آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کانوکس فایننس CVX چیست؟

ارز کانوکس فایننس CVX چیست؟

ارز کانوکس فایننس CVX چیست؟ اکنون که در حال خواندن این مقاله می باشید قطعا به دنبال اطلاعاتی در ارتباط با این ارز دیجیتال هستید. در این مقاله تیم زوم ارز قصد دارد تا به معرفی کامل این رمز ارز و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Convex Finance بپردازد. همچنین کیف پول ها و صرافی هایی را معرفی خواهیم کرد که می توانید با استفاده از آن به خرید و فروش رمز ارز CVX بپردازید و یا اینکه آن را ذخیره نمایید.

در اینجا بهتر است به تعریف کوتاهی از این رمز ارز بپردازیم. ارز دیجیتال CVX توکن ارائه شده پلتفرم کانوکس فایننس Convex Finance می باشد. کانوکس فایننس را می توان یک پروتکل دیفای DeFi معرفی نمود که بر روی کرو فایننس Curve Finance ساخته شده است. در اصل، کانوکس به ارائه دهندگان نقدینگی Curve و استیکرهای CRV با بازده دیفای پاداش می دهد. ارائه نقدینگی به استخرهای کرو فایننس Curve Finance، کاربران را قادر می سازد تا ضررهای دائمی را به حداقل برسانند. کانوکس Convex بهینه سازی ارائه نقدینگی در کرو Curve را آسان می کند و با دستیابی به استخراج نقدینگی انبوه، پاداش های CRV را افزایش می دهد. در ادامه مقاله شما می توانید با این رمز ارز به طور کامل آشنا شوید.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز کانوکس فایننس CVX را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای کانوکس فایننس در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت کانوکس فایننس | قیمت CVX) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX چیست؟

ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX چیست؟
ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله خدمت شما کاربران عزیز زوم ارز بیان نمودیم، رمز ارز CVX توکن ارائه شده پلتفرم کانوکس فایننس Convex Finance است. این توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد و بر روی قرارداد هوشمند شبکه اتریوم پیاده سازی شده است. این رمز ارز یعنی CVX در پلتفرم کانوکس فایننس دارای کاربردهای گوناگونی می باشد. یکی از این کاربردها ارائه پاداش به سپرده گذاران CVX است. دارندگان توکن CVX قادر خواهند بود آن را در پلتفرم کانوکس استیک نمایند و در مقابل توکن cvxCRV به عنوان پاداش دریافت کنند.

علاوه بر این کاربرانی که توکن های CVX را استیک می نمایند قادر خواهند بود در حاکمیت پلتفرم کانوکس فایننس شرکت نمایند. در واقع آنها می توانند در تصمیم گیری ها و رای گیری های شبکه کانوکس شرکت نمایند و در ارتباط با تغییرات شبکه رای دهند. همچنین این رمز ارز می تواند به عنوان پاداش به سپرده گذاران CRV ارائه شود.

به صورت کلی ۳.۳ درصد از عرضه کل توکن CVX به سرمایه گذاران پروژه ارائه شده است. ۱۰ درصد به تیم سازنده، ۲۵ درصد به تامین کنندگان نقدینگی استخرهای CVX/ETH و cvxCRV/CRV، ۵۰ درصد به تامین کنندگان نقدینگی استخرهای پلتفرم کانوکس در پلتفرم کرو و سپرده گذاران، ۱ درصد به کاربران اولیه کانوکس، ۱ درصد به صورت ایردراپ و ۹.۷ درصد به صندوق پلتفرم کانوکس ارائه شد.


نیم نگاهی به توکن کانوکس فایننس Convex Finance

نام اختصاری CVX
نوع ارز Token
عرضه کل ۸۳،۵۱۱،۳۰۲
مقدار در گردش ۴۸،۹۶۷،۹۳۰
وب سایت رسمی convexfinance.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

solscan.io

پیج های ارتباط رسمی convexfinance.medium.com

twitter

سورس کد https://github.com/convex-eth/platform
آدرس قرارداد اتریوم 0x4e3fbd56cd56c3e72c1403e103b45db9da5b9d2b

معرفی پلتفرم کانوکس فایننس Convex Finance

معرفی پلتفرم کانوکس فایننس Convex Finance
معرفی پلتفرم کانوکس فایننس Convex Finance

کانوکس فایننس Convex Finance را می توان یک پلتفرم برای دارندگان توکن CRV و ارائه دهندگان نقدینگی Curve معرفی نمود که می توانند پاداش ها و کارمزد معاملات Curve را روی توکن های خود کسب کنند. در واقع کانوکس فایننس Convex Finance که توسط تیمی از توسعه دهندگان طراحی شده است، پلتفرمی است که به ارائه دهندگان نقدینگی کرو فایننس Curve Finance اجازه می دهد تا بدون قفل کردن توکن های CRV خود، پاداش کسب کنند. این پروتکل از دو راه تامین نقدینگی و استیکینگ پاداش ها را ارائه می دهد. به عبارت دیگر می توان گفت کانوکس فایننس Convex Finance یک پروتکل دیفای است که بر روی کرو فایننس Curve Finance ساخته شده است.

پلتفرم کانوکس فایننس دارندگان توکن های CRV را قادر می سازد تا با استیک کردن توکن های خود در پلتفرم کرو بیشترین بازدهی را به دست آورند. و یا اینکه تامین کنندگان نقدینگی که می خواهند توکن های خود را در استخرهای کرو سپرده گذاری نمایند، می توانند با سپرده گذاری دارایی خود در کانوکس سود زیادی را کسب نمایند. در یک عبارت کوتاه می توان گفت پلتفرم کانوکس فایننس یک پلتفرم برای افزایش بهره برداری از کرو فایننس می باشد.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کانوکس فایننس Convex Finance

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کانوکس فایننس Convex Finance
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران کانوکس فایننس Convex Finance

در ارتباط با تاریخچه این پلتفرم می توان گفت که در ۱۵ آپریل ۲۰۲۱ راه اندازی اولیه این پلتفرم صورت گرفته است. در تاریخ ۱۷ مِی ۲۰۲۱ اپلیکیشن کانوکس لانچ شد و توزیع توکن های ایردراپ شده صورت گرفت.

لازم به ذکر است که در ارتباط با تیم سازنده این پلتفرم اطلاعات خاصی موجود نمی باشد. در واقع انها با نام های مستعار همچون Winthorpe و Kendrick Llama فعالیت می نمایند.


عملکرد کانوکس فایننس Convex Finance چگونه است؟

عملکرد کانوکس فایننس Convex Finance چگونه است؟
عملکرد کانوکس فایننس Convex Finance چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، پلتفرم کانوکس بر بستر کرو فایننس پیاده سازی شده است. به همین دلیل به منظور برقراری ارتباط با پلتفر کرو از دو قسمت استیک کنندگان توکن CRV و تامین کنندگان نقدینگی استفاده می نماید. در ادامه به توضیحی در ارتباط با نحوه عملکرد هر یک در پلتفرم کانوکس فایننس Convex Finance خواهیم پرداخت:

  • استیک کنندگان توکن CRV

کسانی که در نظر دارند با استیک کردن توکن های CRV از پلتفرم کرو فایننس درآمد کسب نمایند، می توانند توکن های CRV را در پلتفرم کانوکس Convex استیک کنند و از مزایایی همچون دریافت پاداش با استفاده از سرمایه گذاری های پلتفرم کانوکس در کرو فایننس در قابل توکن های CRV بهره مند شوند.

از دیگر مزایا می توان به کسب درآمد از کارمزدهای معاملاتی کرو که بین استیک کنندگان توکن CRV تقسیم می شود، اشاره نمود. در واقع کاربران می توانند با استیک کردن توکن های CRV در پلتفرم کرو، در کارمزد معاملات شریک شوند. همچنین کاربران می توانند از پلتفرم کانوکس توکن های CVX به عنوان پاداش دریافت کنند.

علاوه بر مواردی که گفتیم کاربران قادر خواهند بود توکن های CRV را در پلتفرم کانوکس فایننس استیک کنند و در ایردراپ های گوناگون شرکت نمایند. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که با سپرده گذاری توکن های CRV در پلتفرم کانوکس، توکن های آنها به نسبت یک به یک به توکن های veCRV تبدیل خواهد شد. این توکن های در پلتفرم کانوکس قفل شده و امکان برگرداندن آن وجود نخواهد داشت.

  • تامین کنندگان نقدینگی

تامین کنندگان نقدینگی قادر خواهند بود در استخرهای پلتفرم کرو فایننس تامین نقدینگی کنند و به کسب درآمد بپردازند. در واقع می توانند توکن های خود را در کانوکس اتسیک نمایند و سود زیادی را در پلتفرم کرو دریافت کنند. تامین کنندگان نقدینگی می توانند با سرمایه گذاری در پلتفرم کانوکس فایننس از مزایای همچون دریافت پاداش در قالب توکن های CVX، دریافت پاداش به ثورت توکن های CRV و کارمزد صفر برای برداشت پاداش های دریافتی خود بهره مند شوند. همچنین آنها می توانند جفت ارزهای خود را به استخرهای نقدینگی پلتفرم کانوکس برداشت نمایند و یا اضافه کنند و نیازی به پرداخت کارمزد نمی باشد.

تامین نقدینگی در پلتفرم کانوکس به این صورت است که کاربرانی که در نظر دارند توکن های خود را در پلتفرم کانوکس فایننس استیک نمایند، در مرحله اول باید توکن های خود را به LP توکن های شبکه کرو تبدیل نمایند. کاربران قادر خواهند بود به منظور تبدیل توکن های خود به جفت ارزهای پلتفرم کرو، ابتدا استخر مورد نظر را در کانوکس انتخاب نمایند.

در ادامه می توانند به استخرهای پلتفرم کرو مراجعه نمایند و توکن های خود را به جفت ارزهای استخر انتخابی تبدیل نمایند. در آخر می توانند با مراجعه به پلتفرم کانوکس، جفت ارزهای خود را سپرده گذاری کنند.


معرفی سرویس های پلتفرم کانوکس فایننس

معرفی سرویس های پلتفرم کانوکس فایننس
معرفی سرویس های پلتفرم کانوکس فایننس

لازم است در اینجا بیان نماییم که پلتفرم کانوکس فایننس از چندین قسمت به منظور سرمایه گذاری تشکیل شده است که در ادامه به معرفی هر یک از بخش ها خواهیم پرداخت:

۱.استیک Stake

در این قسمت از پلتفرم کانوکس فایننس کاربران قادر خواهند بود در ۳ بخش مختلف سرمایه گذاری نمایند که این سه بخش شامل استیک CVX، تامین کنندگان نقدینگی و سپرده گذاری توکن CRV می باشد.

در بخش سپرده گذاری توکن CRV، کاربران قادر خواهند بود با استیک کردن توکن های CRV پاداش دریافت نمایند. در قسمت تامین کنندگان نقدینگی نیز کاربران می توانند با استیک کردن توکن های خود پاداش دریافت کنند. برای این کار تنها باید استخر مورد نظر در پلتفرم کانوکس را انتخاب نمایند و در ادامه دارایی خود را به کرو انتقال دهند. در بخش استیک CVX، افراد می توانند با استیک کردن توکن های CVX در پلتفرم کانوکس پاداشی در قالب توکن های cvxCRV دریافت نمایند.

۲.Claim

یکی از بخش های پلتفرم کانوکس می باشد که کاربران می توانند به این قسمت مراجعه کنند و توکن های سپرده گذاری شده خود را در هر زمان که در نظر داشتند از پلتفرم کانوکس خارج نمایند.

۳.تامین نقدینگی در سوشی سواپ

کانوکس در صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ به تازگی شروع به فعالیت کرده است. این پلتفرم یعنی کانوکس فایننس می تواند با تامین نقدینگی در استخرهای سوشی سواپ، به کاربران خود امکان دسترسی به بیشترین بازدهی را بدهد. اکنون تنها می توانند در دو استخر CVX/ETH و cvxCRV/CRV به تامین نقدینگی بپردازند و سود کسب نمایند.

۴.سرویس Lock CVX

در این بخش از پلتفر کانوکس، کاربران می توانند توکن های CVX را به مدت زمان تقریبا ۱۶ هفته قفل نمایند و پاداشی در قالب توکن های cvcCRV دریافت کنند.


مشارکت های کانوکس فایننس Convex Finance

مشارکت های کانوکس فایننس Convex Finance
مشارکت های کانوکس فایننس Convex Finance

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از همکاری های پلتفرم کانوکس فایننس آشنا شوید. این موارد شامل:

۱.کرو فایننس Curve Finance

کرو فایننس یکی از صرافی های غیرمتمرکز در حوزه دیفای می باشد که بر روی شبکه اتریوم پیاده سازی شده است. دو پلتفرم کرو فایننس و کانوکس با یکدیگر همکاری نمودند تا پلتفرمی برای بهینه سازی بازدهی کرو ارائه دهند.

۲.فرکس فایننس Frax Finance

پروتکل فراکس یک استیبل کوین متن باز و غیرمتمرکز را ارائه داده است که بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شده است. این پروژه در نظر داشته است تا استیبل کوینی مقیاس پذیر و غیرمتمرکز ارائه دهد.

۳.Badger DAO

این شرکت به عنوان یک DAO یا سازمان مستقل غیرمتمرکز معرفی می شود که استفاده از بیت کوین برای وثیقه در پلتفرم های دیفای را امکان پذیر می کند. Sett Vaults ا.لین محصول این شرکت می باشد و به کاربران امکان می دهد بتوانند با استفاده از بیت کوین خود به کسب درآمد بپردازند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX در تاریخ ۱۸ می ۲۰۲۱ به بازار ارز های دیجیتال با سطع قیمت ۶.۱۹۲۱ دلار آمریکا عرضه شده است. رمز ارز کانوکس فایننس CVX بعد از روند نزولی که پس از عرضه شدن تجربه کرد تا تاریخ ۶ ژوئن روندی صعودی تجربه کرد اما بعد از این تاریخ دچار روندی نزولی شد و این روند نزولی  تا ۱۳ روز ادامه داشته است و از تاریخ ۱۹ ژوئن تا تاریخ ۱۹ آگست ۲۰۲۱ روندی ثابت را تجربه کرده است و از ۱۹ آگست رمز ارز کانوکس فایننس CVX روندی صعودی داشته است.

ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX در آخرین روز سال ۲۰۲۱ در سطح قیمتی ۴۷.۷۲ دلار خرید و فروش شده است و وارد سال ۲۰۲۲ شده است و تا کنون روند قیمت نزولی داشته است. در ۲۴ ساعت اخیر حجم معاملات رمز ارز کانوکس فایننس CVX برابر با ۱۷,۲۲۲,۰۰۷ دلار آمریکا است.

ارز کانوکس فایننس CVX در تاریخ ۲۰ جولای ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۱.۸۸ دلار آمریکا ATL خود را تجربه کرده است و در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۲ با سطح قیمت ۶۲.۶۸ دلار به سطح ATH خود دست یافته است.

در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز کانوکس فایننس CVX را از ابتدای عرضه شدن تا به امروز بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

خرید و فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

خرید و فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX
خرید و فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

برای خرید و فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX می توانید از طریق صرافی ها اقدام نمایید. در واقع می توانید با ثبت نام در صرافی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، ارز کانوکس فایننس CVX را خرید و فروش نمایید.

اگر پیش از این در صرافی که انتخاب می نمایید، تراکنش و یا معامله ای انجام نداده بودید می توانید با ثبت نام رمز ارز کانوکس فایننس CVX را خریداری نمایید. در ادامه با صرافی های خارجی پشتیبان کننده این رمز ارز آشنا خواهید شد.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

در قسمت قبل به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX پرداختیم، و در این قسمت به صرافی هایی که از رمز ارز کانوکس فایننس CVX پشتیبانی می‌کند می‌پردازیم.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX عبارتند از:

کاربران عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که صرافی های بیشتری از این ارز پشتیبانی می‌کنند در صورت تمایل می‌توانید برای مطالعه ی لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی ارز کانوکس فایننس CVX به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و در قسمت سرچ نام انحصاری این رمز ارز یعنیCVX  را نوشته و سرچ کنید شما باید برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز روی گزینه ی MARKET  در صفحه ی ارز کانوکس فایننس CVX کلیک کنید در این قسمت تمامی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز برای شما عزیزان نمایش داده می‌شود.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

در این مرحله شما باید برای ذخیره ی رمز ارز های کانوکس فایننس CVX یک کیف پول ارز دیجیتالی انتخاب کنید در حال حاظر با زیاد شدن تنوع کیف پول های دیجیتالی انتخاب کیف پول متناسب با نیاز های ما کار بسیار دشواری شده است اما اصلا نگران نباشید ما به شما کمک میکنیم کیف پول مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

کیف پول نرم افزاری تراست: کیف پول تراست را می توان به عنوان یکی از بهترین کیف پول های نرم افزاری معرفی نمود. همچنین این کیف پول به عنوان کیف پول رسمی صرافی بایننس شناخته می شود این کیف پول در نسخه های اندروید و ios برای کاربران قابل استفاده می‌باشد.

کیف پول نرم افزاری سیف پل: کاربران می توانند اپلیکیشن سیف پل را در دو نسخه اندروید و Ios دانلود کنند. کیف پول سیف پل مانند کیف پول تراست یکی از پنج کیف پول برتر ارز های دیجیتال است.


بررسی آینده ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

بررسی آینده ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX
بررسی آینده ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

شاید شما هم به دنبال پاسخی برای این سوال باشید که آیا ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود یا خیر؟ امروزه سرمایه گذاری در پروژه های دیفای بسیار زیاد شده است و این پروژه ها توانسته اند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نمایند.

بسیاری از افراد به دنبال کسب سود با سپرده گذاری دارایی های خود در پروژه های دیفای می باشند. در واقع کاربران به دنبال پلتفرمی ایمن هستند و کانوکس فایننس یکی از آن پروژه ها می باشد. کاربران می توانند از پلتفرم کانوکس برای سپرده گذاری سرمایه های خود استفاده نمایند. دیفای در سال ۲۰۲۱ با رشد خوبی همراه بوده است و انتظار می رود این روند در آینده نزدیک ادامه یابد. در حالی که توکن های دیفای DeFi زیادی برای خرید وجود دارد، به نظر می رسد CVX نیز از عملکرد خوبی برخوردار باشد و این روند را در بلند مدت حفظ نماید.


کلام پایانی درباره ی ارز کانوکس فایننس CVX چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید به طور کامل با رمز ارز CVX و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی کانوکس فایننس Convex Finance به طور کامل آشنا شوید. کانوکس فایننس پلتفرمی است که به ارائه دهندگان نقدینگی کرو فایننس اجازه می دهد تا بدون قفل کردن توکن های CRV خود، پاداش کسب کنند.

این پروتکل از دو راه تامین نقدینگی و استیکینگ پاداش ها را ارائه می دهد. توکن CVX یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که در پلتفرم کانوکس فایننس دارای کاربردهای مختلفی می باشد. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز CVX، پلتفرم ارائه دهنده آن، نحوه خرید و فروش رمز ارز کانوکس فایننس دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز کانوکس فایننس CVX چیست؟” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده