آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

صعود پروتکل DeFi مبتنی بر کاردانو به ۱۰ تای برتر!

صعود پروتکل DeFi مبتنی بر کاردانو به ۱۰ تای برتر!

صعود پروتکل DeFi مبتنی بر کاردانو به ۱۰ تای برتر!

به گزارش زوم ارز، پروتکل DeFi مبتنی بر کاردانو با نام Indigo، به طور موقت در بین ۱۰ پروتکل برتر مالی غیرمتمرکز (DeFi) جایگاهی را به خود اختصاص داده است.

این پروتکل مستقل و مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا در معرض قیمت‌های زنجیره‌ای دارایی‌های واقعی قرار بگیرند. به عبارت ساده، کاربران قادر خواهند بود نسخه‌های مجازی دارایی‌های واقعی را در بستر بلاکچین معامله کنند و امکانات DeFi را گسترش دهند.

MakerDAO همچنان در صدر باقی مانده و با دارایی قفل شده (TVL) به ارزش ۴.۷۸ میلیارد دلار، رتبه اول را حفظ می‌کند. MakerDAO به عنوان یک پلتفرم اعتباری غیرمتمرکز بر روی بستر اتریوم فعالیت می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد که استیبل کوین DAI را ایجاد و مدیریت کنند. پس از آن، JustStables با TVL ۱.۶۴۴ میلیارد دلار در نزدیکی MakerDAO قرار دارد. رتبه سوم را پروتکل Liquity با دارایی قفل شده به ارزش ۶۴۸.۳۴ میلیون دلار به خود اختصاص داده است.

پروتکل های پیشرو Cardano

شبکه کاردانو به دلیل مکانیزم اجماع اثبات سهام پیشرفته خود، در حوزه DeFi (مالی غیرمتمرکز) به افزایش قابل توجهی دست یافته است.

یکی از پروژه‌های برتر در این حوزه، صرافی غیرمتمرکز Minswap است که با دارایی قفل شده به ارزش ۴۷.۶۲ میلیون دلار، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

پروتکل Indigo نیز بعد از ادعای موقت تصاحب جایگاه اول، با دارایی قفل شده به ارزش ۴۶.۹۴ میلیون دلار، در رتبه دوم قرار دارد.

پلتفرم‌های Liqwid و Optim Finance نیز با دارایی قفل شده به ترتیب به ارزش ۲۱.۲۱ میلیون دلار و ۱۳.۱۶ میلیون دلار، در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند. همچنین لازم به ذکر است که رشد Astarter نیز در ماه گذشته بیش از ۱۰۰۰ درصد بوده است.

هنگامی که درباره چشم‌انداز گسترده‌تری از پروتکل‌های DeFi صحبت می‌شود، اتریوم همچنان با دارایی قفل شده (TVL) به ارزش ۲۲.۲۲۸ میلیارد دلار و ۹۴۲ پروتکل فعال در صدر قرار دارد و نتیجه‌ی فروش آن مذهبی است.

در ادامه، Tron و Binance Smart Chain (BSC) با دارایی قفل شده به ترتیب به ارزش ۷.۷۹۳ میلیارد دلار و ۳.۱۹۹ میلیارد دلار دنبال می‌کنند. با وجود تسلط اتریوم، زنجیره‌های دیگر مانند کاردانو به طور پیوسته در حال توسعه و تقویت جایگاه خود هستند.


منبع: u.today

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده