آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز DYDX چیست؟ | آینده ارز DYDX

ارز DYDX چیست؟

ارز DYDX چیست؟ امروزه کاربران شاهد رمز ارزهای بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال می باشند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از ارزهای دیجیتال با نام DYDX بپردازیم. این ارز دیجیتال توکن بومی صرافی ارز دیجیتال dYdX است که این پلتفرم در گروه صرافی های غیرمتمرکز قرار دارد. در این مقاله شما می توانید با این ارز دیجیتال و پلتفرم ارائه دهنده آن به طور کامل آشنا شوید. همچنین در ارتباط با تاریخچه، بنیانگذاران، کیف پول ها و صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز DYDX اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار خواهیم داد.

ارز DYDX چیست؟

ارز DYDX چیست؟
ارز DYDX چیست؟

DYDX توکن بومی صرافی غیرمتمرکز dYdX است. از توکن DYDX علاوه بر اینکه در مبادلات ارزهای دیجیتال استفاده می شود، برای پاداش ارائه دهندگان نقدینگی و مدیریت پروتکل dYdX نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دارندگان توکن DYDX می توانند در ارتباط با تغییرات پروتکل رای دهند. همچنین می توانند با استفاده از توکن DYDX در کارمزد تراکنش های خود تخفیف دریافت نمایند. به طور کلی ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن DYDX در بازار وجود دارد که تخصیص این توکن ها به شرح زیر می باشد:

 1. میزان ۵۰% از توکن های DYDX به ارائه دهندگان نقدینگی و کاربران اختصاص داده شده است.
 2. مقدار ۲۷.۷۳% از توکن های DYDX به سرمایه گذاران قبلی ارائه شده است.
 3. میزان ۱۵.۲۷% از توکن ها به تیم بنیانگذار و مشاوران اختصاص یافته است.
 4. مابقی یعنی ۷ درصد از توکن های DYDX برای کارمندانی می باشد که در آینده به تیم DYDX ملحق می شوند.

معرفی پلتفرم dYdX

معرفی پلتفرم dYdX
معرفی پلتفرم dYdX

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، صرافی غیرمتمرکز dYdX پلتفرم ارائه دهنده توکن DYDX است. این پلتفرم امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای مثال سیستم وام دهی و وام گیری یکی از امکانات آن می باشد.

این پلتفرم بر بستر اتریوم پیاده سازی شده است و کاربران می توانند برای انجام معاملات اسپات یا مارجین از آن استفاده نمایند. به طور کلی dYdX زیرساخت هایی را برای انجام معامله ارزهای دیجیتال با استاندارد ERC-20 ارائه می دهد.

برای کار با این پلتفرم کاربران نیازی به ثبت نام ندارند. آنها می توانند با اتصال کیف پول خود به انجام معاملات بپردازند. علاوه بر معاملات مارجین و اسپات، معاملات قراردادهای دائمی نیز توسط صرافی dYdxX پشتیبانی می شود.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلتفرم ارز دیجیتال DYDX

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلتفرم ارز دیجیتال DYDX
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پلتفرم ارز دیجیتال DYDX

صرافی dYdX که پلتفرم ارائه دهنده  ارز دیجیتال DYDX می باشد، در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده است. از جمله بنیاگذاران این پلتفرم می توان به سه نفر به نام های David Gogel ،Antonio Juliano و Lucas W اشاره کرد.

David Gogel سرپرست توسعه و عملیات dYdX می باشد. این فرد در رشته اقتصاد تحصیل نموده است. Antonio Juliano یکی دیگر از اعضای تیم بنیانگذار است که از فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر می باشد.

Lucas W سِمت مهندس نرم افزار را در dYdX دارد. لوکاس همانند آنتونیو جولیانو فارغ التحصیل رشته کامپیوتر است.


عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟

عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟
عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا بررسی نماییم عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال DYDX چگونه است. همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، صرافی غیرمتمرکز dYdX بر بستر اتریوم پیاده سازی شده است. شبکه اتریوم همواره با مشکلاتی از قبیل مقیاس پذیری و توان عملیاتی پایین روبرو بوده است. پلتفرم dYdX برای رفع مشکل مقیاس پذیری از Rollup استفاده می نماید.

پلتفرم dYdX با استفاده از Rollup هزینه گس را کاهش می دهد و توان عملیاتی شبکه را افزایش می دهد. در واقع رول آپ ها داده های تراکنش ها را بر روی شبکه اصلی انتقال می دهند.


بررسی اهداف پلتفرم ارز دیجیتال DYDX

بررسی اهداف پلتفرم ارز دیجیتال DYDX
بررسی اهداف پلتفرم ارز دیجیتال DYDX

در دنیای دیفای سیستم های وام گیری و وام دهی زیادی مشاهده می شود. در ابتدا ممکن است که صرافی dYdX نیز مانند این سیستم ها به نظر برسد، اما اینگونه نیست. زیرا این پلتفرم قصد دارد تا ابزارهای پیشرفته تری را برای ترید ارائه دهد.

یکی از اهداف پلتفرم ارز دیجیتال DYDX این است که ابزارهای دیگر بازارهای معاملاتی همچون فارکس و بازار سهام را وارد بازار رمز ارزها کند و آنها را به دنیای بلاکچین بیاورد. این پلتفرم در تلاش است که که پلتفرم خود را در بستر غیرمتمرکز توسعه و گسترش دهد. پس می توان نتیجه گرفت ارائه ابزارهای معاملاتی پیشرفته یکی از اهداف این پلتفرم می باشد.


معرفی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال DYDX

معرفی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال DYDX
معرفی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال DYDX

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال DYDX یعنی صرافی dYdX آشنا شوید.

 1. صرافی dYdX متن باز یا open source است و یکی از پیشرفته ترین پروتکل ها می باشد.
 2. ارائه پاداش به کاربران در مقابل انجام معاملات یکی از ویژگی های dYdX است.
 3. ارائه جفت ارزهای USDC ،ETH ،DAI و BTC برای انجام معاملات
 4. ارائه سیستم وام دهی و وام گیری در صرافی dYdX

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال DYDX

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۱۲ مهر ۱۴۰۰ قیمت ارز دیجیتال DYDX برابر با ۲۵.۵۲ دلار آمریکا می باشد. حجم معاملات این ارز دیجیتال در یک شبانه روز برابر با ۸۰۹،۳۹۳،۸۸۶ دلار است.

با توجه به بررسی های انجام شده این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵.۶۳% افزایش قیمت داشته است. و در حال حاضر رتبه ۷۶ را در سایت کوین مارکت کپ به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال DYDX در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید نمودار قیمت رمز ارز DYDX را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال DYDX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال DYDX

خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟

امروزه صرافی های ارز دیجیتال بسیاری هستند که برای خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX کافیست تا در یکی از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز ثبت نام و احراز هویت نمایید.

توجه نمایید که صرافی را انتخاب کنید که از حجم معاملاتی بالا و امنیت کافی برخوردار باشد. این امر می تواند شما را در روند سرمایه گذاری کمک نماید. در قسمت بعدی مقاله شما می توانید با تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX آشنا شوید.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX

صرافی هایی که در اینجا معرفی می نماییم، صرافی های آنلاین خارجی هستند که می توانید برای خرید و فروش ارز DYDX از آنها استفاده نمایید. همچنین شما می توانید برای مشاهده لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و پس از جستجوی رمز ارز DYDX در قسمت Market با صرافی های پشتیبان کننده آن آشنا شوید.

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Huobi Global
 3. صرافی OKEx
 4. صرافی FTX
 5. صرافی KuCoin

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال DYDX

برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال شما می توانید از کیف پول های فعال در این حوزه استفاده نمایید. شرط لازم برای ذخیره سازی رمز ارزها در کیف پول این است که رمز ارز مورد نظر توسط کیف پول انتخابی شما پشتیبانی شود. کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بیشتری برخوردار هستند. زیرا به صورت آفلاین رمز ارزها را ذخیره می کنند.

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal یکی از کیف پول هایی می باشد که از ارز دیجیتال DYDX پشتیبانی می کند. شما می توانید این اپلیکیشن را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید و به راحتی به ذخیره سازی ارز دیجیتال DYDX بپردازید. همچنین لازم به ذکر است که این کیف پول امکانات گسترده ای را از جمله Swap در اختیار کاربران قرار می دهد.


آینده ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال DYDX چگونه است؟

به طور کلی عوامل بسیاری می تواند در آینده ارز دیجیتال DYDX تاثیر بگذارد. برای مثال پیشرفت پلتفرم ارائه دهنده آن یکی از عوامل تاثیرگذار است و این امر باعث روی آوردن افراد زیادی به سمت آن می شود.

توکن DYDX در حال حاضر خوب به نظر می رسد و از رشد قیمتی خوبی برخوردار است. با این حال، بازار رمز ارزها همانند دیگر بازارهای مالی بی ثبات است و توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری در این توکن، شاخص های بازار را زیر نظر داشته باشید. همچنین نظرات کارشناسان ارزهای رمزنگاری شده را بررسی نمایید.


کلام پایانی

با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال DYDX و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی صرافی غیرمتمرکز dYdx به طور کامل آشناش شوید. رمز ارز DYDX توکن بومی این پلتفرم است و از آن به عنوان پاداش ارائه دهندگان نقدینگی و مدیریت پروتکل استفاده می شود.

صرافی dYdX امکاناتی را از جمله سیستم های وام دهی و وام گیری، معاملات اسپات و معاملات مارجین ارائه می دهد. افراد می توانند برای خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX از صرافی هایی همچون بایننس، هیوبی گلوبال، کوکوین و … استفاده نمایند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی برای استفاده از صرافی بایننس باید احراز هویت انجام دهند. همچنین شما می توانید پس از خریداری ارز دیجیتال DYDX آن را در کیف پول نرم افزاری سیف پل ذخیره نمایید. امیدواریم که اطلاعات کافی را در ارتباط با ارز دیجیتال DYDX دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز DYDX چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فخری
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوب شما

آخرین مقالات منتشر شده