لایت فارکس

بنیانگذار کاردانو به‌ روزرسانی استراتژی رول آپ شبکه را ارائه می‌کند

بنیانگذار کاردانو به‌ روزرسانی استراتژی رول آپ شبکه را ارائه می‌کند

بنیانگذار کاردانو به‌ روزرسانی استراتژی رول آپ شبکه را ارائه می‌کند

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، به روز رسانی جالبی را در مورد اجرای rollup برای شبکه ارائه می دهد. یکی از کاربران توییتر اشاره کرد که بنیانگذار کاردانو دو بار در سال جاری در ویدیوهای یوتیوب در مورد rollup ها یا یک استراتژی صحبت کرد و بیشتر پرسید که به طور خاص به کدام پروژه اشاره می کند. در یک AMA در ماه آپریل، هاسکینسون در مورد انتشار ZK-rollups در Cardano اشاره کرد و افزود که یک طرح زیبا در انتظار است.

در پاسخ به سوال کاربر، بنیانگذار کاردانو از پروژه های زنجیره جانبی یا سایدچین که نیاز به rollup دارند صحبت کرد. وی افزود که این پیاده سازی در یک برنامه زمانبندی بسیار تهاجمی انجام می شود و Midnight به عنوان اولین کاربر هدف قرار گرفته است.

هاسکینسون پاسخ داد: “پروژه زنجیره های جانبی به آن نیاز دارد. ما در حال اجرای یک برنامه بسیار تهاجمی هستیم. Midnight اولین کاربر خواهد بود.” سال گذشته، سازنده Cardano Input Output Global، بلاکچین حریم خصوصی Midnight را معرفی کرد که به عنوان زنجیره جانبی بلاکچین کاردانو عمل خواهد کرد. Midnight از رمزنگاری با اثبات دانش صفر ترکیبی از محاسبات خصوصی و عمومی برای ارائه یک اکوسیستم استفاده می کند که از داده های شخصی و تجاری حساس محافظت می کند و در عین حال سازگار است. موارد استفاده ممکن است شامل گردش کار مالی، داده های مراقبت های بهداشتی و عملیات زنجیره تامین باشد.

کاردانو در توسعه راه‌حل‌های لایه ۲، به‌ویژه زنجیره‌های جانبی و راه‌حل‌های خارج از زنجیره مانند ZK-Rollup، که به‌طور مستقل در کنار بلاکچین اصلی اجرا می‌شوند، پیشرفت کرده است.

زنجیره جانبی EVM توسعه یافته توسط IOG در فوریه سال جاری در شبکه آزمایشی عمومی راه اندازی شد و به جامعه اجازه می دهد تا dApps را مستقر کند، قراردادهای هوشمند ایجاد کند و توکن ها را بین زنجیره های محیط آزمایش جابجا کند. شبکه آزمایشی که با ابزارها و کتابخانه های اتریوم سازگار است، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند Solidity، dApps و توکن های ERC20 را در محیط های آزمایشی کاردانو بنویسند.

منبع: U.Today

محمد فرحدل
محمد فرحدل
من محمد فرحدل هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده