آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز اینجکتیو INJ چیست؟

ارز اینجکتیو INJ چیست؟

ارز اینجکتیو INJ چیست؟،(ارز دیجیتال اینجکتیو Injective) امروزه مشاهده می شود که تعداد زیادی از افراد از پلتفرم های دیفای استفاده می نمایند و این امر موجب افزایش تعداد تراکنش ها در بستر شبکه اتریوم شده است. همچنین راه اندازی صدها پروژه باعث شده است که دیفای DeFi از هر نظر به یک بازار بیش از حد اشباع تبدیل شود. در واقع صرافی های غیرمتمرکز، پروتکل های وام دهی و پلتفرم های ییلد فارمینگ yield Farming بسیار زیادی وجود دارد. با این حال، هدف اصلی هر پروژه دیفای جدید این است که به هر طریق ممکن خود را نسبت به سایر پلتفرم ها متفاوت نشان دهد.

در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از پروتکل های دیفای با نام اینجکتیو Injective با شما عزیزان گفتگو نمائیم. اینجکتیو در یک عبارت کوتاه یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که توکن بومی آن INJ نام دارد. این پروتکل از چندین تکنولوژی پیشرفته استفاده می کند که سرعت بالا، امنیت استثنایی و درجه بالایی از تمرکززدایی را فراهم می کند. در ادامه ما به معرفی کامل این پروتکل و توکن بومی آن خواهیم پرداخت. همچنین بیان خواهیم نمود که عملکرد این پروتکل چگونه است، از چه ویژگی هایی برخوردار می باشد و بنیانگذاران آن چه کسانی هستند. به علاوه کیف پول هایی را برای ذخیره سازی رمز ارز اینجکتیو INJ به شما معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال اینجکتیو INJ چیست؟

ارز دیجیتال اینجکتیو INJ چیست؟
ارز دیجیتال اینجکتیو INJ چیست؟

در ابتدا لازم است بیان نماییم که INJ توکن بومی پروتکل اینجکتیو و یا همان صرافی غیرمتمرکز اینجکتیو Injective است. این توکن در دو شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین با دو استاندارد ERC-20 و BEP-20 پیاده سازی شده است. توکن INJ در پروتکل اینجکتیو به عنوان یک ابزار و توکن حکومتی معرفی می شود. کاربرد این توکن در پلتفرم بسیار مهم است زیرا بر حاکمیت، امنیت پروتکل و غیره تاثیر می گذارد.

توکن اینجکتیو دارای عرضه اولیه ۱۰۰ میلیون توکن است که برای مدت زمان مشخصی همراه با پاداش بلاک افزایش می یابد. عرضه به منظور افزایش امنیت زنجیره جانبی و تشویق نودها به استیک INJ افزایش می یابد. نرخ تورم INJ از زمان اولین پیدایش بلاک ۷ درصد است و قرار است در طول زمان به ۲ درصد کاهش یابد. به لیل مکانیسم کاهش تورم آن، عرضه کل INJ ممکن است کمتر از عرضه اولیه شود.

از جمله کاربردهای توکن INJ در پلتفرم اینجکتیو Injective می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.حاکمیت پروتکل و اکوسیستم

مالیکت و کنترل پروتکل اینجکتیو در دستان دارندگان توکن INJ می باشد. در واقع کسانی که این توکن را در اختیار دارند، قادر خواهند بود در ارتباط با تغغیرات پلتفرم رای دهند. شکل متداول حاکمیت پروتکل برای اکثر توکن های دیفای، داشتن حق رای برای تغییرات و به روزرسانی های پلتفرم است.

۲.پرداخت توکن INJ به عنوان کارمزد شبکه

در پلتفرم اینجکتیو کارمزد تراکنش ها با استفاده از توکن INJ پرداخت می شود. ۶۰ درصد از کارمزدهای دریافتی به منظور خرید دوباره و سوزاندن توکن اینجکتیو مورد استفاده قرار می گیرد.

۳.ارائه پاداش

در پلتفرم اینجکتیو از توکن INJ برای ارائه پاداش به کسانی که این توکن را استیک می نمایند، استفاده می شود. همچنین افرادی که در پلتفرم اینجکتیو به معامله می پردازند، به صورت توکن های INJ پاداش دریافت خواهند کرد.

۴.امنیت

پروتکل اینجکتیو از روش های مختلفی برای تشویق کاربران به استیک کردن توکن INJ خود استفاده می کند. قراردادن توکن های INJ نه تنها قدرت و امنیت شبکه را افزایش می دهد، بلکه عرضه در گردش را کاهش می دهد.


نیم نگاهی به توکن اینجکتیو Injective

نام اختصاری INJ
نوع ارز Token
عرضه کل ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مقدار در گردش ۴۳،۶۵۳،۹۷۱
وب سایت رسمی injectiveprotocol.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

bscscan.com

وایت پیپر https://docs.injective.network/#introduction
پیج های ارتباط رسمی medium

twitter

reddit

سورس کد https://github.com/InjectiveLabs
آدرس قرارداد اتریوم 0xe28b3b32b6c345a34ff64674606124dd5aceca30

معرفی پروتکل اینجکتیو Injective

معرفی پروتکل اینجکتیو Injective
معرفی پروتکل اینجکتیو Injective

اینجکتیو پروتکل Injective Protocol به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم معرفی می شود که توسط یک راه حل لایه ۲ پشتیبانی می شود. این سیستم از پروتکل اینجکتیو با پشتیبان گیری راه حل لایه ۲ به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به سرعت و ایمن به بازارهای دیفای DeFi دسترسی پیدا کنند. Injctive Labs اولین محصول خود را به عنوان اولین سیستم مبادله کاملا غیرمتمرکز در دیفای در آپریل ۲۰۲۰ رونمایی کرد. اولین هدف تیم برنامه نویسی غلبه بر محدودیت های صرافی های غیرمتمرکز در آن زمان بود که کاربران را محدود می کرد.

وقتی در ارتباط با پروتکل اینجکتیو صحبت می کنیم، فقط در مورد یک DEX یا صرافی غیرمتمرکز صحبت نمی کنیم که به شما امکان می دهد توکن ها را مبادله کنید. بلکه ما نگاهی به یک صرافی غیرمتمرکز خواهیم داشت که بر بازار مشتقات تمرکز دارد. هدف پروتکل اینجکتیو ارائه معاملات فیوچرز، مارجین، معاملات اسپات و سواپ های دائمی به سرمایه گذاران دیفای است. همچنین لازم به ذکر است که Injective Chain، Injective Governance، Injective Exchange و Injective Futures چهار جزء اصلی پروژه هستند که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران اینجکتیو Injdective

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران اینجکتیو Injdective
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران اینجکتیو Injdective

اینجکتیو پروتکل در سال ۲۰۱۸ توسط دو نفر به نام های اریک چن Eric Chen و آلبرت چون Albert Chon در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. اولین محصول Injective Labs که به عوان اولین سیستم مبادله کاملا غیرمتمرکز در دیفای بود، در آپریل ۲۰۲۰ رونمایی شد. در ادامه به معرفی این دو بنیانگذار خواهیم پرداخت:

 • اریک چن Eric Chen: اریک چن در رشته علوم مالی در مقطع کارشناسی تحصیل نموده است و قبل از اینجکتیو در یک صندوق کریپتویی به عنوان تریدر رمز ارزها و محقق فعالیت می نمود. وی در ارتباط با تکنولوژی بلاکچین و امور مالی سنتی از دانش گسترده ای برخوردار است.
 • آلبرت چون Albert Chon: این فرد در رشته علوم کامپیوتر در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل نموده است. قبل از بنیانگذاری اینجکتیو، آلبرت چون در آمازون در سمت مهندس نرم افزار فعالیت کرده است.

بررسی عملکرد پروتکل اینجکتیو Injective

بررسی عملکرد پروتکل اینجکتیو Injective
بررسی عملکرد پروتکل اینجکتیو Injective

همانطور که در قسمت معرفی پروتکل اینجکتیو بیان نمودیم، این پروتکل دارای چهار جزء اصلی در هسته خود می باشد. برای بررسی عملکرد این پروتکل به معرفی این چهار جزء اصلی خواهیم پرداخت.

۱.صرافی اینجکتیو Injective Exchange

Injective Exchange قسمتی از پروتکل می باشد که کاربران در آن تراکنش های خود را انجام می دهند. صرافی اینجکتیو به عنوان یک صرافی کاملا غیرمتمرکز معرفی می شود و ابزارهای آن در دسترس همه کاربران است. عملکرد این صرافی در دست کاربرانی است که به عنوان ارائه دهنده نقدینگی در این پلتفرم عمل می کنند. در صرافی اینجکتیو کاربران قادر خواهند بود با ارائه دارایی های خود و به اشتراک گذاشتن آنها، پاداش دریافت نمایند.

در پلتفرم خرید و فروش صرافی اینجکتیو کاربران می توانند قیمت مورد نظر خود را برای خرید و فروش ثبت نمایند. لازم به ذکر است که روند انجام معاملات با سایر صرافی های غیرمتمرکز که مبتنی بر AMM هستند، متفاوت می باشد.

۲.اینجکتیو چِین Injective Chain

Injective Labs، اینجکتیو چِین را به عنوان زنجیره جانبی لایه ۲ توصیف می کند که دست در دست هم با Cosmos کار می کند. این زنجیره نشان دهنده زیرساخت پروژه است که برنامه های دیفای نسل بعدی را به شیوه ای کاملا غیرمتمرکز نیرو می دهد.

اینجکتیو چین از ویژگی هایی همچون دفتر سفارش غیرمتمرکز، تطبیق سفارش و محیط اجرای سفارش برخوردار است. با استفاده از زنجیره جانبی مبتنی بر کازماس که از محیط های EVM پشتیبانی می کند، زنجیره اینجکتیو این امکان را برای پروتکل فراهم می کند که با وجود ارائه راه حل های خود در اتریوم، از طریق راه حل های لایه ۲ مقیاس پذیر شود.

۳.اینجکتیو فیوچرز Injective Futures

اینجکتیو فیوچرز به عنوان یک پروتکل قراردادهای فیوچر همتا به همتا معرفی می شود که از محصولات مشتقه به صورت غیرمتمرکز پشتیبانی می نماید. در این قسمت از پروتکل هر کسی قادر به ایحاد یک بازار مشتقه می باشد و می تواند با استفاده از آن معاملات خود را انجام دهد. همچنین در بازار فیوچرز اینجکتیو کاربران قادر خواهند بود از ابزار لوریج یا اهرم استفاده نمایند.

۴.حاکمیت اینجکتیو Injective Governance

در پلتفرم اینجکتیو جامعه در ارتباط با تمامی اتفاقات و به روزرسانی های پروتکل تصمیم گیری می کنند. در واقع انها می توانند با در دست داشتن توکن های INJ در ارتباط تغییرات پروتکل رای دهند. همچنین انها می توانند توکن های INJ را استیک نموده و در تصمیمات پروتکل همکاری داشته باشند.


بررسی ویژگی های پروتکل اینجکتیو

بررسی ویژگی های پروتکل اینجکتیو
بررسی ویژگی های پروتکل اینجکتیو

با خواندن این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از ویژگی های پروتکل اینجکتیو Injective آشنا شوید. از جمله ویژگی های اصلی این پروتکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. غیرمتمرکز بودن پروتکل: پروتکل اینجکتیو یک پروتکل کاملا غیرمتمرکز می باشد و تمامی زیرساخت های آن غیرمتمرکزاست.
 2. دفتر سفارش غیرمتمرکز: راه حل دفتر سفارش غیرمتمرکز اینجکتیو یک دفتر سفارش کاملا غیرمتمرکز است که با سفارشات در زنجیره جانبی اینجکتیو مطابقت دارد، در حالی که تراکنش ها به صورت دسته ای در زنجیره قرار می گیرند.
 3. ایجاد و استفاده نامحدود از بازار: پروتکل اینجکتیو فیوچرز Injective Futures امکان ترید کاملا غیرمتمرکز همتا به همتا را از طریق مبادلات دائمی و قراردادها فراهم می کند.
 4. انجام معاملات بدون کارمزد: به دلیل ساختار لایه ۲ منحصر به فرد اینجکتیو، این پروتکل برای جلوگیری از ازدحام شبکه و کارمزدهای بالا طراحی شده است. مدل کارمزد گس صفر آن به همه کاربران پلتفرم اجازه می دهد تا به صورت آزاد و بدون متحمل شدن هزینه معامله کنند، در حالی که تاخیر شبکه را کاهش می دهد.

بررسی اهداف پلتفرم اینجکتیو Inj

بررسی اهداف پلتفرم اینجکتیو Inj
بررسی اهداف پلتفرم اینجکتیو Inj

در این قسمت از مقاله می خواهیم با هم بررسی نماییم که پلتفرم اینجکتیو برای آینده چه اهدافی دربر دارد که آن را از سایر پلتفرم ها متمایز می نماید:

 1. ارائه پلتفرمی غیرمتمرکز برای معاملات فیوچرز، اسپات و قرارداد دائمی برای سرمایه گذاران
 2. ارائه پلتفرمی برای انجام معاملات بین شبکه های اتریوم، کازماس و بایننس اسمارت چین
 3. ارائه محیط کاربری ساده همانند صرافی های متمرکز به منظور تسهیل روند انجام معاملات برای کاربران

معرفی سرویس های پروتکل اینجکتیو Injective

معرفی سرویس های پروتکل اینجکتیو Injective
معرفی سرویس های پروتکل اینجکتیو Injective

در اینجا لازم است بیان نماییم که پروتکل اینجکتیو بستری را به توسعه دهندگان ارائه می دهد که می توانند با استفاده از آن به ساخت سرویس های مختلف بپردازند. پروتکل اینجکتیو از سرویس هایی بهره می برد که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

۱.سرویس بریج Bridge

سرویس بریج به منظور تبدیل توکن ها از شبکه اینجکتیو به شبکه اتریوم و بر عکس مورد استفاده قرار می گیرد. برای تبدیل توکن ها بین دو شبکه ای که نام برده شد، از سرویس بریج استفاده می شود.

۲.سرویس اکوسیستم اینجکتیو Injective Ecosystem

سرویس Injective Ecosystem توسعه دهندگان بلاکچین را قادر به راه اندازی پروژه هایی در اینجکتیو می کند که  در ارتباط با صرافی های غیرمتمرکز می باشند. همچنین آنها می توانند در پروتکل اینجکتیو همکاری کنند و قادر به دریافت کمک مالی از اینجکتیو برای ساخت پروژه های خود هستند.

۳.سرویس Insurance Fund

راه اندازی این سرویس به منظور حفظ دارایی کاربرانی صورت گرفته است که در بخش قراردادهای دائمی و یا معاملات فیوچرز ترید می کنند. زمانی که کاربران در این معاملات در معرض خطر لیکوئید شدن یا از دست دادن دارایی خود باشند، می توانند از سرویس استفاده کنند. برای مثال در معاملات فیوچرز زمانی که تریدر در حال لیکوئید شدن می باشد، معامله آن در قیمت مارکت بسته نمی شود و صرافی معامله را در قیمتی بالاتر یا پایین ترز از قیمت بازار انجام می دهد. در واقع با این کار اختلاف قیمتی که بین قیمت مارکت و بسته شده معامله وجود دارد بین صرافی و فردی که معامله را درست پیش بینی کرده است تقسیم خواهد شد و میزن سهم  صرافی به صندوق واریز می شود.


مشارکت پروتکل اینجکتیو Injective با دیگر شرکت ها

مشارکت پروتکل اینجکتیو Injective با دیگر شرکت ها
مشارکت پروتکل اینجکتیو Injective با دیگر شرکت ها

پروتکل اینجکتیو فهرستی چشمگیر از مشارکت ها و همکاری های خود دارد که به فعالیت های زنجیره ای کمک می کند. این مشارکت ها شامل همکاری اینجکتیو با Elrond، Kava و شبکه پولکادات Polkadot می باشد.

همکاری اخیر این پلتفرم با پولکادات با هدف گسترش ترید متقابل زنجیره ای به صورت غیرمتمرکز است و توسط Moonbeam تسهیل شد. Moonbeam قراردادهای هوشمند سازگار با اتریوم را تسهیل می کند که می توانند در اکوسیستم پولکادات استفاده شوند. این امکان همکاری بهتر بین برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و ایجاد پل بین پلتفرم های مختلف را فراهم می کند. کاوا Kava نیز با اینجکتیو همکاری نموده است که یکی از محبوب ترین پروژه های وام دهی دیفای ساخته شده در کازماس Cosmos است.

الروند به عنوان یک بلاکچین مقیاس پذیر و سریع برای اپلیکیشن های دیفای معرفی می شود و همکاری اینجکتیو با آن، بازارهایی را برای فناوری و کوین الروند ارائه می نماید.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۳ بهمن ماه سال ۱۴۰۰ (۲۰ February 2022) ارز دیجیتال اینجکتیو INJ با قیمت $۴.۳۳ دلار معامله می‌شود و حجم معاملات این ارز دیجیتال برابر با $۲۰,۴۱۹,۸۰۶ دلار است، ارز اینجکتیو با رتبه ی ۱۷۹ در سایت کوین مارکت کپ در ۲۴ ساعته ی گذشته ۱.۶۶% افزایش قیمت را تجربه کرده است.

رمز ارز اینجکتیو INJ با قیمت ۰.۷۷۳۳ دلار در ابتدای عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال خرید و فروش می‌شد، ارز دیجیتال اینجکتیو INJ در تاریخ Nov 03, 2020 که می‌شود یکسال گذشته به پایین ترین قیمت تاریخ خود یعنی $۰.۶۵۵۷ دلار رسیده بود و یا به اصطلاح ATL زده بود و در تاریخ Apr 30, 2021 که ۹ ماه پیش می‌شود به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی $۲۵.۰۱ دلار رسیده بود و یا به اصطلاح ATH زده و خرید و فروش می‌شد، شما می‌توانید در ادامه نمودار قیمتی رمز ارز اینجکتیو INJ را مشاهده و مورد بررسی قرار دهید در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اینجکتیو INJ
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

نحوه ی خرید ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

inj 10برای خرید ارز دیجیتال اینجکتیو INJ کاربران گرامی می‌توانند در ابتدا در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ ثبت نام و احراز هویت انجام داده و در ادامه برای خرید ارز دیجیتال اینجکتیو INJ اقدام کنند، امروزه صرافی های انلاین زیادی مشاهده می‌شود که در دنیای ارز های دیجیتال فعالیت میکنند.

شما برای استفاده از صرافی های انلاین نکته ی مهمی را که باید در نظر بگیرید امنیت صرافی مورد نظر شما است، شما قادر هستید با ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی های انلاین پشتیبانی کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ اقدام به خرید این رمز ارز کنید ما در ادامه این صرافی ها را برای شما بازگو می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبانی کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJعبارتند از:


نحوه ی فروش ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

نحوه ی فروش ارز دیجیتال اینجکتیو INJ
نحوه ی فروش ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

در قسمت قبلی مقاله ما به صرافی های پشتیبانی کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ پرداختیم و آنها را برای شما معرفی کردیم. شما می‌توانید از این صرافی های برای خرید و فروش ارز دیجیتال اینجکتیو INJ استفاده کنید و علاوه بر آن صرافی هایی که برای شما نام بردیم، صرافی های مثل صرافی Gemini ،Poloniex ،Uniswap ،Coinone و … از ارز دیجیتال اینجکتیو INJ نیز پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید از این صرافی ها برای معامله کردن رمز ارز اینجکتیو INJ استفاده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

پس از خریداری ارز دیجیتال اینجکتیو INJ شما باید از یه کیف پول برای نگهداری و ذخیره ی این ارز دیجیتال استفاده کنید، ولی ممکن است برای شما سوالی پیش بیاید و آن این باشد که چه کیف پول هایی اعم از سخت افزاری و نرم افزاری از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید از آن کیف پول ها برای ذخیره کردن رمز ارز های خود استفاده کنید، اصلا نگران نباشید زیرا ما در این قسمت از مقاله به جواب دادن به این سوال شما می‌پردازیم و تعدادی از کیف پول های پشتیبان کننده ی این ارز را به شما معرفی می‌نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

 1. کیف پول تراست Trust Wallet

کیف پول نرم افزاری تراست یکی از بهترین کیف پول های نرم افزاری دنیای ارز های دیجیتال است که متاسفانه فقط از سیستم عامل های موبایلی پشتیبانی می‌کند، کیف پول تراست از رابط کاربری ساده و آسانی پشتیبانی می‌کند و علاوه بر ارز دیجیتال اینجکتیو INJ از رمز ارز های گوناگونی نیز پشتیبانی می‌کند و کاربران این ولت به راحتی می‌توانند اقدام به نگهداری دگر توکن های خود در این کیف پول کنند.

 1. کیف پول متامسک Metamask

کیف پول متامسک نیز از ارز دیجیتال اینجکتیو INJ پشتیبانی می‌کند، کیف پول متامسک کیف پول رسمی اتریوم است. این کیف پول در ابتدا فقط بر روی انواع مرورگر ها برای کاربران قابل دسترس بوده است اما با گذر زمان و سیر تکامل و پیشرفت حال این کیف پول نرم افزاری بر روی سیستم عامل های موبایلی نیز قابل دسترسی نیز می‌باشد.

 1. کیف پول اتمیک Atomic Wallet

کیف پول اتمیک از سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری نیز پشتیبانی می‌کند و کاربران به راحتی میتوانند در سیستم عامل های مختلف موبایلی و کامپیوتری اقدام به استفاده از این کیف پول نرم افزاری کنند، این کیف پول دارای امنیت مناسبی است و کاربران می‌توانند با خیالی راحت از این کیف پول استفاده کنند.

 1. کیف پول های سخت افزاری لجر Ledger

کیف پول سخت افزاری لجر دارای دو مدل به نام های لجر نانو ایکس Ledger Nano X و لجر نانو اس Ledger Nano S است که توسط کمپانی لجر تولید و به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده اند و خوشبختانه هر دو این کیف پول های سخت افزاری از ارز دیجیتال اینجکتیو INJ پشتیبانی می‌کنند.


بررسی آینده ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

بررسی آینده ارز دیجیتال اینجکتیو INJ
بررسی آینده ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

در اینجا قصد داریم تا با هم بررسی نماییم که چه عواملی می تواند در آینده قیمت رمز ارز اینجکتیو تاثیر بگذارد. در مرحله اول باید به بررسی اهداف و چشم اندازهای پلتفرم ارائه دهنده این ارز دیجیتال بپردازیم. همچنین مسیر رشد و تکامل این پلتفرم را بررسی نماییم.

پروتکل اینجکتیو پیشگام یک اقتصاد غیرمتمرکز جدید به منظور ایجاد یک سیستم مالی آزادتر و فراگیرتر است. اینجکتیو راه حلی ایجاد کرده است که به صرافی های ارز دیجیتال اجازه می دهد تا به یک ابزار عمومی غیرمتمرکز تبدیل شوند و کاربران و جامعه آنها بتوانند ارزش مورد نیاز را در چشم انداز صرافی جذب کنند. فناوری اینجکتیو به هر کسی در جهان اجازه می دهد تا در مشتقات مبتنی بر بلاکچین و معاملات فیوچرز شرکت کند.

پروژه اینجکتیو با استفاده از نواوری های تکنولوژیکی که سرعت اجرای تراکنش ها را به روشی غیرمتمرکز افزایش می دهد، در حال ساخت مدلی است که پتانسیل تغییر صنعت را دارد. به طور کلی این پلتفرم می تواند با حرکت کردن در راستای اهداف خود آینده خوبی را رقم بزند.


کلام پایانی درباره ی ارز اینجکتیو INJ چیست؟

در این مقاله ما به معرفی رمز ارز اینجکتیو INJ پرداختیم. پلتفرم اینجتیو Injective، پلتفرم ارائه دهنده این رمز ارز می باشد و به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم شناخته می شود. این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. از جمله ویژگی های پلتفرم اینجکتیو می توان به ارائه بستری برای انجام معاملات فیوچرز و یا اسپات اشاره کرد. شما می توانید از کیف پول های متامسک، تراست، اتمیک و لجر برای ذخیره سازی رمز ارز INJ استفاده نمایید. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز اینجکتیو INJ چیست؟” همراه ما بودید.

منبع: zoomarz


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده