آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بالاترین نرخ هش در حالی که تنها ۵ ماه دیگر تا هاوینگ بیت کوین باقیست🌌

بالاترین نرخ هش در حالی که تنها ۵ ماه دیگر تا هاوینگ بیت کوین باقیست🌌

بالاترین نرخ هش در حالی که تنها ۵ ماه دیگر تا هاوینگ بیت کوین باقیست🌌

به گزارش زوم ارز، نرخ هش بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسیده است، که نشان‌دهنده تقویت قدرت شبکه است. این افزایش همزمان با نزدیک شدن به وقت نصف شدن بیت‌کوین در سال آینده است، یک رویداد مورد انتظار.

به گزارش چهارشنبه، نرخ کل هش بیت‌کوین به ۴۹۱ اگزاهش در ثانیه (TH/s) رسیده است، طبق داده‌های ارائه‌شده توسط Blockchain.com. این بدان معناست که در هر ثانیه، ماشین‌های ماینینگ در سراسر جهان که امنیت شبکه بیت‌کوین را تأمین می‌کنند، معادل ۴۹۱ کوئینتیلیون محاسبه هش انجام می‌دهند.

نرخ هش به میزان توان محاسباتی استفاده‌شده در هر ثانیه اشاره دارد. افزایش نرخ هش به این معناست که کنترل بیشتری بر شبکه بیت‌کوین برای حملات مخرب دشوارتر است و همچنین نشان‌دهنده فعالیت استخراج بیشتر در شبکه است.

محاسبات هش یا هش کردن فرآیند تبدیل داده‌ها به رشته‌ای از کاراکترها با طول ثابت است که برای انجام برخی کارهای مرتبط با بیت‌کوین، مانند ایجاد کلیدهای خصوصی برای تراکنش‌ها، لازم است.

ارتباط بالاتر نرخ هش به این معناست که کنترل شبکه برای حملات مخرب دشوارتر است، زیرا مهاجم باید به اندازه کافی قدرت استخراج را از ماشین‌ها دریافت کند تا با نرخ هش فعلی همخوانی داشته باشد و آن را مختل کند. این یک فرآیند پرهزینه و انرژی‌بر خواهد بود.

هر چهار سال یک‌بار، انتشار بیت‌کوین جدید به نصف کاهش می‌یابد و عرضه بیت‌کوین که استخراج‌کنندگان می‌توانند در بازار تخلیه کنند، کاهش می‌یابد. این رویداد معمولاً با افزایش تقاضا برای بیت‌کوین همراه است.


منبع: decrypt.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده