لایت فارکس

اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید

اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید

اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید

به گزارش زوم ارز، از آنجایی که قیمت بیت کوین (BTC) همچنان با عدم اطمینان در مورد حرکت بعدی خود دست و پنجه نرم می کند، بازار همچنان نامطمئن است که آیا این دارایی حرکت صعودی یا نزولی را تجربه خواهد کرد. در میان این عدم قطعیت، الگوهای قیمتی تاریخی احتمال افزایش بیش از ۹۰ درصدی دارایی را نسبت به ارزش فعلی تا پایان سال نشان می‌دهد.

در این خط، تحلیلی که در ۲۵ آگوست توسط TradingShot در TradingView ارسال شد، نشان داد که بیت کوین با نتیجه گیری می تواند به ارزش ۵۰۰۰۰ دلار برسد. در سال ۲۰۲۳. تجزیه و تحلیل حول محور تقاطع صعودی واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) است که در بازه زمانی یک ماهه حدود دو ماه پیش رخ داد. این متقاطع شباهت‌های تاریخی را روشن می‌کند که ممکن است نشان‌دهنده یک تجمع قابل توجه در آینده باشد.

اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال 2023 به 50000 دلار خواهد رسید

طبق گفته این تحلیلگر، این الگو منعکس کننده یک زمینه تاریخی است که به سال ۲۰۱۴ بازمی گردد و سه مورد قبلی را شناسایی می کند که MACD یک ماهه یک تلاقی صعودی را تشکیل می دهد. در این مواقع، اقدام قیمت به دلیل رسیدن به سطح اصلاحی فیبوناچی ۰.۷۸۶ کمی قبل یا بعد از صلیب صعودی قابل توجه بود، به جز دوره عجیب ژوئن ۲۰۱۹ در طول هیپ لیبرا.

علاوه بر این، تحلیلگر سطح حمایت متقارن حاصل از آخرین اوج پایین چرخه خرس را برجسته کرد. این سطح پشتیبانی با بستن مداوم همه شمع‌های یک ماهه بالای آن، انعطاف‌پذیری را نشان داده است، و از اختلال نامنظم به دلیل سقوط فلاش الهام گرفته از همه‌گیری در مارس ۲۰۲۰ جلوگیری می‌کند.

“این موقعیتی است که کاهش اخیر قیمت ما را به آن رسانده است، و پشتیبانی متقارن را آزمایش می کند، که قبلاً دو بار در ژوئن و می ۲۰۲۳ برگزار شده است. این وضعیت بیشتر شبیه ۱M MACD Bullish Cross دسامبر ۲۰۱۵ است که ۶ امتیاز گرفت. ماه ها تا رسیدن به سطح فیبوناچی ۰.۷۸۶. این بازه زمانی در ۴ ماه تکمیل می شود، به این معنی که تا دسامبر ۲۰۲۳، BTC می تواند به ۰.۷۸۶ Fib که ۵۰۰۰۰ دلار است، برسد.

قیمت بیت کوین در حال تثبیت باقی می ماند

با این حال، در نمونه کنونی، به نظر می‌رسد که این بازه زمانی فشرده است و به طور بالقوه در چهار ماه به اوج خود می‌رسد. این نشان می دهد که بیت کوین احتمالاً می تواند تا دسامبر ۲۰۲۳ به سطح ۰.۷۸۶ فیبوناچی اصلاحی در ۵۰۰۰۰ دلار برسد.

در واقع، اگر این الگو تکرار شود، جامعه ارزهای دیجیتال را آسوده می‌کند، به‌ویژه با توجه به اینکه بیت‌کوین در زمان‌های اخیر عمدتاً زیر ۳۰۰۰۰ دلار معامله شده است. شایان ذکر است که ناظران بازار بر این باورند که بیت کوین با کاتالیزورهایی مانند رویداد نصف شدن آینده و تایید احتمالی یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در آستانه رسیدن به بالاترین سطح دیگری است.

همزمان با معامله بیت کوین در فاز تلفیقی، به نظر می رسد تقاضا برای اولین ارز دیجیتال افزایش یافته است. همانطور که توسط Finbold گزارش شده است، طی ۱۲ ماه گذشته، تقاضا برای کلمه کلیدی «خرید بیت کوین» در Google Trends افزایش یافته است.

تحلیل بیت کوین

تا زمان انتشار، بیت کوین با ۰.۲۱ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، با ۲۶۰۶۷ دلار معامله می شد. در هفته گذشته، عملکرد بیت کوین با یکپارچگی مشخص شده است، با کاهش جزئی نزدیک به ۰.۳%.

اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال 2023 به 50000 دلار خواهد رسید

از دیدگاه تحلیل تکنیکال، احساسات اولیه پیرامون بیت کوین نزولی باقی می ماند. بررسی اجمالی شاخص‌های یک روزه، موضع «فروش» را در ۱۴ نشان می‌دهد، در حالی که میانگین‌های متحرک از موقعیت «فروش قوی» در ۱۳ حمایت می‌کنند. در همین حال، نوسان‌گرها در ۷ خنثی هستند.

اگر این الگو تکرار شود بیت کوین تا پایان سال 2023 به 50000 دلار خواهد رسید

به طور کلی، توانایی بیت کوین برای به دست آوردن مجدد علامت ۵۰۰۰۰ دلاری به عناصر دیگری مانند عوامل اقتصاد کلان از جمله تورم و نرخ بهره بستگی دارد.

 


منبع: finbold.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده