آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

جی پی مورگان: افزایش قیمت بیت کوین ممکن است کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را به تاخیر بیندازد!

جی پی مورگان: افزایش قیمت بیت کوین ممکن است کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را به تاخیر بیندازد!

به گزارش زوم ارز، با این حال، جروم پاول، در آخرین بیانیه خود، اعلام کرد که فدرال رزرو دور نیست تا اعتماد به نفس خود را برای اتخاذ اقداماتی افزایش دهد.

افزایش اخیر در قیمت بیت کوین و سهام فناوری به نرخ گزافی ممکن است نشان دهنده هیجان بیش از حد در بازار باشد. در حالی که این روندها ممکن است ادامه یابند، اما مارکو کولانوویچ، استراتژیست بازار و سرمایه‌گذاری ارشد شرکت J.P. Morgan، اعتقاد دارد که فدرال رزرو ممکن است به دلیل ترکیبی از ارزش رو به رشد دارایی‌ها و تورم، تورم را بدتر کند.

کولانوویچ به این نکته اشاره می‌کند که افزایش اخیر در قیمت بیت کوین و سهام فناوری نشانه‌ای از کف در بازار است. او به اصطلاح Froth اشاره می‌کند که به وضعیتی اشاره دارد که قیمت دارایی‌ها با سفته‌بازی بیش از حد به دلیل افزایش می‌یابد. بنابراین، قیمت دارایی‌ها ممکن است به خطر بیافتند و این وضعیت بسیار خطرناک است.

مهمترین نکته در این شاخص‌ها این است که به نظر می‌رسد قبل از اینکه به افراط‌های اخیر در حدس و گمان برسیم، پیش از آن عمل کنیم، اظهارات کولانوویچ.

کولانوویچ باور دارد که این سناریو می‌تواند برای بانک‌های مرکزی معضلی به وجود آورد که کاهش نرخ بهره می‌تواند تورم را بیشتر کند. به همین دلیل، فدرال رزرو ممکن است برنامه کاهش نرخ بهره را به تأخیر بیندازد تا از این سناریو جلوگیری کند.

…در حال فکر کردن در مورد روند رشد قیمت دارایی‌ها هستیم، افزود کولانوویچ و همچنین گفت: با توجه به رشد قوی و تورم، این اثر احتمالاً آنها را محتاط‌تر خواهد کرد.

نظرات کولانوویچ پس از اینکه بیت کوین در اوایل این هفته به سطح ۶۹,۰۰۰ دلار رسید، مطرح شد. گاوها همچنان به تسلط خود ادامه می‌دهند زیرا بیت کوین امروز به سطح بالاترین تاریخیقیمت بیت کوین ۷۰,۰۰۰ دلاری رسیده است. بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان انتشار، بیت کوین در حدود ۶۹,۲۰۰ دلار معامله می‌شود که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

Fed برای ثبات تورم اسکن می کند

در جلسه کمیته بانکی سنا روز پنجشنبه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اعلام کرد که فدرال رزرو منتظر است تا مطمئن شود که تورم به طور پایدار در سطح ۲ درصد حرکت می‌کند، پیش از اقدام به تغییر در سیاست‌های پولی فعلی خود. او اظهار داشت: “منتظر هستیم تا مطمئن شویم وقتی به این اطمینان رسیدیم – و از آن دور نیستیم – مناسب است که سطح محدودیت را کاهش دهیم.”

پاول همچنین بیان کرد که فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره “در مقطعی از سال جاری” تصمیم خواهد گرفت، اما این تصمیم نیاز به شواهد قانع کننده‌ای دارد که تورم در مسیر صحیح قرار دارد.

نرخ بهره فعلی فدرال رزرو در حال حاضر بین ۵.۲۵٪ تا ۵.۵۰٪ قرار دارد و اگر در جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در ۱۹ تا ۲۰ مارس تصمیم گیری شود، احتمالاً نرخ بهره حفظ خواهد شد، همان تصمیمی که در جلسه قبلی FOMC در ژانویه اتخاذ شده بود.


منبع: cryptobriefing.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید