آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

استفاده از اتریوم بسیار چالش برانگیز است، اما چرا؟

استفاده از اتریوم بسیار چالش برانگیز است، اما چرا؟

استفاده از اتریوم بسیار چالش برانگیز است، اما چرا؟

به گزارش زوم ارز، اتریوم دارای یک مجموعه متنوع از امکانات جالب است که شامل توکن‌های میم، NFT، DeFi و degens می‌شود. با پیشرفت بلاک‌چین در طول سال‌ها، این فضا گران‌تر و پیچیده‌تر شده است، به طوری که فناوری پیشرفته ای که از قبل پیچیده بود، برای کاربران به چالش بیشتری تبدیل شده است. اتریوم در حال تبدیل شدن به یک سیستم چند لایه شبیه به یک لایه لازانیا است. این تبدیل باعث پیچیدگی و افزایش هزینه ها می‌شود و ممکن است افراد را به حاشیه بکشاند. این وضعیت نگرانی‌های امنیتی و مشکلات همکاری را به وجود می‌آورد.

نمی‌گویم فرد خاصی مسئولیت این موضوع را بر عهده دارد. این در کل یک مشکل اکوسیستمی است. زمانی که اتریوم تقریبا ۱۰ سال پیش راه‌اندازی شد، هیچ کس از آن استفاده نمی‌کرد و هر گونه استفاده از آن در آن زمان قابل قبول نبود.

در حال حاضر، سال ۲۰۲۴ است و فناوری بلاک‌چین واقعیت دارد. بر اما، هزینه‌های استفاده از لایه ۱ بلاک چین نیز بالا می‌باشد. متوسط کارمزد تراکنش در اتریوم لایه ۱ حدود ۰.۹۴ دلار است. اگر کاربر تمایل داشته باشد که با یک قرارداد هوشمند مانند DEX ارتباط برقرار کند، هزینه‌ها به طور میانگین تا ۴.۷۰ دلار افزایش می‌یابد.

بعضی افراد ممکن است اظهار کنند: “ممکن است وقت مناسبی برای ارزیابی هزینه‌ها باشد.” اما مسئله این است که هزینه‌ها دقیقاً تضمین کننده ایمنی شبکه هستند. اگر افراد اعتبارسنجی به دلیل هزینه‌ها تحریک نمی‌شدند، آن‌ها چه ارزشی داشتند؟

بله، بسیار خوب. اما آیا گزینه لایه ۲ واقعا وجود دارد؟ بله، واقعا وجود دارد. هر دو Arbitrum و Optimism کارمزد معاملات و هزینه‌های قرارداد هوشمند کمتر از ۰.۰۲ دلار دارند. ما سعی می‌کنیم لایه پایین را ایمن کنیم و هزینه‌های کمتری را در لایه ۲ ممکن سازیم.

همانطور که گزارش Coinbase در انتهای سال گذشته اظهار داشت، تعداد زیادی از شبکه‌های لایه-۲ وجود دارند که در حال حاضر بین تمام این زنجیره‌های مختلف تقسیم شده‌اند. کاربران اصلی، به عنوان افرادی که قادر به فعال‌سازی پذیرش انبوه هستند، به دنبال راهکارهای مالی هستند که موضوع را پیچیده نکنند.

واضح است که اتریوم تنها یک آزمایش مالی بزرگ نیست. من در واقع در سال ۲۰۱۶ درباره این موضوع نوشتم و بیان کردم که اتریوم یک جعبه شنی فین تک نیست.

یک زمانی وجود داشت که فقط یک استاندارد توکن به نام NFT وجود نداشت. در آن زمان، ICO ها به تدریج توجه مردم را به خود جلب می‌کردند، DEX ها در مراحل ابتدایی خود بودند و تنها ERC-20 ها رایج بودند.

بدون شک، زمان تغییر کرده است. مفهوم “شبکه جهانی” اتریوم، که به این معنا است که افراد می‌توانند سیستم‌های مالی قابل برنامه‌ریزی را بر روی یک بلاک‌چین قابل اعتماد ایجاد کنند، با موفقیت پیش رفته است. ماشین مجازی اتریوم یا EVM یک استاندارد برای توسعه قراردادهای هوشمند است – حتی خارج از بستر اتریوم.

در سال ۲۰۲۲، حرکتی به سوی مدل اثبات سهام صورت گرفت که با کارکردن بر روی اتریوم، نشانی از پیشرفت قابل توجهی داشت.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

اما شنیده‌ام که مدرک خواسته از افرادی استفاده می‌کندند که در حال حاضر به پروژه‌های لایه ۳ اتریوم اشتغال دارند. این الگویی انتزاعی از دو لایه است. آیا می‌توان کار مشابهی برای تمامی این لایه‌ها در فناوری یافت؟ مثلاً مدل OSI که دارای هفت لایه است. اما اگر صحبت از انتقال داده در شبکه است، همه آن‌ها با سرعت یکسان انجام می‌شوند و هیچ هزینه‌ای ندارند. این تنها یک دسته‌بندی داده‌هاست.

یک باتلاق هزینه

کارمزدهای شبکه اتریوم نقش مهمی در ایمن کردن شبکه دارند، به عنوان پاداش برای انجام عملیات محاسباتی عمل می‌کنند و همچنین به منظور محدود کردن ارسال پیام‌های نامناسب (اسپم) مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این نکته، من بر این باورم که بحث هزینه‌ها نیز جزء برنامه‌های اولیه باید مدنظر قرار گیرد – من پیشنهاد طراحی جدید اتریوم بدون هزینه را نمی‌دهم، زیرا این طراحی برای جامعه اتریوم و همچنین برای Vitalik Buterin، بنیانگذار اتریوم، اهمیت دارد.

وجود مجموعه‌هایی که می‌توانند تراکنش‌های اتریوم را دسته‌بندی کرده و همچنین کارمزدها را با افزایش سطح امنیت کاهش دهند، امیدوارکننده است. احتمالا بیشتر از اینکه کارمزدها کاهش یابند، استارتاپ‌های هوشمند می‌توانند قابلیت همکاری را افزایش دهند. این منجر به جذابیت بیشتر است و کاربران را به شرکت در لایه‌هایی مانند Stouffer’s Italiano وادار می‌کند.

من هنوز قانع نشده ام که بسیاری از پل‌ها، ازجمله کسانی که در خطرند، دارای امکانات و دوام طولانی مدت مناسب هستند. به نظر می‌رسد که برخی از آنها دارای آسیب‌پذیری‌های حاشیه‌ای زیادی می‌باشند. لازم است استانداردسازی پل‌ها انجام شود و بسیاری از کیف‌پول‌ها به کاربران هشدار می‌دهند تا با قراردادهای هوشمند تعامل کنند، بنابراین برخی از تلاش‌ها برای حفاظت در حال انجام است.

جذاب و شیرین برای افزایش لذت تجربه پذیرایی جوانه‌های چشایی به عنوان یک وعده غذایی عالی است.

آیا استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین برای عموم مردم چالش برانگیز است؟ آیا آن‌ها برنامه‌هایی را می‌خواهند که امکان جریان رایگان پول را فراهم کنند، نه سیستم‌های محدودکننده. امیدواریم که اتریوم بتواند این چالش را به خوبی پشت سر بگذارد و به مرحله بعدی از رشد و توسعه برسد.

منبع: blockworks .co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده