آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

استخر استخراج بیت کوین Ocean: گامی موفق در راستای کاهش تمرکز استخراج

استخر استخراج بیت کوین Ocean: گامی موفق در راستای کاهش تمرکز استخراج

استخر استخراج بیت کوین Ocean: گامی موفق در راستای کاهش تمرکز استخراج

به گزارش زوم ارز، استخر استخراج اقیانوس بیت کوین در این هفته با استخراج موفقیت‌آمیز سومین بلاک خود، به یک نقطه عطف جدید رسید. براساس داده‌های Mempool.Space، بلاک اقیانوس با شماره ۸۲۳۱۲۹ در صبح روز چهارشنبه استخراج شد و مجموع پاداش این بلاک ۷.۴۱۲ بیت کوین بود. این دستاورد نشان می‌دهد قدرت و قابلیت‌های سیستم غیرمتمرکز اقیانوس که در نوامبر ۲۰۲۲ برای ترویج تمرکززدایی در شبکه بیت کوین راه‌اندازی شده است.

قابلیت های استخراج بیت کوین Ocean و انگیزه تمرکززدایی

Mononaut، یک فرد کلیدی در BitfeedLive، با استفاده از یک منبع باز برای نمایش مجدد mempool بیت کوین، توجه را به رویکرد متمایز معدنکاری اقیانوس پس از این نقطه عطف جلب کرد.

تحلیلگر در یک توییت اینگونه نوشت:

“بلاک‌ها با الگوی استاندارد “فیلتر شده” ساخته شده‌اند، که تنها یک نوشته و ۵۴ op_returns (بیشتراً Runes) را شامل می‌شوند.” “فیلتر کردن آنها در حدود ۰.۱۴۴ BTC کارمزد الزامی دارد، که نسبت به کارمزد‌ها ۱۱.۰۳٪ یا تقریباً ۲٪ از پاداش کل بلاک را کاهش می‌دهد.”

در حال حاضر نرخ هش اقیانوس ۵۲۵ پتاهش بر ثانیه است که آن را به یک بازیگر کوچک اما مهم در بخش رقابتی استخراج بیت کوین تبدیل می‌کند.

راه‌اندازی استخراج اقیانوس در تاریخ ۲۸ نوامبر توسط توسعه‌دهنده Bitcoin Core به نام Luke Dashjr اعلام شد. این ابتکار، که توسط یک مبلغ بالغ بر ۶.۲ میلیون دلار و با رهبری شخصیت برجسته‌ای چون Jack Dorsey، رئیس اجرایی بلوک پشتیبانی می‌شود، هدفش چالش دادن استخرهای استخراج بیت کوین فعلی و ترویج رویکردی غیرمتمرکزتر است.

دشجر در یک بیانیه در تاریخ ۳۱ اکتبر بر ضرورت این ابتکار تاکید کرد. او نگرانی خود را نسبت به تمرکز بیش از حد اپراتورهای دیگر در استخرهای استخراج بیان کرد و مدعی شد که این موضوع امنیت بیت کوین را تا حدی تهدید کرده و مدل مطلوبی برای حفاظت از شبکه بلاک چین ارائه نمی‌دهد. او به نیاز به تغییر در ماهیت استخرهای استخراج فعلی و کنترل آنها توسط افرادی که می‌توانند از بیت کوین استفاده کنند اشاره کرد.

آخرین دستاورد اقیانوس در ماینینگ بلاک با شماره ۸۲۳,۱۲۹ چیزی بیشتر از یک موفقیت عددی است. این نشانه‌ای واضح از پتانسیل و اثربخشی استخرهای استخراج غیرمتمرکز در اکوسیستم بیت کوین است. در حالی که صنعت به تکامل خودادامه می‌دهد، نقش و تأثیر اقیانوس، به ویژه در زمینه تمرکززدایی از استخراج و حفظ یکپارچگی شبکه بلاکچین بیت کوین، با دقت بررسی خواهد شد.

منبع: cryptonews.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده