آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیل اخیر وضعیت قیمت بیت‌کوین: تصحیح عظیم زیر ۷۰ هزار دلار؛ آینده چه می شود؟

تحلیل اخیر وضعیت قیمت بیت‌کوین: تصحیح عظیم زیر ۷۰ هزار دلار؛ آینده چه می شود؟

به گزارش زوم ارز، با روند کاهشی اخیر، بیت‌کوین که هفته‌ها به صورت تهاجمی ارتفاع می‌پذیرفت، به تصحیح نزولی پرداخت و قیمت آن نزولی ۱۰ درصدی تجربه کرد. این موضوع بازار را به سوالاتی در مورد ادامه‌ی این ترند نزولی تحت تاثیر قرار داده است.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

تحلیل فنی توسط TradingRage

در تحلیل فنی اخیر، با نگاه به نمودارها مشاهده می‌شود که قیمت‌ها در چند ماه گذشته در حال صعود بوده و به اوج و سقوط‌های مختلف رسیده‌اند. در حالی که سطح مقاومت ۷۵ هزار دلار بیت‌کوین کاهش یافته و قیمت به سطح حمایت ۶۸ هزار دلار سقوط کرده است، اما بازهٔ قابل توجهی در سطح ۶۰ هزار دلار برای جلوگیری از نزول بیشتر باقی است.

به تازگی شاخص قدرت نسبی تغییرات نزولی را نشان داده و ممکن است بازار فاز دیگر تصحیح را آغاز کرده باشد.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

تحلیل نمودار ۴ ساعته

در تحلیل نمودار ۴ ساعته، وضعیت قیمت به صورت واضح‌تری قابل مشاهده است. این ارز دیجیتال به سطح گرانی ۷۵ هزار دلار رسیده و در حال حال به منطقه پشتیبانی ۶۸ هزار دلار نزول پیدا می‌کند.

به نظر می‌رسد شکست نزولی ممکن است به کاهش بیشتر تا سطح ۶۰ هزار دلار منجر شود. RSI همچنین نشان می‌دهد که بازار به سمت نزول هدایت می‌شود و امکان ادامه‌ی کاهش وجود دارد.

تحلیل زنجیره توسط TradingRage
تحلیل زنجیره توسط TradingRage

بیت کوین STH SOPR

هنگامی که قیمت بیت کوین پس از رسیدن به یک رکورد بالاترین، نشانه های عقب نشینی را نشان می دهد، تحلیل اصول اساسی شبکه می تواند مفید باشد.

نمودار نسبت سود خروجی کوتاه مدت دارندگان بیت کوین را نشان می دهد. STH SOPR نسبت تحقق سود برای دارندگانی که سکه های خود را کمتر از ۱۵۵ روز نگه داشته اند، محاسبه می کند. مقادیر بالاتر از یک نشان دهنده تحقق سود است، در حالی که ارزش های کمتر از یک با تحقق زیان همراه است.

از جدول STH SOPR به نظر می رسد که دارندگان کوتاه مدت به شدت به سود خود علاقه مند بوده اند، اما فشار فروش آنها به کاهش اخیر قیمت کمک کرده است. تا زمانی که این الگو ادامه یابد، احتمال کاهش قیمت در آینده وجود دارد.

نمودار STH SOPR
نمودار STH SOPR

منبع: cryptopotato.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده