آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بیت کوین تا کجا بالا می رود؟

بیت کوین تا کجا بالا می رود؟

بیت کوین تا کجا بالا می رود؟، زمانی که بازار ارز های دیجیتال، مخصوصا بیت کوین صعودی می شود، اصولا آلت کوین ها روند صعودی پیدا می کنند، و پامپ می شوند. به همین دلیل این سؤال زیاد از ما پرسیده می شود، که بیت کوین تا کجا بالا می رود؟

پاسخ به این سؤال را هیچ فردی نمی تواند به صورت قطعی دهد چراکه همه افراد فقط تحلیل می کنند و تمام تحلیل های فوق حدس و گمان است. در ادامه قصد دارم برای اینکه بتوانیم پاسخ این سؤال را دریافت کنیم، قصد داریم تا به سراغ تحلیل افراد مختلف و مشهور برویم تا ببینم که نظر آن ها درباره رشد قیمت بیت کوین چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است تا ابتدا نگاهی به روند قیمتی بیت کوین از سال ۲۰۱۷ بیندازیم و همچنین سپس به سراغ عوامل مؤثر بر روی قیمت بیت کوین برویم تا در نهایت بهتر بتوانید متوجه شوید که بیت کوین قرار است تا کجا بالا برود.


بیت کوین تا کجا بالا می رود؟

بیت کوین تا کجا بالا می رود؟
بیت کوین تا کجا بالا می رود؟

در این بخش با توجه به تحلیل افراد مختلف که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، قصد داریم تا در یک جدول پتانسیل رشد و همچنین پتانسیل ریزش بیت کوین در سال های مختلف را مطرح کنیم تا به صورت کلی با این موضوع آشنا شوید. توجه داشته باشید که محدوده های فوق تنها یک احتمال می باشد. پس بنابراین قیمت ممکن است به محدوده های فوق برسد و یا حتی نزدیک شود. در نتیجه هیچ قطعیتی در این رابطه وجود دارد.

سال پتانسیل رشد پتانسیل ریزش
۲۰۲۲ ۳۲ هزار دلار ۱۷ هزار دلار
۲۰۲۱ ۶۹ هزار دلار ۳۷ هزار دلار
۲۰۲۵ ۸۰ هزار دلار ۶۰ هزار دلار
۲۰۳۰ ۱۲۰ هزار دلار ۹۸ هزار دلار

بررسی روند قیمتی بیت کوین تا به الان

بررسی روند قیمتی بیت کوین تا به الان
بررسی روند قیمتی بیت کوین تا به الان

در این بخش همان‌طور که گفتیم قصد داریم تا به سراغ روند قیمتی بیت کوین برویم. در ادامه روند قیمتی فوق از نمودار صرافی بایننس است. شما می توانید با ورود به سایت تریدینگ ویو و سپس مراجعه به چارت بایننس، روند قیمتی بیت کوین را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که متن فوق جنبه تحلیلی ندارد و اگر به دنبال تحلیل بیت کوین هستید، می توانید به مقاله مربوطه در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

توجه: در ادامه روند قیمتی بیت کوین در تایم فریم هفتگی مورد بررسی قرار می گیرد.

بیت کوین در ۱۴ Aug 2017 در صرافی بایننس با قیمتی معادل ۴.۲۶۱ دلار لیست شد. تقریباً دو هفته پس از اینکه بیت کوین در این صرافی لیست شد، قیمت تا محدوده ۲.۸۱۷ سقوط کرد. پس از تجربه این سقوط، قیمت یک روند صعودی را در تاریخ ۲۵ Sep 2017 آغاز کرد. این حرکت صعودی باعث شد تا قیمت به محدوده ۱۹.۷۹۸ دلار در تاریخ ۱۱ Dec 2017 برسد. لازم به ذکر است که این روند صعودی نیز باعث شد بیت کوین تنها در ۷۰ روز ۴۴۰ درصد رشد کند.

پس از تاچ محدوده ۱۷.۷۰۰ بیت کوین با یک سطح مقاومتی برخورد کرد که سطح فوق باعث ریزش بیت کوین در تاریخ ۱۸ Dec 2017 اتفاق بیفتد. این ریزش باعث شد تا روند بیت کوین نزولی شود و قیمت مجدد در طی تقریباً یک سال یعنی در تاریخ ۱۰ Dec 2018 به محدوده ۳ هزار دلار بازگردد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ | پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از کرونا

پس از تاچ این محدوده، قدرت بالای خریداران باعث شد تا بیت کوین مجدد با یک روند صعودی رو به رو شود. روند صعودی بعدی بیت کوین در تاریخ ۰۴ Feb 2019 از قیمت ۳.۴۵۸ آغاز شد. این روند صعودی تا ۱۳.۹۷۰ ادامه داشت. به محض اینکه قیمت محدوده فوق را تاچ کرد، مجدد با یک محدوده مقاومتی رو به رو شد که این محدوده باعث ریزش بیت کوین تا ۳.۷۸۲ دلار شد. در بین مسیر فوق، بیت کوین نوسانات بسیاری داشت. افرادی که علاقه مند به نوسان گیری هستند، قطعاً در گذشته نوسانات فوق را به یاد دارند.

پس از تاچ محدوده ۳.۷۰۰ قیمت، روند صعودی دیگری را از این محدوده در تاریخ ۱۶ Mar 2020 آغاز کرد. این روند صعودی باعث شد تا قیمت پس از یک سال به محدوده ۶۴.۸۵۴ در تاریخ ۱۲ Apr 2021 برسد. بیت کوین توانست در این محدوده یک اوج قیمت یا ATH از خود نیز ثبت کند.

پس از تاچ محدوده فوق، قیمت اصلاح کوچکی انجام داد و سپس با توجه به قدرت خریداران، مجدد بیت کوین حرکت صعودی خود را آغاز کرد اما این بار سقف قبلی خود را به صورت فیک در محدوده ۶۹.۰۰۰ دلار شکست و در این محدوده مجدد یک اوج قیمتی جدید یا ATH ثبت کرد اما به محض تاچ این محدوده قیمت مجدد سقوط کرد و یک روند نزولی آغاز شد. تقریباً پس از گذشت ۹ ماه، در حال حاضر همان‌طور که گفتیم روند بیت کوین در تایم فریم های کوتاه مدت صعودی شده است. حال باید بررسی کنیم تا ببینم که نتیجه چه حاصل می شود. در ادامه همراه ما باشید.


چرا قیمت بیت کوین مهم است؟

چرا قیمت بیت کوین مهم است؟
چرا قیمت بیت کوین مهم است؟

در حال حاضر از بیت کوین استفاده های بسیاری می شود. به همین دلیل، مهم است تا کاربران بدانند قیمت بیت کوین چقدر است و تا کجا می تواند صعود و یا ریزش کند. در حال حاضر، بیت کوین از نظر بسیاری بهترین ارز دیجیتال برای خرید می باشد. همچنین بیت کوین ارز دیجیتال مورد علاقه سرمایه گذاران خرده فروش نیز می باشد.

در ادامه قصد داریم تا برای درک اهمیت قیمت بیت کوین به موارد مورد استفاده بیت کوین اشاره کنیم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. آن ها عبارت اند از:

 1. روش پرداخت:

در اولین قسمت قصد داریم تا به روش پرداخت اشاره کنیم. از آنجایی که شبکه بیت کوین کاملا غیرمتمرکز است، پرداخت ها می توانند با بیت کوین به صورت تقریباً ناشناس انجام شوند. تنها اطلاعات قابل مشاهده پرداخت با بیت کوین برای عموم، آدرس عمومی کیف پول درگیر تراکنش می باشد.

علاوه بر این موضوع، به بیت کوین هیچ گونه کارمزد بانکی که به طور سنتی با نقل و انتقالات بین المللی مرتبط است تعلق نمی گیرد؛ و همچنین تمامی نقل و انتقالات نیز سریع‌تر انجام می شود. به همین دلیل، برخی از افراد بیت کوین را برای روش پرداخت انتخاب می کنند. البته لازم به ذکر است که در ایران هنوز بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت قانونی شناخته نشده است اما برخی ها از بیت کوین برای پرداخت هزینه استفاده می کنند. باید در نظر داشته باشید که جز ایران، هنوز کشور های دیگری نیز هستند که همانند ایران بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت نپذیرفتند.

 1. قابلیت استخراج:

با توجه به الگوریتم (اثبات کار یا pow) بیت کوین قابل استخراج است و افراد علاقه مند بسیاری نیز دارد. اگر شما علاقه به استخراج بیت کوین دارید، می توانید این کار را پس از بررسی های شخصی شروع کنید.

برای استخراج بیت کوین، ماینر ها باید سخت افزار های قدرتمندی را برای انتخاب کنند و آن ها را در اختیار شبکه قرار دهند. شبکه بیت کوین نیز در قبال این کار به ماینر ها پاداش می دهد. ماینر ها هر بلاکی که با موفقیت به بلاکچین اضافه کنند، پاداشی معادل ۶.۲۵ بیت کوین دریافت می کند که با توجه به قیمت فعلی یعنی ۲۴ هزار دلار، این مبلغ معادل ۱۵۶۰۰۰ دلار می شود. این موضوع نشان دهنده این است که فرآیند استخراج چه مقدار می تواند برای کسانی که قدرت محاسباتی مورد نیاز را دارند سودآور باشد. در نتیجه، قیمت بیت کوین برای ماینر ها نیز بسیار مهم می باشد.

 1. نوسانات آلت کوین ها:

حرکت آلت کوین ها با بیت کوین انجام می شود. تقریباً می توان گفت که اکثر آلت کوین ها با توجه به روند و همچنین حرکت بیت کوین، حرکت می کنند. در نتیجه اگر بیت کوین صعودی شود، اکثر آلت ها صعودی می شود، اما اگر بیت کوین نزولی شود، در صورتی که آلت کوینی پامپ نشود، آلت کوین ها هم نزولی می شوند.

این موضوع باعث می شود تا قیمت بیت کوین برای تریدر ها بسیار مهم باشد چراکه اگر قصد ترید بر روی آلت کوینی دارند، ابتدا باید بیت کوین را تحلیل کنند و همگام با روند بیت کوین، بر روی آلت کوین ها معامله کنند. اگر مبتدی هستید، در صورتی که قصد ترید بر روی آلت کوین ها را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سراغ بیت کوین بروید و ابتدا آن را تحلیل کنید. سپس به سراغ آلت کوین مورد نظر بروید و ستاپ خود را بگیرید.

 1. سرمایه گذاری:

در نهایت، آخرین موردی که به آن اشاره خواهیم کرد سرمایه گذاری است. بیت کوین از منظر سرمایه گذاری به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. مفهوم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در مقایسه با دیگر بازار های مالی نسبتاً جدید است اما نرخ پذیرش کریپتو هر سال در حال افزایش می باشد.

با توجه به موضوع فوق، باید بگوییم که قیمت بیت کوین برای سرمایه گذاران بسیار مهم است. اگر بر روی بیت کوین و یا حتی آلت کوین ها سرمایه گذاری کرده اید، حتماً مراقب قیمت بیت کوین باشید.

حال که با دلیل اهمیت قیمت بیت کوین آشنا شدید، در بخش بعد قصد داریم تا به سراغ این برویم که چه عواملی بر روی قیمت بیت کوین تأثیر گذار است. اگر با عوامل فوق آشنا نیستید، ادامه این مقاله را تا انتها دنبال کنید.


موارد مؤثر بر قیمت بیت کوین

موارد مؤثر بر قیمت بیت کوین
موارد مؤثر بر قیمت بیت کوین

عوامل مختلفی در رشد و کاهش قیمت بیت کوین دخیل است. شما می توانید با توجه به عواملی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، تحلیل ها را بررسی کنید و بهترین را انتخاب نمایید. در صورتی که در هر بخش برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. عرضه و تقاضا:

عرضه و تقاضا (Supply and Demand) یک عامل مهم در تغییر قیمت بیت کوین می باشد. البته در همین ابتدا باید ذکر کنیم که عرضه و تقاضا نه تنها در بیت کوین بلکه در سایر ارزهای دیجیتال و همچنین در دنیایی واقعی بر روی کالاها نیز اثر دارد.

برای مثال، در دنیای واقعی، اگر موجودی یک محصول کم باشد و تقاضا زیاد، قیمت افزایش پیدا می کند؛ اما اگر همان محصول به تعداد زیادی وجود داشته باشد و تقاضا کم، قیمت کاهش می یابد. در دنیای کریپتو نیز دقیقاً این شکل وجود دارد. در صورتی که استخراج بیت کوین محدود شود، عرضه نیز کمتر می شود. در نتیجه این موضوع می تواند یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین شود.

 1. وضع قوانین مربوط به بیت کوین در کشورها:

در حال حاضر، بیت کوین در برخی از کشور ها به طور کامل ممنوع می باشد. هر از گاهی برخی از کشور ها قوانین جدیدی را نسبت به بیت کوین وضع می کنند. در نهایت تمام این موارد باعث حرکت های منفی از بیت کوین می شود. در گاهی از مواقع، خبرهای منفی از سوی کشور ها می تواند باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین شود. حتی، جز قوانین، در برخی از مواقع، جنگ بین دو کشور نیز می تواند بر ریزش بیت کوین تأثیر گزار باشد. به دلیل اینکه حوزه کریپتو جهانی است، پس خبر ها تنها مختص به یک کشور نیست بلکه متعلق به کل دنیا می باشد.

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توانیم از وضع قوانین بیت کوین در کشور های مختلف مطلع شویم؟ برای اینکه بتوانید از این موضوع با خبر شوید لازم است تا خبر ها را دنبال کنید. به محض اینکه یک کشور تصمیمات تازه ای برای قوانین بیت کوین بگیرد، به محض انتشار خبر، اخبار مربوطه در تمامی رسانه ها پخش می شود.

 1. حجم معاملات بیت کوین:

زمانی که حجم معاملات یک توکن کاهش می یابد، این کاهش حجم می تواند شروع یک روند ریزش باشد چراکه کاربران دیگر با توجه به حجم پایین، از معامله آن ارز منصرف می شوند و یا به نوعی به آن ارز دیگر اعتماد نمی کنند و در نهایت رخ دادن موارد فوق باعث ریزش قیمت رمز ارز مورد نظر می شود.

اما بر عکس این موضوع نیز وجود دارد. اگر حجم معاملات یک توکن و یا بیت کوین افزایش یابد، قیمت نیز قطعاً افزایش پیدا می کند و در نهایت این موضوع باعث آغاز یک روند صعودی می شود.

در نتیجه حتماً به حجم معاملات بیت کوین و توکن های مورد نظرتان دقت کنید و آن ها را در ۲۴ ساعت گذشته و یا در یک هفته گذشته بررسی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. در صورتی که در این باره برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. فعالیت نهنگ ها:

اگر به تازگی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده باشید، احتمالاً با اصطلاح نهنگ ها آشنا نیستید. در بازارهای مالی نهنگ به افراد و یا شرکت و یا افرادی گفته می شود که حجم زیادی از سرمایه را در اختیار دارند. معمولاً حرکت نهنگ ها در بازار باعث حرکت قیمت نیز می شود. برای مثال اگر نهنگ ها به یک باره شروع به خرید بیت کوین و اتریوم و یا … کنند، قیمت به اصطلاح پامپ می شود و یا به یک باره رشد کند.

دقیقاً برعکس این موضوع نیز وجود دارد. زمانی که نهنگ ها اقدام به فروش رمز ارز های خود می کنند، قیمت به اصطلاح دامپ می شود و یا به یک باره سقوط می کند. نهنگ هایی که در بیت کوین و یا اتریوم فعالیت می کنند معمولاً حجم بسیار بالایی سرمایه در اختیار دارند چراکه حجم معاملات این دو ارز نسبت به باقی رمز ارز ها بیشتر است و برای تغییر قیمت رمز ارز های فوق نیاز به سرمایه بسیار زیادی می باشد.

زمانی که نهنگ ها شروع به خرید و فروش می کنند، معمولاً برخی از افراد نیز متوجه این موضوع می شوند و هم‌زمان با خرید و فروش نهنگ ها آن ها نیز ستاپ های خرید و فروش باز می کنند. این موضوع در نهایت باعث می شود تا قیمت رشد و یا ریزش بیشتری را تجربه کند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توان حرکت نهنگ ها را شناسایی کرد؟ برای شناسایی حرکت نهنگ ها باید کمی حرفه ای باشید و رفرنس های معتبر و مختلفی را مطالعه کنید. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. درک عمومی بیت کوین توسط مردم:

یکی از مشکل هایی که در گذشته بسیار رایج بود و امروزه شاهد کمتر شدن آن هستیم درک عموم مردم از دنیای کریپتو و بیت کوین می باشد. خوشبختانه با وجود رسانه های معتبر در بستر اینترنت، کاربران بسیاری به دنیای کریپتو و بیت کوین اعتماد کرده اند و وارد این بازار شده اند. به همین دلیل، این مورد تأثیر زیادی نمی تواند بر روی قیمت داشته باشد.

 1. اخبار:

اخبار یکی از عوامل مؤثر و مهم بر قیمت بیت کوین است. گاهی یک اخبار ممکن است تأثیر بسیار زیادی بر قیمت بیت کوین بزار و روند را از صعودی به نزولی و یا بلعکس تغییر دهد. البته در برخی از موارد، اخبار تأثیر خود را زود تر بر روی قیمت می گذارد. معمولاً زمانی که چنین اتفاقی رخ می دهد، در اصل برخی ها می گویند که اخبار پیش‌خور شده است.

در صورتی که از اخبار به موقع مطلع شوید و خبر فوق نیز پیش‌خور نشده باشد، می توانید به راحتی ستاپ باز کنید و سود دریافت نمایید. البته انجام این کار نیاز به کمی مهارت دارد. در صورتی که در این زمینه مهارتی نداشته باشید، ممکن است نتوانید به خوبی از انجام این کار سود دریافت کنید و برعکس ضرر کنید!

با توجه به این بخش، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که از چه منابعی می توانیم اخبار ارزهای دیجیتال به روز مشاهده کنیم؟ شما برای انجام این کار باید به سایت های خبری معتبری فارسی زبان و یا انگلیسی زبان مراجعه کنید. در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید به سراغ منابع خارجی بروید و اخبار را مطالعه کنید. در غیر این صورت می توانید با مراجعه به سایت های ایرانی اخبار را با زبان فارسی مطالعه کنید.

ما در سایت زوم ارز اخبار دنیای کریپتو را به صورت ۲۴ ساعته پوشش می دهیم. در صورتی که به دنبال یک منبع فارسی زبان معتبر هستید، می توانید به بخش اخبار فوری سایت زوم ارز مراجعه کنید و تمامی اخبار منتخب ۲۴ ساعت شبانه روز را مطالعه کنید.

 1. سختی شبکه و همچنین پیچیدگی بلاکچین ها:

هرچه پیچیدگی و همچنین سختی شبکه بیت کوین بیشتر شود، مسلماً قیمت بیت کوین نیز باید افزایش پیدا کند. البته همان‌طور که اشاره کردیم، چه این مورد و چه موارد فوق همگی بر روی قیمت بیت کوین تأثیر دارند. پس نباید انتظار داشته باشیم که اگر یک مورد اتفاق افتاد، حتماً باید قیمت بیت کوین صعودی و یا ریزشی شود.

البته نا گفته نماند که اگر پیچیدگی و همچنین سختی شبکه بیشتر شود، جز افزایش قیمت، به دست آوردن بیت کوین نیز سخت تر می شود و در نتیجه این موضوع می تواند باعث محدودیت عرضه شود. حال اگر دقت کنید، این موضوع به عرضه و تقاضا نیز ربط پیدا می کند؛ یعنی همان‌طور که گفتیم، با توجه به محدودیت عرضه، اگر به صورت هم‌زمان تقاضا خرید بیت کوین بیشتر شود، قیمت می تواند با سرعت بیشتری افزایشی شود. در این مواقع می توان گفت که عوامل فوق به احتمال بسیار بالا عمل می کنند و بر روی قیمت تأثیر خود را می گذارند.

 1. رقابت بیت کوین:

بیت کوین بدون شک شناخته شده ترین و پذیرفته شده ترین ارز دیجیتال در سراسر جهان است؛ اما در بین هزاران رمز ارز دیگر، بیت کوین رقیب های دیگری مثل اتریوم ETH دارد که این موضوع کمی بر روی قیمت آن تأثیر گذاشته است.

البته رقیب بیت کوین تنها اتریوم نمی باشد بلکه با توجه به داده های موجود، بیت کوین رقیب های دیگری مثل بایننس کوین BNB پولکادات DOT و… دارد. لازم به ذکر است که با توجه به موضوعات فوق، در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین نسبت به تمامی توکن های معرفی شده و سایر رقبا بیشتر است.

تا به این بخش از مقاله، با عناوین مختلفی من باب قیمت بیت کوین آشنا شدید. حال در ادامه قصد داریم تا به سراغ تحلیلگران مطرح بازار برویم تا ببینیم که بیت کوین تا کجا بالا می رود و نظر افراد مختلف به چه شکل است. اگر قصد دارید تا با نظر تحلیل گران مختلف آشنا شوید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.


بررسی نظر تحلیلگران مطرح بیت کوین

بررسی نظر تحلیلگران مطرح بیت کوین
بررسی نظر تحلیلگران مطرح بیت کوین

همان‌طور که گفتیم، تحلیلگران مختلف، نظرات متفاوتی نسبت به بیت کوین دارند. در ادامه قصد داریم تا به سراغ نظرات تحلیلگران مطرح برویم و ببینیم که نظرات آن ها نسبت به رشد بیت کوین چیست؟

در همین ابتدا به سراغ نظر تحلیلگر معروف پلن بی «PlanB» می رویم تا ببینم که این تحلیلگر مشهور بیت را چگونه تحلیل می کند. پلن بی برای اظهار نظر خود به سراغ اندیکاتور RSI رفته است. او گفته است که این شاخص یا اندیکاتور به عنوان بهترین نشانگر چرخش روند بازار است. همان‌طور که احتمالاً می دانید، زمانی که این خط RSI که به منطقه اشباع خرید و یا فروش می رسد، باید انتظار تغییر روند داشته باشید.

او مدعی است که این اندیکاتور در ماه ژوئن به پائین ترین سطح تاریخی خود رسیده است. حال پس از گذشت تقریباً دو ماه پس از این نظر فوق این شاخص رشد کرده است. با توجه به این موضوع، پلن بی نظر خود را این‌گونه بیان کرده است که آیا بازار خرسی (نزولی) در سال ۲۰۲۲ به پایان رسیده است؟

اگر بخواهیم از سخنان پلن بی نتیجه گیری کنیم، این‌گونه باید بگوییم که تا حدودی نظر این تحلیلگر این است که دیگر نباید انتظار ریزش داشته باشیم و باید به فکر صعود بیت کوین باشیم.

تحلیلگر دیگری با نام CROW در حساب کاربری توییتر خود منتشر کرده است که در حال حاضر در بیت کوین با پرایس اکشن شاهد سقف و کف های بالاتر هستیم. تا زمانی که این حرکت ادامه پیدا کند می توانیم صعود را پیش بینی کنیم. او گفته است که با توجه به رشد هایی که بیت کوین داشته است، انتظار می رود هدف بعدی بیت کوین محدوده ۳۰۰۰۰ دلار می باشد. در تصویر ذیل شما می توانید تحلیل و همچنین محدوده های مشخص شده این تحلیلگر معروف را مشاهده کنید.

بررسی نظر تحلیلگران مطرح بیت کوین
بررسی نظر تحلیلگران مطرح بیت کوین

در ادامه قصد داریم تا به سراغ نظر تحلیلگران مطرح کریپتو در سال های ۲۰۲۲، ۲۰۲۳، ۲۰۲۵ و در نهایت ۲۰۳۰ برویم. اگر علاقه مند به اطلاع از تحلیل های فوق هستید، حتماً ادامه این مقاله را تا انتخاب مطالعه کنید.


پیش بینی های مختلف برای قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2022
پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲

بیت کوین در سال های مختلف به عنوان بهترین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نام برده می شود اما قیمت این ارز به میزان قابل توجهی نسبت به بالاترین سطح تاریخی نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است. با توجه به این واقعیت، شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که در باقیمانده سال ۲۰۲۲ چه بر سر بیت کوین خواهد آمد و یا اینکه بیت کوین تا کجا رشد می کند؟

یکی از مهم ترین مواردی که به نفع بیت کوین است، جایگاه نسبتاً محکم آن در بازار ارزهای دیجیتال است. همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، بیت کوین رقیب های بسیاری دارد اما با وجود رقیب ها در میان افراد بسیاری محبوب شده است در نتیجه می توان گفت که جایگاه بیت کوین تا حدودی محکم است.

در حال حاضر، افراد زیادی بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. حتی بسیاری از شرکت های معروف اکنون بیت کوین را در سبد سرمایه گذاری خود نگه می دارند تا بتوانند از این طریق کسب سرمایه نیز کنند. برای اینکه با این افراد و شرکت ها بیشتر آشنا شوید بهتر است به سراغ معرفی برخی از آن ها برویم.

اخیراً یک مقاله از Yahoo Finance منتشر شده است که در آن اشاره کرده اند که شرکت و افراد مختلفی در اواخر سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار داشته اند. در آن زمان، این رقم تقریباً معادل ۸ درصد از بیت کوین های در گردش بود.

در حال حاضر بزرگ ترین سرمایه گذار بیت کوین کمپانی Grayscale می باشد که یک صندوق بیت کوین قابل معامله به نام Grayscale Bitcoin Trust دارد. جز شرکت ها، همان‌طور که گفتیم افراد دیگری نیز در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. برخی از آن افراد عبارت اند از: Changpeng Zhao، Winklevoss، Elon Musk و… .

با توجه به متخصصان و مؤسسات مالی پیشرو در صنعت کریپتو، احتمالاً در ماه های آینده سال ۲۰۲۲ شاهد آن خواهیم بود که بیت کوین بخشی از جایگاه خود را در بازار کریپتو به دست خواهد آورد.

به همین دلیل، طبق پیش‌بینی هایی که انجام شده است، احتمال دارد بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ شاهد بازگشت به محدوده ۳۲۰۰۰ دلار باشد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در بیت کوین دارید، تنها به این پیش‌بینی اکتفا نکنید و به سراغ تحلیل های دیگر نیز بروید تا بتوانید بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023
پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳

در طی سال های مختلف، آلت کوین های متعددی در چند سال گذشته راه اندازی شده اند که به دنبال سرمایه گذاری بر روی بیت کوین برای بقای عمر خود هستند. در اصل آن ها بیت کوین را پشتوانه ای برای خود می دانند. البته لازم به ذکر است که بسیاری از این آلت کوین ها از نظر سرعت و همچنین مقیاس پذیری برتر از بیت کوین هستند.

با توجه به این موارد، برخی ها عنوان می کنند که بیت کوین یک فناوری در حال منسوخ شدن است. اگرچه این جمله اشتباه است اما به هر حال با توجه به این موضوع استفاده از بیت کوین در حال افزایش است چراکه در برخی از کشور ها بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در نظر گرفته شده است. همچنین به گزارش رویترز نزدیک به ۲۵ درصد از کسب و کار های کوچک در ۹ کشور پیشرو قصد دارند تا از بیت کوین و برخی از رمز ارز ها به عنوان یک روش پرداخت استفاده کنند. از نظر برخی از فعالان بازار با توجه به فراگیر بودن بیت کوین، این رمز ارز نسبت به رمز ارز های دیگر شانس بیشتری را برای روش های پرداخت دارد.

تمامی این عناصر و همچنین عناصر دیگر نشان می دهند که بیت کوین چقدر پرکاربرد است. هرچه که بیت کوین سقوط کند و یا از ارزش قیمتی آن کم شود، این موارد در دنیای واقعی در نهایت باعث رشد بیت کوین در طول زمان می شود. به همین دلیل، برخی از کارشناسان و همچنین تحلیلگران عقیده دارند که بیت کوین در سال ۲۰۲۳ می تواند به محدوده ۶۹۰۰۰ دلار که این قیمت اوج قیمتی تاریخ بیت کوین نیز محسوب می شود صعود کند. البته در راه رسیدن به این محدوده بیت کوین مقاومت های بسیاری را دارد که باید به آن ها نیز توجه کرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین چشم انداز بلند مدت – پیش بینی ۲۰۲۵

پیش بینی قیمت بیت کوین چشم انداز بلند مدت - پیش بینی 2025
پیش بینی قیمت بیت کوین چشم انداز بلند مدت – پیش بینی ۲۰۲۵

تا سال ۲۰۲۵ ۲ سال نیم دیگر باقی مانده است و در این بخش قصد داریم تا نظر بلند مدت تحلیلگران مطرح آشنا شویم. با توجه به مواردی که تا به این بخش مطالعه کردید، به نظر می رسد که بیت کوین در سال ۲۰۲۵ می تواند تا ۸۰۰۰۰ دلار رشد کند. توجه داشته باشید که این نظر تنها برای چشم انداز بلند مدت می باشد.

برخی ها نیز ۸۰۰۰۰ دلار را تا پایان سال ۲۰۲۵ برای بیت کوین خوب نمی دانند و عنوان می کنند که این افزایش برای بیت کوین چندان مثبت نیست. انتظار این افراد از بیت کوین در سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۸۰۰۰۰ دلار می باشد.

برخی از تحلیلگران دیگر، برای بیت کوین در سال ۲۰۲۵ حداکثر قیمتی را مشخص کرده اند و می گویند که انتظار می رود بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۵ این اعداد را ببیند. آن ها اعلام کردند که حداکثر قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۵ می تواند به ۱۲۶۰۰۰ دلار برسد.

تقریباً می توان گفت که در سال ۲۰۲۵ کش و مکش های زیادی بر سر قیمت بیت کوین می باشد. با توجه به موارد فوق در صورتی که شما چشم انداز بلند مدتی برای بیت کوین دارید، آن را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۳۰

پیش بینی قیمت بیت کوین 2030
پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰۳۰

در نهایت قصد داریم تا ببینم که بیت کوین در ۸ سال آینده چه می شود و چه قیمتی را می تواند تاچ کند. در سال ۲۰۳۰ هم نظرات بسیاری وجود دارد. همان‌طور که می دانید بیت کوین پشتیبانی عظیمی از بازار ارزهای دیجیتال و بازار سنتی دارد. در حال حاضر، در بین تمامی کوین و توکن های موجود، هیچ کوینی چنین پشتیبانی ندارد و این یک امتیاز مثبت برای پتانسیل بلند مدت بیت کوین می باشد.

با توجه به اینکه بازده از طریق سرمایه گذاری سنتی همچنان پایین است، شاهد هجوم برخی از افراد به سمت بازار کریپتو برای سرمایه گذاری هستیم. در حال حاضر با توجه به این موضوع، پلتفرم های مختلفی از جمله PayPal و Cash App اکنون سرمایه گذاری در بیت کوین را به کاربران ارائه می دهند تا کاربران دسترسی راحت تری به سرمایه گذاری در بیت کوین داشته باشند.

به طور کلی اگر بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم، باید بگوییم که این احتمال وجود دارد که رفتار های سرمایه گذاران در سال های آینده به تکامل برسد. با توجه به تمامی موارد فوق، پیش‌بینی می شود که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۳۰ به تقریباً ۱۲۰۰۰۰ دلار برسد. تقریباً رقمی که برخی از شرکت ها این انتظار را در سال ۲۰۲۵ از بیت کوین دارند؛ اما به هر حال باید ببینیم که کدام یک از چشم انداز های فوق به واقعیت تبدیل می شود و بیت کوین رقم های فوق را تاچ می کند.


آیا بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید؟

آیا بیت کوین به 100 هزار دلار خواهد رسید؟
آیا بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای افراد مختلف پیش بیاید این است که آیا بیت کوین تا ۱۰۰ هزار دلار بالا می رود؟ پاسخ به این سؤال را هیچ فردی نمی تواند قطعی بدهد اما با توجه به اینکه بیت کوین در گذشته چندین بار ارزش خود را چند برابر کرده است، ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد اما نه در این نزدیکی ها!

برای اینکه بیت کوین بتواند به ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد، باید ارزش آن تقریباً در حال حاضر (با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار) ۵ برابر شود. این ممکن است طولانی به نظر برسد؛ اما همان‌طور که گفتیم خارج از محدوده انتظار نیست.

در نهایت باید اشاره کنیم که اگر شما نیز درباره بیت کوین ۱۰۰۰۰۰ دلاری نظری دارید، می توانید در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا در نتیجه دیگر کاربران نیز بتوانند از نظرات شما استفاده نمایند.


سؤالات متداول

 1. بالاترین قیمت بیت کوین چقدر بوده است؟

آخرین اوج قیمتی یا ATH بیت کوین که ثبت شده است مربوط به قیمت ۶۹۱۰۰ دلار می باشد که در تاریخ ۰۸ Nov 2021 به ثبت رسید. پس از اینکه بیت کوین اوج قیمتی فوق را ثبت کرد، در حال حاضر هنوز نتوانسته است که مجدد به آن قیمت دست پیدا کند؛ اما با توجه به تحلیل های فوق، در سال‌های آینده باید منتظر اوج قیمتی جدید از بیت کوین باشیم.

 1. با توجه به ریزش های بازار، باید انتظار بیت کوین ۱۰ هزار دلاری داشته باشیم؟

در دنیای کریپتو هیچ چیز غیرممکن نیست. به همین دلیل ممکن است بیت کوین به ۱۰ هزار دلار برسد. همان‌طور که گفتیم، هر تحلیلی در این بازار درست نیست. همان‌طور که اطلاع دارید، در ریزش های اخیر بیت کوین حتی به ۱۷۵۰۰ دلار نیز رسید.

 1. آیا در سال ۲۰۲۳ بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

اینکه بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است یا خیر به سبد سرمایه گذاری و همچنین ریسک پذیری شما بستگی دارد؛ اما اگر بخواهیم به این موضوع در کل نگاه کنیم، بیت کوین می تواند در سال ۲۰۲۳ سرمایه گذاری خوبی به نظر برسد به شرطی که در موقعیت های مناسب خریداری شود.

 1. آیا برای خرید بیت کوین دیر شده است؟

اگر به تاریخ کریپتو نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که هیچ وقت برای خرید دیر نیست. در حال حاضر قیمت بیت کوین پایین تر از اوج قیمتی یا ATH می باشد. این موضوع می تواند تا حدودی نوید افزایش قیمت را در آینده بدهد؛ اما نمی توان آن را به صورت دقیق و قطعی بیان کرد.


سخن پایانی

همان‌طور که در تحلیل های فوق مطالعه کردید، ما برخی از نتایج بالقوه قیمت بیت کوین را در سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۰ بیان کرده ایم. طبق تحلیل های موجود آینده بیت کوین هنوز نامشخص است و ممکن است چندین سناریو ممکن رخ دهد؛ اما امیدوار هستیم که از تحلیل های فوق نتایج بهتری بگیرید. در کل، هر اتفاقی که بیفتد، جالب است که ببینیم بازار کریپتو در چند سال آینده چگونه تکامل می یابد.

اگر قصد دارید تا در بازار کریپتو سرمایه گذاری کنید، باید بدانید که این بازار به شدت نوسان دارد و سرمایه گذاری شما ممکن است در معرض خطر باشد. در نهایت اگر انتخاب نادرستی نیز انجام دهید، ممکن است سرمایه شما از بین برود.

در آخر باید عنوان کنیم که اطلاعات این مقاله صرفاً نظر تحلیلگران مختلف و مشهور کریپتو است و هیچ توصیه سرمایه گذاری و یا سیگنال برای سرمایه گذاری از سوی زوم ارز نمی باشد بلکه هدف ما آموزش و همچنین اطلاع رسانی می باشد. در صورتی که قصد دارید تا بر روی بیت کوین و یا رمز ارز ها سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهید، بهتر است ابتدا بیت کوین و یا رمز ارز مورد نظر خود را به درستی از نظر های مختلف تحلیل کنید تا بتوانید نتیجه درستی را بگیرید. اگر برای تحلیل بیت کوین نیاز به راهنمایی دارید، می توانید به مقاله اختصاصی تحلیل بیت کوین که کمی قبل تر به شما معرفی شد مراجعه کنید و به صورت روزانه تحلیل بیت کوین را مطالعه کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید درخواست خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ تیم تحلیلی زوم ارز را دریافت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “بیت کوین تا کجا بالا می رود؟” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده