آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

انقلابی در فناوری ۶G آیوتا برای اشتراک‌گذاری امن داده‌ها است.

انقلابی در فناوری 6G آیوتا برای اشتراک‌گذاری امن داده‌ها است.

انقلابی در فناوری ۶G آیوتا برای اشتراک‌گذاری امن داده‌ها است.

به گزارش زوم ارز، IOTA، به عنوان پیشگامی در انقلاب ۶G، با ثبت اختراع CN117176593A، روشی برای طراحی و بهینه‌سازی معماری هوشمند درون زا، دستگاه، سیستم و رسانه‌های ذخیره‌سازی ارائه می‌دهد. این روش به طور نهایی به مشکلی که توسعه‌دهندگان با آن روبرو هستند، پاسخ می‌دهد؛ زیرا آنها با استفاده از الگوریتم اجماع بهبود یافته IOTA، یادگیری فدرال را در شبکه‌های ۶G به صورت گسترده پیاده‌سازی می‌کنند.

شبکه IOTA در این انقلاب جهانی ۶G، نقشی پیشگام را ایفا می‌کند و آینده فناوری نسل ششم برای ارتباطات بی‌سیم را تعیین می‌کند. این شبکه از طریق ثبت اختراع CN117176593A، یک طراحی معماری هوشمند را ارائه می‌دهد که چالش استقرار یادگیری فدرال در شبکه‌های ۶G را حل می‌کند.

این پتنت اخیراً به طراحی معماری و روش بهینه‌سازی دستگاه، سیستم و رسانه‌های ذخیره‌سازی مرتبط با ۶G ارتباط دارد و نقشی اساسی در انقلابی کردن فناوری ۶G ایفا می‌کند. با استفاده از پیشرفت‌های پیشرو خود، IOTA تغییری در چشم‌انداز این فناوری ایجاد می‌کند؛ از طریق فعال‌سازی یادگیری فدرال در مقیاس بزرگ، کارایی شبکه را افزایش می‌دهد و حداکثر امنیت را تضمین می‌کند.

شبکه ۶G یک شبکه سلولی است که از فناوری‌های شناختی، از جمله هوش مصنوعی، برای ارائه ارتباطات با تأخیر کم‌تر و سرعت بسیار بالاتر از فناوری فعلی ۵G استفاده می‌کند. برآورد‌ها نشان می‌دهد که این استاندارد در چند سال آینده شروع به استقرار خود خواهد کرد و تا پایان دهه، به عنوان استاندارد جهانی ارتباطات، ۵G را جایگزین خواهد کرد.

IOTA همواره به عنوان یک پیشگام در فناوری‌های نوین، در حال شکل‌گیری است تا به عنوان پایه‌ای برای شبکه ۶G عمل کند.

IOTA چگونه ۶G را شکل می دهد

یکی از مبانی اساسی شبکه‌های ۶G، انتقال از chokeholds متمرکز به کانال‌های توزیع شده است. در این راستا، یادگیری فدرال یک تکنیک است که شرکت‌کنندگان می‌توانند با استفاده از آن، مدل‌های ماشینی استاندارد خود را بدون اشتراک داده‌های خود ایجاد کنند.

با وجود تمام مزایای یادگیری فدرال، چالش اصلی آن عدم اعتماد است، زیرا داده‌ها به اشتراک گذاشته نمی‌شوند. بنابراین، چگونه شرکت‌کنندگان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که در اشتراک‌گذاری امن شرکت کرده و در عین حال دقت مدل را حفظ کنند؟ راه حلی که به آن اشاره شده است، DLT است.

مطابق ثبت اختراع CN117176593A، DLT “می‌تواند اعتماد مشترکی را میان نهادهای شبکه ایجاد کند، منابع را به طور کارآمد به اشتراک بگذارد، تعامل داده‌های قابل اعتماد را فراهم کند و کنترل دسترسی به اطلاعات را در شبکه‌های بی‌سیم ترویج دهد. این فناوری مسیری جدید برای امنیت شبکه‌های ۶G فراهم می‌کند که شامل حفاظت از حریم خصوصی، ردیابی داده‌ها، احراز هویت و نظارت بر اطلاعات می‌شود.”

با این حال، بلاکچین به تنهایی راه حلی کامل نیست و دو جزء حیاتی را ندارد: حالت تسویه خارج از زنجیره و تقسیم بندی چندزنجیره‌ای.

ثبت اختراع CN117176593A با ارائه روشی که از زنجیره اصلی و زنجیره‌های فرعی استفاده می‌کند، یک معماری سلسله مراتبی فدرال را ایجاد می‌کند. این پیشرفت‌ها شامل تغییر Proof of Work  پس از بارگذاری داده‌ها در فرآیند انتشار مدل است.

پرونده ثبت اختراع توضیح می‌دهد:

وقتی یک گره مدل جدید را دریافت می‌کند که باید آپلود شود، مدل ارزیابی می‌شود و نتایج ارزیابی با پیش‌بینی‌ها مطابقت دارند. سپس، مدل مورد نیاز در پایگاه داده محلی IOTA قرار می‌گیردو به گره‌های مجاور انتقال داده می‌شود. مدل‌هایی که نتایج ارزیابی آن‌ها الزامات از پیش تعیین شده را برآورده نمی‌کنند، کنار گذاشته می‌شوند.

این روش از ارسال هرزنامه در شبکه IOTA جلوگیری کرده و قابلیت اعتماد و امنیت مدل را بهبود می‌بخشد.


منبع: crypto-news-flash.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده