آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازگشت دامیننس بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته و ورود به فصل جدید.

1703750741-6776de29eae3ca03b367f6461f0818d825fe0c3f.jpg

بازگشت دامیننس بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته و ورود به فصل جدید.

به گزارش زوم ارز، در ۲۰ روز گذشته، بیت کوین چهار درصد از سهم خود در بازار ارزهای دیجیتال را از دست داده و به یک فصل جدید وارد شده است. این کاهش در سهم به این معنی است که ارزهای دیجیتال دیگر بهتر عمل کرده و سرمایه را جذب کرده‌اند.

در صورتی که این روند برای بازه زمانی بزرگتر ادامه یابد، به طور معمول به عنوان “تجمع آلت‌کوین‌ها” یا “فصل‌های دیگر” نیز شناخته می‌شود. در این زمان، معامله‌گران ارزهای دیجیتال معمولاً بخشی از سود خود را به این ارزهای دیجیتال دیگر منتقل می‌کنند و انتظار دارند از نوسانات بالاتر آن‌ها سود ببرند و به یک فصل جدید وارد شوند.

دامیننس بیت کوین به طور خاص یکی از شاخص‌های استفاده شده برای سیگنال‌دهی در این فصل است. این شاخص با تقسیم ارزش بازار بیتکوین بر کل سرمایه محاسبه می‌شود. بنابراین، کاهش در BTC.D نشان‌دهنده این است که سرمایه‌گذاران سرمایه بیشتری را به ارزهای دیجیتال دیگر نسبت به بیت کوین اختصاص می‌دهند.

دامیننس بیت کوین از ۱۶ اکتبر تاکنون به این سطح پایین نرسیده بود و پس از رسیدن به ۵۵.۳۵ درصد در ۷ دسامبر، یک تغییر را نشان می‌دهد.

دامیننس بیت کوین پس از شکستن از پایین‌ترین سطح ماه نوامبر (51.82 درصد) به شدت به 51.43 درصد سقوط کرده است.
دامیننس بیت کوین پس از شکستن از پایین‌ترین سطح ماه نوامبر (۵۱.۸۲ درصد) به شدت به ۵۱.۴۳ درصد سقوط کرده است.

Altseason سوخت و آماده شروع است

در این بازه زمانی، شاخص کل ارزش بازار رمزنگاری ۲ به بالاترین سطح در چند سال گذشته، به مقدار ۷۹۶.۹۵۵ میلیارد دلار رسید. این شاخص خاص، ارزش بازار تمامی ارزهای دیجیتال را به استثنای بیتکوین اندازه‌گیری می‌کند.

لازم به ذکر است که این شاخص از ۱۶ اکتبر تاکنون با یک افزایش ۵۵.۵۷ درصدی بهبود یافته است، که معادل ۲۸۳.۵۶۴ میلیارد دلار افزایش در این دوره است. در ابتدای سال ۲۰۲۳، ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین دارای ارزش بازاری به مقدار ۴۶۸ میلیارد دلار بودند که نشان‌دهنده یک افزایش ۷۰ درصدی بود.

Solana  با افزایش قیمت چشمگیر 1072٪ از سال تا به امروز رهبری فصل را به دست گرفت.
Solana  با افزایش قیمت چشمگیر ۱۰۷۲٪ از سال تا به امروز رهبری فصل را به دست گرفت.

پس از سقوط BNB Chain و سایر رقبای DeFi، جایگاه چهارم را در میان ارزهای رمزنگاری با ارزش به دست آورد.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد بیت‌کوین کش  عاملی برای کاهش تسلط رقیب اصلی خود باشد. سایر گزینه‌های جایگزین نیز به کانون توجه می‌پیوندند، مانند کم سرمایه‌گذاری که توسط هوش مصنوعی ایلان ماسک، Grok، برای یک ابزار پرداخت قابل اجرا در X ذکر شده است.

با این حال، درک این نکته مهم است که آلت کوین ها نقدینگی کمتر و نوسانات بالاتری دارند. این ویژگی‌ها سرمایه‌گذاران را در معرض ریسک‌های بالاتری قرار می‌دهند، بنابراین هنگام سرمایه‌گذاری در آلت‌کوین‌ها باید محتاط باشند. برای درک اینکه در چه پروژه‌هایی سرمایه را به کار می‌برند، بررسی دقیق آنها بسیار مهم است.

منبع: finbold.com

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده