آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا قیمت BNB از هدف ۵۰۰ دلار کاهش یافت؟

چرا قیمت BNB از هدف ۵۰۰ دلار کاهش یافت؟

به گزارش زوم ارز، قیمت BNB  نتوانست به گروه ارزهای رمزنگاری شده بپیوندد که از پایان فوریه سودهای زیادی را ثبت کردند. با این حال، قیمت آلت کوین توانست به مرز ۵۰۰ دلار برسد.

با توجه به اظهارات، به نظر می‌رسد که BNB قبل از رسیدن به این نقطه عطف، در مسیر خود متوقف خواهد شد.

سرمایه‌گذاران BNB ممکن است از آن استفاده کنند

افزایش قیمت BNB، مشابه سایر آلتکوین‌ها، تأثیر قابل توجهی روی سرمایه‌گذاران نداشته است و در نتیجه، خوش‌بینی دارندگان BNB را از دست داده است. این واقعیت باعث کاهش احساسات وزنی سرمایه‌گذاران می‌شود. این معیار برای سنجش علاقه و احساسات کلی سرمایه‌گذاران استفاده می‌شود.

در دوره‌های پرحجم اجتماعی که پیام‌ها بیشتراً مثبت هستند، احساسات به طور کلی افزایش می‌یابد. از طرف دیگر، زمانی که حجم اجتماعی بالا است، اما احساسات منفی می‌شود، کاهش قیمت اتفاق می‌افتد.

BNB Weighted Sentiment. منبع: Santiment
BNB Weighted Sentiment. منبع: Santiment

شرایط اخیر برای BNB صادق است، زیرا میانگین احساسات هفتگی در سطحی بسیار پایین‌تر از نه ماه گذشته قرار دارد.

ثانیاً، امتیاز Z MVRV نیز از نظر آلتکوین‌ها مطلوب نیست. امتیاز Z MVRV ارزش بازار ارز دیجیتال را با ارزش واقعی آن مقایسه می‌کند و نشان‌دهنده بیش‌ازحد یا کم‌تر شدن ارزش آن است. نمرات مثبت نشان می‌دهند که ارزش بازار بیشتر از ارزش واقعی است و نمرات منفی نشان می‌دهند که ارزش کاهش یافته است. این امتیاز به سرمایه‌گذاران در سنجش احساسات بازار و پتانسیل تأثیر قیمت کمک می‌کند.

امتیاز Z BNB MVRV. منبع: TradingView
امتیاز Z BNB MVRV. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، امتیاز Z MVRV برای BNB در آستانه عبور از سطح ۲.۷۳ قرار دارد. نقض این سطح نشان می‌دهد که ارز دیجیتال احتمالاً بیش از حد ارزش‌گذاری شده است و ممکن است منجر به فروش آن توسط سرمایه‌گذاران قبل از وقوع یک اصلاح قابل توجه در قیمت BNB شود.

پیش بینی قیمت سکه BNB: یک کاهش در افق است

قیمت BNB Coin در زمان نگارش مقاله در حدود ۴۸۵ دلار معامله می‌شود و به سطح مقاومت دو ساله ۴۹۹ دلار نزدیک‌تر است. با این حال، با توجه به تحولات فوق، نتیجه محتمل برای BNB کاهش قیمت است.

یک شکست ناموفق باعث کاهش قیمت BNB به ۴۱۴ دلار می‌شود و بسیاری از دستاوردهای آلت‌کوین در ماه گذشته را از بین می‌برد.

با این حال، قیمت BNB به عنوان یک صلیب طلایی در نمودار ۳ روزه مشاهده می‌شود. این پدیده نسبتاً نادر بوده و برای اولین بار از فوریه ۲۰۲۳ در یک بازه زمانی طولانی‌تر رخ داده است.

نمودار 3 روزهBNB/USDT. منبع: TradingView
نمودار ۳ روزه BNB/USDT. منبع: TradingView

یک صلیب طلایی به معنای عبور متوسط متحرک ۵۰ روزه از میانگین متحرک بلندمدت ۲۰۰ روزه است. این تلاقی نشان دهنده افزایش حرکت صعودی است و به طور معمول نشانگر یک تغییر بالقوه به سمت یک روند صعودی است.

با توجه به ادامه این روند، حرکت صعودی احتمالاً برای مدت زمانی طولانی‌تر ادامه خواهد یافت. این باعث می‌شود قیمت BNB از سطح ۵۰۰ دلار عبور کند و اگر قیمت به عنوان پشتیبانی تست شود، ترند نزولی را لغو خواهد کرد.


منبع: beincrypto.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده