آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مدیر سابق Blockstream درباره روند رو به افزایش قیمت بیت‌کوین صحبت می‌کند و می‌گوید: فکر می‌کنم امسال به یک میلیون برسد!

مدیر سابق Blockstream درباره روند رو به افزایش قیمت بیت‌کوین صحبت می‌کند و می‌گوید: فکر می‌کنم امسال به یک میلیون برسد!

به گزارش زوم ارز، سامسون موو، که در حال حاضر به عنوان مدیر عامل شرکت Pixelmatic فعالیت می‌کند، پیش‌بینی خود درباره رسیدن به قیمت یک میلیون دلاری بیت‌کوین را بر مبنای تحولات کنونی بازار و رویداد نصف شدن بیت‌کوین مبنا قرار داده است.

سامسون مو، که قبلاً به عنوان مدیر ارشد استراتژی در شرکت Blockstream بوده است، در یک مصاحبه با پادکست “What Bitcoin Did” با میزبان پیتر مک‌کورمیک، پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۵، قیمت بیت‌کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید. وی اظهار کرده است: “فکر می‌کنم امسال به یک میلیون می‌رسیم. اگر امسال نشد، سال آینده اتفاق می‌افتد، اما بسیار زود اتفاق می‌افتد.”

موو اشاره کرد که تقاضا برای بیت‌کوین به طور قابل توجهی از عرضه جلوگیری می‌کند و ETF‌ها تنها در روز حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ بیت‌کوین (یا ۱.۴ میلیون بیت‌کوین در سال) را جذب می‌کنند، در حالی که صرافی‌ها تقریباً ۲.۲ میلیون بیت‌کوین در اختیار دارند. او معتقد است که این موضوع منجر به خالی شدن سریع‌تر از پیش از موجودی بیت‌کوین خواهد شد.

همچنین، Mow مفهوم “اثر وبلن” را معرفی کرده و نشان داده است که با افزایش ارزش بیت‌کوین، آن به دلیل ارزش خود مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد. او بر این باور است که وقتی بیت‌کوین به ارزشی معادل ارزش بازار طلا (که تخمین زده می‌شود بین ۴۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ دلار برای هر سکه) برسد، یک آستانه مهم را عبور کرده و شروع به خروج طلا از معادن خواهد کرد.

«هنگامی که از آستانه وبلن عبور می‌کنید، شروع به خروج طلا از معادن می‌کنید. زیرا در حال حاضر، آنچه مهم است، این است که ارزش بیت‌کوین هستیم، که حدود یک تریلیون دلار است. اما ارزش بازار می‌تواند بین ۸ تا ۱۲ تریلیون دلار باشد. به همین دلیل، ما به سرعت از آستانه‌ها عبور می‌کنیم و… »

خوردن طلا را می‌پسندید، زیرا مردم به این اقدام راه‌حلی معادل طلا می‌دانستند. اما اینجا طلا دیگر همان طلا قدیمی نیست؛ این طلای جدید است. موو از تغییر جهت علاقه مردم به بیت‌کوین بهره می‌برد. او پیش‌بینی می‌کند که شهود رسانه‌ای این مفهوم را کمک کننده به تصمیم گیری درباره بیت‌کوین خواهد بود. این پیش‌بینی در زمانی انجام شده که علاقه سازمانی به بیت‌کوین بالاترین سطح را داشته و شرکت‌های بزرگ و موسسات مالی در حال اضافه کردن ارزهای دیجیتال به ترازنامه خود هستند.

او بر این باور است که نصف شدن بیت‌کوین در آینده، که منجر به کاهش پاداش استخراج و محدود کردن عرضه آن می‌شود، به افزایش قیمت کمک خواهد کرد. تجربه گسترده‌ی موو در صنعت ارزهای دیجیتال و نقش سابق او در Blockstream، باعث اعتبار پیش‌بینی‌های او می‌شود، زیرا جهان در حال عبور از عدم قطعیت‌های اقتصادی و تهدید تورم می‌باشد.

دربارهٔ تأثیر تایید و رد ETF اتریوم، سامسون مو در یک رشته توییت اخیر نظرات خود را به اشتراک گذاشت. او معتقد است که هر دو سناریوی تأیید و رد برای ETF اتریوم تبدیل به “مگا نزولی” خواهد شد. موو اصرار دارد که اگر SEC قراردادهای آتی اتریوم و معاملات آتی بیت‌کوین را تأیید کند، اتفاقاً باید ETF اتریوم را نیز تأیید کند؛ زیرا دلایل آن مشابه بیت‌کوین است.

در توییت خود، سامسون مو به پیچیدگی تایید ETF اتریوم اشاره می‌کند؛ در پاسخ به سوالاتی از جمله اینکه چه نوع کالایی بازده تولید می‌کند و چه نوع ETF از هوا ۷۰ درصد عرضه خود را می‌کند؛ این امر نشان دهندهٔ اهمیت تصمیم‌گیری‌های موشکافانه دربارهٔ ارزهای دیجیتال است.

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده