آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا افزایش بیش از ۵۴% دامیننس بیت کوین نشانگر فصل جدیدی است؟

1707981917-bd37b20132baab640319b1a6bd4ac685936b7a16.jpg

آیا افزایش بیش از ۵۴% دامیننس بیت کوین نشانگر فصل جدیدی است؟

به گزارش زوم ارز، در حال حاضر، همزمان با افزایش قیمت بیت‌کوین، دامیننس بیت‌کوین نیز بهبود قابل توجهی را ثبت کرده است و امیدواری‌ها را برای یک فاز عالی در آینده نزدیک تقویت کرده است.

به طور معمول، همانطور که در واقعیت رخ می‌دهد، آلت‌کوین‌ها معمولاً در زمانی که دامیننس بیت‌کوین از یک نقطه بالا شروع به کاهش می‌کند، عملکرد بهتری از نظر قیمت ارائه می‌دهند.

همانطور که در گذشته در چرخه‌های قبلی بازار صعودی رخ داده است، امسال احتمالاً فرصتی خواهیم داشت که با ارزهای جایگزین بیت‌کوین نیز آشنا شویم و به آنها سرمایه‌گذاری کنیم.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

روند دامیننس بیت کوین: بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حاکم است

با توجه به بازگشت بیت کوین به بالای ۵۱,۰۰۰ دلار و ارزش بازار دارایی‌های رمزنگاری شده که به ۱ تریلیون دلار رسیده است، شاخص دامیننس بیت کوین نیز یک شمع سبز را ثبت کرده است. این موضوع به طور موثر فرصت ورود به یک فاز قابل توجه “فصلی” را افزایش می‌دهد.

اصطلاح “altseason” به دوره‌ای در بازار ارزهای دیجیتال اشاره دارد که در آن به طور نسبی “کوین‌های جایگزین” (altcoins) عملکرد قیمت بالاتری نسبت به بیت کوین نشان می‌دهند.

معمولاً این مرحله همزمان با کاهش شاخص دامیننس بیت کوین رخ می‌دهد، اما همیشه پس از مرحله قبلی که در آن همین شاخص رشد قابل توجهی داشته است، رخ می‌دهد.

در واقع، فرآیند چرخش سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال در طول دوره‌های صعودی به شرح زیر است: ابتدا بیت کوین رشد می‌کند و این باعث افزایش در شاخص BTC.DOM می‌شود، سپس اتریوم و سایر کوین‌های جایگزین با کاهش شدید در شاخص BTC.DOM رشد می‌کنند.

در طول چرخه صعودی اخیر، به عنوان مثال از سپتامبر تا دسامبر ۲۰۲۰، این شاخص به طور قابل توجهی افزایش یافت و از ۵۸٪ به ۷۳٪ رسید. از ژانویه ۲۰۲۱ تا مه، سپس به ۴۱٪ کاهش یافت و این باعث ایجاد حالت دیوانه‌کننده در بسیاری از کوین‌های جایگزینی شد که به طور چشمگیری ارزش خود را افزایش دادند.

منبع: tradingview
منبع: tradingview

اگرچه هنوز تا رسیدن به سطوح دامیننسی که در پایان سال ۲۰۲۰ مشاهده شده بود، فاصله داریم، اما همچنان می‌توانیم تأیید کنیم که به نزدیک شدن به لحظه بازگشتی که در آن می‌توانیم رسماً ورود به فصل جدید را جشن بگیریم، نزدیک شده‌ایم.

سلطه بیت کوین به طور چرخه‌ای در حال کاهش است و فضا را برای پروژه‌های جدیدی ایجاد می‌کند که با محصولات نوآورانه روزافزون در حوزه رمزنگاری در حرکت می‌باشند.

در سال جاری، فراتر رفتن از ۶۰ تا ۶۵ درصد برای شاخص مشکل‌ساز خواهد بود، بنابراین می‌توانیم با آغاز آماده‌سازی برای این رویداد، به معامله‌گران دقیق سودهای بزرگی را به ارمغان بیاوریم که از نظر تاریخی معنادار هستند.

در صورتی که از آستانه ۵۵ درصد عبور کنیم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که متریک به یک پمپ دیگر برسد، با هدف احتمالی در محدوده ۵۶ و سپس ۵۸ درصد.

باید مراقب باشیم که از فریب انقباضات منفی فعلی در روزهای آینده غافل نشویم، زیرا این انقباضات ممکن است موقتی باشند و نه شروع واقعی فصل.

درباره زمانبندی، می‌توان فرضیه‌ای مطرح کرد که واقعیت فصل پس از اینکه بیت کوین از بالاترین رکورد قبلی خود به ارزش ۶۹,۰۰۰ دلار فراتر رود، آغاز می‌شود.

آلت‌کوین‌ها از اینجا تا آینده نزدیک همچنان می‌توانند بازدهی مثبتی داشته باشند، اما احتمال وجود دارد که اکثریت آنها تا زمان آغاز مهمانی بیت کوین، عملکرد کمتری نسبت به طلای دیجیتال داشته باشند.

منبع: tradingview
منبع: tradingview

 چندین آلت کوین آماده انفجار هستند

در شرایطی که سلطه بیت کوین برای یکی از آخرین حرکت‌های صعودی خود قبل از سقوط بزرگ مورد انتظار آماده می‌شود، اکنون می‌توانیم خود را با شناسایی ارزهای رمزپایه‌ای که در فاز فصل بعدی عملکرد برتری دارند، آماده کنیم.

در ابتدا، باید بیان شود که اگر یک فصل واقعی وجود داشته باشد، مطمئناً ETH یکی از سکه‌هایی خواهد بود که بیشترین سود را از این وضعیت به دست خواهد آورد. زیرا ETH به عنوان آلت‌کوین برتر در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.

در نمودار قیمت ETH در مقابل بیت کوین، ممکن است پس از یک روند نزولی که از سپتامبر ۲۰۲۲ ادامه داشته است، به مقدار ۰.۰۵ پایین‌تر رفته باشد.

پیش‌بینی‌ها برای ETH این است که در طول فاز نزولی سلطه بیت‌کوین، به ارزش ۰.۰۸ ساتوشی بازگردد، که معادل تقریبی ۸۰۰۰ دلار است.

برای آماده‌سازی، مناسب است که از این به بعد شروع به تبدیل یک بخش کوچک از BTC خود به ETH کنید.

منبع: tradingview
منبع: tradingview

با توجه به سایر ارزهای دیجیتالی که ممکن است در طول فصل آلتس منفجر شوند، تمامی آن‌ها ارزهایی هستند که در ۱۲ تا ۱۶ ماه گذشته در بازار عرضه شده‌اند و هرگز روند صعودی واقعی را تجربه نکرده‌اند.

به این میان می‌توان OP، ARB، TIA، PYTH، DYM، MANTA، ALT، AI، XAI، SUI، SEI و PENDLE را اشاره کرد.

تمامی این سکه‌ها پتانسیل بالایی دارند و می‌توانند عملکرد ترسناکی ارائه دهند، اما در عین حال، در صورت بروز اشتباه، خطرات آشکاری را برای مواجهه با روندهای نزولی خطرناک به همراه دارند.

اهمیت واجب دارد که بسیار محتاط باشید قبل از اینکه خود را به این سکه‌ها متمایز کنید. در طی چند ماه آینده، ممکن است این سکه‌ها با افتی قابل توجه مواجه شوند و سپس در یک فاز بازار صعودی بهبود یابند.

بعضی از این موارد، مانند TIA، در هفته‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته‌اند، بنابراین بهتر است به جای ورود در اوج‌های تاریخی، منتظر یک اصلاح باشیم.

منبع: tradingview
منبع: tradingview

در نهایت، دسته دیگری از آلت‌کوین‌ها وجود دارد که در ماه‌های آینده تحت یک اقدام صعودی قیمت قرار گیرند. این آلت‌کوین‌ها مربوط به بیت‌کوین‌های تاریخی با ارزش بالا هستند که به طور مداوم در طول هر دوره صعودی بازده خوبی ارائه می‌دهند.

در اینجا، در مورد ارزهای رمزنگاری شده مانند XRP، XLM، ADA، LTC، VET، DOGE و TRX صحبت می‌کنیم. این ارزها سابقه خوبی دارند و قبلاً نشان داده‌اند که می‌توانند در زمان‌های مهم ارزشمند باشند.

اما مهم است که عاشق این سکه‌ها نشوید، زیرا آنها فقط در برخی از مراحل سال عملکرد بهتری از بیت‌کوین دارند و در درازمدت همیشه ارزش خود را نسبت به دارایی اصلی ارزهای دیجیتال از دست می‌دهند.

همچنین، آلت‌کوین‌های دیگری وجود دارند که باید هنگام کاهش تسلط بیت‌کوین به دنبال پمپ‌های قوی باشند. این شامل LINK، SOL، AVAX، MATIC، ICP، MNT، BGB و BNB است.

با این حال، حتی در این موارد، پیشرفت سریع ممکن است به عنوان یک انتخاب اشتباه ثابت شود. بهتر است یک برنامه استراتژیک در مورد چگونگی پیش‌بینی در فصل‌های مختلف تنظیم کنید و آماده باشید که فقط در زمان مناسب سوئیچ را اجرا کنید.

ما به شما یادآوری می‌کنیم که این‌ها عملیات‌های پرخطر هستند و افرادی که نمی‌خواهند با نوسانات قیمتی قوی‌تر از آنچه که قبلاً در بیت‌کوین دیده‌اند مقابله کنند، می‌توانند این فرصت‌های سودآور را نادیده بگیرند و بیت‌کوین‌های خود را برای مدت زمان طولانی نگه دارند. همیشه میزان قرار گرفتن در معرض خطر را به دقت ارزیابی کنید و همیشه قبل از ورود به یک روند جدید تحقیقات خود را انجام دهید.


منبع: en.cryptonomist.ch

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده