آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink پروتکل (CCIP) خود را بر روی Base راه‌اندازی کرده است

شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink پروتکل (CCIP) خود را بر روی Base راه‌اندازی کرده است

شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink پروتکل (CCIP) خود را بر روی Base راه‌اندازی کرده است

به گزارش زوم ارز، شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای (CCIP) خود را بر روی Base راه‌اندازی کرده است، یک پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم که توسط Coinbase انکوبه شده است.

این حرکت با هدف ارائه ابزاری امن به توسعه دهندگان Base برای ساخت برنامه ها و سرویس های زنجیره ای متقابل با قابلیت ارسال پیام، انتقال توکن ها و شروع تراکنش های دیگر در چندین زنجیره بلوکی است. شبکه‌ها، طبق یک بیانیه.

CCIP توسط شبکه‌های اوراکل Chainlink پشتیبانی می‌شود، که توسعه‌دهنده Chainlink Labs ادعا می‌کند میلیاردها دلار دارایی را تضمین کرده و بیش از ۸ تریلیون دلار ارزش تراکنش‌های زنجیره‌ای را تسهیل کرده است.

یوهان عید، مدیر ارشد تجاری آزمایشگاه‌های چین لینک، در بیانیه‌ای گفت: «Base و Chainlink هر دو در خط مقدم توسعه بلاک چین هستند زیرا ما تلاش می‌کنیم موج بعدی میلیون‌ها کاربر جدید را وارد صنعت خود کنیم. «مقیاس‌پذیری و خلاقیت فناوری Base به‌عنوان راه‌حل لایه ۲، همراه با تعداد روزافزون سرویس‌های Chainlink، برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال ساختن نسل بعدی برنامه‌ها و خدمات زنجیره‌ای متقابل هستند، یک موهبت است».

Chainlink گفت که پروژه‌هایی از جمله Raft، Nuon، Folks Finance و Polychain Monsters در حال ادغام Chainlink CCIP در لایه ۲ هستند. فیدهای قیمت Chainlink قبلاً در ماه اوت در Base منتشر شده بود.

جسی پولاک، رهبر پروتکل‌های Coinbase که راه‌اندازی Base را رهبری کرد، گفت: «ما در مورد راه‌اندازی CCIP در Base هیجان‌زده‌ایم تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهیم به‌طور ایمن برنامه‌های زنجیره‌ای متقابل بسازند، و آنها را قادر می‌سازد تا بیشتر آزمایش کنند و موارد استفاده جدید را باز کنند. .

شبکه اصلی Base به طور رسمی در ۹ آگوست به روی عموم باز شد و پروژه‌ها را قادر می‌سازد تا برنامه‌های خود را در لایه ۲ و کاربران و دارایی‌های Ethereum، Coinbase و سایر زنجیره‌های قابل همکاری روی سطح رمپ اجرا کنند.

بر اساس داشبورد داده The Block، تراکنش‌های روزانه و آدرس‌های منحصربه‌فرد جدید در Base نیز اخیراً از راه‌حل‌های مقیاس‌بندی مجموعه‌ای خوش‌بینانه غالب Arbitrum و Optimism پیشی گرفته‌اند.

هفته گذشته، پل گروال، مدیر ارشد حقوقی Coinbase گفت که چشم انداز توکن Base جدید به طور کامل منتفی نیست.

راه اندازی CCIP Chainlink و آزمایش قابلیت همکاری سوئیفت

Chainlink پروتکل قابلیت همکاری متقابل خود را – که برای پیوند دادن برنامه‌ها در بین بلاک چین‌های عمومی و خصوصی طراحی شده است – در Arbitrum، Avalanche، Ethereum، Optimism و Polygon در ماه جولای، به عنوان بخشی از مرحله دسترسی اولیه، راه‌اندازی کرد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز Synthetix قبلاً CCIP را برای انتقال زنجیره متقابل خود بین اتریوم، Optimism و سایر زنجیره‌ها اتخاذ کرده است. پلتفرم وام دهی DeFi Aave یکی دیگر از پذیرندگان اولیه است.

بر خلاف مدل‌های پل زنجیره‌ای متقابل موجود که معمولاً از بسته‌بندی توکن استفاده می‌کنند، CCIP Chainlink از مکانیسم‌های فعال قرارداد هوشمند بین «حوضچه‌های توکن حسابرسی شده» در زنجیره‌های مختلف استفاده می‌کند. تیم در آن زمان توضیح داد که این امکان تعامل بدون درز بیشتری بین شبکه های بلاک چین را فراهم می کند.

ماه گذشته، غول پیام‌رسان مالی جهانی سوئیفت گفت آزمایش قابلیت همکاری بین شبکه خود، بانک‌ها و CCIP Chainlink موفقیت‌آمیز بود و پتانسیل این فناوری را برای تسهیل همکاری بین سیستم‌های مالی سنتی و فناوری‌های بلاک چین برجسته کرد.


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده