آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا عصر NFT به پایان رسیده است؟ تأثیر افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم بر روند بازار💲

آیا عصر NFT به پایان رسیده است؟ تأثیر افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم بر روند بازار💲

آیا عصر NFT به پایان رسیده است؟ تأثیر افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم بر روند بازار

به گزارش زوم ارز، تأثیر جادوی جین و مد: به نظر می‌رسد همه کشتی‌ها، حتی کشتی‌های مضروب و محاصره شده، و حتی بازار NFT نیز تحت تأثیر جادویی قرار گرفته است.

پیوستن آلت کوین‌های برجسته مانند اتریوم و سولانا به رالی قیمتی، در تأثیر بادهایی ناگهانی و مداوم قیمت بیت کوین قرار دارد. این رشد قیمتی هفته‌ای، همچنین باعث افزایش قیمت مجموعه‌های NFT مرتبط با این شبکه‌های بلاک چین به نظر می‌رسد.

به عنوان مثال، مجموعه Pudgy Penguins، یک مجموعه Ethereum NFT محبوب در بازار خرس، در طول هفته گذشته تنها بازدهی ۷۴ درصدی در قیمت کف دلار خود را داشته است. قیمت کف به معنای کمترین قیمتی است که یک NFT در آن مجموعه معین مورد فروش قرار می‌گیرد. حجم معاملات در Pudgy Penguins نیز در این هفته با افزایش ۳۹۴ درصدی، به ارزش نزدیک به ۷.۵ میلیون دلار فروش NFT داشته است.

اگرچه Pudgy Penguins در طول زمستان، نسبت به بسیاری از مجموعه‌های NFT اتریوم، بهترین عملکرد را داشته است – بخاطر اولویت‌بندی در پروژه‌های جریان اصلی و عوامل دیگر – اما دستاوردهای این هفته نشان می‌دهد که اتریوم هنوز هم جایگاه خود را حفظ کرده است. در حال حاضر، هزینه خرید کمترین NFT پنگوئن پودگی در اتریوم حدود ۲۱۲۸۹ دلار است. در ماه گذشته، بالاترین سطح قیمتی که این مجموعه به آن دست یافته بود، تنها در حدود ۹۰۰۰ دلار ETH بوده است.

صعود قدرتمند مجموعه‌های NFT اتریوم و سولانا در آغاز بازگشت بازار ارزهای دیجیتال قابل مشاهده است. قیمت کف دلار برای مجموعه محبوب NFT Azuki، که الهام گرفته از انیمه، در چند روز گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است و به ۱۴۸۰۳ دلار در هر قطعه NFT رسیده است. همچنین، مجموعه‌های برجسته NFT اتریوم مانند Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks نیز به ترتیب با رشد ۳۱ و ۱۷ درصدی در روز شکرگزاری، به نمودار بازگشت خود ادامه می‌دهند.

همچنین، پروژه Ethereum NFT Milady Maker نیز به نظر می‌رسد که از شرایط فعلی بازار بهره بسیار زیادی برده است و در هفته گذشته با ۷۹ درصد رشد قابل توجهی مواجه شده است.

افزایش پایدار قیمت اتریوم در چند هفته گذشته نیز تنها یکی از عوامل موثر در این روند موفقیت است. براساس CoinGecko، ارز دیجیتال اتریوم تنها با ۷.۷ درصد رشد از روز ترکیه بهره‌مند شده است.

به نظر می‌رسد بازگشت NFT فقط به اتریوم محدود نمی‌شود. در شبکه سولانا نیز، چندین مجموعه NFT شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی هستند و در این شبکه نیز عملکرد برجسته‌ای دارند.

Mad Lads، که به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین پروژه‌های NFT در سولانا از ابتدای سال جاری باقی مانده است، در هفته گذشته با ۵۲.۶ درصد رشد قابل توجهی روبرو بود – به طور کلی افزایش یافت. قیمت کف آن نیز به ۱۰۲۱۹ دلار برای هر واحد NFT سولانا رسید. علاوه بر اینکه این پروژه بهره‌برداری قابل توجهی از رالی قابل توجه سولانا در گذشته داشته است، برای دارندگان امتیازاتی که از آن بهره‌مند می‌شوند، نیز جذابیت زیادی دارد. این پروژه همچنین در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی کیف پول و صرافی رمزارزی با همین نام است.

اما مانند اتریوم، به نظر می‌رسد هیچ عامل خاصی نمی‌تواند به تنهایی مسئول دستاوردهای اخیر NFT در سولانا باشد. این روند به طور قطع در کل بازار مشاهده می‌شود.

در هفته گذشته، مجموعه NFT سولانا با نام Claynosaurz نیز با ۶۲ درصد افزایش قیمت کف روبرو شد. حجم معاملات این سری در همان بازه زمانی نیز با ۳۲۴ درصد رشد قابل توجهی مواجه شد.

همچنین، قیمت کف مجموعه NFT سولانا با نام چادها در هفت روز گذشته هشت برابر شده و از ۴۴ دلار به ۳۵۹ دلار رسیده است. در همان بازه، حجم معاملات چادها به ارزش ۳۵۷۹۳۵ دلار بوده که نسبت به هفته گذشته ۱۲۹۱۴ درصد افزایش داشته است.


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده