آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

CityBot و آیوتا: تحولات ۸۰ میلیارد دلاری در منظر شهری با افزایش اتوماسیون

CityBot و آیوتا: تحولات ۸۰ میلیارد دلاری در منظر شهری با افزایش اتوماسیون

به گزارش زوم ارز، DLT IOTA به CityBot گروه EDAG قدرت می دهد تا وظایف دقیقی مانند مکان یابی، حمل و نقل، بارگیری و مرتب سازی محموله را تسهیل کند. همکاری استراتژیک بین گروه EDAG و IOTA از سال ۲۰۱۹ نشان دهنده گامی عمدی به سمت فناوری بلاکچین است. در یک توسعه پیشگامانه، شبکه دفتر کل توزیع شده IOTA (DLT) به عنوان یک بازیگر اصلی در انقلابی کردن برنامه‌های صنعتی کلیدی ظاهر شده است. ارائه ویدئویی اخیر گروه EDAG که CityBot را به نمایش می گذارد، نه تنها نگاهی اجمالی به آینده حمل و نقل ارائه می دهد، بلکه نقش آن را در تدارکات یکپارچه و خودکار برجسته می کند. نمایش آینده‌نگر قابلیت‌های استثنایی CityBot را در حین حرکت در یک انبار خودکار، انجام کارآمد وظایفی مانند مکان‌یابی اقلام، حمل‌ونقل، بارگیری، و مرتب‌سازی محموله با دقتی بی‌نظیر نشان می‌دهد. CityBot نه تنها با توانایی حمل و نقل، بلکه از طریق ادغام در یک پلت فرم نرم افزاری جامع، خود را متمایز می کند. این ادغام ردیابی موارد را در زمان واقعی امکان پذیر می کند و CityBot را به یک ربات همه کاره تبدیل می کند که در تمام ساعات شبانه روز عملیاتی می کند. این ربات دارای قابلیت انتخاب ابزار هوشمند است و برای به حداکثر رساندن کارایی به طور یکپارچه با واحدهای مختلف همکاری می کند. گروه EDAG پیش‌بینی می‌کند که CityBot «جریان‌های مواد بدون مانع از سال ۲۰۲۵ به بعد – به‌طور مستقل، بدون انتشار، به موقع، با ردیابی هم‌زمان، و در دسترس بودن ۲۴/۷/۳۶۵» در محیط‌های بسیار خودکار مانند انبارها را تسهیل کند. راه اندازی قابلیت های پیشرفته CityBot IOTA است، یک پروتکل ارتباط داده و پرداخت. با استفاده از IOTA، خدمات در یک بازار فعال فهرست می‌شوند و پرداخت‌ها پس از اجرا از طریق تراکنش‌های ماشین به ماشین یا ماشین به زیرساخت صورت‌حساب و تسویه می‌شوند. این رویکرد نوآورانه نشان‌دهنده گامی مهم به جلو در حوزه لجستیک خودکار است و نویدبخش آینده‌ای است که در آن عملیات‌های صنعتی می‌توانند از افزایش کارایی و پایداری بهره ببرند.

پتانسیل CityBot برای تغییر عملیات شهری

در طول هفته ایمنی ۲۰۲۰ در وورزبورگ، آلمان، CityBot به عنوان یک راه‌حل نوآورانه برای بازتعریف عملیات شهری معرفی شد. طراحی مدولار CityBot، از جمله حمل و نقل مسافران، جابجایی بار، تمیز کردن شهر، و نگهداری پارک، امکان انعطاف پذیری برای کاربردهای مختلف فراهم می کند. همچنین، همکاری گروه EDAG با Goodyear بر توجه به اتصال تایرهای CityBot به نرم‌افزار اکوسیستم و نظارت در زمان واقعی بر شرایط لاستیک، به بهبود عملکرد و کاهش هزینه ها کمک کرده است. این همکاری با IOTA نیز نشان از سرمایه‌گذاری استراتژیک در تکامل فناوری بلاک چین برای افزایش پتانسیل CityBot و ایجاد محیط امن، خودکار و پایدار در آینده تحرک شهری است.

شبکه IOTA و موارد استفاده صنعتی

شبکه IOTA همچنان در حال ایفای نقش اصلی در کاربردهای صنعتی مختلف است و با پیشرفت های اخیر، نقش آفرینی موثر خود را در کاربردهای گوناگون به نمایش گذاشته است. شبکه خدمات بلاک‌چین (BSN) با معرفی RealDID، یک سیستم هویت ملی غیرمتمرکز که از فناوری بلاک‌چین برای تأیید هویت استفاده می‌کند، برجسته شده است. RealDID با تمرکز بر افزایش اعتبار و نظارت عمومی، به شهروندان این امکان را می‌دهد که با استفاده از شناسه‌های غیرمتمرکز (DID) و کلیدهای خصوصی به‌صورت ناشناس ثبت‌نام کرده و از خدمات استفاده کنند.

فناوری Tangle IOTA به عنوان یک فناوری معتبر با تأیید سریع تراکنش‌ها و مقیاس‌پذیری برجسته است و به RealDID کمک می‌کند تا اهداف خود را بهبود بخشد. به‌روزرسانی‌های اخیر در IOTA، از جمله Identity 1.0 و پروتکل Stardust، قابلیت‌های این شبکه را افزایش داده و آن را به عنوان یک گزینه ادغام برای RealDID تقویت کرده‌اند.

در یک توسعه موازی، گروه ZF از یک پتنت پیشگامانه به نام پتنت برای مقابله با دزدی دریایی محصولات استفاده می‌کند که از فناوری IOTA بهره می‌برد. این پیشنهاد نشان‌دهنده یک تحول ممکن در امنیت زنجیره تامین است و امکان مقابله با دزدی دریایی و تقلب در محصولات را فراهم می‌کند.

با استفاده استراتژیک از فناوری IOTA برای حل چالش‌های روزافزون دزدی دریایی محصولات، این توسعه نشان‌دهنده پیشروی در ارائه راه‌حل‌های امن و شفاف برای زنجیره تأمین است. این تعامل مداوم با راه‌حل‌های برپایه بلاک‌چین نشان‌دهنده ارتقاء پایداری و ایمنی در برابر فعالیت‌های غیرقانونی در زنجیره تأمین می‌باشد.


منبع: crypto-news-flash.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده