آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا افزایش نرخ بهره باعث تحریکات کلان باعث سقوط بیت کوین می شود

آیا افزایش نرخ بهره باعث تحریکات کلان باعث سقوط بیت کوین می شود

آیا افزایش نرخ بهره باعث تحریکات کلان باعث سقوط بیت کوین می شود

به گزارش زوم ارز، به نظر می‌رسید قیمت بیت‌کوین (BTC) در اوایل روز چهارشنبه دوباره به سطح ۲۷۰۰۰ دلار می‌رسد، اما این افزایش همراه با کاهش مجدد در بازار سهام ایالات متحده به عقب برگشت.

در اواسط بعدازظهر، S&P 500 و Nasdaq هر کدام حدود ۰.۶% کاهش یافتند – به خودی خود، افت زیادی نداشتند، اما هر دو شاخص اکنون کاهش یافته اند. حدود ۱۰٪ از آغاز ماه اوت.

بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۲۶۲۰۰ دلار ثابت بوده است، اما اوایل روز به بالای ۲۶۸۰۰ دلار رسیده بود. شاخص بازار CoinDesk (CMI) 0.15% بالاتر است.

این کاهش زمانی رخ داد که بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله با افزایش ۹ واحد پایه دیگر به بالاترین حد خود در ۱۶ سال اخیر یعنی ۴.۶۳% رسید. در کنار افزایش نرخ بهره، قیمت نفت بیش از ۳.۵ درصد جلوتر بود و به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ یعنی ۹۳.۵۳ دلار در هر بشکه رسید. اصطلاح “رکود تورمی” – که ترکیبی از رشد آهسته و تورم سریع در اقتصاد را نشان می دهد – از دهه ۱۹۷۰ زیاد دیده نشده است، اما افزایش سریع نرخ ها و قیمت نفت احتمالاً باعث افزایش مصرف خواهد شد.

در عین حال، یک نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان داد که ۴۱٪ از مدیران ارشد مالی ایالات متحده (CFOs) برنامه های هزینه های سرمایه ای را کاهش می دهند و ۴۲٪ هزینه های عملیاتی را در پاسخ به نرخ های بالاتر کاهش می دهند. نظرسنجی قبلی انجام شده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ نشان داد که تنها ۳۰ درصد به عنوان برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سرمایه ای و ۲۷ درصد به دنبال کاهش هزینه های عملیاتی هستند.


منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها