آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز هایو چیست؟ | آینده ارز هایو

ارز هایو HIVE چیست؟

ارز هایو Hive چیست؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از ارز های دیجیتال با نام هایو Hive بپردازیم. در ابتدا لازم است که بگوییم این رمز ارز در سال ۲۰۲۰ به عنوان هارد فورک بلاکچین Steem راه اندازی شد. توسعه دهندگان این رمز ارز ادعا می نمایند که آن مقیاس پذیر، سریع و غیرمتمرکز می باشد.

در یک عبارت کوتاه می توان هایو Hive را یک پلتفرم برای برنامه های غیرمتمرکز یا همان DAppها معرفی نمود. این ارز دیجیتال در نظر دارد تا عناصر متمرکز موجود در بلاکچین استیم را حذف نماید. در ادامه شما می توانید با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید و همچنین اطلاعاتی را در ارتباط با نحوه عملکرد آن به دست اورید.

ارز دیجیتال هایو چیست؟

ارز دیجیتال هایو Hive چیست؟
ارز دیجیتال هایو Hive چیست؟

رمز ارز هایو Hive را می توان یک بلاکچین DPoS معرفی نمود که به عنوان ستون فقرات مجموعه ای توکن ها و DAppها عمل می کند. در واقع هایو یک بلاکچین غیرمتمرکز است که بر اساس الگوریتم DPoS ساخته شده است و از سریع و مقیاس پذیر بودن آن می توان اطمینان حاصل کرد. به بیان ساده، هایو یک شبکه اجتماعی از برنامه ها و خدمات است که به شما امکان می دهد با فناوری بلاکچین در قلب این پروژه متصل شوید.

در واقع می توان اینگونه بیان نمود که با توجه به مدل توزیع منحصر به فرد خود، هایو Hive در برابر حملات آزمایش شده است و یک بلاکچین واقعا غیرمتمرکز می باشد که برای وب ۳.۰ ساخته شده است. علاوه بر مواردی که گفتیم، هایو را می توان دروازه ای روشن از Web2 به Web3 معرفی نمود که به کاربران اجازه می دهد اساسا همان کاری را که قبلا در سایت هایی مانند فیس بوک، توییتر، مدیوم و ردیت انجام می دادند، انجام دهند. اما تمام مزایای وب ۳ همانند حساب های غیر قابل تغییر و توانایی کسب درآمد از داده های خود را برای کاربران فراهم می کند.

بلاکچین هایو Hive در حال حاضر دارای یک اکوسیستم پر رونق شامل بیش از ۱۲۶ DApp و پروژه های محبوب مانند بازی Splinterlands است. با این وجود می توان بیان نمود که بلاکچین هایو به صورت مقیاس پذیر طراحی شده است و مدل DPoS آن تضمین می کند که عملکرد بلاکچین حفظ خواهد شد.


نیم نگاهی به کوین هایو HIVE

نام اختصاری HIVE
نوع ارز Coin
عرضه کل ۳۸۴،۶۴۱،۳۶۲
مقدار در گردش ۳۸۴،۶۴۱،۳۶۲
وب سایت رسمی hive.io
بلاکچین اکسپلورر hiveblocks.com

hive-db.com

وایت پیپر https://hive.io/whitepaper.pdf
پیج های ارتباطی رسمی reddit

medium

twitter

سورس کد https://github.com/openhive-network/hive

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال هایو Hive

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال هایو Hive
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال هایو Hive

جالب است که بدانید رمز ارز هایو Hive رسما در مارس ۲۰۲۰ متولد شد. از جمله بنیانگذاران این ارز دیجیتال می توان به دو نفر به نام های Newton Olivier Roussy و Harry Pokrandt اشاره کرد.

Olivier Roussy Newton از جمله بنیانگذاران و رئیس شرکت هایو می باشد که علاوه بر هایو DeFi Holdings و Exponential Genomics Inc را بنیانگذاری کرد. Harry Pokrandt یکی دیگر از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت هایو است. وی همچنین مدیر شرکت KORE و میدر فناوری Blockhead بوده است. قبل از آن، او در Sandspring Resources Ltd کار می کرد.


معرفی دو توکن بومی در شبکه هایو Hive

معرفی دو توکن بومی در شبکه هایو Hive
معرفی دو توکن بومی در شبکه هایو Hive

دو توکن بومی HIVE و یک استیبل کوین بومی به نام HBD یا Hive-Backed Dollars در شبکه وجود دارد. HIVE یک ارز رمز پایه است که به بلاکچین رسانه اجتماعی قدرت می دهد. علاوه بر این، توکن هایو مانند سایر تراکنش های ارزهای دیجیتال با مدت زمان طولانی و یا کارمزدهای بالا محدود نمی شود. در واقع هنگام خرید و فروش این رمز ارز دیگر نیازی نیست که نگران کارمزدهای تراکنش بالا باشید.

HBD یا Hive-Backed Dollars یک استیبل کوین است که در بلاکچین استفاده می شود. به منظور حفظ سلامت اقتصاد هایو، محدودیت هایی برای ایجاد HBD در قوانین بلاکچین وجود دارد. به عنوان مثال، ارزش بازار HBD باید کمتر از ۱۰% از ارزش بازار HIVE باشد.


عملکرد هایو Hive چگونه است؟

عملکرد هایو Hive چگونه است؟
عملکرد هایو Hive چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، بلاکچین هایو Hive به صورت غیرمتمرکز و بر اساس DPoS ساخته شده است. در واقع DPoS یا Delegated Proof of Stake الگوریتم اجماع پشت هایو است. این الگوریتم برای اولین بار توسط Dan Larimer به عنوان یک جایگزین کاربردی برای سیستم اثبات کار معرفی شد.

سیستم DPoS مبتنی بر فناوری است که با استفاده از فرآیندهای رای گیری از بلاکچین در برابر تمرکز محافظت می کند. هایو در واقع یک بلاکچین و اکوسیستم غیرمتمرکز نوآورانه و آینده نگر است که برای مقیاس پذیری با پذیرش گسترده ارز و پلتفرم ها راه اندازی شده است. هایو با ترکیب زمان های پردازش سریع و تراکنش های بدون کارمزد، تبدیل به یکی از بلاکچین های Web3 پیشرو مورد استفاده در سراسر جهان شده است.


چه ویژگی هایی هایو Hive را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی هایو Hive را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی هایو Hive را منحصر به فرد ساخته است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا با هم بررسی نماییم که چه ویژگی هایی رمز ارز هایو Hive را ارزشمند ساخته است. اول از همه لازم است بگوییم، هایو Hive یک بلاکچین است که موارد استفاده آن در دنیای واقعی است که به ان ارزش می دهد. ارزش بلاکچین هایو به این دلیل می باشد که یک بلاکچین واقعا غیرمتمرکز و کارآمد برای وب ۳ به شمار می رود. در ادامه به معرفی چند نمونه از ویژگی های آن خواهیم پرداخت:

  1. تراکنش های هایو Hive بدون کارمزد و سریع هستند. کاربران می توانند بدون هزینه ی زیاد، DAppها را توسعه دهند.
  2. هایو قدرتمند است. این پروژه به مدت ۵ سال توسط صدها برنامه، انجمن و پروژه در سراسر جهان آزمایش شده است.
  3. علاوه بر مواردی که در بالا به ان اشاره نمودیم، ویژگی آخری که هایو در بر دارد این است که مقیاس پذیر می باشد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال هایو

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال هایو Hive برابر با ۱.۵۶ دلار آمریکا می باشد. حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر ۲۸،۲۳۷،۷۰۲ دلار است. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال هایو در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۷۲% افزایش قیمت داشته است.

اکنون این ارز دیجیتال در رتبه ۱۲۷ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. در ادامه شما می توانید روند قیمت رمز ارز هایو Hive را بر روی نمودار مشاهده نمایید. این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ یعنی ۱۷ روز پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. همچنین در ابتدای عرضه با قیمت ۰.۲۲۱ دلار به فروش می رفت.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال هایو 
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال هایو

خرید و فروش ارز دیجیتال هایو HIVE چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال هایو HIVE چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال هایو HIVE چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال هایو Hive کافیست در ابتدا در یکی از صرافی های ایرانی ثبت نام و احراز هویت نموده، سپس مقدار ریال خود را به تتر تبدیل نمایید. پس از آن قادر خواهید بود برای خرید رمز ارز هایو Hive به یکی از صرافی های خارجی مراجعه کنید.

شما باید صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال را انتخاب نمایید. ممکن است احراز هویت و ثبت نام شما در صرافی کمی زمان ببرد. به همین دلیل در ابتدا قبل از انجام عملیات، با نحوه کار با صرافی مورد نظر آشنا شوید. در قسمت بعدی مقاله به معرفی صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز هایو خواهیم پرداخت.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هایو HIVE

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هایو HIVE
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هایو HIVE

در این قسمت از مقاله به معرفی صرافی هایی خواهیم پرداخت که می توانید با استفاده از انها به خرید و فروش رمز ارز هایو Hive بپردازید. این صرافی ها شامل موارد زیر می باشند:

  1. صرافی Binance
  2. صرافی Bithumb
  3. صرافی Huobi Global
  4. صرافی Bittrex
  5. صرافی Hotbit

در صرافی هایی که نام بردیم، شما می توانید رمز ارز هایور را با جفت ارزهای USDT و BTC معامله کنید. همچنین شما می توانید با کلیک بر روی لینک هر یک از صرافی ها، با نحوه کار با آنها به طور کامل آشنا شوید.


معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هایو HIVE

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هایو HIVE
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال هایو HIVE

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال هایو HIVE شما می توانید از کیف پول هایی که در ادامه به شما معرفی می نماییم، استفاده کنید.

۱.کیف پول هایو Hive Wallet

یکی از کیف پول هایی که می توانید از آن برای ذخیره سازی ارز دیجیتال هایو استفاده نمایید، HiveWallet است. این کیف پول نرم افزاری در دو نسخه اندروید و ios در دسترس می باشد.

۲.کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پل می تواند یکی از گزینه های مناسب برای ذخیره سازی رمز ارز هایو HIVE به شمار رود. سیف پل یک پلتفرم قوی و کاربر پسند برای ایمن سازی، ذخیره و مدیریت آسان دارایی های دیجیتال ارائه می دهد. کیف پول نرم افزاری سیف پل از تعداد بیشماری از رمز ارزها پشتیبانی می کند و همچنین لازم به ذکر است که خدمات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد.


آیا ارز دیجیتال هایو HIVE استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال هایو HIVE استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال هایو HIVE استخراج می شود؟

 در ابتدای این مقاله بیان نمودیم که ارز دیجیتال هایو Hive از الگوریتم DPoS استفاده می کند. استفاده از این الگوریتم باعث می شود که رمز ارز قابلیت استخراج نداشته باشد. و تنها راه برای سرمایه گذاری و به دست آوردن ارز دیجیتال هایو خرید آن از صرافی ها است.

همانطور که در مقالات مربوط به رمز ارزها بسیار بیان شده است، به طور کلی ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW قابلیت استخراج دارند که می توان به رمز ارز محبوب بیت کوین در این مورد اشاره نمود.


بررسی آینده ارز دیجیتال هایو HIVE

بررسی آینده ارز دیجیتال هایو HIVE
بررسی آینده ارز دیجیتال هایو HIVE

در آینده رمز ارزها عوامل مختلفی می تواند تاثیر بگذارد. برای مثال میزان عرضه و تقاضا یکی از آن عوامل است. همچنین اهدافی که رمز ارز در آینده در نظر دارد و میزان دسترسی به ان اهداف باید به طور کامل بررسی شود.

از دیگر عوامل تاثیر گذار برخوردار بودن از یک تیم پشتیبان قوی است. میزان تجربیات و تخصص افراد در حوزه ارزهای دیجیتال امری مهم تلقی می شود. به طور کلی می توان نتیجه گرفت اگر رمز ارز هایو به اهداف خود در آینده دسترسی پیدا کند با وجود ویژگی هایی که دارد، می تواند آینده خوبی را رقم بزند. ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از سرمایه گذاری حتما تمامی جوانب را به طور کامل بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال هایو HIVE

اینفوگرافیک ارز دیجیتال هایو HIVE
اینفوگرافیک ارز دیجیتال هایو HIVE

کلام پایانی

در این مقاله ما به طور کامل به معرفی ارز دیجیتال هایو Hive پرداختیم. این رمز ارز است در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شده است و به تازگی به جامعه رمز ارزها پیوسته است. همانطور که گفته شد، این ارز دیجیتال به عنوان فورکی از ارز استیم معرفی شد.

هایو را می توان یک بلاکچین غیرمتمرکز معرفی نمود که بر اساس الگوریتم DPoS ساخته شده است. یکی از توکن های بلاکچین، هایو HIVE نام دارد که قابل ترید است و دیگری استیبل کوین HBD می باشد که در بلاکچین استفاده می شود. کاربران می توانند رمز ارز HIVE را از صرافی هایی همچون بایننس، بیت هامب، هیوبی گلوبال و بیترکس خریداری نمایند. همچنین قابلتی ذخیره سازی این رمز ارز در هایو ولت HiveWallet و کیف پول سیف پل موجود می باشد. امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله اطلاعات مفیدی در ارتباط با ارز دیجیتال هایو HIVE در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

از اینکه تا پایان “ارز هایو چیست؟” مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
14 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
داود
1 سال قبل

لطفا تحلیل رمز ارز hive را انجام دهید.

آمنه
1 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال hive بهتر است؟

لیدا
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال hive معتبر است؟

دانیال
1 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیحیتال hive پشتیبانی می کنند؟

ندا
1 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما.

ماندانا
1 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال hive پشتیبانی می کند؟

جواد
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز hive معتبرتر است؟

نیما
1 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز hive معتبرتر است؟

منیژه
1 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال hive چند است؟

فهیمه
1 سال قبل

آیا ارز دیجیتال hive را بخرم؟

یاسین
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

arash
2 سال قبل

تنها راه بدست آوردن هایو خریدنش نیست! هایو یک شبکه اجتماعی بسیار کامل داخلش دارد که با فعالیت در آن میشه کسب دارمد کرد و توکن هایو به عنوان پاداش بدست آورد.

دانیال پازوکی
2 سال قبل

کدوم صرافی از این ارز دیجیتال پشتیبانی میکنه؟

تیم محتوا
پاسخ به  دانیال پازوکی
2 سال قبل

در قسمت صرافی های پشتیبان کننده تمامی صرافی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند رو براتون معرفی کردیم

آخرین مقالات منتشر شده