لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

هدف سازمان ملل متحد استانداردسازی بلاکچین است

هدف سازمان ملل متحد استانداردسازی بلاکچین است

هدف سازمان ملل متحد استانداردسازی بلاکچین است

مجمع مدیریت اینترنت سازمان ملل متحد (IGF) و انجمن دولتی بلاکچین (GBA) همکاری جدیدی را برای استانداردسازی بلاکچین و ارزهای دیجیتال اعلام کردند.
این مشارکت، ائتلاف پویا را در زمینه تضمین و استانداردسازی بلاکچین معرفی خواهد کرد. از مدل GBA برای ترویج پذیرش بلاکچین و اطمینان از قابلیت همکاری شبکه استفاده خواهد کرد.
علاوه بر این، ائتلاف پویا در تضمین و استانداردسازی بلاکچین بر ترویج استفاده از بلاکچین در صنایع مختلف از جمله هوش مصنوعی، زنجیره تامین، توسعه اقتصادی، نظارت بر محیط زیست، ارتباطات و زیرساخت ها و هویت دیجیتال تمرکز خواهد کرد.
شایان ذکر است، گزارشی از Chainalysis در سال ۲۰۲۲ بر اهمیت روزافزون بلاکچین و ارزهای دیجیتال در صحنه جهانی تاکید نمود. بر نرخ پذیرش سریع مشاهده شده در چندین کشور تأکید کرد.
این اهمیت روزافزون بر نیاز به استانداردسازی مناسب تاکید می کند. برای این منظور، ائتلاف اخیراً توسط IGF و GBA برای اطمینان از استفاده مسئولانه و کارآمد از بلاکچین کار خواهد کرد. این به هموار کردن راه برای پذیرش گسترده این فناوری نوآورانه کمک می کند.
این توسعه چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که انجمن دولتی بلاکچین پروتکل اطلاعاتی وب ۳ خود را به نام PlatoAI در پلتفرم عضویت منتشر کرد.
مشارکت IGF و GBA یک گام مهم رو به جلو در تلاش جهانی برای استانداردسازی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است. اعضای این گروه قبلاً چندین آزمایش را برای ابتکارات بلاکچین آغاز کرده اند.
برای اطمینان از اجرای صحیح، ائتلاف به طور منظم در طول سال تشکیل جلسه خواهد داد تا در مورد پیشرفت هر مرحله از کار مشورت کند. این اتحاد همچنین به صورت دوره ای نتایج تلاش های خود از جمله معیارهای استانداردسازی و تضمین و نتایج پروژه های آزمایشی را منتشر خواهد نمود.
علاوه بر این، ائتلاف پویا در تضمین و استانداردسازی بلاکچین نیز یک پروتکل اعتبار سنجی ایجاد خواهد کرد که تضمین می کند راه حل های بلاکچین استانداردهای لازم را برآورده می کنند. این ائتلاف از همه ذینفعان از جمله سازمان های دولتی، مشاغل و سازمان های غیرانتفاعی حمایت خواهد شد.

منبع: crypto.news

محمد فرحدل
محمد فرحدل
من محمد فرحدل هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده