آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مدیر عامل شرکت ماینینگ بیت کوین شروع “Supercycle” را پیش بینی می کند، یعنی چه

مدیر عامل شرکت استخراج بیت کوین شروع “Supercycle” را پیش بینی می کند!

به گزارش زوم ارز، در مجموعه ای از اظهارات در X، مارک ون در چیج، مدیر عامل شرکت استخراج عمومی بیت کوین Hut 8، چشم انداز خوش بینانه ای را در مورد آینده بیت کوین به اشتراک گذاشت. وی با اشاره به عملکرد اخیر این ارز دیجیتال و عدم وجود تبلیغات گسترده گفت: «فکر می‌کنم هیچ‌گاه نسبت به بیت‌کوین بیشتر از الان خوش‌بین نبوده‌ام.» مقدمه ای برای چیزی که او آن را “ابر چرخه” می نامد.

درک مفهوم “ابر چرخه” برای درک دیدگاه ون در چیج بسیار مهم است. برخلاف چرخه‌های منظم بازار که شاهد افزایش و افت دوره‌ای هستند، یک ابر چرخه در حوزه بیت‌کوین به دوره طولانی رشد صعودی طی چندین سال اشاره دارد. این مرحله با افزایش قابل توجهی در پذیرش، تقاضا و قیمت مشخص می‌شود که اغلب منجر به پیامدهای اقتصادی گسترده‌ای می‌شود.

در اصل، یک چرخه ابری یک تغییر پارادایم را نشان می دهد که در آن ارزش دارایی به طور چشمگیری افزایش می یابد، که توسط جریان مداوم سرمایه گذاری و اجماع فزاینده در مورد دوام طولانی مدت آن پشتیبانی می شود. . برای رسیدن به این نتیجه، پیش‌بینی Van der Chijs به چندین مشاهدات و روند در بخش بیت کوین بستگی دارد.

چرا ابر چرخه بیت کوین ممکن است

ابتدا، او به تغییر قابل توجهی به سمت ETF های بیت کوین توسط صندوق ها اشاره می کند، از جمله اعلامیه مهم دیروز از سوی صندوق فرصت های درآمد استراتژیک بلک راک. این حرکت نشان‌دهنده یک علاقه سازمانی قوی است که می‌تواند جریان ثابتی از سرمایه‌گذاری را در بیت‌کوین تغذیه کند و زمینه را برای یک ابرچرخه فراهم کند.

“این یک جریان دائمی پول جدید به ETFها خواهد بود. جریان به ETF بزرگتر می شود، نه کوچکتر،” van der Chijs اظهار داشت. با توجه به اینکه مشاوران مالی آماده هستند تا پس از یک دوره تسویه قانونی، ETF های بیت کوین را به مشتریان توصیه کنند، وان در چیج سیل سرمایه جدیدی را در افق می بیند. با توجه به موفقیت پیشگامانه راه اندازی ETF بیت کوین، که او از آن به عنوان “موفق ترین راه اندازی ETF تا کنون” یاد می کند، این پیش بینی بی اساس نیست.

مطالب مرتبط: ۱.۳+ تریلیون دلار: ارزش بازار بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرد

استراتژی های شرکتی پیرامون بیت کوین نیز نقشی اساسی در تئوری ابر چرخه ون در چیج دارند. او به خرید بیت‌کوین مبتنی بر اهرم تهاجمی Microstrategy اشاره می‌کند که پیش‌گوی روندی است که شرکت‌ها به‌طور فزاینده‌ای بیت‌کوین را نه تنها به عنوان یک سرمایه‌گذاری، بلکه به عنوان یک جنبه اساسی از استراتژی مالی خود می‌بینند. به گفته ون در چیج، این تغییر می‌تواند سایر مدیران عامل را وادار کند که از این روش پیروی کنند و روند صعود بیت کوین را تسریع بخشد.

علاوه بر این، توده مهمی از مشاوران مالی در آستانه توصیه ETF بیت کوین به مشتریان هستند، در انتظار انقضای دوره های انتظار نظارتی و بررسی دقیق. این امر دروازه‌ها را برای سرمایه‌گذاری‌های جدید قابل توجهی از بخش‌هایی باز می‌کند که به طور سنتی در مورد سرمایه‌گذاری‌های مستقیم ارزهای دیجیتال محتاط هستند. Van der  اظهار داشت: “آنها نمی توانند ETF را در ۹۰ روز کاری اول بفروشند (مقررات داخلی عمدتاً به دلیل DD)، اگرچه آنها به سرعت آن را برای این ETF دنبال می کنند.

FOMO و یک پیشگویی خودپرداخت

حدس و گمان در مورد خریدهای بیت کوین در مقیاس بزرگ ناشناس لایه دیگری به روایت ابرچرخه اضافه می کند. Van der Chijs به دسیسه‌ای که در مورد کیف پولی که به طور پیوسته بیت کوین را انباشته می‌کند، اشاره می‌کند و به دخالت یک میلیاردر احتمالاً مشابه جف بزوس اشاره می‌کند. او می‌گوید: «از نوامبر ۲۰۲۳، یک کیف پول به طور متوسط ​​حدود ۱۰۰ بیت کوین در روز اضافه می‌کند، اکنون کیف پول حاوی بیش از ۵۰۰۰۰ بیت کوین است.

یک استدلال دیگر خریدهای بالقوه توسط دولت-ملت ها است. اگرچه دخالت دولت-ملت در بیت کوین بسیار کم بوده است، و السالوادور نمونه قابل توجهی است، هر گونه افزایش در چنین فعالیت هایی می تواند یک اثر دومینویی ایجاد کند. مشارکت دولت‌های ملی در بازار بیت‌کوین می‌تواند وضعیت بیت‌کوین را به‌عنوان یک طبقه دارایی مستقل به‌طور قابل‌توجهی ارتقا دهد.

مطالب مرتبط: بیت کوین ثابت کرد که بانک مرکزی اروپا اشتباه کرده است: در برابر یورو به بالاترین حد خود رسیده است

بعد، بخش خرده‌فروشی در چرخه فعلی تا حد زیادی در حاشیه باقی می‌ماند، اما ون در چیج پیش‌بینی می‌کند که علاقه‌مندی خرده‌فروشی به دنبال رکوردهای جدید و افزایش پوشش رسانه‌ای افزایش یابد. این می تواند یک چرخه FOMO را آغاز کند و سرمایه گذاری بیشتری را از طبقات دارایی سنتی به بیت کوین بکشد.

در آخر، ون در چیج به مفهوم یک پیش‌گویی خودشکوفایی اشاره می‌کند: از آنجایی که بیت‌کوین بدون افت قابل‌توجه به دلیل جریان دائمی پول جدید به رشد خود ادامه می‌دهد، افراد و مؤسسات بیشتری مفهوم ابر چرخه را سرگرم خواهند کرد. این به نوبه خود می‌تواند منجر به افزایش تخصیص سرمایه به بیت‌کوین شود و احتمال وقوع ابر چرخه را افزایش دهد.

مفاهیم کلان اقتصادی یک ابر چرخه

نظریه ون در چیجز همچنین به پیامدهای بالقوه اقتصاد کلان یک ابر چرخه بیت کوین می پردازد و یک تغییر قابل توجه در ساختار ثروت و قدرت را پیش بینی می کند. توزیع مجدد ثروت می تواند بیت کوین را در مرکز نظم اقتصادی جدید قرار دهد و طبقات دارایی های سنتی به طور بالقوه جایگاه خود را از دست می دهند.

در پایان، مارک ون در چیجز یک مورد قانع‌کننده را برای ابرچرخه بیت‌کوین آینده ترسیم می‌کند که توسط ترکیبی از روندهای نهادی، شرکتی، سفته‌بازی و خرده‌فروشی پشتیبانی می‌شود. او ماهیت گمانه‌زنی پیش‌بینی خود را تصدیق کرد: «در حال حاضر فکر می‌کنم احتمالاً ۱۰ درصد احتمال دارد که این اتفاق بیفتد و این شانس (بسیار آهسته) در حال افزایش است.

با این حال، پیامدها می تواند عظیم باشد. [من] نظم جهانی موجود را تغییر نخواهم داد. این پول را از بازار سهام و اوراق قرضه، از طلا و سایر کالاها و حتی از املاک بیرون می کشد (قیمت جهانی مسکن ممکن است سقوط کند). این منجر به قیمت‌های BTC می‌شود که ما حتی نمی‌توانیم امروز تصور کنیم، به طور بالقوه میلیون‌ها دلار در هر BTC.”

در زمان انتشار، BTC با قیمت ۶۷۸۰۶ دلار معامله شد.

منبع: newsbtc.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید