لایت فارکس

تحلیلگران ادعا می کنند که هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ ممکن است جرقه ای برای روند صعودی نداشته باشد

تحلیلگران ادعا می کنند که هاوینگ بیت کوین در سال 2024 ممکن است جرقه ای برای روند صعودی نداشته باشد

تحلیلگران ادعا می کنند که هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ ممکن است جرقه ای برای روند صعودی نداشته باشد

هاوینگ بعدی بیت کوین برای اوایل سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است. این رویداد پاداش ماینرها را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد، از ۶.۲۵ BTC به ۳.۱۲۵ BTC، یک شوک عرضه که کوین را کمیاب می کند. با وجود اینکه عملکرد تاریخی قیمت‌ها تمایل به حمایت از قیمت‌ها دارد، یک ناظر فکر می‌کند که در ماه‌های پس از این رویداد، قیمت بیت‌کوین ثابت خواهد ماند.

همانطور که داده های مربوط به قیمت نشان می دهد، هاوینگ گذشته به طور قابل توجهی بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته است. پس از هاوینگ اول در سال ۲۰۱۲، افزایش ۹۱۰۰ درصدی به دنبال داشت. هاوینگ دوم در سال ۲۰۱۶ قیمت ها را ۲۸۵ درصد در ماه های بعد افزایش داد. در نیمه سوم سال ۲۰۲۰، قیمت بیت کوین ۵۵۰ درصد در ماه های بعد افزایش یافت و به رکورد ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ رسید.

علی‌رغم این روند، تحلیلگر Reddit در مورد تاثیر هاوینگ آن تردید دارد و فکر می کند بیت کوین آنطور که بازار معتقد است رشد نخواهد کرد. در ارزیابی خود، او استدلال می‌کند که بازار بیت‌کوین اکنون بالغ‌تر شده است، که توسط ارزش بازار بالاتر حمایت می‌شود. علاوه بر این، تنظیم کننده های ایالات متحده به طور زیادی درگیر هستند و از وضعیت بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان حمایت می کنند.

علی‌رغم این چشم‌انداز، جامعه بیت‌کوین و کریپتو از آنچه در پیش است خوش‌بین هستند و برخی منتظر رویداد هاوینگ در نیمه اول سال ۲۰۲۴ می‌باشند.

فرآیند هاوینگ بیت کوین مستقیماً بر روی پروتکل بلاکچین رمزگذاری می شود و تقریباً پس از هر چهار سال انجام می شود. در این رویداد، جوایز ماینرها به نصف کاهش می یابد، به این معنی که شبکه چند کوین در آینده منتشر می کند.

اگرچه کوین کمیاب خواهد بود، اما اگر تقاضا ثابت بماند، احتمالاً قیمت‌ها را پشتیبانی می‌کند، ماینرها تحت تأثیر نامطلوب قرار خواهند گرفت زیرا درآمد حاصل از پاداش استخراج بلاک تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. ماینرها باید هزینه های عملیاتی، از جمله قبوض برق را تامین کنند. آنها همچنین باید به طور مرتب تجهیزات خود را ارتقا دهند تا رقابتی باقی بمانند.

قبل از هاوینگ، نرخ هش بیت کوین، علی‌رغم قیمت های بالاتر اما نسبتاً کاهش یافته در ماه های اخیر در حال افزایش است.

از دسامبر ۲۰۲۲، زمانی که بیت کوین به زیر ۱۶۰۰۰ دلار سقوط کرد، نرخ هش بالاتر رفته است و همزمان با قیمت ها افزایش یافته و به ۴۶۵ EH/s در ۸ جولای رسیده است. داده های BitInfoCharts نشان می دهد که نرخ هش از ۲۱ جولای به ۳۲۰ EH/s کاهش یافته است.

منبع: Crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده