لایت فارکس

رشد قیمتی اتریوم پس از دو جلسه گذشته فدرال رزرو افزایش یافت

رشد قیمتی اتریوم پس از دو جلسه گذشته فدرال رزرو افزایش یافت

رشد قیمتی اتریوم پس از دو جلسه گذشته فدرال رزرو افزایش یافت – آیا این رشد دوباره اتفاق می افتد؟

به گزارش زوم ارز، قیمت اتریوم (ETH) به ترتیب ۱۷% و ۳% پس از دو نشست اخیر فدرال رزرو ایالات متحده در ۱۴ ژوئن و ۲۵ جولای افزایش یافت. ۲۰۲۳. تجزیه و تحلیل زنجیره ای بررسی می کند که چگونه قیمت اتریوم می تواند به اعلام نرخ آینده فدرال رزرو برای ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۳ واکنش نشان دهد.

قیمت اتریوم (ETH) شاهد افزایش ۱۷ درصدی به ۱۹۰۰ دلار بین ۱۴ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۲۳ بود. پس از آن که فدرال رزرو نرخ های وجوه نگهداری شده را اعلام کرد، جهش قیمت رخ داد. بدون تغییر در ۵.۲۵٪، پس از ۱۰ افزایش متوالی از مارس ۲۰۲۲.

از آن زمان، فدرال رزرو در ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۳ یک بار دیگر نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش داده است. با توجه به اینکه این افزایش کمی کمتر از انتظار بازارها بود، قیمت ETH ثبت شد. جهش ملایم ۳ درصدی قیمت تا پایان ماه.

طبق نظرسنجی رویترز، اقتصاددانان، انتظار می‌رود که فدرال رزرو آمریکا در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که برای ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۳ تعیین شده است، نرخ‌های صندوق را مجدداً در ۵.۵۰ درصد بدون تغییر باقی بگذارد.

قابل توجه، اتریوم اخیراً در سه روز معاملاتی گذشته ۷ درصد افزایش یافته است. تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این می‌تواند پیشروی برای آنچه پس از نشست بعدی فدرال‌رزرو خواهد آمد باشد.

نهنگ های ایالات متحده در حال افزایش فشار خرید هستند

با نزدیک شدن به جلسه بعدی فدرال رزرو، یک شاخص حیاتی زنجیره ای نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده شروع به افزایش فشار خرید کرده اند. به طور مشخص، نمودار زیر نشان می دهد که در ۱۳ سپتامبر، شاخص حق بیمه Coinbase برای اولین بار در این ماه به ۰.۲۷ رسید و به مقادیر مثبت رسید.

نهنگ های ایالات متحده می توانند باعث افزایش قیمت اتریوم (ETH) شوند | Coinbase Premium Index منبع: CryptoQuant
نهنگ های ایالات متحده می توانند باعث افزایش قیمت اتریوم (ETH) شوند | Coinbase Premium Index منبع: CryptoQuant

شاخص Premium Coinbase CryptoQuant، درصد تفاوت بین قیمت‌های لحظه‌ای در صرافی‌های Coinbase Pro و Binance را نشان می‌دهد. در حالی که بایننس بر بازار خرده فروشی در سطح جهانی تسلط دارد، Coinbase Pro تا حد زیادی تحت سلطه نهادهای نهادی مستقر در ایالات متحده و سرمایه گذاران با ارزش خالص است.

مقادیر مثبت شاخص حق بیمه Coinbaseبه این معنی است که سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده فشار خرید خود را بر روی Coinbase افزایش می دهند.

آخرین باری که شاخص حق بیمه Coinbase به بالای محدوده ۰.۳۰ رسید، حدود ۱۳ جولای بود. و بلافاصله پس از آن افزایش قیمت به ۱۹۲۵ دلار انجام شد. عجیب است که ETH از آن زمان تاکنون تقاضای کافی در بازار را برای بازپس گیری جایگاه ۱۹۳۰ دلاری جذب نکرده است.

باید دید که آیا ETH شاخص حق بیمه Coinbase مانند اواسط ژوئیه به افزایش خود ادامه خواهد داد. اگر این اتفاق بیفتد، همچنین می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران خرد را تقویت کند و باعث افزایش قیمت قبل از جلسه بعدی فدرال رزرو شود.

جالب است که فعالیت صعودی پیرامون ETH تنها به بازارهای Spot محدود نشده است.

بهترین جوایز ثبت نام Crypto در سال ۲۰۲۳

معامله گران صعودی در بازارهای مشتقه در حال ورود به قانون هستند

در حالی که به نظر می‌رسد نهنگ‌های ایالات متحده شروع به خرید اتریوم کرده‌اند، سرمایه‌گذاران در بازارهای مشتقات سوداگرانه نیز تمایل مثبتی به خود گرفته‌اند.

طبق داده‌های CryptoQuant، نسبت ETH Taker Buy Sell به مقادیر مثبت شکسته شده و به اوج دو ماهه ۱.۰۷ در ۱۴ سپتامبر رسیده است.

نهنگ های ایالات متحده می توانند باعث افزایش قیمت اتریوم (ETH) شوند | نسبت فروش خریدار. منبع: CryptoQuant
نهنگ های ایالات متحده می توانند باعث افزایش قیمت اتریوم (ETH) شوند | نسبت فروش خریدار. منبع: CryptoQuant

داده‌های فروش Taker Buy CryptoQuant نسبت حجم خرید تقسیم بر حجم فروش گیرندگان را در معاملات سوآپ دائمی در بازارهای مشتقات نشان می‌دهد. هنگامی که این نسبت بزرگتر از ۱ باشد، همانطور که در بالا مشاهده شد، نشان می دهد که گیرندگان عمدتا قراردادهای بیشتری را نسبت به فروش خود خریداری می کنند. این نشان دهنده احساسات صعودی یا فشار خرید غالب در بازار مشتقات اتریوم است.

به طور خلاصه، احساسات صعودی در حال رشد در بازارهای نقدی و بازارهای مشتقات می تواند شاهد افزایش قیمت ETH قبل از جلسه فدرال رزرو باشد.

۹ کانال برتر تلگرام برای سیگنال های رمزنگاری در سال ۲۰۲۳

پیش‌بینی قیمت ETH: آزمایش مجدد ۱۹۰۰ دلاری ممکن

اگر فدرال رزرو طبق پیش بینی نرخ های صندوق را ثابت نگه دارد، می تواند بر قیمت اتریوم و سایر دارایی های ریسک تأثیر مثبت بگذارد. و از دیدگاه زنجیره ای، دارندگان اتریوم می توانند رالی دیگری را به سمت ۱۹۰۰ دلار هدف قرار دهند.

داده‌های In/Out of the Money Around Price (IOMAP) که توزیع قیمت ورودی دارندگان فعال اتریوم را نشان می‌دهد نیز این موضع را تأیید می‌کند.

این نشان می‌دهد که ۷.۷۶ میلیون آدرس، ۸.۶۴ میلیون ETH را با قیمت متوسط ​​۱۷۴۰ دلار خریداری کرده‌اند. همانطور که در زیر مشاهده می شود، آنها می توانند پشتیبانی قابل توجهی ارائه دهند.

اما اگر فدرال رزرو نرخ را بدون تغییر در ۵.۵% نگه دارد و نهنگ های ایالات متحده همانطور که پیش بینی می شد به افزایش فشار خرید ادامه دهند، گاوها می توانند بر این سطح مقاومت غلبه کنند و ۱۹۰۰ دلار را پس بگیرند.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH) | مبادله کتاب سفارش | منبع: IntoTheBlock
پیش بینی قیمت اتریوم (ETH) | مبادله کتاب سفارش | منبع: IntoTheBlock

با این وجود، اگر خرس‌ها کنترل را دوباره به دست آورند، می‌توانند به سمت محدوده ۱۵۰۰ دلار حرکت کنند. با این حال، همانطور که در بالا نشان داده شد، ۳.۶ میلیون آدرس ۷.۵ میلیون اتریوم را با حداقل قیمت ۱۵۷۰ دلار خریداری کردند. اگر آنها HODL کنند، قیمت ETH می تواند زودتر بازگردد.

اما اگر این سطح پشتیبانی ETH را حفظ نکند، قیمت ممکن است به ۱۵۰۰ دلار کاهش یابد.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده