آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا بیت کوین می‌تواند بیش از ۴۳ هزار دلار برسد؟ (تحلیل قیمت بیت کوین) 😀

آیا بیت کوین می‌تواند بیش از ۴۳ هزار دلار برسد؟ (تحلیل قیمت بیت کوین) 😀

آیا بیت کوین می‌تواند بیش از ۴۳ هزار دلار برسد؟ (تحلیل قیمت بیت کوین)

به گزارش زوم ارز، بیت کوین در نزول طولانی مدت خود، در مجاورت یک منطقه حمایتی قابل توجه قرار گرفته است. این منطقه حمایتی اصلی، به طور عمده توسط میانگین متحرک ۲۰۰ روزه تعریف شده است و باعث شده است که افت قیمت متوقف شود و یک بازگشت جزئی صورت بگیرد. با این حال، اخیراً افزایش قیمت بیت کوین فاقد شتاب لازم به نظر می رسد. این نشانگر یک مرحله بالقوه تثبیت جانبی است که به احتمال زیاد باعث می شود که قیمت در یک محدوده ثابت حرکت کند و به صعود یا نزول قوی دیگری نپردازد.

نمودار روزانه

با توجه به تحلیل نمودار روزانه، نشانه‌هایی از توقف موقت در اصلاحات اخیر بیت کوین نزدیک به محدوده حمایت محوری وجود دارد. این محدوده حمایت به وضوح توسط مرز میانی کانال صعودی و میانگین متحرک حیاتی ۲۰۰ روزه در سطح ۳۹ هزار دلار تعیین شده است. این حمایت باعث افزایش تقاضا شده و باعث کاهش جزئی در قیمت می‌شود.

با توجه به قدرت این محدوده حمایتی و حضور احتمالی تقاضای قابل توجه، توقع می‌رود که در مدت میانگین به عنوان یک قلعه برای خریداران عمل کند و از تلاش‌های نزولی بیشتر فروشندگان جلوگیری کند. بنابراین، سناریوی احتمالی برای بیت کوین در مدت میانگین، شامل دوره‌ای از تثبیت جانبی بین میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و مقاومت قابل توجه در حدود ۴۸ هزار دلار است.

با این حال، لازم است که به ریسک توجه کنیم، زیرا شکست غیرمنتظره زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه می‌تواند اثر آبشاری داشته باشد و قیمت را به سمت حمایت قابل توجه از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه هدایت کند. در نتیجه، باید مواظب باشیم و ریسک‌های محتمل را در نظر بگیریم.

نمودار روزانه
نمودار روزانه

نمودار ۴ ساعته

با توجه به تحلیل نمودار ۴ ساعته، رد شدن از منطقه مقاومتی در سطح ۴۸ هزار دلار به طور موقت متوقف شده است و قیمت در یک منطقه حیاتی و مهم حمایتی پایدار قرار گرفته است. این منطقه حمایت شامل سطح ثابت ۳۹ هزار دلار است و با سطح قابل توجه ۰.۵ اصلاحی فیبوناچی همخوانی دارد. این منطقه مانع قوی از تلاش‌های نزولی فروشندگان می‌شود و به دلیل افزایش فشار خرید، قیمت به بازگشتی می‌پردازد و در حال حاضر در حال تجربه افزایش صعودی به سمت یک منطقه مقاومت قابل توجه است. این منطقه مقاومت شامل مرز پایینی یک پرچم صعودی است که با یک منطقه مقاومت ایستا و حیاتی در محدوده بین ۴۳،۵۷۸ دلار و ۴۵،۶۰۶ دلار همزمان است.

به طور خاص، این محدوده قیمت نشان می‌دهد که بازار در یک وضعیت ناکارآمدی نزولی قرار دارد که به آن FVG می‌گویند. بنابراین، رفتار بعدی قیمت بیت کوین احتمالاً توسط اقدامات آینده در این منطقه حیاتی تعیین می‌شود.

نمودار 4 ساعته
نمودار ۴ ساعته

تحلیل روی زنجیره

رد شدن اخیر بیت کوین از سطح مقاومت قاطع ۴۸ هزار دلاری باعث ایجاد یک روند نزولی شده است و سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار داده است. برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر اثرات مرتبط، یک معیار کلیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد که نسبت خروجی‌های خرج شده نگهدارنده کوتاه‌مدت را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این معیار با استفاده از میانگین متحرک نمایی ۷ روزه برای تجسم بهبودیافته به کار می‌رود. معیار STH SOPR که در نمودار نشان داده شده است، اخیراً به زیر ۱ رسیده است و با کاهش قیمت بیت کوین هماهنگی دارد. این نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت سکه‌های خود را با قیمتی کمتر از هزینه خریدشان فروخته‌اند، که احتمالاً به دلیل ترس و تمایل به جلوگیری از ضرر بیشتر است.

با این حال، تسلیم شدن در طول یک روند صعودی معمولاً به عنوان چیزی مثبت تلقی می‌شود، چرا که دارایی‌های ضعیف‌تر به دست‌های قوی‌تر انتقال می‌یابند. با این حال، نظارت بر این موضوع ضروری است تا ببینیم آیا این روند در فروشندگان کوتاه مدت با زیان ادامه می‌یابد یا خیر، زیرا فشار فروش پایدار ممکن است منجر به عرضه بیش از حد شود که به طور بالقوه فشار نزولی بیشتری بر بازار ایجاد کند.

تحلیل روی زنجیره
تحلیل روی زنجیره


منبع: cryptopotato.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده