آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اجازه ندهید Web3 اشتباهات Web2 را تکرار کند

اجازه ندهید Web3 اشتباهات Web2 را تکرار کند

اجازه ندهید Web3 اشتباهات Web2 را تکرار کند

به گزارش زوم ارز،

اخیراً، عکسی از جشن سال نو خانواده‌مان را با مادرم از طریق واتس‌اپ به اشتراک گذاشتم. روز بعد از او پرسیدم که آیا آن را دیده است؟ او پاسخ داد: “من هیچ پیامکی از شما دریافت نکردم.” لحظه ای طول کشید تا به او یادآوری شود که در واتس اپ بود، نه برنامه پیام رسانی استاندارد او. پس از پیمایش تلفنش، او عکس را پیدا کرد و مانند هر مادر دیگری، از دیدن نگاهی اجمالی به زندگی من هیجان زده شد.

این تعامل، که اغلب با اقوام بزرگ‌تر من اتفاق می‌افتد، باعث شد عمیق‌تر در مورد ماهیت خاموش برنامه‌های Web2 فکر کنم. وقتی ذهنم بین جوانب مثبت و منفی وی چت و واتس اپ سرگردان بود، شروع به نگرانی کردم – آیا اشتباه Web2 را در نحوه ساخت بلاک چین تکرار می کنیم؟

در سال ۲۰۲۲، قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) پیشنهاد کرد که شش شرکت بزرگ فناوری جهان قابلیت همکاری را اتخاذ کنند، اما دو سال بعد، پلتفرم‌های پیام‌رسان Web2 همچنان محصور هستند. -gardens، از ارسال یا دریافت پیام از سایر برنامه‌ها توسط کاربران جلوگیری می‌کند.

وقتی به اکوسیستم Web3 نگاه می کنیم، همان اشتباه را مشاهده می کنیم.

از آنجایی که زنجیره‌های بلوکی از یکدیگر جدا شده‌اند، ارتباط بین زنجیره‌ها وجود ندارد یا فقط از طریق پل‌های پیچیده امکان‌پذیر است.

علاوه بر این، ظهور قبیله‌گرایی زنجیره‌ای فضا را بیشتر تکه تکه کرده است، شکاف ایجاد کرده و جامعه رمزنگاری را با برخی از طرفداران سرسخت تقسیم کرده است که به دلیل وفاداری به منتخب خود از رفتن به زنجیره‌های دیگر خودداری می‌کنند.

و در حالی که قابلیت همکاری در هر دو جهان یک مسئله است، جنبه مالی Web3 از منظر اقتصادی مشکل‌سازتر است، زیرا بسیاری از بلاک‌چین‌ها نیز توکن‌های بومی خود را دارند.

مانع تبادل یکپارچه ارزش در زنجیره‌های مختلف می‌شود.

برای بهبود مشکلات قابلیت همکاری که در Web2 ایجاد کرده‌ایم، به زیرساخت‌هایی با زنجیره و کیف پول نیاز داریم.

مفهوم گسترش ارتباطات در Web3

بر اساس الگوی Web3، مهاجرت پلتفرم‌های متمرکز کاربران را برای تبدیل آن به واقعیت روزانه تشویق می‌کند. به عنوان مثال، بازارهای NFT مانند OpenSea که روزانه حدود ۲۰۰۰۰ تراکنش NFT را فراهم می کنند، ویژگی‌های پیام رسانی داخلی ندارند. این موضوع باعث می‌شود کاربران برای برقراری ارتباطات به پلتفرم‌های مختلف نیاز داشته باشند، که معمولاً به دشواری در انتقال ارزش منجر می‌شود.

انتقال مداوم نه تنها ما را در معرض خطر نقض داده‌ها و حریم خصوصی قرار می‌دهد، بلکه ارتباط اجتماعی را با برنامه‌های کاربردی، قراردادهای هوشمند و سایر خدمات بلاک‌چین محدود می‌کند.

عدم قابلیت همکاری منجر به تجربه کاربر پراکنده و هویت دیجیتالی متفاوت، که پیچیدگی ارتباطی را افزایش می‌دهد.

این سوال برخاسته است که چگونه ما می‌توانیم مانند ایمیل، پیام‌ها را بین برنامه‌های Web3 ارسال کنیم، در حالی که همچنان این امر امکان‌پذیر نیست؟

با وجود وجود پل‌های خاصی که انواع مختلف بلاک‌چین را به هم متصل می‌کنند، این پل‌ها نیازمند تعمیر و نگهداری مداوم هستند، که ممکن است باعث قطع شوند و کاربران را در یک اکوسیستم بسته نگه دارند و اجازه اتصال دارایی‌هایشان را ندهند.

اگر می‌خواهیم قابلیت همکاری را ایجاد کنیم، نیازی به پل نداریم. نیازمند اکوسیستمی هستیم که امکان جریان داده‌ها و ارزش بین تمامی پلتفرم‌ها و زنجیره‌ها را فراهم کند.

آینده یکپارچه مخاطب

رسیدگی به قابلیت همکاری نیازمند اقدامات بسیار بیشتر از راه‌حل‌های فنی است. این امر نیازمند ایجاد یک منصوبه است.سعی کنید وزن و تنگ سازی عناصر در یک صفحه وب و حتی جزییات کمیت با اضافه کردن بیشترین امکانات ممکن به یک دسته جامعتر از ویژگی ها و خدمات ویژگی های پیشنهادی. این کارها معمولاً زمان و تلاش زیادی می‌طلبند. این می‌تواند یک وقت‌های پرهزینه باشد، اما نتایج آن معمولاً ارزش واقعی به کاربران ارائه می‌دهد. انجام مباحثه با طرف مقابل اهمیت است که من در مقالات و تحقیقات بوکار خود با آن مواجه هستم. این باعث می شود تا مباحثات معمولاً به نتایج خوبی منجر شود و حتی اگر نتواند یک موفقیت مطلق داشته باشد، می تواند در بهبود فرآیند و برخورد با موانع بهبودی را بیابد.متن بازنویسی شده:
یک شبکه‌ی اجتماعی ایجاد شد که توسط بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر استفاده می‌شد و در نهایت توسط ChangYou خریداری شد. اشتیاق جویز به توانمندسازی کاربران و ایجاد تیم‌های استثنایی، ماموریت او را برای شکل دادن به آینده اینترنت هدایت می‌کند.

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده