آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کاوا KAVA چیست؟

ارز کاوا KAVA چیست؟

ارز کاوا Kava چیست؟ با توسعه بازار ارزهای دیجیتال و دنیای مالی غیرمتمرکز DeFi پروتکل های بیشتری وجود دارد که دخالت اشخاص ثالث را حذف می کند. Kava.io یکی از پلتفرم های وام دهی چند زنجیره ای دیفای DeFi است که از چندین ارز رمزنگاری شده استفاده می کند تا به کاربران اجازه دهد بدون نیاز به یک واسطه یا سازمان، دارایی های خود را وام بگیرند و یا وام دهند.

توکن پلتفرم Kava.io، کاوا KAVA است. در واقع کاوا توکن کاربردی و حاکمیتی بلاکچین کاوا می باشد. این پلتفرم دارای توکن دیگری به نام USDX است که یک استیبل کوین می باشد. در ادامه این مقاله شما می توانید با این ارز دیجیتال و پلتفرم آن به طور کامل آشنا شوید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز کاوا KAVA را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای کاوا در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت کاوا | قیمت KAVA) را مشاهده نمایید.

معرفی پلتفرم وام دهی Kava.io

معرفی پلتفرم وام دهی Kava.io
معرفی پلتفرم وام دهی Kava.io

Kava.io اولین پلتفرم دیفای DeFi است که بر روی شبکه کازماس Cosmos ساخته شده است. کازماس خود را به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز از بلاکچین های مستقل و موازی توصیف می کند. همانطور که می دانید بانک های سنتی به مشتریان اجازه می دهند با استفاده از دارایی های موجود خود وام بگیرند. با کاوا، می توانید با ارز دیجیتال خود به عنوان وثیقه وام بگیرید. شما دارایی های خود را که همان رمز ارزها می باشند، به عنوان وثیقه برای گرفتن وام از پروتکل کاوا در دسترس قرار می دهید.

کاوا در واقع یک پلتفرم وام دهی چند زنجیره ای دیفای DeFi است که می توانید با در دسترس قرار دادن سرمایه خود در هر زمان که بخواهید، بدون نیاز به فروش ارز دیجیتال خود وام بگیرید. به عبارت دیگر کاوا را می توان به عنوان یک بانک غیرمتمرکز دید که وام دادن ارز را با قراردادن رمز ارز به عنوان وثیقه، تسهیل می نماید. لازم به ذکر است که بر خلاف بانک های متمرکز که خود با دادن وام سود می برند، پلتفرم غیرمتمرکز کاوا سود را به کاربران باز می گرداند. این کار از طریق APY های جذاب و پاداش دادن به کاربران در توکن بومی پروتکل انجام می شود.

هدف پروتکل کاوا این است که یک پلتفرم غیرمتمرکز و جهانی برای خدمات مالی باشد که به کاربران در سراسر جهان امکان می دهد از دارایی های دیجیتال خود درآمد بیشتری کسب کنند. برای دستیابی به این هدف، توکن بومی KAVA وجود دارد که به کاربران حق مالکیت و تصمیم گیری در مورد آینده پلتفرم را می دهد.


نیم نگاهی به توکن کاوا KAVA

نام اختصاری KAVA
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۵۴،۰۰۴،۱۱۰
مقدار در گردش ۱۴۴،۱۹۷،۷۶۸
وب سایت رسمی kava.io
بلاکچین اکسپلورر mintscan.io

kava.bigdipper.live

explorer.binance.org

kavascan.com

hubble.figment.network

وایت پیپر https://docsend.com/view/gwbwpc3
پیج های ارتباط رسمی medium

twitter

سورس کد https://github.com/kava-labs

ارز دیجیتال کاوا KAVA چیست؟

ارز دیجیتال کاوا KAVA چیست؟
ارز دیجیتال کاوا KAVA چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، کاوا KAVA توکن بومی پلتفرم Kava.io است که یک توکن کاربردی و حاکمیتی در پلتفرم می باشد. به طور خلاصه می توان گفت، دارندگان توکن کاوا Kava در پلتفرم از قدرت بیشتری برخوردار هستند. توزیع توکن بومی کاوا به فعالیت شبکه بستگی دارد. همه کاربران در این پلتفرم از طریق این توکن پاداش دریافت می کنند.

هر چه تعداد کاربران در شبکه بیشتر باشد، توکن کمیاب تر است. در ادامه شما می توانید موارد استفاده و کاربردهای توکن کاوا Kava را مشاهده نمایید:

۱.حاکمیت

با داشتن توکن های کاوا KAVA، شما به عنوان یک کاربر حق رای دادن به تغییرات پلتفرم را دارید. شما می توانید با رای دادن به پار امترهایی که پروتکل را توسعه می دهد، آن را بهبود بخشید. اغلب در پروتکل های دیفای مشاهده می شود که عملکرد یک توکن بومی تا حد امکان آن پروتکل را غیرمتمرکز نگه می دارد و از یک اکوسیستم امن برای تراکنش های مالی اطمینان حاصل می کند.

۲.امنیت

در یک شبکه غیرمتمرکز، امنیت توسط کاربران و مشارکت کنندگان شبکه حفظ می شود. کاوا بر اساس الگوریتم اثبات سهام یا Proof of Stake کار می کند. بنابراین توقف توکن های کاوا KAVA به امنیت شبکه کمک می کند.

۳.آخرین گزینه وام دهی

در پلتفرم کاوا، زمانی که موجودی کمتر از حد وثیقه می باشد توکن کاوا به عنوان یک کوین اندوخته عمل می نماید. در اینجا، توکن کاوای جدیدی تولید خواهد شد و برای خرید USDX استفاده می شود.


معرفی استیبل کوین کاوا USDX و کاربردهای آن

معرفی استیبل کوین کاوا USDX و کاربردهای آن
معرفی استیبل کوین کاوا USDX و کاربردهای آن

USDX استیبل کوین شبکه کاوا می باشد. از این استیبل کوین در کاوا برای موارد زیر استفاده می شود:

 1. در پلتفرم کاوا کاربران قادر خواهند بود پس از دریافت استیبل کوین USDX، آن را استیک کنند و در مقابل سود دریافت کنند. در واقع می توان گفت کسب سود یکی از کاربردهای آن است.
 2. استیبل کوین USDX می تواند در پلتفرم کاوا برای پرداختی عمومی استفاده شود.
 3. علاوه بر مواردی که گفتیم، کاربران می توانند با دریافت این استیبل کوین از پلتفرم کاوا، برای خرید دیگر رمز ارزها استفاده نمایند.

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کاوا

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کاوا
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کاوا

کاوا Kava در سال ۲۰۱۸ توسط Kava Labs و سه نفر به نام های Ruaridh O′Donnell، Brian Kerr و Scott Stuart بنیانگذاری شد. این تیم یک فروش توکن عمومی برای ۶.۵% از عرضه کوین های کاوا KAVA ترتیب داد. فروش توکن در صرافی بایننس سازماندهی شد، در حالی که تیم حدود ۳ میلیون دلار جمع آوری کرد.

در آگوست ۲۰۲۰، پروتکل وام دهی کاوا رسما در پلتفرم کازماس Cosmos فعال شد و به بایننس کوین BNB اجازه داد به عنوان وثیقه برای وام های کریپتو در USDX قرار گیرد. از آن زمان، کاوا بیش از ۸ میلیون دلار وام در USDX، و حدود ۲۴ میلیون دلار در BNB به عنوان وثیقه ثبت کرده است.


عملکرد پلتفرم کاوا Kava چگونه است؟

عملکرد پلتفرم کاوا Kava چگونه است؟
عملکرد پلتفرم کاوا Kava چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفتیم کاوا Kava به کاربران خود این امکان را می دهد تا بدون نیاز به یک واسطه مالی سنتی، دارایی ها را وام بگیرند و یا وام دهند. کاربران شبکه می توانند از USDX برای وثیقه دارایی های رمزنگاری خود یا همان ارزهای دیجیتال استفاده کنند. USDX به عنوان استیبل کوین کاوا در سراسر شبکه عمل می کند. برای دریافت وام USDX، کاربران باید ارز دیجیتال خود را در یک قرارداد هوشمند در شبکه ذخیره کنند. ارز دیجیتال قفل شده به عنوان امنیت برای وام عمل می کند.

در پلتفرم کاوا امکان دارد کاربران قصد داشته باشند تا وام های وثیقه ای مختلفی را دریافت نمایند و با این کار برای رمز ارزهای پشتیبانی شده در کاوا، اهرم تلفیقی ایجاد نمایند. برای مثال شما می توانید رمز ارزهای خود را در کاوا قفل نمایید و متناسب با ارزش دارایی که قفل کردید، استیبل کوین USDX را دریافت نمایید.


بررسی ویژگی های ارز دیجیتال کاوا

بررسی ویژگی های ارز دیجیتال کاوا
بررسی ویژگی های ارز دیجیتال کاوا

کاوا Kava به عنوان یک سیستم وام دهی ویژگی های زیر را به کاربران ارائه می دهد. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. با استفاده از پلتفرم وام دهی کاوا کاربران می توانند به صورت خیلی سریع با استفاده از ارزهای دیجیتال وام دریافت کنند.
 2. استیبل کوین پلتفرم کاوا یعنی USDX امکان ضمانت گذاری دارد و به دارندگان آن سود ارائه می شود.
 3. پلتفرم کاوا در نظر دارد تا انواع مختلفی از رمز ارزها پشتیبانی نماید و محصولات جدیدی را به کاربران ارائه نماید.
 4. کاوا به دلیل عملیات زنجیره ای متقابل و قابلیت همکاری که از طریق شبکه کازماس Cosmos که در ان پروتکل میزبانی می شود، منحصر به فرد است.
 5. کاوا از یک پلتفرم کاربر پسند برخوردار است و دسترسی به طیف وسیعی از دارایی ها را فراهم می نماید.

بررسی اهداف ارز دیجیتال کاوا Kava

بررسی اهداف ارز دیجیتال کاوا Kava
بررسی اهداف ارز دیجیتال کاوا Kava

امروزه مشاهده می شود که پلتفرم کاوا Kava نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. پلتفرم کاوا در نظر دارد تا به عنوان اولین پلتفرم DeFi شناخته شود. موارد زیر اهدافی که هستند که این پلتفرم قصد دارد در آینده به انها دسترسی پیدا کند:

 • در اختیار قراردادن ویژگی های دیفای برای دارایی هایی که قبلا به دیفای دسترسی نداشته اند، از جمله اهداف کاوا می باشد.
 • گسترش قابلیت های دیفای با استفاده از اهرم غیرمتمرکز از دیگر اهداف کاوا است.
 • شناخته شدن به عنوان اولین پلتفرم دیفای را می توان یکی از اهداف کاوا دانست.

در اینجا باید توجه نمود که هر چقدر کاوا بتواند در دسترسی به اهداف خود موفقیت آمیز عمل کند، از آینده خوبان ی برخوردار خواهد بود. لازم به ذکر است که این پلتفرم کاربر پسند می باشد و استفاده از آن آسان است.


بررسی نقشه راه کاوا Kava

بررسی نقشه راه کاوا Kava
بررسی نقشه راه کاوا Kava

در این قسمت از مقاله به بررسی نقشه راه کاوا خواهیم پرداخت.

۱.سال ۲۰۱۹

 • ارائه MVP پلتفرم کاوا در سه ماهه دوم
 • ارائه مرحله اول شبکه آزمایشی عمومی در سه ماهه دوم
 • ارائه پاداش برای تشویق کاربران به منظور راه اندازی نودهای اعتبارسنج در سه ماهه دوم
 • ارائه مرحله دوم شبکه آزمایشی عمومی در سه ماهه دوم
 • ارائه مرحله سوم شبکه آزمایشی عمومی در سه ماهه جهارم
 • راه اندازی شبکه اصلی کاوا در سه ماهه چهارم
 • ارائه سیستم CDP در سه ماهه چهارم
 • ارائه فضا به اعتبار سنج ها در سه ماهه چهارم

۲.سال ۲۰۲۰

 • پیدا کردن باگ و سیستم CDP در سه ماهه اول
 • درج نمودن دارایی های بین زنجیره ای بر روی CDP در سه ماهه دوم
 • ادغام پشتیبانی بیت کوین در CDP در سه ماهه دوم

معرفی همکاری های کاوا Kava

معرفی همکاری های کاوا Kava
معرفی همکاری های کاوا Kava

از جمله همکاری های پلتفرم کاوا می توان به مشارکت آن با ریپل اشاره نمود. ریپل از جمله شرکت هایی است که ارسال پول را به صورت جهانی برای بانک ها و صرافی ها امکان پذیر می نماید. سرمایه گذاری ریپل در پلتفرم کاوا در سال ۲۰۱۹ شکل گرفت و لازم به ذکر است که پلتفرم کاوا اول رمز ارز ریپل XRP را در لیست دارایی های خود قرار داد.

علاوه بر ریپل، کاوا یا Tendermint نیز مشارکت نموده است. Tendermint از جمله بینانگذاران Cosmos Hub و Cosmos SDK است. کاوا در طی این همکاری تصمیم به قرار دادن رمز ارز اتم به عنوان یکی از اولین دارایی های خود گرفت. همچنین لازم به ذکر است که تعداد زیادی از اعتبارسنج ها در دسته شرکای عمومی پلتفرم کاوا قرار می گیرند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کاوا KAVA

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت رمز ارز کاوا KAVA برابر با ۳.۲۳ دلار آمریکا و حجم معاملات ۲۴ ساعته این رمز ارز برابر با ۳۶،۵۷۶،۴۳۴ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۸.۳۴ درصد افت قیمت داشته است. اکنون ارز دیجیتال کاوا در رتبه ۱۳۹ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. لازم به ذکر است که این رمز ارز در ۹ سپتامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

عرضه ارز دیجیتال کاوا در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ و با قیمت ۱.۲۵ دلار صورت گرفت. این رمز ارز در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ به قیمت ۵ دلار به فروش رفت. پس از رسیدن به این قیمت، این ارز دیجیتال با کاهش قیمت شدیدی همراه بود. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کاوا KAVA
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کاوا KAVA

نحوه خرید ارز دیجیتال کاوا KAVA

نحوه خرید ارز دیجیتال کاوا KAVA
نحوه خرید ارز دیجیتال کاوا KAVA

برای خرید ارز دیجیتال کاوا Kava کاربران ایرانی می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را از صرافی های داخلی خریداری نموده و سپس ان را در صرافی های آنلاین خارجی که در ادامه به شما معرفی می نماییم به رمز ارز کاوا تبدیل نمایند.

دقت کنید که صرافی را انتخاب نمایید که از رمز ارز کاوا پشتیبانی می نماید. شما می توانید برای آشنایی با صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کاوا، به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نموده و پس از پیدا کردن رمز ارز Kava در قسمت Market با صرافی های پشتیبانی کننده ان آشنا شوید. صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کاوا KAVA شامل موارد زیر می باشد:

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Kraken
 3. صرافی Huobi Global
 4. صرافی KuCoin
 5. صرافی Coinone

نحوه فروش ارز دیجیتال کاوا

نحوه فروش ارز دیجیتال کاوا 
نحوه فروش ارز دیجیتال کاوا

برای فروش ارز دیجیتال کاوا همانند خرید آن می توانید از صرافی هایی که در قسمت قبل اشاره نمودیم، استفاده نمایید. در ابتدا نیاز است تا در صرافی انتخابی خود ثبت نام و احراز هویت نموده، سپس اقدام به فروش کنید.

ما به شما پیشنهاد می نماییم از صرافی استفاده کنید که از حجم معاملات بالایی برخوردار می باشد و همچنین از امنیت بالایی برخوردار است. این امر می تواند شما را در روند سرمایه گذاری کمک نماید.

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کاوا KAVA

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کاوا KAVA
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کاوا KAVA

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کاوا KAVA کاربران می توانند از کیف پول های پشتیبانی کننده این رمز ارز استفاده نمایند. کیف پول های نرم افزاری تراست Trust و سیف پل SafePal کیف پول هایی می باشند که قابلیت ذخیره سازی رمز ارز کاوا را دارند.

کیف پول تراست و سیف پل کیف پول های موبایلی می باشند که کاربران می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند. این دو کیف پول در دو نسخه اندروید و ios در دسترس می باشند و همچنین لازم به ذکر است که هر دو کیف پول از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می کنند.

آیا ارز دیجیتال کاوا KAVA قابل استخراج است؟

آیا ارز دیجیتال کاوا KAVA قابل استخراج است؟
آیا ارز دیجیتال کاوا KAVA قابل استخراج است؟

همانطور که در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار بیان شده است یکی از راه ها برای به دست اوردن ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در بستر آن، استخراج می باشد. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که ایا رمز ارز مورد نظر شما قابل استخراج می باشد یا خیر.

از دیجیتال کاوا از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می کند. کاوا بر روی کازماس Cosmos ساخته شده است و از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. در واقع از شبکه ای از نودهای اعتبارسنج برای تایید تراکنش ها استفاده می نماید. با این وجود می توان نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد و تنها رمز ارزهای مبتنی بر PoW قابل استخراج هستند.


بررسی آینده ارز دیجیتال کاوا KAVA

بررسی آینده ارز دیجیتال کاوا KAVA
بررسی آینده ارز دیجیتال کاوا KAVA

در این قسمت از مقاله قصد داریم با هم بررسی نماییم که آیا رمز ارز کاوا KAVA یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود یا خیر؟ با گذشت زمان Kava Labs در حال توسعه و نوآوری بیشتر محصولات دیفای برای گسترش اکوسیستم است.

بلاکچین کاوا دارای مزیت های مختلفی می باشد و همچنین امکان استقرار تعداد نامحدودی از ایده ها را فراهم می کند. به توجه به نقشه راه کاوا، آنها در حال تکمیل زیرساخت ها و تقریبا تمام اجزای کلیدی هستند.

پلتفرم کاوا اکوسیستم خود را تشکیل می دهد و ابتدا محصولات دیفای را روی ان می سازد. این موضوع باعث می شود خدمات کاوا کیفیت بالایی داشته باشد اما بر سرعت توسعه اکوسیستم تاثیر می گذارد. یا این وجود، می توان نتیجه گرفت در صورتی که این ارز دیجیتال در راستای اهداف خود تلاش کند، می تواند آینده خوبی را در بین سایر رمز ارزها داشته باشد.


کلام پایانی درباره ی ارز کاوا KAVA چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با پلتفرم وام دهی کاوا Kava.io و توکن آن آشنا شوید. KAVA توکن بومی این پلتفرم است و دارندگان این توکن در پلتفرم کاوا ز قدرت ویژه ای برخوردار هستند. در پلتفرم کاوا توکن دیگری با نام USDX وجد دارد که استیبل کوین پلتفرم می باشد.

به طور کلی کاربران می توانند با استفاده از پلتفرم کاوا وام هایی را به صورت ارزهای دیجیتال دریافت کنند. این پلتفرم بسیار کاربر پسند است و افراد قادر خواهند بود به راحتی از آن استفاده نمایند. شما می توانید از صرافی هایی که در این مقاله نام بردیم، برای خرید و فروش ارز دیجیتال کاوا KAVA استفاده نمایید. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت نموده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز کاوا KAVA چیست؟” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
2 سال قبل

صرافی های پشتییانی کننده این ارز چیه؟

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  علی
2 سال قبل

قسمت صرافی های پشتیبان کننده رو در مقاله مطالعه کنید به پاسخ سوالتون میرسید

سهراب
سهراب
2 سال قبل

ممنون بابت محتوای خوبتون

ماعده
ماعده
2 سال قبل

صرافی های ایرانی هم مناسب هست برای نگهداری این ارز؟

علی
علی
2 سال قبل

کدوم کیف پول امنیت بهتری داره؟

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  علی
2 سال قبل

تمام کیف پول هایی که در مقاله ها معرفی میشوند از امنیت مناسبی برخوردار هستن

مینا
مینا
2 سال قبل

کدوم کیف پول برای این ارز مناسب تره/

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  مینا
2 سال قبل

قسمت کیف پول های پشتیبان کننده رو مطالعه کنید کیف پول های معرفی شده ولت های مناسبی هستن

امیرحسین
امیرحسین
2 سال قبل

نحوه خرید این ارز به جه صورته؟

فاطیما
فاطیما
2 سال قبل

عالی بود مرسی

زینب
زینب
2 سال قبل

خیلی خوب بود واقعا از تلاش بی وقفتون سپاس گذارم.

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  زینب
2 سال قبل

سلام ممنون از همراهی شما

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  زینب
2 سال قبل

سلامت باشید ممنون از همراهیتون

عارفه
عارفه
2 سال قبل

نحوه خرید این ارز ب چ صورته؟

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  عارفه
2 سال قبل

در قسمت صرافی های پشتیبان کننده ی یکی از صرافی هارو انتخاب کنید اگر خرید و فروش با اون صرافی رو بلد نیستید به مقاله ی آموزش صرافی مراجعه کنید آموزش مرحله به مرحله همراه با عکس هستش مطالعه کنید

سارا
سارا
2 سال قبل

به نظرتون سرمایه گذاری تو این ارز خوبه؟

مهام
مهام
2 سال قبل

خیلی محتوای خوبی بود واقعا ممنونم

BAT
BAT
2 سال قبل

بهترین متن اموزشی بود که تا حالا خوندم
خسته نباشید به نویسنده
فردا لانچ شبکه اصلی اتفاق می افته
مطمنا این ارز در اینده میترکه

آخرین مقالات منتشر شده