آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز گیت کوین GTC چیست؟ | آینده ارز گیت کوین

ارز گیت کوین GTC چیست؟

ارز گیت کوین GTC، امروزه ارزهای دیجیتال بسیاری وجود دارد که کاربران در بستر آنها به سرمایه گذاری می پردازند. رمز ارزی که در این مقاله به معرفی آن خواهیم پرداخت، GTC نام دارد و توکن ارائه شده پلتفرم گیت کوین Gitcoin می باشد. با خواندن این مقاله شما می توانید با این ارز دیجیتال و بنیان گذاران آن به طور کامل آشنا شوید.

اگر قصد سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال را دارید لازم است که بدانید در این مقاله ما به بررسی قیمت این ارز دیجیتال نیز، خواهیم پرداخت. به علاوه برای کسب اطلاعات در ارتباط با نحوه خرید، فروش و ذخیره سازی این ارز دیجیتال می توانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


ارز دیجیتال گیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال گیت کوین GTC چیست؟
ارز دیجیتال گیت کوین GTC چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله به شما کاربران عزیز گفته شد، گیت کوین Gitcoin پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال GTC می باشد. پلتفرم گیت کوین Gitcoin خود را به عنوان جامعه ای از پروتکل هایی توصیف می کند که برای توسعه آینده اینترنت باز گرد هم آمده اند. گیت کوین Gitcoin جامعه ای ایجاد می کند که از زیرساخت های جدیدی برای Web3 پشتیبانی می کند که شامل ابزارها، فناوری ها و شبکه ها برای توسعه در حوزه open source می باشد.

بودجه این پلتفرم تا کنون بیش از ۱۹.۳ میلیون دلار برای ۱۶۰،۰۰۰ توسعه دهنده تامین شده است. با راه اندازی توکن GTC، گیت کوین Gitcoin به سمت غیرمتمرکز پلتفرم خود می رود تا توسط جامعه مدیریت شود. ارز دیجیتال GTC توکن حاکمیت در گیت کوین Gitcoin است. هدف ایجاد DAO است که بودجه را برای توسعه وب باز، مدیریت خواهد کرد.


بررسی تاریخچه و بنیان گذاران ارز GTC

بررسی تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال گیت کوین GTC
بررسی تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال گیت کوین GTC

GTC توکن حاکمیت گیت کوین Gitcoin است که در اواخر مِی ۲۰۲۱ راه اندازی شد. این توکن برای ایجاد و تامین بودجه DAO که گیت کوین Gitcoin را اداره خواهد کرد، مورد نیاز است.

پلتفرم گیت کوین Gitcoin توسط دو نفر با نام های Keving Owocki و Scott moore تاسیس شد. Keving Owocki مدیرعامل شرکت و Scott moore رهبر فنی و مدیر تحقیقات می باشد.


چه ویژگی گیت کوین Gitecoin را منحصر به فرد می کند؟

چه ویژگی گیت کوین Gitecoin را منحصر به فرد می کند؟
چه ویژگی گیت کوین Gitecoin را منحصر به فرد می کند؟

گیت کوین Gitcoin از این جهت منحصر به فرد است که یک پلتفرم است و از ایجاد یک جامعه، به ویژه برای پروژه های open source پشتیبانی می کند. از ژوئن ۲۰۲۱، بیش از ۲۰ میلیون دلار برای پروژه های open source از طریق گیت کوین Gitcoin بودجه تامین شده است. ماهانه بیش از ۱۶۰،۰۰۰ توسعه دهنده فعال و کمی بیش از ۱۶۰۰ پروژه ایجاد می شود.


چه تعداد کوین GTC در گردش وجود دارد؟

چه ویژگی گیت کوین Gitecoin را منحصر به فرد می کند؟
چه ویژگی گیت کوین Gitecoin را منحصر به فرد می کند؟

کل عرضه گیت کوین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن است. ۱۵% برای airdrop کنار گذاشته شده است، ۵۰% مربوط به DAO گیت کوین و ۳۵% مربوط به سهامداران موجود است. airdrop برای کاربران گذشته گیت کوین است، تخصیص DAO برای اهداف حکمرانی است و ذینفعان موجود شامل هر کسی است که در ساخت Gitcoin در گذشته یا آینده مشارکت داشته است.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال گیت توکن GTC

در این قسمت از مقاله روند قیمت ارز دیجیتال گیت کوین را از ۲۵ مِی ۲۰۲۱ تا اکنون که در تاریخ ۳ جولای ۲۰۲۱ هستیم، بررسی خواهیم کرد. در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز گیت کوین GTC برابر با ۶.۹۲ دلار است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر  با ۱۸،۵۰۳،۰۲۳ دلار می باشد.

این ارز دیجیتال در شبانه روز گذشته ۲.۲۳% رشد قیمت داشته است. در حال حاضر ارز دیجیتال گیت کوین GTC در رتبه ۲۷۷ سایت CoinMarketCap قرار دارد. در ادامه مطالب شما می توانید نمودار قیکت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار به شما نشان دادیم، این رمز ارز در تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال گیت توکن GTC
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال گیت توکن GTC

خرید و فروش ارز دیجیتال GTC یا گیت کوین چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال گیت کوین GTC چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال گیت کوین GTC چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال گیت کوین GTC همانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال باید از صرافی ها اقدام نمایید. صرافی های داخلی و آنلاین خارجی خدماتی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ارائه می دهند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود قادر به خرید مستقیم ارز دیجیتال گیت کوین GTC نمی باشند.

به همین دلیل می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را خریداری نموده، سپس آن را در صرافی ها به ارز دیجیتال گیت کوین GTC تبدیل نمایید. در ادامه مطالب تعدادی از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال گیت کوین GTC را به شما معرفی خواهیم نمود.

در حال حاضر برترین صرافی ها برای مبادله گیت کوین GTC عبارتند از:

  1. Binance
  2. Coinbase
  3. Pionex
  4. LBank
  5. Jubi

برای مشاهده لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گیت کوین GTC می توانید به سایت Coinmarketcap مراجعه نمایید.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گیت کوین GTC

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گیت کوین GTC
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال گیت کوین GTC

در بازار ارزهای دیجیتال کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها رمز ارز خود را ذخیره نمایید. کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار هستند اما به دلیل قیمت بالایی که دارند کمتر مورد توجه کاربران قرار می گیرند.

از جمله کیف پول های سخت افزاری که برای ذخیره سازی ارز دیجیتال گیت کوین Gitcoin می توانید از آن استفاده نمایید، کیف پول لجر می باشد. این کیف پول در دو مدل لجر نانو ایکس و لجر نانو اس موجود می باشد. کیف پول سخت افزاری قطعا گزینه بهتری برای ذخیره سازی رمز ارز شما هستند.

اما اگر تمایل به ذخیره سازی رمز ارز خود در کیف پول های سخت افزاری ندارید، می توانید از کیف پول های نرم افزاری استفاده نمایید. از جمله کیف پول های نرم افزاری که از ارز دیجیتال گیت کوین GTC پشتیبانی می کنند، می توان به کیف پول سیف پل SafePal و کیف پول تراست Trust اشاره کرد.


آینده ارز دیجیتال گیت کوین GTC چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال گیت کوین GTC چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال گیت کوین GTC چگونه است؟

اگر به دنبال پروژه ای با پتانسیل بالا هستید که در حال تغییر شکل دادن به آینده کالاهای دیجیتال باشد، GTC می تواند گزینه خوبی باشد. این توکن اخیرا به بایننس و کوین بیس پرو اضافه شده است و همچنین با برخی از پروژه های مهم ارزهای رمزنگاری شده مشارکت دارد. بنابراین این موضوع می تواند سهم بزرگی در آینده این ارز دیجیتال داشته باشد. برای پیش بینی قیمت آینده ارز گیت کوین بهتر است آن را از نظر فنی بررسی نمایید. زیرا بازار ارزهای رمزپایه بیشتر بر روی جنبه فنی تمرکز دارد.


کلام پایانی ارز گیت کوین GTC

در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال گیت کوین GTC پرداختیم. رمز ارز GTC توکن ارائه شده پلتفرم گیت کوین Gitcoin می باشد. این پلتفرم با ایجاد جامعه ای، از زیر ساخت های جدید Web3 پشتیبانی می کند. شما می توانید با خواندن این مقاله با صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال نیز آشنا شوید. لازم به ذکر است که پس از خریداری، امکان ذخیره سازی ارز دیجیتال گیت کوین GTC در کیف پول هایی همچون لجر، تراست و سیف پل وجود دارد. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال گیت کوین GTC دریافت نمایید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز گیت کوین GTC” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یاسین
2 سال قبل

آیا ارز GTC از لحاظ فاندامنتال جهت سرمایه گذاری خوبه

جلیلی
2 سال قبل

الگوریتم ارز GTC چیست؟

نسترن
2 سال قبل

ارز GTC سابقه پامپ و دامپ داشته؟

امیرحسین
2 سال قبل

کدام کیف پولها از ارز GTC پیشتیبانی می کنند؟

شیما
2 سال قبل

چگونه میتوانم ارز GTC را به تومان تبدیل کنم؟

یاسر
2 سال قبل

ارز gtc در کدامیک از صرافی های داخلی معامله می شود.

آخرین مقالات منتشر شده