آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

معرفی و مقایسه بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین

معرفی و مقایسه بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین

مقایسه کیف پول سخت افزاری بیت کوین ، امروزه با توجه به افزایش و جذب افراد به سمت دنیای ارز های دیجیتال به دلیل سرمایه گذاری در این حوزه کیف پول های دیجیتالی متعددی برای حفظ و نگهداری از دارایی ها و ارز های به این بازار عرضه شده است.این بازار هم مانند دیگر بازار های پولی همیشه مورد هجوم هکر ها و کلاهبرداران و سارقان قرار دارد. همچنین در معرض خطر های سهوی خود افراد از جمله فراموش کردن رمز شخصی و دیگر موارد وجود دارد تا در یک لحظه همه سرمایه از بین برود. انتخاب یک مکان امن برای نگهداری دارایی ها از گذشته تاکنون یکی از دغدغه های بشر بوده است.داشتن اطلاعات کافی در انتخاب یک کیف پول امن یکی از امور ضروری است که افراد قبل از ورود به این حوزه باید کسب کنند.دو نوع کیف پول وجود دارد کیف پول های نرم افزاری و کیف پول های سخت افزاری است. کیف پول های نرم افزاری زیادی در بازار شناخته شده هسنند شما می توانید این کیف پول ها را رایگان دانلود کنید و در ضمن از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.اما اگر شما سرمایه گذاری گسترده ای در دنیای رمز ارز ها دارید به شما کیف پول های سخت افزاری را پیشنهاد می کنیم .در ادامه به شرح کامل کیف پول های سخت افزاری و نحوه کارکرد و مزایا و معایب آنها اشاره خواهیم کرد. با ما برای آشنایی هر چه بیشتر با کیف پول های سخت افزاری همراه باشید.


کیف پول سخت افزاری چیست؟

 

آشنایی با کیف پول سخت افزاری
آشنایی با کیف پول سخت افزاری

در این قسمت می خواهیم شما را بیشتر با کیف پول های سخت افزاری آشنا کنیم. کیف پول سخت افزاری چیست ؟ کیف پول های سخت افزاری در واقع دستگاهای کوچک و الکترونیکی به دلیل داشتن یک صفحه نمایش بر روی خود دستگاه امنیت بالاتری را فراهم می سازد. برای ذخیره کلید خصوصی رمز ارز های کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که اشاره کردیم یک قطعه سخت افزاری قابل حمل است و امکان ذخیره رمز ارز های دیجیتال را برای کاربران به صورت آفلاین و آنلاین فراهم می کند. با توجه به نکاتی که اشاره کردیم امنیت بالا وکارایی آسان را به مزیت های این کیف پول ها اضافه کنید.
شاید در حین مطالعه کیف پول ها به اصطلاح کیف پول های سرد و داغ برخورد کرده باشید.کیف پول ها به دو نوع سرد و داغ تقسیم می شوند. که منظور قابلیت آنها به صورت انلاین و آفلاین است . کیف پول های سخت افزاری سرد کیف پول هایی هستند که به صورت آفلاین “بدون اتصال به اینترنت “قابل ارائه خدمات می باشند.


مزایا ومعایب کیف پول های سخت افزاری

آشنایی با مزایا ومعایب کیف پول های سخت افزاری
بررسی با مزایا ومعایب کیف پول های سخت افزاری

مزایا:

ایمن بودن در برابر ویروس های کامپیوتری :

کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار هستند.و همچنین در برابر حملات هکر ها و ویروس ها بسیار غیر قابل نفوذ اند. اگر شما کیف پول خود را به یک سیستم آلوده به ویروس متصل کنید هیچ مشکلی برای کیف پولتان پیش نخواهد آمد. سارقان تنها در زمانی می توانند به اطلاعات کیف پول شما دست یابند، اول کیف پول شمارا بدزدند و هم رمز عبورتان را به هر روشی از شما بگیرند.

امنیت :

کیف پول های سخت افزاری را می توان یکی از امن ترین کیف پول های دنیای ارز دیجیتال برشمرد.رمز خصوصی مهم ترین جز در کیف پول برای انتقال رمز ارزها محسوب می شوند. برای ورود به کیف پول های سخت افزاری نیاز به رمز خصوصی دارید که خودتان آن را ایجاد کرده اید. همه تراکنش ها به صورت انلاین انجام می شود ولی در یک فضای کاملا آفلاین و به دور از حملات هکرها از آن نگهداری خواهید کرد.

کارایی آسان :

کار با کیف پول های سخت افزاری برای افراد مبتدی بسیار آسان است وبرخی از آنها به کامپیوتر و برخی دیگر به موبایل متصل می شوند.بعد از وارد کرد رمز شخصی وارد رابط نرم افزاری آن می شوید. شما می توانید از اطلاعات موجود در آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.برای بالابردن امنیت دارایی هایتان می توانید از کیف پول های سخت افزاری چند گانه استفاده کنید.

رمز شخصی :

شما برای ورود به کیف پول های سخت افزاری نیاز به یک رمز شخصی دارید که توسط خود شما ایجاد می شود وتنها شما به آن دسترسی دارید . توجه داشته باشید باید آن را یادداشت نموده و در مکانی امن نگهداری کنیدبه این دلیل که این رمز در هیج جا ذخیره نخواهد شد به این دلیل امنیت این کیف پول ها بسیار بالا می باشد.

نگهداری از چندین رمز ارز:

کیف پول های سخت افزاری دارای این قابلیت هستند که شما می توانید رمز ارز های متعددی رابه طور همزمان ذخیره و نگهداری کنید. همچون بیت کوین ،استلار، ریپل و دیگر رمز ارزها.

معایب:

رایگان نبودن :

همانطور که اشاره کردیم اکثرکیف پول های نرم افزاری به صورت رایگان در اختیار کاربران ارز دیجیتال قرار می کیرداما کیف پول های سخت افزاری رایگان نیستند این امر سبب می شود کاربران کمتری تجربه کار با این کیف پول ها را بدست آورند.

نداشتن عملکرد سریع:

در برخی از کیف پول های سخت افزاری انجام تراکنش نیازمند طی کردن مراحل زیادی می باشد .در صورتی که در کیف پول های نرم افزاری تراکنش ها با سرعت بالاتری انجام می شوند.
شما باید براساس نیاز خود کیف پول سخت افزاری تهیه کنید به این دلیل که برخی از این کیف پول ها از امنیت بالایی برخوردارهستند و بعضی از آنها در زمینه حریم خصوصی بی نظیرمی باشند.


معرفی چند کیف پول سخت افزاری شناخته شده در دنیای ارز دیجیتال

معرفی معروفترین کیف پول های سخت افزاری
معرفی معروفترین کیف پول های سخت افزاری

امروزه با توجه به گرایش افراد و جذب هرچه بیشتر به سمت و سوی دنیای رمز ارز ها کیف پول های سخت افزاری متعددی تولید و به بازار عرضه می شود. ما قصد داریم در ایمن مقاله شما را با چند کیف پول سخت افزاری شناخته شده در دنیای ارز های دیجیتال آشنا کنیم. تا شما کاربران بعد از مطالعه بتوانید متناسب با نیازخود یک کیف پول سخت افزاری را بیابید.
در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی کیف پول های سخت افزاری بپردازیم .شمابا همه کیف پول های سخت افزاری شناخته شده و نحوه کارو روش راه اندازی و مزایا و معایب و از چه ارز های دیجیتالی پشتیبانی می کنند، بیش از بیش آشنا خواهید شد.

۱.کیف پول سخت افزاری  Ledger Nano s

2.کیف پول سخت افزاری  Ledger Nano X

3.کیف پول سخت افزاری  Keep key

4.کیف پول ترزور مدل تی TRZOR Model-T

5.کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3

6.کیف پول سخت افزاری BitBox02


کیف پول سخت افزاری لجرنانواس Ledger Nano s

کیف پول سخت افزاری لجرنانواس Ledger Nano s
کیف پول سخت افزاری لجرنانواس Ledger Nano s

کمپانی CoolBitX در سال ۲۰۱۴ در تایوان پایه گذاری شد. مایکل او “Maicael Ou” ایده بزرگی در سر می پروراند زیرا شاهد پیشترفت هکران بود ،برای امنیت دارایی های کاربران چاره ای اندیشید. این کمپانی در سال ۲۰۱۵ اولین کیف پول سخت افزاری و با رابط کاربری آسان را به بازار عرضه کردو در سال ۲۰۱۸ با استقبال چشمگیر مردم و ارتقاء محصول خود کیف پول سخت افزاری نانو ایکس رابه تولید انبوه رساند.

کیف پول سخت افزاری نانو اس یکی از بهترین ها و قابل اعتماد ترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین به شمار می رود. از نظر ظاهری کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano s” ” شباهت زیادی به یک فلش مموری دارد. ادعا دارند که این کمپانی به لحاظ مسائل امنیتی ساختاری مشابه فلش مموری را برای این کیف پول انتخاب کرده است ، تا افراد دیگر از کاربرد اصلی آن مطلع نشوند.لجر نانو اس با یک قاب محافظ فلزی پوشانده شده است. کاربرد این پوشش محافظت از صفحه نمایش و بدنه دستگاه در مقابل ضربات احتمالی واز لحاظ ظاهری از دید افراد پنهان بماند.بیشتر کمپانی های تولید کننده کیف پول های بیت کوین بر این عقیده هستند که کیف پول ها را شبیه یک وسیله الکترونیکی طراحی کنند. با رعایت این امرتا حدودی امنیت را برای کیف پول سخت افزاری به ارمغان بیاورند.کیف پول لجر نانو اس توسط یک کابل USB خیلی آسان و با سرعت به رایانه شخصیتان متصل می شود.
در این قسمت قصد داریم به امنیت کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس بپردازیم .همانطور که اشاره کردیم کیف پول های سخت افزاری از سطح امنیت بالاتری نسبت به دیگر کیف پول ها برخوردار هستند.لازم است دلیل این سطح امنیت را بدانید وجود دکمه های فیزیکی بر روی این کیف پول باعث شده است که امکان دسترسی هکر ها راغیر ممکن بسازد.زیرا شما با دسترسی مستقیم به کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس وبا فشردن دو دکمه فیزیکی بر روی دستگاه فرآیند تایید نهایی تراکنش را به اتمام می رسانید.هرگز هکر ها نمی توانند از راه دور به رمز ارزهای موجود در داخل کیف پولتان دسترسی یابند.
حتی زمانی که شما کیف پولتان از طریق گم کردن و یا دزدیه شده از دست بدهید. نگران نباشید با وجود دو لایه امنیتی که در این کیف پول طراحی شده است از دارایی های شما محافظت می کند. لایه اول امنیتی در کیف پول لجر نانو اس وارد کردن کد ۴ رقمی است ، اگر این کد توسط صاحب کیف پول یا سارقین ۳ بار اشتباه وارد شود به صورت خودکار همه اطلاعات موجود در کیف پول از بین می رود.بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین دو لایه امنیتی دارند.کیف پول لجر نانو اس از این مزیت برخوردار است.لایه دوم شامل یک عبارت ۲۴ کلمه است که بیشتر به عبارت بازیابی پشتیبان و seed شناخته شده است.بهتر است این عبارت ۲۴ کلمه ای را یادداشت و در مکانی امن نگهداری کنید. تا در صورت مفقود شدن و یا خراب شدن کیف پول لجر نانو اس با وارد کردن این عبارت ۲۴ کلمه ای دارایی موجود در کیف پول را به یک کیف پول لجر نانو اس دیگر و یا یک کیف پول نرم افزاری انتقال دهید.درباره بازیابی دارایی صحبت به میان آمد، بازیابی دارایی ها در کیف لجر نانو اس به دو روش انجام می شود.شما می توانید از طریق اینترنت به یکی از کیف پول های واسابی و الکتروم متصل شوید و توسط وب سرور ها به موجودی کیف پولتان دسترسی یابید.روش دوم از طریق تلفن همراه اپ های مخصوص تلفن همراهتان را دانلود کنید ،مانند مای سیلوم این امکان را به شما می دهد که به کیف پول لجر خود متصل شوید. در این کیف پول فقط تراکنش های ارز بیت کوین انجام می شود.
نحوه خرید: شما می توانید برای ذخیره رمز ارز های خود در مکانی امن با مراجعه به وب سایت اصلی لجر و وب سایت های و فروشگاههای آنلاین ایرانی معتبراقدام به خرید این کیف پول سخت افزاری کنید.

بیشتر بخوانید

 آموزش لجرنانو ایکس ledger nano X و لجرنانو اس ledger nano S

مزایا و معایب کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano s

مزایا و معایب کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano s
مزایا و معایب کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano s

مزایا:

پشتیبانی از اکثر ارز های دیجیتال: کیف پول لجر نانو اس یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین به شمار می رود. این کیف پول بیش از ۱۱۰۰ از جمله اتریوم ،لایت کویت ، بیت کوین ،لایت کوین ، دش و غیره ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. تنها تفاوت این کیف پول نسبت به کیف لجر نانو ایکس قابلیت نگهداری از تمامی ارزهای به غیر از بیت کوین اس وی است.
قابلیت بروزرسانی : اگرچه این کیف پول نسبت به کیف پول لجر نانو ایکس بسیار قدیمی تر است اما از طریق اینترنت قابلیت بروزرسانی دارد.
برخورداری از یک رابط کاربری قدرتمند: کیف پول لجر نانو اس دارای یک رابط کاربری قدرتمند به نام لجر لایواست با اتصال کیف پول ها به رابط کاربری می توانند از امکاناتش استفاده کنند.کاربران می توانند توسط این رابط کاربری به صرافی های ارز دیجیتال مانند چنجلی دسترسی داشته باشند. کاربران با استفاده از امکانات این صرافی مجاز تراکنش های دیجیتال خود را بدون جابه جایی رمز ارزهایشان به کیف پول دیگر انجام دهند.

قابلیت نصب: کیف پول سخت افزاری نانو اس قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و ویندوز را دارد ودارای سرعت عملکرد بالایی است.
ارزان بودن : یکی دیگر از نقاط قوت این کیف پول سخت افزاری ارزان بودن آن نسبت به دیگر کیف پول های هم رده اش از نظرامکانات و کارایی آسان است.

معایب:

کوچک بودن صفحه نمایش : صفحه نمایشگر این کیف پول سخت افزاری بسیار کوچک بوده یکی از معایب آن برشمرده می شود.
حافظه کم برای ذخیره ارز: کیف پول سخت افزاری نانو اس حافظه دارای حافظه کمی است . امکان ذخیره سازی ۳ تا ۵ ارز ذیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین و … را دارد.البته می توانید برای انجام تراکنش دیگر ارزها یکی از اپلیکیشن ها را از کیف پول حذف کنید، توجه داشته باشید با حذف اپلیکیشن موجودی ارز دیجیتال شما از بین نمی رود با نصب مجدد موجودی شما قابل رویت خواهد بود.
بدون مهر موم بودن جعبه کیف پول لجر نانو اس: هنگامی که شما جعبه کیف پول را باز می کنید هیچ برجسبی بر روی آن پیدا نمی کنید، نشانگر این است که شما نمی توانید اطمینان بیابید که جعبه در طی حمل و نقل باز نشده باشد.این کمپانی ادعا دارد که این مهرو موم های ضد دستکاری در اصل برچسب استاندارد است و امکان جعل و یا تعویض مهر و موم ها بسیار ساده است.


مشخصات کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano x

مشخصات کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano x
مشخصات کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano x

کمپانی فرانسوی لجر یکی از بزرگترین و مشهورترین عرضه کنندگان کیف پول های سخت افزاری است در جهان است .هدف اصلی این شرکت طراحی و تولید امن ترین کیف پول های سخت افزاری برای ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین و سایر رمز ارزها می باشد. این کمپانی بعد از عرضه کیف پول لجر نانو اس به بازار ارزهای دیجیتال که هنوز جایگاه بالایی در میان دیگر کیف پول ها دارد، و از نظر امنیت امتحان خود را پس داده است.اقدام به تولید کیف پول سخت افزاری لجرنانوایکس “Ledger Nano X” کرد.می توان گفت لجر نانو ایکس مدل پیشترفته لجر نانو اس با همان نقاط قوت و بر طرف کردن نقاط ضعف توانسته یکی از کار پسندترین کیف پول های سخت افزاری بشمار بی آید. این کیف پول دارای ابعاد ۷۲*۱۸.۶*۱۱.۷۵ میلیمتر و وزن آن حدودا ۳۴ گرم است .جنس بدنه این کیف پول از فولاد ضد زنگ و پلاستیک است و دارای یک باتری لیتیوم یون ۱۰۰ میلی آمپری می باشد . در جعبه بسته بندی این کیف پول یک کابل USB و یک دفترچه راهنما وجود دارد .همانطورکه به بخشی از ویژگی های این کیف پول اشاره کردیم متوجه شدیم که کیف پول لجر نانو ایکس کیف پول سخت افزاری پیشترفته ای است و از لحاظ امنیت در سطح بالایی قرار دارد.این کیف پول مانند کیف پول لجر نانو اس از اکثر ارز های دیجتال پشتیبانی می کند.

 

نحوه خرید:

اگر قصد خرید این کیف پول را دارید باید بدانید برای خرید این کیف پول سخت افزاری رمز نگاری شده با توجه به کارایی بالای که دارد ،هزینه زیادی را باید متحمل شوید. با توجه به اینکه برای تهیه کیف پول های سخت افزاری حتما از مکان معتبر خریداری کنید زیرا قرار است دارایی های شما در کیف پول مدنظر نگهداری شود.شما می توانید با مراجعه به وب سایت اصلی و فروشگاه های معتبر اقدام به خرید این کیف پول کنید.قیمت حدودی لجر نانو ایکس با کسر مالیات ۳۷۰ دلارحدودا می باشد.

مزایا و معایب کیف پول لجر نانوایکس Ledger Nano X

مزایا و معایب کیف پول لجر نانوایکس Ledger Nano X
مزایا و معایب کیف پول لجر نانوایکس Ledger Nano X

مزایا:

۱.پشتیبانی از اکثر ارزهای دیجیتال:با گسترش و جذبه روز افزون به ارزهای رمز ارزهای دیجیتال نیاز به کیف پول های ایمن افزایش چشمگیری داشته است.استفاده از کیف پول های نرم افزاری شاید یک پیشنهاد عالی و ایمن نباشد باوجود کیف پول های سخت افزاری که برزای کاربرانش امنیت را به ارمغان می آورد امروزه کیف پول لجر نانو ایکس از ۱۳۰۰ رمز ارز پشتیبانی می کند. تقریبا از تمام رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال را می توان در این کیف پول ذخیره و نگهداری کرد.پشتوانه کیف پول سخت افزاری نانو ایکس یک تیم کاملا قوی است که پشتیبانی دقیق و فنی را ارائه می دهد که همراه با دستور العمل های فیزیکی ،آموزش های مجازی و عیب یابی می باشد.
۲.بلوتوثی بودن :بهتر است بدانید یک مزیت کاربردی دیگر این کیف پول اتصال از طریق Bluetooth Low Energy است . برای کاربران خود این امکان را فراهم می سازد که بدون استفاده از کابل USB براحتی می توانند به رایانه و تلفن همراه خود متصل شوند. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد آیا اتصال از طریق بلوتوث امنیت کیف پولمان را تهدید نمی کند؟ خیر زیرا فقط داده های عموی از طریق اتصال بلوتوث منتقل می شود و کلید های خصوصی شما هرگز از کیف پولتان خارج نمی شود هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. لازم به ذکر است اگر شما تمایلی به استفاده از این قابلیت را نداشتید می توانید با غیر فعال کردن گزینه Control center می توانید دستگاه خود را با کابل USB به رایانه شخصی متصل کنید.
۳.امنیت:کیف پول لجر نانو ایکس از امنیت قابل توجه ای برخوردار می باشد.این کیف پول دارای امنیت دو لایه ای است از مزایای که درباره امنیت این کیف پول می توان به مکانیزم اثبات هویت اشاراه کرد که با هر بار راه اندازی اجرا می شود.ذخیره کلید های خصوصی به صورت کاملا ایمن نگهداری می شود.کمپانی لجر تنها کمپانی است که برای کیف پول های تولید شده خود گواهینامه CSPN ( گواهینامه سطح اول امنیت) رااز سازمان ملی امنیت اطلاعات دریافت کرده است. کار اصلی که این گواهینامه برای تامین و بالا بردن امنیت کیف پول ها در مقابل با حمله هکر ها انجام می دهد، باید از چندین پارامتر امنیتی از جمله فایروال ، شناسایی امنیت نرم افزاری و احراز هویت عبورو تاییدیه دریافت کند. کاربران کیف پول سخت افزاری نانو ایکس برای ورود باید پین کد واردکنند. در این مرحله فقط به بخشی از دارای های ها دسترسی دارند.برای اینکه بطور کامل به دارایی هایش دستیابی داشته باشد باید رمز شخصی ۱۲ یا ۲۴ رقمی خود را وارد کنند.نکته کاربردی در این باره می توان اشاره کرد زمانی که شما از طرف سارقان مورد تهدید قرار گرفتید می توانید پین کد اولیه را در دسترس آنها قرار دهیدتا دسترسی محدودی به کیف پول شما داشته باشند.
۴.باتری قابل شارژ داخلی : کیف پول سخت افزاری نانو ایکس مجهز به باتری قابل شارژ داخلی است که حمل دستگاه را برای کاربرانش بسیار راحت کرده است.
۵.قابلیت اتصال:همانطور که قبلا اشاره کردیم لجر نانو دارای دو نوع اتصال می باشد : بلوتوث و USB .و قابلیت اتصال به کامپیوتر های ۶۴ بیتی تحت ویندوز ، لینوکس ،مک وبه گوشی های اندروید (۵ یا بالاتر)و آیفون( S9 و بالاتر) را داراست.
۶.نیاز نداشتن به Wi-Fi: کاربران کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس به اتصال Wi-Fi نیازی ندارند.آنها می توانند با اتصال به اینترنت تلفن همراه معاملات و تراکنش های دیجیتال خود را به راحتی و ایمن انجام دهند.
۷. طراحی زیبا و کاربردی : از نظر ظاهر فیزیکی این دستگاه بسیار شبیه لجر نانو اس است . تفاوت های که می توان ذکر کرد سنگین تر بودن وزن لجر نانو ایکس نسبت به لجر نانو اس و برخورداری از صفحه مانیتور بزرگتر که باعث واضح بودن آدرس کیف پول و سایر جزئیات شده است. ساختار بدنه فلزی ضد زنگ و پلاستیکی که قابلیت حمل آن را آسان کرده است.بر روی این کیف پول دو کمه فیزیکی تعبیه شده برای تایید و پایان تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد.
۸. بروزرسانی : این کیف پول دارای یک روند بروزسانی بسیار حیرت انگیزی است که استفاده از آن را برای کاربرانش بسیار لذت بخش کرده است.
۹. قابلیت ذخیره سازی بالا: کیف پول نانو ایکس قابلیت ذخیره سازی حداکثر ۱۰۰ اپلیکیشن همزمان طراحی شده است.این ویژگی برای کاربرانی که می خواهند چندین ارز را یکجا در یک کیف پول ذخیره کنند بسیار کارآمد است.و با چند حرکت آسان به راحتی بر همه رمز ارزهای موجود در کیف پول نانو ایکس دسترسی داشته باشند.

معایب :

۱. تنها عیبی که برای کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس می توان برشمرد گران بودن قیمت این کیف پول است.


کیف پول سخت افزاری Keep key

کیف پول سخت افزاری Keep key
کیف پول سخت افزاری Keep key

کمپانی آمریکایی کیپ کی Keep key در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و بعد از گذشت یکسال اولین محصول خود را به بازار ارز های دیجیتال عرضه کرد. در سال ۲۰۱۷ کیف پول کیپ کی Keep key روانه بازار شد .اوایل دارای قیمت بسیار بالایی بود که این باعث شد که جایگاه خوبی در میان کاربران پیدا نکند پس از مدتی این کمپانی قیمت کیف پول سخت افزاری را به نصف کاهش داد. در ساختارقاب این کیف پول از آلومینیوم بکار رفته است این امر باعث مقاومت در مقابل ضربات احتمالی است و باعث برتری آن نسبت به دیگر کیف پول هایی که جنس بدنه پلاستیکی شده است.وزن حدودی این کیف پول ۵۴ گرم است واندازه این کیف پول حدودا ۴ اینچ است و یکی از بزرگترین کیف پول های سخت افزاری بشمار می رود. دارای ظاهری بسیار زیبا و دارای صفحه نمایش OLED نسبتا بزرگ تری به دیگر کیف پول های سخت افزاری است.در دو رنگ طلایی و متالیک در بازار موجود می باشد.این کیف پول را به کاربران مبتدی که تازه وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اند توصیه می کنیم به دو علت یک این کیف پول از ۴۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند از جمله اتریوم ،دیجی بایت و توکن های با استاندارد ERC-20، لیت کوین دش ، دوج کوینو انواع بیت کوین (گلد و کش)و …و قیمت پایین این کیف پول نسبت به دیگر رقبای خود می تواند انتخاب خوبی باشد.لازم است بدانید کیف پول کیپ کی مبتنی بر وب نیست بنا براین باید از نرم افزار هایی همچون مالتی بیت برای داشتن بهترین کارایی استفاده کنید.
نحوه خرید :
کاربران با توجه به امکانات و پشتیبانی از ارزدیجیتال های مدنظر می توانند اقدام به خرید کیف پول سخت افزاری Keep key کنند. شما با مراجعه به سایت آمازون می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید به یاد داشته باشید این محصول توسط هیچ سایت دیگری عرضه نمی شود. قیمت حدودی این کیف پول ۴۹ دلار می باشد.

 

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری Keep key

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری Keep key
مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری Keep key

مزایا:

۱.امنیت: سازندگان کیف پول سخت افزاری Keep key تصمیم گرفتند که کد اصلی محصول را در اختیار خریداران قرار دهند و این امر باعث قابل اعتماد شدن این کیف پول می شود . کلید خصوصی در این کیف پول به صورت آفلاین نگهداری می کند این کمپانی امنیت درجه یک را برای کیف پول خود فراهم ساخته است، که از آن در مقابل هکر ها و سارقان محافظت می کند. علاوه بر ذخیره سازی افلاین برای اطمینان بیشتر این کیف پول از پین کد و شماره تصادفی نیز استفاده می کند و ریسک هک شدن و فیشینگ را به حداقل می رساند.
۲.قابلیت اتصال: یکی از مزیت های این کیف پول سخت افزاری قابلیت اتصال به رایج ترین پلتفرم های کامپیوتری و موبایل است . قابلیت اتصال و پشتیبانی پلتفرم هایی همچون ویندوز ، مک ، لینوکس ، اندروید و IOS را دارا می باشد.
۳.مقاوم بودن: با وجود داشتن بدنمه آلومینیومی مقابل ضربات احتمالی بسیار مقاوم است. کارت بازیابی کیف پول در داخل یک کیف چرمی قرار دارد این امر مانع از مخدوش شدن آن می شود.
۴.قیمت پایین:کیف پول سخت افزاری Keep key نسبت به دیگر کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار قیمت پایین تری دارد.
۵.طراحی زیبا :کیف پول سخت افزاری Keep key نسبت به دیگر کیف پول ها ی سخت افزای دارای طراحی بسیار زیبایی است.
۶.امکان ادغام کیف پول Keep key باShapeshift :کمپانی کیپ کی در سال ۲۰۱۷ با صرافی شیپ شیفت ادغام شد و در همان سال کیف پول سخت افزاری کیپ کی Keep key را تولید کرد. این کیف پول به عنوان بهترین کیف پول سخت افزاری بیت کوین معروف است و آنها ویزگی جدیدی را به این کیف پول اضافه کردند که به کاربران این امکان را می دهد به طور مستقیم بدون ایجاد حساب کاربری صرافی و یا انتقال دارایی های خود به یک کیف پول دیگر تراکنش های دیجیتال خود را انجام دهید.

معایب

۱.پشتیبانی کردن از تعداد محدودی رمز ارز: این کیف پول فقط از ۴۰ رمز از پشتیبانی می کند که در مقایسه با دیگر کیف پول ها بسیار ناچیز است.
۲.سازگار نبودن با کیف پول واسابی : می توان یکی از نقاط ضعف این کیف پول سازگار نبودنش با کیف پول واسابی برشمرد .
۳.بزرگ بودن صفحه نمایش : همانطور که یک صفحه نمایش بزرگ می تواند کارایی خوبی برای انجام تراکنش ها و دارا بودن قدرت خوانایی بالای به همرراه داشته باشد می تواند در معرض ضربات احتمالی شکسته و از بین برود .
۴.سخت بودن حمل آن نسبت به دیگر کیف پول ها: اگر برای شما آسان بودن حمل و نقل کیف پول ملاک باشد کیف پول کیپ کی بخاطر بزرگ بودن و وزن سنگینش حمل آن آسان نیست بهتر است از کیف پول لجر و ترزور استفاده کنید.


کیف پول ترزور مدل تی TRZOR Model-T

کیف پول ترزور مدل تی TRZOR Model-T
کیف پول ترزور مدل تی TRZOR Model-T

در این قسمت قصد داریم راجب کبف پول سخت افزاری دیگری بنام کیف پول ترزورمدل تی صحبت کنیم . این کیف پول توسط کمپانی ترزور در سال ۲۰۱۴ شروع بکار کرد و با تولید کیف پول سخت افزاری ترزور وان توسط ساتوشی لبز به دنیای رمز ارز ها معرفی شد تا به امروز یکی از محبوب ترین تولیدگنندگان کیف پول سخت افزاری بشمار می رود .در سال ۲۰۱۸ کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی را روانه بازار کرد .ابعاد این کیف پول ۱۰*۳۹*۶۴ میلیمتر و وزنی برابر با ۹۶ گرم می باشد.ترزور تی بسیار شبیه مدل ترزور وان است . از جمله تفاوت های که در ظاهر ترزور مدل تی قابل مشاهده، صفحه نمایش رنگی ۲۴۰×۲۴۰و حذف دکمه های فیزیکی در مقابل ترزور مدل وان است. این کیف پول به دلیل پیشرو بودن در زمینه تامین امنیت برای ذخیره و نگهداری از بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال بسیار مشهور است.از نظر امنیت این کیف پول سخت افزاری توانسته جایگاه خوبی را در کنار کیف پول های هم سطح خود حفظ کند.امکان کنترل بر کلید های خصوصی را برای کاربرانش فراهم ساخته است. هنگامی که شما کیف پول ترزور مدل تی را مفقود یا آسیب ببیند می توانید تمامی داده های کیف پول را با رشته ۱۲ کلمه ای بازیابی که در دست دارید توسط یک ترزور دیگر و یا کیف پول نرم افزاری مانند مای سلیوم و یا الکتروم بازیابی کنید. این کیف پول از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، بیت کوین کش اتریوم ، الکتروم ، لیت کوین ، دش و… پشتیبانی می کند. کاربرانی که از این کیف پول استفاده می کنند برای انجام تراکنش های دیجیتالی خود می توانند از دو صرافی ارز دیجیتال شیپ شیفت و چنلی استفاده کنند. دیگر مزیت این کیف پول علاوه ب ذخیره رمز ارز ها در یک مکان امن می توانید بدون این ارز های خود را به کیف پول دیگرانتقال دهید به راحتی ارزهای خود را تبدیل کرده و ترید انجام دهید.

بیشتر بخوانید

 آموزش تصویری کار با کیف پول Trezor one و Trezor T

روش تشخیص ترزور نو از ترزور کار کرده
بر روی ترزور مدل تی در قسمت USB هولوگرامی مشاهده می کنید اگر این گولوگرام مخدوش شده باشد یعنی کیف پولتان استوک است و دلیلی بر اصالت کالاست پس در هنگام باز کردن به این نکته توجه لازم را داشته باشید. در صورت مخدوش بودن هولوگرام می توانید با قسمت پشتیبانی ترزور تماس بگیرید.
نحوه خرید :
شما می توانید با مراجعه به سایت .trezor.io Wallet. با مطالعه کردن مزایا و خصوصیات کامل این کیف پول سخت افزاری بسته به نوع کارایی مد نظرتان آن را خریداری کنید. قیمت این کیف پول حدودا ۱۷۸ دلار می باشد .

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی
مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی

مزایا:

۱.امنیت : از لحاظ امنیت می توان از دو جنبه این کیف پول را بررسی کرد یک ظاهری و نوع دسترسی همانطور که می دانید این کیف پول از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به دزدگیر ماشین است و از این نظر کمتر جلب توجه می کند.و از لحاظ نوع دسترسی این کیف پول مانند دیگرز کیف پول های سخت افزاری دارای دو لایه امنیتی است.که در مرحله اول برای ورود باید رمز عبور را وارد کنید.و عبارت پشتیبان برای بازیابی کیف پول درکیف پول ها ی نرم افزاری مورد استفاده قرار می گیرد.
۲.پشتیبانی از تعدادزیادی رمز ارز:کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی نسبت به مدل وان از تعداد بیشتری رمز ارز پشتیبانی می کند که تا به امروز به ۱۱۰۰ ارز رسیده است.
۳.رابط کاربری : یکی دیگر از قابلیت های دیگر این کیف پول سخت افزاری طراحی ساده ونحوه کار با آن بسیار ساده و راحت است به گونه ای افراد مبتدی میتوانند به راحتی با آن کار کنند. دو نرم افزار معروف به نام کلاینت و بریج رابط کار برهای کیف پول ترزور هستند که حتی برای کاربران مبتدی برای تایید هر عملیاتی که در کیف پول خود انجام می دهند آموزش می دهد.لازم است بدانید رابط کاربری ترزور به دو علت سادگی کاربرد وکارآمد بودن از لحاظ فنی در مقابل دیگر رابط کاربری ها در انواع کیف پول های سخت افزاری بالاترین سطح کیفیت را دارد.
۴.صفحه نمایش :دارا بودن یک صفحه نمایشگر رنگی یکی دیگر از قابلیت های کیف پول سخت افزاری ترزور به شمار می رود.
۵.سازگاری با چندین کیف پول : این کیف پول با کیف پول هایی همچون گرین بیتز، گرین آدرس دکستاپ،مالتی بیت اچ دی، الکتروم و مای سیلیوم اندروید و وب “my TREZOR.com” سازگاری دارد.

معایب:

۱.پشتیبانی نکردن از چندین رمز ارز معروف : لازم است بدانید این کیف پول سخت افزاری از رمز ارز های معروف بین کاربران همچون آیوتا،بیت کوین کش ، ترون ، و نئو پشتیبانی نمی کند.
۲.گران بودن : یکی دیگر از معایب این کیف پول گران بودنش است که اکثر کاربران به علت گران بودن سراغ این کیف پول نمی روند.


کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3

کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3
کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3

کیف پول سخت افزاری mk3 توسط کمپانی کانادایی به نام کوین کیتی ساخته شده است و ظاهری متفاوت با کیف پول هایی که تا اینجا معرفی کرده ایم داردو بسیار شبیه یک ماشین حساب جیبی ساخته شده است.در نگاه اول شما احساس می کنید که یک ماشین حساب است اما با کمی دقت به جزئیات و صفحه نمایش کوچک و بنفش با دکمه های عددی بر روی این کیف پول متوجه می شوید با دستگاه جدیدی روبه رو شده اید.همانطور که به طراحی وخاص و منحصر به فرد این کیف پول اشاره کردیم لازم است بدانید این کیف پول سخت افزاری تنها یک ارز دیجیتالی در خود ذخیره می کند که آن ارز دیجیتال بیت کوین است که برای این کیف پول یک مزیت و وهم یک نقطه ضعف از آن جا که بیت کوین بسیار ارزشمند است پس باید این کیف پول بستری امن را برای ذخیره این ارز فراهم کند و نقطه ضعف این کیف پول پشتیبانی کردن از یک ارز است.کاربرانی که فقط نرید بیت کوین انجام می دهند این کیف پول بهترین گزینه محسوب می شود.کاربران می توانند این کیف پول را مانند کیپ کی و ترزورو لجر نانو ایکس به وسیله USB-C به موبایل و یا کامپیوتر خود متصل کنند. لازم است بدانید که MK3 قابلیت های اتصال دیگر همچون بلوثوث و وای فای را برای بالا بردن سطح امنیت را قرار نداده استو فقط از طیق کابل اتصال می یابد.هنگامی که کاربران قصد انجام تنظیمات اولیه برای ورود به کیف پول سخت افزاری MK3 را دارند.فقط با روشن کردن آن توسط یک آداپتور برقی میکرو یو اس بی و بدون اتصال به کامپیوتر عملیات راه اندازی را انجام دهند زیرا این کیف پول به صورت آفلاین برنامه ریزی شده است.لازم است بدانید کیف پولMK3 با کمک گرفتن از استاندارد BIP174 توانسته است در زمینه تایید بخش بخش تراکنش های بیت کوین بدون نیاز به متصل شدن به اینترنت کمک زیادی به کاربران خود کند.تمامی عملیات ها از جمله تنظیمات اولیه ،تولید عبارت بازیابی و اعتبار سنجی تراکنش ها به صورت مستقیم و بدون واسطه در صفحه نممایش این کیف پول سخت افزاری قابل مشاهده است و با وجود دو دکمه فیزیکی بر روی دستگاه با حرکت به سمت بالا و پایین گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.در باره رابط کاربری این کیف پول لازم است بدانید این کیف پول نسبت به دیگر کیف پول های معرفی شده تا به اینجا دارای نرم افزار و کلاینت خصوصی نمی باشدو تمامی تراکنش ها بر روی سرور های شرکت سازنده آن یعنی کوین کیت صورت می پذیرد. به همین دلیل می توان این کیف پول سخت افزاری را دارای رابط کاربری امن و حق مالکیت برای دارایی ها ی موجود و یک حریم خصوصی برشمرد. همانطور که اشاره کردیم کیف پول سخت افزاری MK3 قابلیت پشتیبانی ارز بیت کوین را فقط دارد . با توجه به توضیحاتی که دادیم تمامی مراحل راه اندازی و تایید تراکنش ها بدون اتصال به کامپیوتر و اینترنت انجام می گیردو هیچ صرافی انلاینی به این کیف پول متصل نیست ، لذا کاربران برای تبدیل بیت کوین خود به ارز دیگر باید از کیف پول های نرم افزاری و صرافی آنلاین استفاده کنند.
نحوه خرید:
همانطور که می دانید این کیف پول مختص ارز دیجیتال بیت کوین است برای تهیه این کیف پول با مراجعه به سایت های مستقیم شرکت کوین کیت کیف پول را خریداری کنید .متاسفانه امکان خرید این کیف پول در سایت های ایرانی وجود ندارد.

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3
مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ColdcardMk3

مزایا:

۱.امنیت و حریم خصوصی : همانطور که اشاره کردیم تمامی عملیات ورود و بازیابی بدون اتصال به کامپیوترو آفلاین صورت می گیرد درضمن فقط از اتصال USB-C استفاده می کند. به دلایلی که ذکر کردیم کیف پول MK3 از امنیت بالایی برخوردار است.
۲.پشتیبانی از کیف پول واسابی و سرور شخصی الکتروم: این کیف پول کلاینت شخصی برای ذخیره ارز دیجیتال ندارد و کاربر می تواند با اتصال به سرور شخصی الکتروم و استفاده از کیف پول نرم افزاری واسابی به ارز های خود دسترسی داشته باشد.
۳.امکان پشتیبانی از کارت حافظه میکرو اس دی وقابلیت Backup : کیف پول سخت افزاری MK3 امکان پشتیبان گیری از کارت حافظه میکرو اس دی و قابلیت Backup را برای کاربرانش فراهم کرده است.

معایب:

۱.رابط کاربری سخت:به دلیل نداشتن کلاینت و نرم افزار خصوصی و انجام شدن تمام تراکنش ها بر روی سرور های شرکت کون کیت باعث شده تا کاربران مبتدی نتوانند به راحتی با آن کار کنند .
قیمت بالا: این کیف پول سخت افزاری تقریبا قیمت دو برابری نسبت به دیگر کیف پول های معروف دارد.
۲.پشتیبانی از یک ارز: همانطو که اشاره کردیم MK3 قابلیت پشتیبانی ازارز بیت کوین را داراست و نسبت به دیگر کیف پول های سخت افزاری از ارز کمتری پشتیبانی می کند.
۳.بزرگتر بودن کیف پول نسبت به دیگر کیف پول ها ی سخت افزاری :شاید برخی از کاربران بزرگ بودن را عیب ندانند و کار کردن با این کیف پول برایشان بسیارآسان تر باشد ولی مخفی کردن آن از دید سارقان بسیار سخت و مشکل است.


کیف پول سخت افزاری BitBox02

کیف پول سخت افزاری BitBox02
کیف پول سخت افزاری BitBox02

کیف پول سخت افزاری بیت باکس ۲ توسط یک شرکت سوئیسی به نام شیفت کریپتو سیکوریتی طراحی و به بازار رمز ارز ها عرضه شده است با توجه به نسخه قبلی اش بیت باکس ۰۱ بسیار پیشترفته تر است.کمپانی سازنده در طراحی این کیف پول سخت افزاری از ویژگی ها مطلبوب کیف پول های ترزورو لجر از جمله منبع باز بودن ،امکان پشتیبانی گیری با استفاده از SD،قابلیت تایید اعتبار با استفاده از Seed استفاده از برجسته ترین امنیت سخت افزاری بکار گرفته است.این کیف پول هم مانند دیگر کیف پول های سخت افزاری سعی کرده شبیه یک وسیله الکترونیکی مانند فلش مموری باشد.کارایی کیف پول سخت افزاری در امان بماند اما در این زمینه به اندازه لجر نانو ایکس موفق نبوده است اندازه بسیار کوچکش ببینده را به شک فرو می برد.کیف پول سخت افزاری بیت باکس ۰۲ با استفاده از کابل USB-C به کامپیوتر و موبایل کاربر اتصال پیدا می کند. تا اینجا که همراه ما بودید متوجه شدید که پشتیبانی هر چه بیشتر یک کیف پول از مزیت های آن بشمار می رود متاسفانه این کیف پول از رمز ارز های زیادی پشتیبانی نمی کند. بیت کوین ، اتریوم کلاسیک ، اتریوم، توکن های استاندارد ERC – ۲۰ از جمله رمز ارز هایی هستند که کیف پول بیت باکس ۰۲ از آن پشتیبانی می کند.یکی دیگر از نکات برجسنته این کیف پول امنیت آن است .به کاربرانش این اجازه را می دهد که رمز عبور کیف پول را طولانی تر کنند بصورت چشمگیری از حملات هکر ها در امان بماند.و همچنین از تایید دو لایه ای استفاده می کند و حتی به کاربر اجازه ایجاد یک عبارت عبور اختیاری را برای پنهان کردن آدرس ها را می دهد.
بیت باکس هم مشابه لجر یک نرم افزار اختصاصی دارد که نحوه نگهداری داده ها در آن به شکل محلی انجام می گیردو بر روی سییستم عامل های مک و لینوکس و ویندوز قابل نصب می باشد.تا به امروز هیچ نسخه موبایلی عرضه نشده است. کمپانی شیفت کریپتو سکوریتی بر خلاف کمپانی لجر سعی داشته محیط کار با نرم افزار را به گونه ای طراحی کند که در لحظات آغازین ورود کاربران مبتدی تبدیل به کاربران حرفه ای شوند.همچنین این کیف پول به صورت خودکار یک بکاپ از دادها می گیرد و در حافظه خارجی SD ذخیره می کند.لازم است بدانید کاربران این کیف پول برای بازیابی و مشاهدرمز ارز های خود می توانند به وب سرور کیف پول الکتروم و واسابی متصل شوند .تا به امروز هیچ گونه امکان تبدیل ارز ها در هیچیک از نسخه های منتشرشده کیف پول بیت باکس ۰۲ امکان پذیر نبوده است . کاربران برای تبدیل ارز خود در این کیف پول ها باید دارایی های خود را به یکی از کیف پول های نرم افزاری و صرافی های آنلاین انتقال دهند.

نحوه خرید:
کاربرانی که قصد خرید این کیف پول را با توجه به رمز ارز های دیجیتال خود را دارند می توانند با مراجعه به وب سایت اصلی این کیف پول را خریداری کنند. لازم است بدانید در وب سایت های ایرانی معتبر که در زمینه فروش کیف پول های سخت افزاری بیت کوین فعالیت دارند. این کیف پول عرضه نمی شود.

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری بیت باکس

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری بیت باکس
مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری بیت باکس

مزایا:

برخورداری از امنیت بالا نسبت به دیگرکیف پول های سخت افزاری :برخورداری از نرم فزار اختصاصی و ذخیره SDو کد بازیابی Seed و دو لایه ای بودن رمز عبور باعث شده است در سطح بالایی از امنیت قرار بگیرد.
رابط کاربری ساده :طراحی رابط کاربری بسیار ساده توسط این کمپانی توانسته کربران مبتدی خیلی زود با این نرم افزار ارتباط برقرار کنند.
پشتیبانی از کارت حافظه میکرو اس دی و قابلیت بکاپ گیری خودکار: همانطور که اشاره کردیم این کیف پول به صورت خودکار از اطلاعات داخل کیف پول بکاپ تهیه می کندو کیف پول به شما می گوید که به یک نود کامل متصل شوید.

معایب:

پشتیبانی از تعداد رمز ارز کمتر: این کیف پول نسبت به دیگپر کیف پول های مشابه از تعداد کمتری از رمز ارز پشتیبانی می کند.
گران بودن: با توجه به امکاناتی که این کیف پول برای کاربرانش فراهم کرده است از قیمت بسیار باتلایی برخوردار است.


سخن آخر معرفی و مقایسه بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین

در طول زمان معرفی و پا به عرصه گذاشتن ارز دیجیتال و به خصوص رمز ارز بیت کوین و جذب افراد متعددبه این بازار کاربران زیادی هیچ نوع اطلاعاتی با نحوه ذخیره سازی و ایمن نداشتند و این امر سبب شد، کاربران و دارندگان ارز دیجیتال ناخواسته سرمایه خود را از دست بدهند. در نتیجه کاربران این بازار برای ذخیره و نگهداری دارایی هایشان همواره به دنبال روشی ایمن و ساده هستند.به کاربرانی که در زمینه تجارت ارز های دیجیتال فعالیت دارند توصیه می کنیم از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنند زیرا می توانند به مدت طولانی سرمایه خود را در آن نگهداری کنند. کیف پول های سخت افزاری در حقیقت وسیله الکترونیکی فیزیکی هستند که هدف اصلی آنها ذخیره و نگهداری رمز ارزهاست. شما باید قبل از ذخیره رمز اررزهای خود به کامپیوتر و تلفن همراه شخصی تان متصل شوید. کلید های خصوصی تولید شده توسط کیف پول در مکانی امن وافلاین در کیف پول ذخیره می شود. نگران آلوده شده کیف پول توسط یک رایانه و یا بد افزار نباشید زیرا کیف پول در این موارد هم از خود محافظت می کند. اما تا جایی که ممکن است از آلوده نبودن کامپیوتر شخصی به بد افزار اطمینان حاصل کنید. با ذخیره سازی کلید های خصوصی به صورت آفلاین به شما اطمینان داده می شود که دیگر هیچ راهی برای حملات سایبری و هکر ها وجود ندارد . حتی اگر کیف پول سخت افزاری شما دزدیده و یاگم شود شما می توانید با استفاده ازعبارت بازیابی و یک کیف پول نرم افزاری دارایی ها و ترکنش های دیجیتالی خود را چک کنید.در ضمن با وجود صفحات نمایشکر موود بر روی کیف پول های سخت افزاری تمامی جزئیات دارایی هایتان را می توانید چک کنید و با وجود دو دکمه فیزیکی براحتی تایید و ارسال تراکنش هایتان را انجام دهید. دکمه های فیزیکی حملات هکر ها را غیر ممکن ساخته است.


سوالات متداول

۱.برای انتخاب کیف پول بیت کوین به چه نکاتی توجه کنیم ؟

هنگامی که شما قصد خرید یک کیف پول سخت افزاری یا نرم افزاری انتخاب کنید باید به تکات زیر توجه داشته باشید: کیف پول انتخابی شما بتواند کلید خصوصی ایجاد کند، یعنی کیف پول مخصوص شما باشد و کلید های خصوصی آن تحت کنترل شما باشد.نکته بعدی حائز اهمیت شما باید با نحوه پشتیبان گیری و دیگر نکات امنیتی کیف پول آشنا شوید تا براحتی بتوانید کلید های پشتیبان و رمز های پین را در مکانی ایمن ذخیره کنید.

۲.چگونه یک کیف پول خوب و ایمن برای بیت کوین انتخاب کنیم ؟

همانطور که درشرح مقاله توضیح دادیم برای حفظ و نگهداری دارایی های خود مانند بیت کوین انتخاب کیف پول های سخت افزاری بهترین و ایمن ترین انتخابی است که شما می توانید داشته باشید.عمده ترین توزیع کنندگان و تولید کنندگان کیف پول سخت افزاری بیت کوین می توان به لجر “Ledger” ، ترزور” Trezor” ، “KeepKey” کیپ کی اشاره کرد . همانطور که می دانید لجر نانو اس می تواند از لحاظ قیمت مناسب وپشتیبانی از تعداد زیادی از رمز ارز های دیجیتال بهترین انتخاب باشد .

۳.آیا داشتن صفحه نمایش برای یک کیف پول سخت افزاری مهم است ؟

کاربران با وجود صفحه نمایش کیف پول سخت افزاری می توانند با نمایش مراحل ترید و جزئیات کیف پول تراکنش های ایمن تری داشته باشند.هک کیف پول های سخت افزاری تقریبا غیر ممکن است.داده های نمایش داده شده از داده های روی کامپیوتر قابل اعتمادتر بنظر می رسند.

۴.آیا تنظیم و راه اندازی کیف پول های سخت افزاری دشوار است؟

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس یکی از ساده ترین و راحت ترین کیف پول های سخت افزاری برای استفاده می باشد. می دانید که در برنامه های مخصوص هر کیف پول ، راهنماهای متعددی برای آموزش و تنظیم کیف پول وجود دارد. کاربران کیف پول های سخت افزاری می توانند با کمک گرفتن از انجمن Reddit برای تنظیم همه امکانات کیف پول خود ازآن کمک بگیرند.این وسایل الکترونیکی مدرن برای استفاده آسان ساخته شده اند.

۵.کاربران قبل از خرید یک کیف پول باید چه نکاتی را رعایت کنند؟

در این مقاله سعی کردیم شرح کاملی از بهترین کیف پول های سخت افزاری از جمله امنیت و پشتیبانی از تعداد رمز ارز ها و نحوه خرید و…. گرد آوری کنیم . به شما پیشنهاد می کنیم که هیچوقت کیف پول استوک یا دست دوم خریداری نکنید زیرا از لحاظ امنیت شما دارایی هایتان در مخاطره می افتد. شما می توانید قبل از خرید یا بارگیری هر نوع کیف پول به اشخاصی که کیف پول مدنظر را خریده یا دانلود کرده اند، در رابطه با کارایی و قابل اطمینان بودن آن مشورت کنید. در ضمن شاید بدانید که هروز کیف پول های اسکم زیادی برای سرقت دارایی های کاربران این بازار به فروشگاه های گوگل و فروشگاههای اپل اضافه می شوند. به این نکات توجه کنیدکد این کیف پول ها منتشر شده باشد و منبع باز باشند تا بتوانید کیف پول مدنظر را مورد بررسی قرار دهید.

۶.چگونه کیف پول متناسبی را برای خود انتخاب کنم ؟

لازم است بدانید شما باید وابسته به رمز ارز دیجیتالی که سرمایه گذاری کرده اید باید کیف پول خود را انتخاب کنید و اگر شما سرمایه گذاریه گسترده ای در این زمینه ندارید، نیازی به کیف پول پیچیده و گران قیمتی ندارید می توانید با دانلود یک کیف پول نرم افزاری رمز ارز های خود را در آن ذخیره کنیدولی اگر یک تجارت با محوریت بیت کوین دارید، برای بالا بردن امنیت دارایی هایتان از کیف پول های سخت افزاری معروف همچون لجرنانو ایکس استفاده کنید.

۷.تفاوت های اساسی دو کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس و ترزور مدل تی چیست ؟

همانطور که اشاره کردیم در مقاله لجر نانو ایکس در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد و نسبت به ترزوربسیار جدید تر است. تفاوت های اساسی وآشکاری که این دو کیف پول با هم دارند لجر نانو ایکس دارای بلوتوث است وبه همین دلیل لجر نانو ایکس براحتی به نسخه IOS دسترسی دارد ولی ترزور مدل تی این امکان را دارا نیست.

۸.تفاوت های اساسی لجر نانو ایکس و کولد کارت در چیست؟

همانطور که می دانید لجر نانو ایکس از ۱۱۰۰ رمز ارز پشتیبانی می کند ولی کولد کارت فقط رمز ارز بیت کوین را ذخیره و پشتیبانی می کند و یکی از بهترین کیف پول های متمرکز در زمینه امنیت و تمرکز و نگهداری ارز بیت کوین بشمار می رود. کیف پول لجر نانو ایکس با سیستم عامل های اندروید و IOS به راحتی کار می کند.

۹.ازجمله سوالات پر تکرار کاربران می توان به این سوال اشاره کرد اگر کیف پول سخت افزاری خراب یا دزدیه شود دارای هایمان هم از بین می رود ؟

خیر دارایی های شما از بین نمی رود و شما می توانید با رمز های بازیابی که قبلا در اختیار داشتید رمز ارز هایتان را در کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری دیگر مشاهده کنید .

۱۰.آیا هک کردن بلوتوث متصل شده به کیف پول لجر نانو ایکس امکان جابه جایی رمز ارز ها وجود دارد؟

خیر اگر کسی اتصال بلوتوث را هک کند این کیف پول سخت افزاری دارای عنصر امنیتی se است قبل از هرگونه تغییر از کاربر اجازه می گیرد.

۱۱.چه دلایلی باعث افزایش قیمت کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس شده است؟

لجر نانو ایکس می تواند ۱۰۰برنامه دارایی های کریپتو را ذخیره کند که نسبت به نانو اس ۶ برابر بیشتر است و با وجود تراشه ST33)) سریعتر عمل می کند و می توان همزمان برنامه های بیشتری در آن ذخیره کرد.

۱۲.فایروال چیست؟

فایروال یا در واقع دیواره آتش به نرم افزار ها و سخت افزارهایی گفته می شود ترافیکی که ما بین کامپیوتر ها رد و بدل شده در شبکه را کنترل می کند.عدم استفاده از آن باعث می شود کامپیوتر شما مورد حملات هکر ها قرار گیرد.

۱۳.آیا آمکان استفاده کاربران ایرانی از صرافی شیپ شیفت وجود دارد ؟

خیر کاربران ایرانی نمی توانند از صرافی شیپ شیفت استفاده کنند ولی با به کار گیری کیف پول سخت افزاری کیپ کی Keep key براحتی می توانند از خدمات این صرافی آنی استفاده و تراکنش های خود را انجام دهند .

۱۴.آیا می توان در کیف پول ترزور مدل تی بدون انتقال رمز ارز ها به گیف پول دیگر ترید انجام داد ؟

بله با توجه به نکته مثبتی که در مورد صرافی های پشتیبان کیف پول های سخت افزاری وجود دارد در این گونه کیف پول ها برای استفاده ازخدمات صرافی هایی که با خود کیف پول سخت افزاری یکپارچه شده است دیگر کاربری که از آن استفاده می کند نیاز ندارد یک حساب در صرافی باز کند .همانطور که می دانید کاربران ایرانی که در اکثر صرافی های آنلاین با مشکل تحریم دست و پنجه نرم می کنند.برایشان این مزیت کیف پول بسیار کاربردی است.

۱۵.آیا با گم شدن و خراب شدن کیف پول بیت باکس ۰۲ و بکاپ و یا کارت ذخیره SD می توان رمز ارز های دیجیتال خود را بازیابی کرد ؟

اگر کارت حافظه SD که بکاپ کیف پولتان بر روی آن قرار دارد گم کنید نمی توانید رمز ارز های خود را بازیابی کنید.

۱۶.تفاوت بیت باکس ۰۲ با لجر ایکس و تزروردر چه چیزی می باشد؟

تفاوت عمده ای که می توان بین کیف پول سخت افزاری بیت باکس و لجر ایکس و ترزور قائل شد بیت باکس ۰۲ از تعداد کمی از رمز ارز ها پشتیبانی می کند و لجر نانو ایکس و ترزور بیش از ۱۰۰۰ ارز پشتیبانی می کنند. تا کنون توانسته اند مشتریان بیشتری را نسبت به خود جذب کنند.

۱۷. مدت زمان تایید یک تراکنش حداقال چقدر است؟

اکثر اوقات تایید تراکنش های بیت کوین البته بسته به میزان کارمزد تراکنش حدودا ۳۰ الی ۱ ساعت به طول می انجامد. قابل ذکر است که برای دیگر ارز ها این زمان کمتر می شود.

۱۸. هنگام راه اندازی یک کیف پول سخت افزاری برای اولین بار به چه نکاتی باد توجه کرد؟

اولین مرحله راه اندازی کیف پول سخت افزاری بعد از تعیین پین عددی شما باید ۲۴ کلمه بازیابی را یادداشت کرده در مواقع ضروری از آن استفاده کنید و سپس با دقت تک به تک کلمات را جهت تایید وارد کیف پول سخت افزاری کنید. این مرحله فقط هنگامی که می خواهید کیف پول را راه اندازی کنیذ انجام می شود.در حفظ و نگهداری ۲۴ کلمه بازیابی بسیار دقت کنید. زیرا اگرشخص دیگری به غیر از شما به رمز بازیابی شما دسترسی پیدا کند براحتی می تواند به دارایی های شما دسترسی پیدا کند.نکاتی که در حفظ و نگهداری کلمات بازیابی به شما توصیه می کنیم هیچ گاه برروی کامپیوتر و یا کوشی شخصی به صورت تسک و یا اسکرین شات نگهداری نکنید زیرا امنیت کیف پول شخصیتان را به مخاطره می اندازید.

۱۹.آیا نصب آنتی ویروس بر روی کامپیوتری به کیف پول سخت افزاری متصل است الزامی است ؟

خیر همانطور که در مقاله توضیح دادیم با وجود امنیت بسیار بالایی که کیف پول های سخت افزاری از آن برخوردار هستند.از جمله وجود دکمه های فیزیکی برروی دستگاه برای تاییدو ارسال تراکنش ها و سیستم غیر قابل نفوذ این کیف پول ها اجازه دسترسی هکر ها را بسیار غیر ممکن ساخته است.می دانید که وجود یک آنتی ویروس مناسب و بروز بر روی هر سیستم که متصل به اینترنت است امری واجب و الزامی برای حفاظت از داده های موجود در کامپیوتر شخصی محسوب می شود.

ممنون از اینکه تا پایان “معرفی و مقایسه بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
مهندس کامپیوتر _ فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده