آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اینترنت کامپیوتر جایگزینی کلیدی برای خدمات مشابه AWS خواهد بود

اینترنت کامپیوتر جایگزینی کلیدی برای خدمات مشابه AWS خواهد بود

اینترنت کامپیوتر جایگزینی کلیدی برای خدمات مشابه AWS خواهد بود

رئیس Dfinity گفت که اینترنت کامپیوتر یک موهبت برای صنعت بلاکچین است که در حال حاضر به سیستم‌های متمرکزی مانند خدمات وب آمازون وابسته است.

اکوسیستم Web3 بر اساس اصول عدم تمرکز ساخته شده است. با این حال، بیشتر جنبه های اکوسیستم هنوز نسبتاً متمرکز هستند. چه سرورهای متاورس یا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، چندین اکوسیستم بلاکچین کاملاً مبتنی بر سرورهای متمرکز مانند خدمات وب آمازون (AWS) هستند.

بنابراین، این اکوسیستم‌ها با آسیب‌پذیری‌های متعددی مواجه هستند که با تمرکز همراه است. با این حال، دومینیک ویلیامز، بنیانگذار Dfinity، معتقد است که بلاکچین اینترنت کامپیوتر می تواند این را برای همیشه تغییر دهد.

ویلیامز در کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC)، توضیح داد که با استفاده از قراردادهای هوشمند، اینترنت کامپیوتر نسل بعدی پروتکل را واقعاً مستقل و غیرمتمرکز می‌کند. اینترنت کامپیوتر مجموعه‌ای از پروتکل‌ها است که به مراکز داده مستقل در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا با هم متحد شوند و جایگزینی غیرمتمرکز برای ارائه‌دهندگان ابر اینترنتی متمرکز فعلی ارائه دهند. ویلیامز خاطرنشان کرد که اینترنت کامپیوتر جایگزینی برای سرورهای متمرکز مانند AWS خواهد بود.

ویلیامز در ادامه به بحث درباره احتمالاتی که اینترنت کامپیوتر می‌تواند برای دنیای بلاکچین باز کند، پرداخت. او خاطرنشان کرد که کشورهای کوچک و پروژه‌ها نیازی به ساخت کیف پول ندارند و می‌توانند به سادگی اینترنت کامپیوتر را با شبکه بیت‌کوین برای شروع تراکنش‌ها ادغام کنند. او توضیح داد که «قراردادهای هوشمند آن می‌تواند آدرس‌های بیت‌کوین را ایجاد کند، بیت‌کوین را دریافت و ارسال کند، در حالی که پیچیدگی‌های UTXO پنهان است».

ویلیامز ضمن بحث در مورد جنبه‌های اینترنت کامپیوتر بیان کرد که قراردادهای هوشمند رایانه‌ای این پتانسیل را دارند که جایگزین چیزهایی مانند وب سرورها، Kubernetes، پایگاه‌های داده و بسیاری دیگر از موارد سنتی شوند.

بنیاد دیفینیتی یک سازمان علمی و فناوری غیرانتفاعی است و یکی از مشارکت‌کنندگان عمده در بلاکچین اینترنت کامپیوتر است. این بنیاد اخیراً یک کمک مالی ۵ میلیون دلاری برای هوش مصنوعی غیرمتمرکز برای حمایت از پروژه های اعمال نفوذ هوش مصنوعی در شبکه اعلام کرده است.

منبع: Cointelegraph 

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها