آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا Ethena نشان دهنده یک لبه همزیستی بر Eigen است؟

آیا Ethena نشان دهنده یک لبه همزیستی بر Eigen است؟

آیا Ethena نشان دهنده یک لبه همزیستی بر Eigen است؟

به گزارش زوم ارز، EigenLayer به عنوان یک نخبه پیشرو، عملکرد چشمگیری در جذب سرمایه از خود ارائه داده است و به عنوان یک “سیاه چاله” موثر در جذب اتر عمل کرده است، و در نتیجه به یکی از بزرگترین پروتکل های DeFi تبدیل شده است.

ورود سیمبیوتیک به فضای امنیتی مشترک با ایدئولوژی “stake everybody” در حالی آغاز شده است که قصد دارد تا همه چیز را به لرزه درآورد.

از زمان راه‌اندازی در شبکه اتریوم، کمی بیش از یک سال پیش، EigenLayer توانست حدود ۵.۴ میلیون ETH را جذب کند. این مقدار معادل ۲۰ میلیارد دلار در اوایل ماه ژوئن بود. در آغاز سال ۲۰۲۴، این پروتکل شروع به افزایش سقف سپرده کرد و تنوع بیشتری از اتر را پشتیبانی کرد.

در مارس، سپرده‌ها از کمتر از ۱ میلیون ETH به تقریباً ۳ میلیون افزایش یافته بود. این نرخ رشد حتی پس از راه‌اندازی Karak ادامه یافت، یک مدل جایگزین چند دارایی که برای افزایش بازدهی سهام طراحی شده است.

با توجه به تفسیر گسترده‌تر این مفهوم، سیمبیوتیک به تازگی شروع به استفاده از هر نوع دارایی ERC-20 به عنوان وثیقه برای انجام عملیات بازخرید کرده است. این سطح از امکانات سفارشی‌سازی و مدل تنظیم مجدد منعطف، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا از تنوع وسیعی از دارایی‌ها برای ایمن‌سازی برنامه‌های خود بهره ببرند.

توکن بومی ENA همراه با نسخه دلار مصنوعی خود، sUSDe، که از طریق سهامداری اتر و معاملات مبتنی بر معاملات آینده به بازدهی می‌رسد، دیروز به تبدیل شدن به اولین دارایی‌های غیر مبتنی بر اتریوم که مجدداً در صرافی Symbiotic مورد معامله قرار گرفت.

Mellow و Symbiotic هر دو تحت حمایت Cyber Fund قرار دارند و عضوی از اتحادیه Lido هستند، در حال حاضر دیگر خزانه های Mellow فقط Ether (stETH) stake شده توسط Lido را می‌پذیرند.

Bourquin به Blockworks گفت: «تفاوت بزرگ اصلی [اگنوستیکیسم] Symbiotic است به این معنا که می‌توانید اجازه دهید EigenLayer LRT به سیمبیوتیک بیایند.
Sunand Raghupathi، یکی از بنیانگذاران Veda Protocol و Seven Seas Capital، با این نظر موافق است که سایر ارائه دهندگان استقرار و بازپرداخت مایع نیز مشتاق هستند که در استخر بپرند، البته نه لزوماً آنطور که Bourquin آن را می بیند.
Raghupathi به Blockworks گفت: «دو روز پس از اینکه سیمبیوتیک راه‌اندازی خود را اعلام کرد – و در پشت صحنه، آنها به وضوح با Mellow برای ایجاد زیرساخت بازسازی کار می‌کردند – از طریق Veda، ما در واقع توانستیم LRT را در سیمبیوتیک راه‌اندازی کنیم.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

هدف Symbiotic این است که امنیت را با Uniswap به اشتراک بگذارد و ارتقاء دهد.

Veda در خزانه “Super Symbiotic” خود با EtherFi همکاری کرد و انواع مختلف مشتقات اتر را مورد تأیید قرار داد – از جمله eETH EtherFi. سپس این مشتقات را به stETH تبدیل کرد تا بتوانند در Symbiotic استفاده شوند.

از منظر تکنیکی، سیمبیوتیک ممکن است eETH را پذیرفته و آن را مجددا و مجددا تأیید کند – ابتدا در EigenLayer و سپس در Symbiotic – اما این کار توسط EtherFi انجام نمی‌شود. اگر کاربر eETH خود را فراهم کند، ابتدا از EigenLayer حذف خواهد شد.

همانطور که میشا پوتیاتین، یکی از بنیانگذاران سیمبیوتیک اشاره کرده، بازسازی مضاعف از طبیعت به طور ذاتی خطرناک است.

پوتیاتین گفت: «ما نمی‌توانیم مردم را از بازخوانی مضاعف باز داریم، اگر شبکه‌ها آن را بپذیرند، ما نمی‌توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم.

Bourquin اعتقاد دارد که از MEV Capital بازسازی لازم‌است.

Bourquin گفت: “من فکر می کنم اکنون اول از همه FOMO است – ترس از دست دادن – از LRT ها تا هنوز در آنجا اول.” “بنابراین فرض کنید ریسک فعلاً کمی کنار گذاشته شده است، به این دلیل ساده که کاهش حتی در EigenLayer وجود ندارد – ما در مورد ریسکی صحبت می کنیم که در پایان تابستان وجود خواهد داشت.”

با وجود اینکه EigenLayer قابلیت پذیرش سپرده‌هایی را دارد که ممکن است آنها را به سرویس‌های معتبر تأیید شده فعال (AVS) اختصاص داده شوند، هنوز هیچ‌کدام از این سپرده‌ها با شرایط کاهشی همراه نیستند که در نتیجه باعث قرار گرفتن سرمایه سپرده‌گذاران در معرض خطر بیشتری می‌شود.

سرانگشت ششم درایی Symbiotic به عنوان یک امتیاز قابل توجه توسط Bourquin شناخته شد.

بورکین گفت: «ما واقعاً در مورد سیمبیوتیک خوش‌بین هستیم، زیرا از تمرکز بیش از حد LRT به یک یا دو یا سه نام جلوگیری می‌کند.

EtherFi به عنوان یک پروتکل اصلاحی لایه Eigen شروع به فعالیت کرد. اما برای استوار شدن به عنوان یک برند قابل اعتماد در صنایع دیگر، از طرح‌های جدید نیز بهره برد – به عنوان نمونه، Liquid راه‌اندازی شد. این انبار استیبل کوین توسط Seven Seas اداره می‌شود و از مزایای فراوانی مثل تامین نقدینگی از طریق راه‌های DeFi، بازده بالا، بهینه‌سازی وام و آربیتراژ بهره می‌برد.

اجازه دادن به کاربران برای شرکت در سیمبیوتیک، به EtherFi این امکان را می دهد که آنها را در اکوسیستم خود حفظ کرده و بخشی از جریان سرمایه را در اختیار بگیرد. این رویکرد جایگزین برای مبادله eETH از طریق استخرهای نقدینگی درون زنجیره ای فراهم می کند، که در غیر این صورت ممکن است ثبات مشتق را به خطر بیندازد.

اگرچه احتمال افزایش قیمت eETH وجود داشته باشد، اما EtherFi به همواره محافظت از کاربران خود از طریق شناسه تجاری و ظاهر خود ادامه خواهد داد. این بحث تا زمانی که ادامه داده می‌شود.

Raghupathi گفت: “نمایش لایه Eigen این است که اکثر دارایی ها نباید برای این کار استفاده شوند.” “ما مدت زیادی را صرف کشف این موضوع کرده ایم که ETH به نوعی پادشاه دارایی های ایمن است.”

دیدگاه سیمبیوتیک مدعی است که نیروهای بازار باید تصمیم بگیرند که آیا اف ای وی اس مناسب برای سرمایه گذاری است یا خیر، تا وثیقه مناسب برای سهامداران AVS تعیین شود.

Raghupathi گفت:

EigenLayer ابزارهایی دارد که از دو سهام، ETH و یک دارایی رمزنگاری سفارشی، پشتیبانی می‌کنند. امروز طراحی بدون مجوز سیمبیوتیک می‌تواند این امکان را برای شما فراهم کند.

هر کسی قادر است با استفاده از Symbiotic بازارها را محرک کند و به همین دلیل، تعداد بسیار زیادی از توکن‌ها منتظر شما هستند که برای ایمن‌سازی AVS در Symbiotic استفاده می‌شوند. این توکن‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که در EigenLayer به آن‌ها دسترسی داشته‌اید – که به طور قابل توجهی متمرکز بر ETH بود – طراحی شده‌اند.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده