آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بررسی تأثیر رمزارز اتریوم با راه‌اندازی ETF و فعالیت‌های سهام بعدی

بررسی تأثیر رمزارز اتریوم با راه‌اندازی ETF و فعالیت‌های سهام بعدی

بررسی تأثیر رمزارز اتریوم با راه‌اندازی ETF و فعالیت‌های سهام بعدی

به گزارش زوم ارز، انتظار می‌رود با راه‌اندازی ETF‌های نقطه‌ای اتریوم (ETH) در این هفته، قیمت اتریوم افزایش چشمگیری داشته باشد.

با این حال، سوال اساسی این است که آیا هیاهو و انرژی مثبتی که به بحث در مورد ETFها اختصاص یافته است، می‌تواند به نتایج مثبتی برای بازار سهام منجر شود یا خیر.

ETF اتریوم می تواند تغییرات عمده ای ایجاد کند

تغییر اتریوم از مدل اثبات کار به اثبات سهم با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شد. این تغییر نوین، یک پیشنهاد هیجان‌انگیز برای دارندگان اتریوم به‌طور کامل معرفی کرد که قابلیت‌هایی را ارائه می‌دهد که بیت‌کوین امکان ارائه آن‌ها را ندارد، زیرا بیت‌کوین یک زنجیره بلوک اثبات کار است، در حالی که اتریوم از نوع اثبات سهم است که به یک تغییر بزرگ اشاره دارد.

با سرمایه‌گذاری در اتریوم (ETH)، یک نوع قدرت حاکمیت جزئی به وجود آمد، زیرا وقتی که یک شخص به تأیید کننده تبدیل شود یا تایید انجام دهد، او یک بخش اساسی از زنجیره را تشکیل می‌دهد.

این ایدئولوژی به میزان زیادی موجب درگیر شدن میلیون ها ETH در زنجیره شد. اما، ورود نهایی دوباره در ماه ژوئن ۲۰۲۳ منجر به خروج گسترده‌ای از سهامداران ETH شد که از تاریخ ۲۴ مه امسال ادامه داشت.

از زمان تأیید برنامه‌های ETF نقطه‌ای اتریوم در تاریخ ۲۳ مه، فعالیت اعتبارسنجی‌ها برای لغو سهام خود متوقف شده است. از آن زمان تا به امروز، تعداد اعتبارسنجی‌ها که شامل تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی است که حداقل ۳۲ ETH را دارند، تقریبا ۱۱۶۴۸۰ شخص بوده است.

آدرس های اعتبار سنجی اتریوم. منبع: Glassnode
آدرس های اعتبار سنجی اتریوم. منبع: Glassnode

با این حال، امیدواریم راه‌اندازی دوباره ETF‌های پولی بتواند علاقه سرمایه‌گذاران به سهام را احیا کند. چن آراد، یکی از بنیانگذاران و CXO شرکت Solidus Labs، به طور اختصاصی به وب‌سایت BeInCrypto اظهار نمود:

یکی از عناصر اساسی برای جالب‌سازی سازمانی به ETFهای اتریوم در حال پیشروی، سهامداری ETH است که توسط صندوق‌های ETF مورد نگهداری قرار می‌گیرد، بدون اینکه تحت تأثیر تغییرات در مقررات و پیشنهادات مورد تأیید قرار گیرد. این به موجب نقل قول قانون مصوب از تغییرات قانونی، می‌تواند ETF ETH را به یک محصول جذاب‌تر برای جمعیت گسترده‌تری تبدیل نموده و در عین حال درها را برای جریان‌های نهادی بیشتر و همچنین تعامل با DeFi (تجارت مالی دی‌سنترالیزه) باز کند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با این حال، برای آسان کردن فرآیند سرمایه‌گذاری در ETF های ETH، صنعت باید به نگرانی‌های اساسی مربوط به انطباق و خطرات امنیتی در فرآیند ساخت بلوک قبل از وارد شدن به زنجیره، توجه کند.

پیش بینی قیمت ETH: چشم به راه ۴۰۰۰ دلار است

قیمت اتریوم پس از حمایت ۳۸.۲ درصدی از فیبوناچی Retracement به مبلغ ۳۳۳۶ دلار بازگشت یافت. در حال حاضر، قیمت این نسل دوم ارز دیجیتال به ۳۴۷۴ دلار تغییر کرده است. تحلیل‌ها نشان داده است که احتمالاً ETH قادر خواهد بود تا خط Fib 50% را با مبلغ ۳۵۸۲ دلار بازپس‌گیری کند.

در صورت وقوع این حادثه، قیمت اتریوم به منظور بازیابی گسترده باز خواهد شد و حتی ممکن است تا ۶۱.۸٪ از خط فیبوناچی را به عنوان حمایت مورد استفاده قرار دهد. این سطح حمایت در مبلغ ۳۸۲۹ دلار واقع شده است که می‌تواند منجر به افزایش قیمت ETH به مبلغ ۴۰۰۰ دلار در طولانی مدت شود.

تحلیل قیمت اتریوم. منبع: TradingView
تحلیل قیمت اتریوم. منبع: TradingView

از سوی دیگر، اشکست هر یک از این سطوح مقاومت مهم می‌تواند منجر به کاهش سرعت بازیابی شود. اگر سرمایه‌گذاران اتریوم دارایی‌های خود را در این مدت بفروشند، قیمت آلت‌کوین ممکن است دوباره به ۳۳۳۶ دلار برسد که این تحلیل صعودی را باطل می‌کند.


 بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده