آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیش‌بینی می‌شود هاوینگ بیت‌کوین در تاریخ ۲۰ آوریل اتفاق بیفتد.😍

پیش‌بینی می‌شود هاوینگ بیت‌کوین در تاریخ ۲۰ آوریل اتفاق بیفتد.😍

پیش‌بینی می‌شود هاوینگ بیت‌کوین در تاریخ ۲۰ آوریل اتفاق بیفتد.

به گزارش زوم ارز، بسیاری از افسانه‌ها و اصطلاحات درباره بیت‌کوین بر اساس میم‌ها ساخته شده‌اند. “Stacking sats” به خرید بیت‌کوین بدون نیاز به زمان‌بندی بازار اشاره دارد. “HODL” نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با استقامت و بدون اعصاب خوردی از نوسانات بیت‌کوین بهره‌برداری کرد. همچنین، “BUIDL” ایده‌ای را برای تقویت پذیرش بیت‌کوین ارائه می‌دهد.

جالب نیست که رویداد بعدی هالوین بیت‌کوین در تاریخ ۲۰ آوریل برگزار می‌شود؟ بله، تاریخ ۲۰ آوریل در آمریکا به عنوان ۴/۲۰ شناخته می‌شود.

بیت‌کوین به وسیله ماینرها که هنگامی که بلوک‌ها را حل می‌کنند، پاداشی دریافت می‌کنند، به معنای ورود سکه‌های جدید به چرخه می‌باشد. شبکه هر ۲۱۰,۰۰۰ بلوک، پاداش را به نصف می‌کند.

این چهارمین نیمه‌کره شبکه است و در بلوک ۸۴۰,۰۰۰ اتفاق می‌افتد. هنگامی که این بلوک به پایان برسد، پاداش ماینرها به طور ناگهانی از ۶.۲۵ بیت‌کوین (۲۵۹,۰۰۰ دلار) به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین (۱۲۹,۵۰۰ دلار) کاهش می‌یابد.

فعلاً، ۱۲,۵۱۰ بلوک باقی مانده است. با این حال، تاریخ یا زمان دقیقی برای رسیدن به این بلوک وجود ندارد. وب‌سایت‌هایی که با شمارش معکوس به روز می‌شوند، تاریخ‌های متفاوتی را از ۱۱ آوریل تا ۲۱ آوریل نشان می‌دهند.

کارلوس مرکادو، داده‌شناس در شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Flipside Crypto، در حین انجام ۵۰۰ شبیه‌سازی از زمان بلوک‌های بیت‌کوین، نتیجه گرفته است که احتمالاً با رویداد Super Bowl برای علاقه‌مندان به بیت‌کوین همزمان خواهد بود.

زمان بلوک بیت کوین تنظیم شده اما تصادفی است

شبکه بیت‌کوین برای اطمینان از حل سریع بلوک‌ها طراحی شده است، بدون توجه به تعداد ماینرهای فعال در شبکه. ماینرها با افزایش قدرت محاسباتی (نرخ هش)، توانایی بیشتری در حل بلوک‌ها دارند و افزایش قدرت محاسباتی به این معنی است که احتمال استخراج بلوک در دوره‌های زمانی کوتاه‌تر بیشتر است. اگر نرخ هش بیت‌کوین بدون محدودیتی افزایش یابد، زمان بین بلوک‌ها به سرعت کاهش خواهد یافت زیرا ماینرهای جدید به شبکه می‌پیوندند.

ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین، قصد داشت در طول یک دوره زمانی طولانی (احتمالاً بیش از یک قرن) ۲۱ میلیون بیت‌کوین را توزیع کند. اگر بلوک‌ها همیشه در چند ثانیه استخراج شوند و نه چند دقیقه، تمامی عرضه‌ی بیت‌کوین به سرعت بسیار زیادی انجام می‌شد.

بلوک‌ها زمانی استخراج می‌شوند که یک ماینر یک رشته از ارقام را که به عنوان “هش” شناخته می‌شود، با یک شرط عددی خاص ارائه می‌دهد. بیت‌کوین بر اساس سرعتی که ماینرها هش را ارائه می‌کنند، این شرط را تنظیم می‌کند – “مشکل”.

با گذر زمان، مدت زمانی که استخراج کنندگان می‌توانند این پاسخ‌ها را حدس بزنند و بلوک‌ها را با موفقیت کشف کنند، افزایش می‌یابد.

در یک پست وبلاگ که جزئیات شبیه‌سازی‌های خود را نشان می‌دهد، مرکادو توضیح داد که تقریباً هر دو هفته یک‌بار، بیت‌کوین زمان لازم برای استخراج ۲۰۱۶ بلوک قبلی را بررسی می‌کند. اگر آنها “سریع‌تر از حد انتظار تولید شوند، مشکل تا کاهش تولید بالا می‌رود. اگر بلوک‌ها کندتر از حد انتظار تولید می‌شدند، مشکل برای افزایش تولید کاهش می‌یابد.”

“نرخ هش بیت‌کوین (تلاش ماینرها برای تکمیل اثبات کار) عامل تغییرات در زمان استخراج بلوک‌ها تاثیری بر تعداد بیت‌کوین‌هایی که تا به حال تولید شده‌اند نخواهد داشت. زمان استخراج بلوک‌ها توسط پروتکل بیت‌کوین تنظیم می‌شود و با توجه به نرخ هش شبکه و مشکل مورد نظر تغییر می‌کند. با افزایش توان محاسباتی شبکه، نرخ هش و سرعت استخراج بلوک‌ها افزایش می‌یابد و با کاهش توان محاسباتی، نرخ هش و سرعت استخراج بلوک‌ها کاهش می‌یابد.

بیت‌کوین یک سیستم خودکار است که با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده قوانین خود را تنظیم می‌کند تا نرخ هش و زمان استخراج بلوک‌ها را در محدوده‌ای خاص نگه دارد. این منجر به حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از تولید بیت‌کوین به سرعت زیادی می‌شود.

بنابراین، تغییر در زمان استخراج بلوک‌ها تنها به تنظیم نرخ هش و سرعت استخراج بلوک‌ها بستگی دارد و بر میزان تولید بیت‌کوین تا به حال تولید شده تاثیری ندارد.

بیش از ۴۰ درصد از تمامی شبیه‌سازی‌ها در تاریخ ۲۰ آوریل با نصف شدن بیت‌کوین جشن گرفتند.

بنابراین، مرکادو صدها شبیه‌سازی را بر اساس سال قبل اجرا کرد تا ببیند آیا الگوهایی ظاهر شده است یا خیر. شبیه‌سازی‌ها تنظیمات دشواری بالقوه را که توسط نرخ‌های همبستگی بین هزینه‌های تراکنش و قدرت هش پیش‌بینی شده بودند، در نظر گرفتند.

پس از اجرای ۵۰۰ شبیه‌سازی در ۱۰۰ روز بعدی تولید بیت‌کوین، نتایج نشان داد که نصف شدن بیت‌کوین بیشتر در تاریخ ۲۰ آوریل رخ می‌دهد – بیش از ۲۰۰ بار نسبت به ۱۵۳ روز بعد.

مرکادو گفت: “برای محاسبات ریاضی، تولید روزانه بلاک بیت‌کوین در ۳۶۵ روز گذشته دارای چولگی ۰.۰۷- است.”

“این به این دلیل بود که در سه ماهه اول ۲۰۲۳، سه بار تنظیم سختی افزایش یافته بود. اما در غیر این صورت هنوز هم می‌توانم بگویم که سیستم کار می‌کند و بلوک‌ها به طور کلی طبق انتظار پیش می‌روند.”

و در نهایت، بالاترین قیمت بیت‌کوین در حال حاضر ۶۹۰۰۰ دلار است. نصف شدن بعدی در تاریخ ۲۰ آوریل طبیعی است.


منبع: blockworks .co

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده