لایت فارکس

هکرهای Bitfinex ممکن است به گناه خود اقرار کنند

هکرهای Bitfinex ممکن است به گناه خود اقرار کنند

هکرهای Bitfinex ممکن است به گناه خود اقرار کنند

به‌روزرسانی اخیر در سند دادگاه فدرال نشان می‌دهد که ایلیا لیختنشتاین و هدر ریانون مورگان، یک زوج نیویورکی، ممکن است در پرونده علیه آنها به اتهام تلاش برای پولشویی ۴.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین دزدیده شده در طول هک Bitfinex در سال ۲۰۱۶، اعتراف کنند. نام آنها در سندی که معمولاً توسط دادستان‌های فدرال استفاده می‌شود، زمانی که متهمان به توافقی برای دادخواست دست می‌یابند، نشان داده می‌شود که نشان می‌دهد اتهامات علیه آنها ممکن است به زودی حل شود.

سوابق دادگاه نشان می دهد که ایلیا لیختنشتاین و هدر ریانون مورگان، قرار است در ۳ آگوست برای محاکمه های جداگانه و جلسات دادخواهی در مورد اطلاعات ارائه شده در دادگاه حاضر شوند. در حال حاضر، سوابق عمومی هیچ اطلاعات خاصی در مورد اتهامات ارائه نمی دهد. با این حال، با ادامه روند قانونی، ممکن است شفافیت بیشتری در مورد ماهیت اتهامات مربوط به تلاش ادعایی برای پولشویی در طول حمله ۲۰۱۶ آشکار شود.

بر اساس اسناد، بیت کوین در طول حمله ۷۱ میلیون دلار ارزش داشت. با این حال، از آن زمان افزایش یافته است و اکنون ارزش آن حدود ۴.۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود. دادستان ها به دنبال توقیف دارایی هایی به ارزش تقریبی ۳ میلیارد دلار با توجه به قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال مختلف هستند.

این درخواست فراتر از پول نقد و توکن های نگهداری شده در کیف پول های رمزنگاری و حساب های بانکی است. مقامات همچنین به دنبال کوین‌های طلایی هستند که از یک مکان مشخص در کالیفرنیا انجام شده است.

از آنجایی که این هک برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ گزارش شد، بازیابی وجوه از آن زمان یک فرآیند شش ساله برای ردیابی و شروع بازگشت بوده است.

گزارش‌ها در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهند که بخش قابل توجهی از وجوه سرقت شده در کیف پول غیرفعال باقی مانده است. با این حال، هنگامی که ارز به تدریج شروع به خروج از کیف پول و انتقال به سیستم بانکداری متعارف کرد، محققان به یک سرنخ ارزشمند دست یافتند که آنها را قادر می‌سازد دنباله تراکنش‌ها را به افراد واقعی دنبال کنند.

اخیراً، در ۶ ژوئیه، Bitfinex، صرافی رمزارز درگیر در هک، فاش کرد که با موفقیت ۳۱۲۲۱۹ دلار پول نقد و ۶.۹ بیت کوین کش را که در حال حاضر به ارزش ۱۹۵۱ دلار است، در ابتدا در طی یک هک در سال ۲۰۱۶ به سرقت برده است.

همانطور که در وب سایت این شرکت آمده است، بازیابی این دارایی ها از طریق همکاری با وزارت امنیت داخلی ایالات متحده امکان پذیر شد.

منبع: Crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده