آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار، افزایش ۵% قیمت بیت‌کوین، مقاومت اساسی در برابر شکست هنوز حفظ شده است.

نیم نگاهی به بازار، افزایش ۵% قیمت بیت‌کوین، مقاومت اساسی در برابر شکست هنوز حفظ شده است.

نیم نگاهی به بازار، افزایش ۵% قیمت بیت‌کوین، مقاومت اساسی در برابر شکست هنوز حفظ شده است.

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت کوین از منطقه پشتیبانی ۴۰۵۰۰ دلاری به شدت افزایش یافت. با افزایش بیش از ۵ درصد، بیت کوین به قیمت بالای ۴۲۰۰۰ دلار رسید و در حال حاضر در حدود میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

  • در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (اطلاعات از Kraken)، خط روند نزولی اصلی با شکستن مقاومت نزدیک به ۴۱,۸۵۰ دلار، بهبود یافت.
  •  خرس ها همچنان از منطقه مقاومت ۴۳۵۰۰ دلاری دفاع می‌کنند.
  • اگر نتواند این منطقه مقاومت را شکست دهد، ممکن است قیمت بیت کوین دوباره کاهش یابد و به سمت پایین حرکت کند.

قیمت بیت کوین دوباره به ۴۳۵۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت ۴۱۲۰۰ دلار کاهش یافت، اما با این حال، قیمت بیت کوین با یک سطح قیمت مناسب بالاتر از منطقه پشتیبانی ۴۰۵۰۰ دلاری باقی ماند. قیمت پایین نزدیک به ۴۰۵۱۵ دلار شکل گرفت و سپس قیمت شروع به افزایش کرد.

در نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار، قیمت بیت کوین بالای سطوح ۴۱۲۰۰ دلار و ۴۲۰۰۰ دلار افزایش پایداری داشت. همچنین، یک شکست در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۴۱۸۵۰ دلار مشاهده شد و قیمت به بالای منطقه مقاومت ۴۳۰۰۰ دلاری صعود کرد.

در حال حاضر، بیت کوین در تلاش است تا منطقه مقاومت کلیدی ۴۳۵۰۰ دلار را شکست دهد. اوج قیمت در نزدیکی ۴۳,۴۶۴ دلار شکل گرفته و قیمت در حال استحکام بیابد. این قیمت بالاتر از سطح ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی از ۴۰,۵۱۵ دلار به بالاترین مقدار ۴۳,۴۶۴ دلار است.

قیمت بیت کوین بسیار بالاتر از ۴۲۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۴۳۲۵۰ دلار است و اولین مقاومت اصلی نزدیک به ۴۳۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. در صورت بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۴۳۵۰۰ دلار، ممکن است یک افزایش پایدار آغاز شود.

منبع: BTCUSD در TradingView.com
منبع: BTCUSD در TradingView.com

 

مقاومت کلید بعدی می تواند نزدیک به ۴۴۲۰۰ دلار باشد که بالاتر از آن بیت کوین می تواند تا سطح ۴۵۰۰۰ دلار افزایش یابد. یک حرکت واضح بالاتر از سطح ۴۵۰۰۰ دلار می تواند سرعت آزمایش ۴۶۵۰۰ دلار را تنظیم کند.

تلفات بیشتر در BTC؟

اگر بیت کوین نتواند به بالای منطقه مقاومت ۴۳۵۰۰ دلاری صعود کند، ممکن است شروع به کاهش دوباره کند. در این صورت، سطح پشتیبانی فوری در نزولی نزدیک به ۴۲۷۵۰ دلار وجود دارد.

پشتیبانی اصلی بعدی نزدیک به ۴۲۰۰۰ دلار یا سطح ۵۰٪ اصلاح فیبوناچی در حرکت صعودی از ۴۰۵۱۵ دلار به بالاترین مقدار ۴۳۴۶۴ دلار است. اگر قیمت به زیر ۴۲۰۰۰ دلار برسد، خطر ضرر بیشتر وجود دارد. در این حالت، قیمت ممکن است در کوتاه مدت به سمت سطح پشتیبانی ۴۰۵۰۰ دلار کاهش یابد.

در نمودار فنی:

– نشانگر MACD ساعتی در حال حاکمیت در منطقه صعودی است و نشان دهنده افزایش سرعت است.

– شاخص RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی) برای جفت بیت کوین/دلار در حال حاکمیت بالاتر از سطح ۲۰ است، که نشانگر قدرت خریداران است.

سطوح پشتیبانی اصلی عبارتند از: ۴۲۷۵۰ دلار و سپس ۴۲۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومت اصلی عبارتند از: ۴۳۲۰۰ دلار، ۴۳۵۰۰ دلار و ۴۵۰۰۰ دلار.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده