دیجیتال هستند

به گزارش زوم ارز، قانونگذاران به پیشنهاد اداره حمایت مالی از مصرف‌کننده برای تنظیم برنامه‌های پرداخت پرداخت بحث کردند. این پیشنهاد شامل “تعریف مشارکت‌کنندگان بزرگ‌تر در بازار برای برنامه‌های پرداخت دیجیتالی مصرف‌کننده عمومی” است که هدف آن تنظیم مقررات شرکت‌های مالی غیربانکی است که بیش از پنج میلیون تراکنش سالانه را پردازش می‌کنند، مشابه الزامات قانونی برای بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری است.

در جلسه استماع، برخی از اعضای کمیته فرعی خدمات مالی مجلس نگرانی‌های خود را نسبت به افزایش نظارت CFPB بر ارزهای دیجیتال ابراز کردند. برخی از قانون‌گذاران اعتقاد داشتند که CFPB ادعای صلاحیت قضایی بر ارزهای دیجیتال را با حداقل مبنای قانونی انجام می‌دهد.

دموکرات‌ها نیز ضرورت نظارت CFPB را با توجه به ماهیت پرنوسان ارزهای دیجیتال که به زیان سرمایه‌گذاری منجر شده است، مورد استدلال قرار دادند.

این قانون به صراحت به ارزهای دیجیتال اشاره کرده و به دلیل گسترش دسترسی CFPB به حوزه‌های مانند تراکنش‌های رمزنگاری و کیف پول‌های خود میزبان بدون صلاحیت مشخص انتقاد شده است.

شاهدان و قانون‌گذاران ابراز نگرانی‌های خود را در مورد پیامدهای مبهم این قانون برای دارایی‌های دیجیتال، اعم از پاتریک مک‌هنری و فرانسوی هیل، نماینده های قانونگذاری، انجام داده‌اند.

برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال، وارن دیویدسون، نماینده از ایالت اوهایو، برجسته کرد که چالش‌هایی در جستجوی راهنمایی قطعی از نهادهای نظارتی وجود دارد. به عبارت دیگر، کریستوفر اودینت، استاد حقوق، از ورود ارزهای دیجیتال تحت نظارت CFPB حمایت کرد و با اشاره به واقعه فروپاشی بزرگ غول تبادل ارزهای دیجیتال FTX، بیان کرد که این واقعه روشن می‌کند که در گذشته، اطلاعات کافی درباره واقعیت معاملات و به چه نحوی دارایی‌های مصرف‌کننده رسیدگی می‌شد، در دسترس نبوده است. این موضوع نشان از نیاز به تجنب اینگونه وقایع و تقویت نظارت بر ارزهای دیجیتال دارد.

منبع: crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده