آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

واردات ارزهای دیجیتال در برزیل به رکورد جدید رسید و شروع به تأثیرگذاری بر ترازهای تجاری کرد

افزایش تقاضای معاملات بیت کوین در برزیل

واردات ارزهای دیجیتال در برزیل به رکورد جدید رسید و شروع به تأثیرگذاری بر ترازهای تجاری کرد

به گزارش زوم ارز، خرید ارزهای دیجیتال از صرافی‌های خارجی که بورس تجارت کشور برزیل را مورد توجه قرار داده‌اند، ثبت رکورد جدیدی داشته و تأثیر بسزایی بر تراز تجاری این کشور گذاشته است. در حالی که خرید ارزهای دیجیتال در سال گذشته به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار بود، این رقم در دوره مشابه سال جاری به ۱۴.۸۴ میلیارد دلار افزایش یافته است. از طرف دیگر، واردات ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ به مبلغ ۴.۶۹ میلیارد دلار رسیده که نشان‌دهنده افزایش ۱۱۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل می‌باشد.

برزیل ۴.۶۹ میلیارد دلار واردات ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول ۲۰۲۴ ثبت کرد

خرید ارزهای دیجیتال به عنوان واردات در برزیل طبقه بندی شده و رکوردهای قبلی را شکسته است. این موضوع باعث افزایش قابل توجهی در تراز تجاری کشور شده است. آمارهای منتشر شده توسط بانک مرکزی نشان می دهد که خرید ارزهای دیجیتال تنها در ماه مارس به ۱.۷۵۱ میلیارد دلار افزایش یافته است و اعداد سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ را به ۴.۶۹ میلیارد دلار افزایش داده است.

این نشان می دهد که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، مبلغ ثبت شده بیشتر از ۲.۱۵ میلیارد دلار به ۱۱۸ درصد افزایش یافته است. این افزایش نشان می دهد که خریدها در این بازه زمانی بیش از دو برابر شده است، احتمالا به دلیل ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین.

شاید دنبال کردن این تحلیل ها برای شما مفید باشد:

در فاصله ۱۲ ماه گذشته تا مارس، خرید ارزهای دیجیتال به ۱۴.۸۴ میلیارد دلار افزایش یافت که نسبت به ۱۲.۳ میلیارد دلار گزارش شده برای همان دوره یک افزایش چشمگیر است. به دلیل این رشد قابل توجه، خرید و معامله ارزهای دیجیتال به دلیل اهمیتی که ایجاد نوسانات در برزیل ایجاد می‌کند، اکنون به چشم اقتصاددانان خورد شده است.

سرجیو گلدنشتاین، استراتژیست ارشد Warren Investimentos، در گفت‌وگو با مجله Valor Economico درباره ارتباط این اعداد با تراز تجاری ارزهای دیجیتال صحبت کرد. او بیان کرد:

تعداد کمی از واردات ارزهای دیجیتال به شدت کم نیست، بلکه یک عدد قابل توجه است که در حال حاضر در وضعیت تعادلی قرار دارد.

با این حال، احتمالاً این فرآیند تغییر نخواهد کرد به دلیل ناپسند بودن وضعیت برای تولید ارز دیجیتال از طریق استخراج در کشور. متوسط قیمت انرژی در حال حاضر ۰.۱۴ کیلووات بر ساعت است، که کارمزد نسبتاً بالایی است و باعث مشکلاتی برای شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال در این کشور و تعیین فعالیت‌های آنها می‌شود.

منبع: news.bitcoin.com


بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده