آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

افزایش قیمت بیت کوین 💸 با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در طول تاریخ

افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین 💸 با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در طول تاریخ

مدت‌ هاست که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به‌عنوان یک کاتالیزور مهم برای روندهای اقتصادی به‌حساب می‌آید. چرا که تغییرات قدرت اغلب باعث تغییر روند بازارهای جهانی می‌شود. بسیاری از تحلیل گران نیز انتظار دارند قیمت بیت کوین تخت تأثیر انتخابات قرار گیرد. تاریخ نشان داده که انتخابات نقطه عطفی برای بیت کوین است و معمولاً باعث صعود ارزهای دیجیتال شده است. ارزهای دیجیتال تنها چند ماه پس از انتخابات سال ۲۰۰۸ عرضه شدند. پس از سال ۲۰۱۲ و دوره دوم ریاست جمهوری اوباما دوره‌ای رو به رشد داشت و روندی صعودی دیگری را در سال ۲۰۱۶ اندکی بعد از انتخاب ترامپ آغاز کرد.

طی چند ماه گذشته قیمت بیت کوین از پایین‌ترین قیمت چندماهه یعنی ۹٬۹۰۰ دلار به بالاترین سطح یعنی ۱۴٬۱۰۰ دلار رسید. اگر تاریخ تکرار شود انتخابات سال ۲۰۲۰ می‌تواند آغاز روند صعودی بعدی برای بیت کوین باشد که البته برخی از نشانه‌های آن از الآن آغازشده است.

بیت کوین از انتخابات سال ۲۰۱۶ رشد چشمگیری داشته است. در طول ۴ سال گذشته بیت کوین  از چندین نظر رشد  خوبی داشته است ازجمله کسب سرمایه از سرمایه‌گذاران خرد،مؤسسات و شرکت‌های بزرگ و افزایش قیمت هر سهم از آن!

در جریان انتخابات نوامبر سال ۲۰۱۶ بیت کوین با ۷۳۰ دلار معامله می‌شد درحالی‌که اتریوم حدود ۱۰ دلار قیمت داشت. این نشان می‌دهد که روند صعودی طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ واقعاً چه قدر عظیم بوده است که حتی باوجود ریزش بیت کوین هنوز هم این روند سود ده بوده است. اگر چه اتریوم هنوز راهی برای رسیدن به بالاترین حد خود در سال ۲۰۱۷ دارد اما بیت کوین به‌سرعت به بالاترین حد خود نزدیک می‌شود.

انتخابات معمولاً یک نقطه محوری برای بیت کوین است

در اوایل سال جاری Ryan Watkins تحلیلگر Messari توضیح داد که انتخابات ریاست جمهوری در ایالات‌متحده به‌طورمعمول همزمان با آغاز دوره صعودی در آمریکا است. از جمله مواردی که بین اواخر ۲۰۱۲ و اوایل ۲۰۱۴  و اواخر ۲۰۱۶ و اوایل ۲۰۱۷ دیده می‌شود.

“بسیاری از مردم این را نمی‌دانند اما انتخابات ریاست جمهوری  ایالات‌متحده شاخص اصلی صعود بیت کوین است. انتخابات سال ۲۰۰۸ چنان کاتالیزوری قوی بود که باعث راه‌اندازی بیت کوین شد، تنها دو ماه بعد نتایج گویای خودشان است.”

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

واتکینز معتقد است که کاهش عدم اطمینان اقتصادی زمینه ای مناسب برای رشد بیت کوین فراهم می کند.

 


گزیده اخبار

تیم تحلیل گر
تیم تحلیل گر
من نرگسم. تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده