آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز نروس نتورک CKB چیست؟

ارز نروس نتورک CKB چیست؟

ارز نروس نتورک CKB چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار با نام نروس نتورک Nervos Network و با نماد اختصاری CKB با شما عزیزان گفتگو نماییم. در ابتدا نیاز است تا بیان نماییم که این ارز دیجیتال از نوع کوین است و CKB توکن ارائه شده پلتفرم نروس نتورک Nervos Network می باشد.

پلتفرم نروس نتورک Nervos Network را می توان یک اکوسیستم بلاکچین عمومی متن باز و مجموعه ای از پروتکل ها توصیف نمود. این پلتفرم در نظر دارد تا مشکل مقیاس پذیری موجود در شبکه هایی همچون بیت کوین و اتریوم را حل نماید. همچنین لازم به ذکر است که پلتفرم نروس نتورک Nervos Network از توسعه قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می نماید. در ادامه شما می توانید با نحوه عملکرد، ویژگی ها، روند قیمت و کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CKB آشنا شوید.

نروس نتورک Nervos Network چیست؟

نروس نتورک Nervos Network چیست؟
نروس نتورک Nervos Network چیست؟

نروس نتورک Nervos Network همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، یک سیستم بلاکچین عمومی متن باز است. این پلتفرم از یک معماری دو لایه منحصر به فرد برای بهبود قابلیت همکاری در کل بازار استفاده می کند. که شامل یک لایه اصلی منفرد یا همان لایه ۱ و یک لایه کاربردی با عملکرد بالا یا همان لایه ۲ می باشد. این طراحی همچنین عملکرد و مقیاس پذیری بیشتری را برای پلتفرم فراهم می کند. به عبارت دیگر می توان گفت نروس نتورک Nervos Network یک بلاکچین عمومی و مجموعه ای از پروتکل ها می باشد که هدف آن حل محدودیت های مقیاس پذیری شبکه هاست.

تقریبا مشاهده می شود همه بلاکچین های اولیه از نگرانی های مقیاس پذیری رنج می برند. این مشکل ناشی از عوامل زیادی می باشد. نروس نتورک نگرانی های مقیاس پذیری را از طریق استفاده از لایه دوم کاهش می دهد. در واقع نروس نتورک قادر است مقیاس پذیر باشد تا نیازهای زیادی را بر طرف نماید. این استراتژی عملکرد بالا و امنیت شبکه PoW را برای شبکه فراهم می کند.

موضوع دیگری که توسعه دهندگان نروس Nervos قصد کاهش آن را دارند محدودیت های توسعه دهندگان بود. در حال حاضر، توسعه دهندگان باید شبکه ای را برای ایجاد DAppهای خود انتخاب کنند. مشکلی که در استفاده از یک شبکه وجود دارد این است که شما تنها به قابلیت های فنی یک شبکه محدود می شوید. همچنین لازم به ذکر است زمانی که توسعه دهندگان به سرویس های مختلف یا مکانیسم های اجماع نیاز دارند تا برنامه ها به درستی کار کند، این مشکل به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود. نروس نتورک مجموعه ای از پروتکل ها را ارائه می دهد که برای توانمند سازی توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های جهانی طراحی شده اند. این استراتژی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا راه حل های متعدد را بررسی کنند و گزینه ای را پیدا کنند که تجربه کاربری را بهبود می بخشد. قابل ذکر است توسعه دهندگان می توانند هر ماشین مجازی را با استفاده از نروس نتورک بسازند و از آن استفاده کنند.


نیم نگاهی به کوین نروس نتورک Nervos Network

نام اختصاری  CKB
نوع ارز  Coin
عرضه کل  ۳۴،۸۸۱،۵۲۷،۹۶۵
مقدار در گردش  ۲۹،۰۷۲،۴۳۵،۱۱۶
وب سایت رسمی  nervos.org
بلاکچین اکسپلورر explorer.nervos.org

ckb.tokenview.com

پیج های ارتباطی رسمی  medium

twitter

reddit

talk.nervos.org

وایت پیپر https://github.com/nervosnetwork/rfcs/blob/master/rfcs/0002-ckb/0002-ckb.md
سورس کد  https://github.com/nervosnetwork

ارز دیجیتال نروس نتورک CKB چیست؟

ارز دیجیتال نروس نتورک CKB چیست؟
ارز دیجیتال نروس نتورک CKB چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، CKB توکن ارائه شده پلتفرم نروس نتورک Nervos Network می باشد. دارندگان این توکن در بلاکچین نروس نتورک دارای حق مالکیت هستند و از این توکن های می توان برای ذخیره ارزش و مدیریت منابع استفاده نمود. در اینجا لازم است بیان نماییم که مقیاس پذیری توکن های پلتفرم نروس نتورک با استفاده از ایجاد ارزش توسط سایر توکن ها و یا قراردادهای هوشمند موجود در شبکه امکان پذیر است.

علاوه بر همه مواردی که بیان نمودیم، نیاز است که در اینجا به این موضوع اشاره کنیم که این توکن در بلاکچین پایگاه دانش مشترک یا Common Knowledge Base زندگی می کند. پایگاه دانش مشترک در واقع یک بلاکچین لایه ۱ با الگوریتم اجماع اثبات کار می باشد. با توجه به اینکه توکن CKB در بلاکچین پایگاه دانش مشترک زندگی می کند، از مقیاس پذیری عالی برخوردار می باشد. با استفاده از این توکن هر کسی قادر خواهد بود ارزش را در چند ثانیه به سراسر جهان ارسال کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان توکن را طوری ساختار داده اند که برخی از ویژگی های ذخیره ارزش را نیز در خود جای می دهد.


معرفی پایگاه دانش مشترک Common Knowledge Base یا CKB

معرفی پایگاه دانش مشترک Common Knowledge Base یا CKB
معرفی پایگاه دانش مشترک Common Knowledge Base یا CKB

پایگاه دانش مشترک یا CKB به عنوان لایه اصلی معرفی می شود و یک بلاکچین مبتنی بر الگوریتم اثبات کار می باشد. این لایه به عنوان موتور اجماع برای اپلیکیشن های نروس نتورک استفاده می شود. توکن CKB توکن کاربردی پایگاه دانش مشترک است.

از توکن CKB در لایه اصلی یعنی پایگاه دانش مشترک برای مدیریت منابع و ایجاد انگیزه بین ماینرها استفاده خواهد شد. کسانی که توکن CKB را در اختیار دارند می توانند از فضای ذخیره سازی استفاده نمایند. همچنین امکان قفل توکن CKB در DAO نروس وجود دارد و با این کار امکان دریافت سود وجود دارد.


بررسی تاریخچه و بنیانگذاران نروس نتورک

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران نروس نتورک 
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران نروس نتورک

در این قسمت از مقاله به بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران نروس نتورک خواهیم پرداخت. پروژه ارز دیجیتال نروس نتورک به منظور راه حلی برای مشکلات مربوط به مقیاس پذیری موجود در لایه ۱، در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار راه اندازی شد. شبکه اصلی این رمز ارز یعنی نروس نتورک در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد.

از جمله بنیانگذاران این رمز ارز می توان به افرادی همچون Terry Tai، Kevin Wang و Daniel Lv اشاره کرد. تری تای یکی از بنیانگذاران Teahour.fm بوده است. کوین وانگ علاوه بر نروس نتورک، یکی از بنیانگذاران Launch School نیز بوده است. و Daniel Lv که CTO سابق imToken یکی از کیف پول های فعال در حوزه ارزهای دیجتال، می باشد.


عملکرد نروس نتورک Nervos Network چگونه است؟

عملکرد نروس نتورک Nervos Network چگونه است؟
عملکرد نروس نتورک Nervos Network چگونه است؟

نروس نتورک امنیت یک بلاکچین PoW را با یک راه حل مقیاس پذیری خارج از زنجیره ترکیب می کند. در واقع از رویکرد چند لایه پایگاه دانش مشترک یا CBK استفاده می کند.

  • لایه

پایگاه دانش مشترک به عنوان یک بلاکچین لایه ۱ عمل می کند. این بلاکچین اطلاعات مشترکی را برای شبکه فراهم می کند. این تضمین می کند که وضعیت بلاکچین ذخیره و تعریف شده است. پایگاه دانش مشترک یک دفتر کل توزیع شده تغییرناپذیر است.

  • لایه

لایه دوم لایه محاسباتی است. این راه حل خارج از زنجیره اکثر تراکنش ها را پردازش می کند و حالت های جدیدی ایجاد می کند. توسعه دهندگان می توانند عملکردهای خود را بر روی این لایه برنامه ریزی و اجرا کنند.


نروس نتورک Nervos Network از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

نروس نتورک Nervos Network از چه ویژگی هایی برخوردار است؟
نروس نتورک Nervos Network از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

نروس نتورک مزایای زیادی را در اختیار بازار قرار می دهد که آن را به یک پروژه جالب تبدیل می کند. توسعه دهندگان پلتفرم نتورک نروس را به صورت غیرمتمرکز پیاده سازی کرده اند. در واقع هدف این پروژه ارائه یک شبکه عمومی جهانی است که دسترسی به تمام خدمات و ویژگی های بلاکچین را فراهم می کند. در ادامه به معرفی ویژگی های نروس نتورک Nervos Network خواهیم پرداخت:

۱.پایداری اقتصادی

طراحی نتورک نروس به گونه ای است که آن را پایدار می کند. این پلتفرم جایگاه ارزشمندی را در بازار ارائه می کند که توسعه دهندگان مدت هاست آرزوی آن را داشتند. این عوامل همراه با ساختار لایه ای شبکه باعث می شود که به خوبی برای آینده آماده شود.

۲.امنیت

نروس نتورک Nervos Network پروتکل های امنیتی پیچیده ای را برای ایمن نگه داشتن پروژه ها و توکن های شما همگام می نماید. این شبکه متن باز است و توسط اشخاص ثالث بررسی شده است. علاوه بر این، این پلتفرم میزبان هکرها با ۱۵۰ هزار دلار جوایز نقدی است.

۳.گسترش پذیری

نروس نتورک Nervos Network انعطاف پذیری را در سطح کاملا جدیدی به بازار ارائه می دهد. لایه دوم مقیاس پذیری و قابلیت همکاری را ممکن می سازد که می تواند بازار حاوی برنامه های کاربردی را تقویت کند. توسعه دهندگان مجموعه ای از راه حل هایی را معرفی کردند که به توسعه دهنده اجازه می دهد برنامه های جهانی بسازد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ارز دیجیتال نروس نتورک CKB برابر با ۰.۰۱۹۳۵۱ دلار آمریکا و با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۳۰،۱۰۰،۱۳۲ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۶۶ درصد کاهش قیمت داشته است. اکنون در رتبه ۱۲۴ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

رمز ارز نتورک نروس CKB در ابتدای عرضه با قیمت ۰.۰۰۸۹۵۴ دلار به فروش می رفت. این رمز ارز یک روند نزولی را از اواخر سال ۲۰۱۹ تا اوایل ماه فوریه سال ۲۰۲۱ طی نموده است. سپس در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. رمز ارز نروس نتورک پس از طی یک روند صعودی، در تاریخ ۲۱ ماه جولای سال ۲۰۲۱ با یک کاهش قیمت روبرو بوده است و دوباره یک روند صعودی را طی نموده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این رمز ارز را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نروس نتورک CKB
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

خرید و فروش ارز دیجیتال نروس نتورک CKB چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال نروس نتورک CKB چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال نروس نتورک CKB چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال CKB افراد می توانند از صرافی های فعال در این حوزه استفاده نمایند. صرافی های آنلاین خارجی نسبت به صرافی های ایرانی از کارمزد کمتری برخوردار می باشند. به همین دلیل، کاربران ایرانی می توانند برای استفاده از صرافی های خارجی، در ابتدا مقدار تومان مورد نظر خود را به یکی از استیبل کوین ها تبدیل نموده و سپس در صرافی خارجی به ارز نروس نتورک CKB تبدیل نماید.

در مرحله اول شما باید صرافی را انتخاب نمایید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. سپس در صرافی انتخابی به ثبت نام و احراز هویت بپردازید. در قسمت بعدی مقاله شما می توانید با صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB آشنا شوید.


معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB
معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، صرافی ها به منظور خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. شما باید صرافی را انتخاب نمایید که از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می کند. همچنین امنیت صرافی نکته مهمی است که حتما باید آن را در نظر بگیرید. صرافی هایی که در ادامه نام می بریم، صرافی های آنلاین خارجی هستند که از ارز دیجیتال نروس نتورک CKB پشتیبانی می کنند.

  1. صرافی Binance
  2. صرافی Huobi Global
  3. صرافی KuCoin
  4. صرافی Bithumb
  5. صرافی Bittrex

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری موجود در بازار می توانند برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرند. در انتخاب کیف پول حتما باید توجه نمایید که از رمز ارز مورد نظر شما پشتیبانی کند. همچنین امنیت کیف پول از نکات مهمی است که باید حتما در نظر گرفته شود.

شما می توانید از کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal برای ذخیره سازی رمز ارز نروس نتورک CKB استفاده نمایید. این کیف پول توسط صرافی بایننس پشتیبانی شده است و می تواند امکانات زیادی را به کاربران خود ارائه دهد. کیف پول نرم افزاری سیف پل در دو نسخه اندروید و ios در اختیار کاربران می باشد.


آیا ارز دیجیتال نروس نتورک CKB استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال نروس نتورک CKB استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال نروس نتورک CKB استخراج می شود؟

یکی ار راه ها برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال، خرید آنها از صرافی ها و دیگری استخراج رمز ارز می باشد. برای استخراج رمز ارزها در مرحله اول باید بررسی نمود که آیا ارز مورد نظر قابلیت استخراج دارد. به طور کلی رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW قابل استخراج هستند و ارز دیجیتال نروس نتورک CKB یکی از آنها می باشد.

در حال حاضر، ارز دیجیتال نروس نتورک از طریق Proof of Work تحت الگوریتم Eaglesong استخراج می شود. نروس نتورک را می توان با استفاده از دستگاه های ASIC استخراج نمود و استخراج آن با استفاده از CPU و GPU امکان پذیر نمی باشد.


آینده رمز ارز نروس نتورک CKB چگونه است؟

آینده رمز ارز نروس نتورک CKB چگونه است؟
آینده رمز ارز نروس نتورک CKB چگونه است؟

با توجه به مطالبی که در مقالات مربوط به رمز ارزها ارائه می شود، به طور کلی عوامل مختلفی می تواند بر آینده قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد. یکی از موارد تاثیرگذار، اهداف رمز ارز برای آینده می باشد. نروس نتورک نشان دهنده تغییر در استراتژی های توسعه دهنده است.

پروژه نروس نتورک علاوه بر رقابت با سایر بلاکچین ها، به دنبال ارائه بهترین ویژگی های هر شبکه است. این امر باعث می شود پلتفرم گسترش یابد و بتواند در این مسیر روند خوبی را طی کند.


کلام پایانی درباره ی ارز دیجیتال نروس نتورک CKB

با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال نتورک نروس آشنا شوید. CKB توکن ارائه شده پلتفرم Nervos Network می باشد. پلتفرم نروس نتورک خود را به عنوان یک اکوسیستم بلاکچین عمومی متن باز معرفی می نماید. این پلتفرم از دو لایه که یک لایه اصلی و یک لایه کاربردی است، تشکیل شده است. لایه اصلی همان لایه ۱ می باشد و لایه کاربردی لایه ۲ است.

دارندگان توکن CKB در پلتفرم نروس نتورک دارای حق رای هستند و این توکن می توانند برای مدیریت منابع و ذخیره ارزش استفاده نمایند. همچنین لازم به ذکر است که کیف پول نرم افزاری سیف پل از ارز دیجیتال نروس نتورک CKB پشتیبانی می کند. امیدواریم که با خواندن این مقاله با رمز ارز نروس نتورک به طور کامل آشنا شوید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز نروس نتورک CKB چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

4 دیدگاه دربارهٔ «ارز نروس نتورک CKB چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده