آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بعد از ۲۱ روز اتریوم توانست مرز ۳۱۰۰ دلار را رد کند

بعد از 21 روز اتریوم توانست مرز 3100 دلار را رد کند

بعد از ۲۱ روز اتریوم توانست مرز ۳۱۰۰ دلار را رد کند

به گزارش زوم ارز، با توجه به قیمت فعلی، اتریوم در روز بین ۳۰۴۸ تا ۳۱۳۹ دلار معامله می‌شود. با ارزش بازاری حدود ۳۷۳ میلیارد دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته حدود ۹.۸۳ میلیارد دلار، این ارز دیجیتال دارای چشم‌انداز فنی مناسبی است. در ساعت ۷:۵۷ (EDT) روز دوشنبه، قیمت اتر کمتر از ۳۱۰۰ دلار بوده و در حدود ۳۰۹۳ دلار در هر واحد مبادله قرار دارد.

اتریوم

نمودار زمانی اتریوم (ETH) نشان می دهد فشار نزولی دارد، به خصوص بعد از شکست قیمت از سطح مقاومت ۳,۱۳۹ دلار. فعالیت‌های اخیر حرکت‌های متلاطم در قیمت را با کاهش قابل توجه نشان می دهد که به نشانه فروش جزئی است. حمایت در سطح ۳۰۴۸ دلار تشخیص داده شده است، با افزایش حجم معاملات فعال و نوسانات بالقوه کوتاه مدت. معامله گران باید قبل از در نظر گرفتن موقعیت‌های جدید به دنبال تصدیق حمایت قوی یا الگوی برگشت صعودی باشند.

نمودار روزانه ETH/USD.
نمودار روزانه ETH/USD.

در نمودار چهار ساعته، اتریوم نمادهای ترکیبی را نشان می‌دهد. یک رالی اخیر به قیمت ۳۱۴۷ دلار رسید و پس از آن یک نزول رخ داد که نشان دهنده فرایند استحکام است. سطح پشتیبانی تقریبی ۲۸۶۳ دلار است و حجم قابل مشاهده در طول رالی افزایش یافته که نشان دهنده علاقه خرید قوی است. مرحله یکپارچه کنونی نشان می‌دهد که معامله گران باید برای تعیین جهت حرکت بعدی، به دقت شکست‌های بالاتر از اوج‌های اخیر یا نزول زیر سطح پشتیبانی را مورد بررسی قرار دهند.

نمودار 4 ساعته ETH/USD.
نمودار ۴ ساعته ETH/USD.

نمودار روزانه یک الگوی کم‌سرعت نزولی را نشان می‌دهد که به وضوح از سطوح بالا و پایین‌تر تشکیل شده است. این الگو حمایت را در سطح ۲۸۱۳ دلار و مقاومت را در سطح ۳۳۵۶ دلار نشان می‌دهد. با این حال، به رغم روند کلی نزولی، مشاهده می‌شود که در اواخر، حرکت‌های صعودی ایجاد شده که نشان‌دهنده احتمال یک روند صعودی کوتاه مدت می‌باشد. حجم معاملات در این بازه نسبتاً کم است که ممکن است نشان‌دهنده عدم اعتماد قوی به این تغییرات قیمت باشد. شکست مطمئن از مقاومت یا پرش قوی از سطح حمایت ممکن است شاهدی برای حرکات صعودی قوی‌تر باشد.

ترکیب شاخص‌های مختلف در بازار مالی نشان دهنده یک تحلیل چند جانبه است. در حال حاضر، نوسانگرها مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و Stochastic به شاخص‌های خنثی اشاره دارند، در حالی که CCI و ADX نیز بی طرفی را نشان می‌دهند. اما، شاخص حرکت و سطح واگرایی MACD به وضوح شرایط صعودی را نشان می‌دهند. همچنین، میانگین‌های متحرک (MAs) نیز تحلیلی ترکیبی ارائه می‌دهند؛ با میانگین‌های کوتاه‌مدت مانند EMA و SMA که سیگنال‌های مثبت را نشان می‌دهند و میانگین‌های بلندمدت که سیگنال‌های فروشی به وجود می‌آورند. این تلاقی اطلاعات نقطه ترکیبی مناسبی برای تحلیل وضعیت بازار است و به نماینده یک واگرایی در روندهای کوتاه و بلندمدت می‌باشد.

برای تاجران، نقاط ورود ممکن است حدود سطح حمایت ۲۸۱۳ دلار در نمودار روزانه باشد، اگرچه باید تأیید شود که یا جهش یا برگشتی اتفاق افتاده باشد. وارد شدن در حوالی ۲۸۶۳ دلار در هر ETH در نمودار ۴ ساعته، ممکن است استراتژیک باشد، به ویژه با افزایش حجم و تقویت قدرت قیمت. اگر حمایت محکم و الگوی برگشت به سمت بالا ظاهر شود، ورودی‌های مغزکشانه‌تر ممکن است حدود ۳۰۴۸ دلار باشند در نمودار ساعتی. استراتژی‌های خروج باید سطح مقاومت ۳,۳۵۶ دلار را در نمودار روزانه در نظر بگیرند، خروجات جزئی حدود ۳,۱۴۷ دلار در نمودار ۴ ساعته، و خروج حدود ۳,۱۳۹ دلار در نمودار ساعتی در صورت عدم وقوع شکست مهم را در نظر بگیرند.

با توجه به پیشرفت‌های اخیر در نمودار روزانه اتریوم، که شاهد افزایش‌های مکرر در قیمت و تثبیت نقاط حمایتی قوی حول سطح ۲۸۱۳ دلار بوده‌ایم، این ارز دیجیتال پتانسیل یک رشد کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد. سیگنال‌های مثبت از شاخص‌های حرکت و میانگین حرکت نشانگر پشتیبانی از این منظر است.

با وجود سیگنال‌های صعودی کوتاه‌مدت، روند کلی اتریوم به نوعی نزولی است با اوج‌ها و پایین‌ترین نرخ‌ها در نمودار روزانه. سطوح مقاومت قابل توجه و سیگنال‌های ترکیبی از میانگین‌های متحرک بلندمدت نشان دهنده احتیاط است. حجم معاملات پایین بیشتر نشان دهنده اعتقاد ضعیف در پشت حرکت‌های اخیر قیمت است، به این معنی که روند نزولی ممکن است ادامه یابد مگر اینکه تایید صعودی قابل توجهی ظاهر شود.

منبع: news.bitcoin.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده