آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

همه اطلاعات مورد نیاز بعد از تایید ETFهای اتریوم

عصر جدیدی برای اتریوم، ETFها تقاضا را 25 درصد افزایش می‌دهند؟

همه اطلاعات مورد نیاز بعد از تایید ETFهای اتریوم

به گزارش زوم ارز، ETF های اتریوم در نهایت پس از دوره ای از عدم اطمینان نهایی به یک نشانه مثبت دست یافتند. تأیید روز پنج‌شنبه نه تنها یک انقلاب برای اتریوم بود، بلکه یک انقلاب مثبت در رویکرد نظارتی ایالات متحده نسبت به ارزهای دیجیتال بود. این نوشتار تحلیل های جامع تری از تأیید اخیر، انگیزه های آن و پیامدهای آن برای صنعت ارزی معرفی می کند.

آخرین تاییدیه پس از شروع فعالیت ETF های بیت کوین در ایالات متحده در ماه ژانویه صادر شد. اما متفاوت از ETF های بیت کوین، محصولات اتریوم هنوز برای اتمام فرآیند تایید فرم S-1 نیاز دارند و این در حال حاضر منتظر بررسی است.

همانطور که از گزارش Crypto Briefing مشخص است، نظارت بر اوراق بهادار اخیراً آغاز به تعامل با صادرکنندگان ETF در فرم‌های S-1 کرده است. این توسعه همچنین نظرات پیشینی را تأیید کرده است که SEC تاکنون ارتباط مستقیمی با صادرکنندگان ETF در طول فرآیند بررسی برقرار نکرده بود.

با توجه به اظهارات قبلی، جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF در شرکت بلومبرگ، پیش‌بینی می‌کند که اداره کارگزاری اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) ممکن است تا پنج ماه به طول بکشد تا مبالغ مرتبط با اتریوم را برای تجارت پاک کند. با این وجود، او پیشنهاد می‌دهد که زمانبندی ممکن است امتداد پیدا کند.

عوامل کلیدی مؤثر بر تأیید

با تایید SEC، اطلاعات نشان داد که همبستگی معاملات آینده اتریوم و بازارهای نقدی یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر تصمیم‌گیری است.

SEC، به ویژه، تجزیه و تحلیل خود را برای تأیید صحت همبستگی‌های ارائه شده توسط اصلاحات Bitwise و دیگر نظردهندگان از جمله نامه‌های Coinbase و CF Benchmarks Letters، ارائه داد. یافته‌های SEC همبستگی‌های بالایی که گزارش شده بودند را تأیید کرد، که نشان می‌دهد رابطه قوی میان معاملات آتی CME Ethereum و بازارهای اتریوم وجود دارد.

در سند تأیید، عواملی نظیر حفاظت سرمایه‌گذار، اتحاد بازار، نوسانات و نگرانی‌های مرتبط با ریسک باید مورد توجه قرار گیرد.

با این حال، جیک چروینسکی، مدیر ارشد حقوقی در شرکت Variant باور داشت که SEC ممکن است “از استفاده از شرط بندی به طور صریح در سند خود پرهیز کند”.

محادثات دائمی از سوی SEC درباره مواضع در مورد ویژگی‌های سهام‌داری اتریوم وجود دارد. تحلیل‌گران معتقدند که حذف یا عدم تأیید سهام در پرونده‌های ETF اتریوم می‌تواند در اندازه‌گیری تأثیر گردشهای کلیدی در تصمیمات مهم مؤثر باشد.

شرکت‌های بزرگ مانند فیدلیتی و ARK 21Shares در ابتدا الزامات مربوط به سهام را در پرونده‌های SEC خود در نظر گرفتند. اما، پیش از مهلت تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این شرکت‌ها پرونده‌های خود را تغییر دادند تا هر نوع ارتباطی به سهامداری را از بین ببرند.

هرچند سایر ناشران ETF دیدگاه خود را اعلام نکرده‌اند، اما حذف‌های اعمال شده احتمالا ناشی از توجه SEC به این نکته است که خدمات سهامداری ممکن است به عنوان ارائه اوراق بهادار ثبت‌نشده تلقی شود.

از منظر تاریخی، SEC نشان داده که یک رویکرد محتاطانه را در ارائه سهام به خدمات اتخاذ کرده است.

SEC ادعا کرد که برنامه سهامداری Kraken که کاربران در آن دارایی های رمزنگاری شده خود را برای معامله یا جوایز سپرده گذاری می‌کنند، یک ارائه اوراق بهادار غیرمجاز است و با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده در تعارض است. این اختلاف با تسویه حساب برای ۳۰ میلیون دلار بین Kraken و SEC حل شد. در نتیجه، Kraken بلافاصله خدمات سهامداری خود را برای مشتریان خرده‌فروش ایالات متحده متوقف نمود.

یکی از اتهام‌های دیگری که در ژوئن ۲۰۲۳ از سوی SEC علیه شرکت کوین بیس مطرح شد، این بود که خدمات سهامداری خرده‌فروشی این شرکت به صورت غیرقانونی ارایه شده بوده و باعث فروش اوراق بهادار می‌شده است.

چرا تایید ETF اتریوم اهمیت دارد؟

شایعات منتشر شده حکایت از این دارند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اکثر ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را به عنوان اوراق بهادار ثبت نکرده است. این ادعا با تصریحات گری جنسلر، رئیس SEC، تطابق دارد. اما تأیید اخیر از ETF می‌تواند یک نقطه نظر مخالف را مطرح کند.

پل گروال و جیک چروینسکی، به ترتیب مدیر ارشد حقوقی شرکت Coinbase و Variant، به تازگی تأیید اخیر را به عنوان نشانگری از وضعیت اتریوم به عنوان یک کالای مالی تفسیر کرده‌اند. آنها به این نکته اشاره کرده‌اند که سهام معاملاتی تبادلی مبتنی بر کالاها هستند، از جمله اتریوم.

تأیید ETFهای اتریوم به وسیله اختیارات تفویض‌شده صادر شد، که نیاز به تأیید کمیسیون‌های عمومی را برطرف می‌کند. این موضوع ممکن است منجر به نگرانی‌هایی شود، زیرا هر کمیسیونی امکان دارد تصمیم را چالش بکشد و درخواست بازبینی کند، که این امر می‌تواند موجب ایجاد مشکلات و تاخیر در فرایند تأیید شود.

با این حال، جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، اظهار کرد که درخواست بررسی احتمالاً به هیچ تغییری در نتیجه منجر نخواهد شد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

به گفته فرد مذکور، کمیسیونرهای SEC از بخش بازرگانی و بازار این اجازه را نمی‌دهند که چنین تأییدیه‌ای را صادر کند، مگر اینکه بیشتری آنها این تصمیم را حمایت کنند. این موافقت بین کمیسیون‌ها نشانگر وجود توافق اساسی قوی برای تصویب است.

اصلی ترین مسئله، تایید ETF‌های نقطه‌ای اتریوم زیر نظر اختیارات تفویض شده، به معنای آن است که راه‌اندازی این ETF‌ها به زودی اتفاق خواهد افتاد.

امکان اقدام اجباری علیه نهادهای مرتبط با اتریوم

تایید اخیر ETF های اتریوم نشان دهنده نگرانی‌های جدید، به خصوص با مواجهه با ادعاهای حقوقی SEC علیه نهادهایی مانند بنیاد اتریوم و Consensys، بود.

براساس گزارش‌ها، یک آژانس کمپینی اقدام به طبقه‌بندی اتریوم (ETH) به‌عنوان یک امنیت نماد آغازین کرده است. این اقدام توسط بسیاری از افراد مورد قبول قرار گرفته است؛ زیرا معتقدند که این موضوع ممکن است چشم‌انداز تأیید ETF‌های مبتنی بر اتریوم را ضعیف کند.

تخمین زده بودند که تجارت اوراق بهادار SEC علاقه‌ای به تایید صندوق‌های تبادل پول مجازی ETH ندارد زیرا قصد داشت رمزارزها را به عنوان یک فعالیت مالی طبقه‌بندی نماید. با این حال، به نظر می‌رسد که تأثیر جو سیاسی فعال در ایالات متحده بر SEC تغییراتی را ایجاد کرده است که منجر به تغییر موضع این نهاد شده و اجازه تایید این صندوق‌های تبادل پول مجازی را داده است.

با این حال، تصدیق این موضوع بدان معنا نیست که نهادهای مربوطه به طور کامل از پرونده خارج شده‌اند. احتمالاً SEC هنوز هم ممکن است فروش توکن‌های اتریوم در طول ICO 2014 را به عنوان یک “قرارداد سرمایه گذاری” تشخیص دهد.

در صورت تحقق این فرض، ممکن است نشان دهنده اختلاف حقوقی بین شرکت ریپل و کمیسیون اوراق بهادار و تبادلات آمریکا (SEC) باشد، که در آن SEC اظهار داشته که فروش XRP از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ نشاندهنده یک “توافق سرمایه‌گذاری” است.

با توجه به تصمیم دادگاه در سال گذشته، باید توجه داشت که فروش XRP در بازار ثانویه به عنوان یک قرارداد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نمی‌شود، اما فروش‌های سازمانی، پیشنهادات ثبت‌نشده و فروش قرارداد‌های سرمایه‌گذاری تحت آزمون هاوی قرار دارد.

همچنین، در یک سناریو کم‌احتمال‌تر، SEC ممکن است تصمیم به عدم تعقیب اعمال حقوقی علیه نهادها بگیرد، به جای این‌که اقدامات قانونی را پیگیری کند.

اخیراً تهدیدهای حقوقی، از جمله تهدیدی که Uniswap را هدف قرار می‌دهد، ممکن است به جای نشان‌دهی واقعی تخلفات، به‌عنوان استراتژی برای ارعاب یا فشار بر شرکت‌های رمزارز باشد. این دیدگاه پیش‌تر توسط چروینسکی پشتیبانی شده بود.

منبع: cryptobriefing.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده