لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

Friend.tech بیش از ۱ میلیون دلار کارمزد در ۲۴ ساعت ایجاد می کند و از شبکه های Uniswap و بیت کوین پیشی می گیرد.

Friend.tech بیش از ۱ میلیون دلار کارمزد در ۲۴ ساعت ایجاد می کند و از شبکه های Uniswap و بیت کوین پیشی می گیرد.

Friend.tech بیش از ۱ میلیون دلار کارمزد در ۲۴ ساعت ایجاد می کند و از شبکه های یونی سواپ و بیت کوین پیشی می گیرد.

به گزارش زوم ارز، Friend.tech، یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز (DeSo) که اخیراً منتشر شده است، در ۲۴ ساعت در ۱۹ آگوست بیش از ۱ میلیون دلار کارمزد ایجاد کرده است و عملکرد بهتری از بازیگران شناخته شده در اکوسیستم کریپتو از جمله Uniswap  و شبکه های بیت کوین داشته است.

این پلتفرم در نسخه بتا در ۱۱ آگوست راه اندازی شد و به کاربران اجازه می دهد تا شبکه اجتماعی خود را با خرید و فروش اتصالات خود را توکن کنند. طبق گزارش‌ها، پروتکل ۵ درصد کارمزدی را برای تراکنش‌ها دریافت می‌کند، که اسپرد معاملات نشان دهنده سود مالک است.

این پلتفرم که بر روی پایه لایه ۲ کوین بیس ساخته شده است، فعالیت قابل توجهی داشته است. طبق داده‌های DefiLlama، Friend.tech در ۲۴ ساعت ۱.۱۲ میلیون دلار کارمزد و ۲.۸ میلیون دلار از زمان راه‌اندازی به دست آورده است. در زمان نگارش این مقاله، کل درآمد پروژه با بیش از ۶۵۰۰۰۰ تراکنش در پلتفرم اجتماعی و بیش از ۶۰۰۰۰ معامله‌گر منحصربه‌فرد به ۸۱۸۶۲۰ دلار می‌رسد.

رتبه‌بندی براساس کارمزد و درآمد حاصل از پروژه‌های رمزنگاری در 20 اوت. منبع: DefiLlama.
رتبه‌بندی براساس کارمزد و درآمد حاصل از پروژه‌های رمزنگاری در ۲۰ اوت. منبع: DefiLlama.

تصور می‌شود که پشت پروژه توسعه‌دهنده مستعار Racer باشد. به گفته یک مهندس نرم افزار ارشد در Coinbase، Racer قبلا شبکه های رسانه های اجتماعی TweetDAO و Stealcam را ایجاد کرده بود که هر دو بر اساس توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بودند. با Friend.tech، Racer اینفلوئنسرهای کریپتو با پایگاه هواداران گسترده را هدف قرار می‌دهد تا از هزینه‌های تجارت، حق امتیاز کسب کند، همچنین پروژه‌های Web3 به دنبال تقویت روابط با سرمایه‌گذاران خطرپذیر و بازیگران کلیدی در صنعت کریپتو است.

این هیاهو همچنین تجزیه و تحلیل مدل درآمدی پلتفرم اجتماعی، خطرات و آینده را برانگیخته است. ایگناس، محقق امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) اشاره کرد که تحت مدل تجاری فعلی Friend.tech، “درآمد فقط از کارمزد معاملات به دست می‌آید، اما از داشتن سهامداران بیشتر نمی‌آید. یا حتی ایجاد FUD به عنوان یک استراتژی برای کسب هزینه استفاده می شود.”

موسس Talk.Markets Lux Moreau همچنین اشاره کرد که با فروخته شدن سهام، قیمت‌های آن به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و به طور بالقوه گروه‌های کوچک‌تر را در پلتفرم یا گروه‌های جایگزین تشویق می‌کند.


منبع: cointelegraph.com

حامد محمدی فر
حامد محمدی فر
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده