آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا در زمان هاوینگ BCH می تواند به ۴۰۰۰ دلار برسد؟

آیا در زمان هاوینگ BCH می تواند به 4000 دلار برسد؟

آیا در زمان هاوینگ BCH می تواند به ۴۰۰۰ دلار برسد؟

به گزارش زوم ارز،

  • Bitcoin Cash (BCH) با موفقیت الگوریتم محدودیت اندازه بلاک تطبیقی CHIP-2023-04 را در تراشه‌نت اجرا نموده و یک آسیب‌پذیری اقتصادی مرتبط با سال ۲۰۱۰ را رفع می‌نماید.
  • این به‌روزرسانی به صورت اتوماتیک محدودیت اندازه بلاک BCH را تنظیم می‌کند و هزینه‌های زیرساخت را در سطوح مختلف استفاده از شبکه بهینه می‌کند.

همچنین، با انتظار جامعه بیت کوین برای رویدادهای آینده، اولین نسخه هاردفورک بیت کوین کش (BCH) نیز برای یک به‌روزرسانی اساسی آماده می‌شود.

ارتقاء انجام‌شده در ماه مه ۲۰۲۴ برای بیت کوین کش (BCH) با الگوریتم محدودیت اندازه بلاک تطبیقی CHIP-2023-04، با موفقیت با شماره بلوک ۱۷۴۵۱۹ در چیپ نت فعال شد.

این ارتقاء آسیب‌دیدگی اقتصادی معرفی‌شده در سال ۲۰۱۰ را رفع می‌نماید و منجر به تقسیم شبکه BCH/BTC در سال ۲۰۱۷ نخواهد شد. الگوریتم به طور خودکار محدودیت اندازه بلاک بیت کوین کش را تنظیم کرده و هزینه‌های زیرساخت را در دوره‌های مختلف استفاده بهینه می‌کند.

محدودیت اندازه بلاک برای تعیین پارامترهای فنی زیرساخت شبکه کار می‌کند و پیش‌بینی دقیق هزینه‌های زیرساخت و مقابله با حملات با هدف افزایش هزینه‌های مشارکت شبکه را فراهم می‌کند.

اگر اندازه بلاک‌ها بیش از حد بیشر بشوند، ممکن است کاربران و شرکت‌ها را وادار به هزینه‌کردن منابع برای زیرساخت‌های غیرضروری نماید و آنها را به سوی روش‌های اعتبارسنجی کم‌هزینه و کم‌امن سوق دهد یا حتی آنها را وادار به از سالمت زیرساخت‌های خود غافلگیری نماید و به ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث متمرکز نماید.

با پتانسیل خطر آن برای حریم خصوصی، استقلال و حاکمیت مالی تمام کاربران شبکه می‌تواند این تغییر‌ها به شدت زیر سؤال ببرد.

اکثر شبکه‌های مشابه بیت‌کوین مانند (BCH، BTC، BSV، XEC و غیره) از محدودیت‌های ثابت بلوک برای جلوگیری از افزایش اندازه بلوک استفاده می‌کنند. برای شبکه اصلی بیت‌کوین کش، محدودیت فعلی آن ۳۲ مگابایت است.

هر چه استفاده از شبکه بیشتر می‌شود، این محدودیت ممکن است ثابت بماند که باعث ناپیوستگی و قابلیت پیش‌بینی کمتر هزینه‌های تراکنش و زمان تأیید می‌شود. این کاهش، بسیاری از کاربران را به راه‌های تراکنش جایگزینی که به امنیت شبکه و اقتصاد استخراج سود نخواهد رساند، ترغیب می‌کند.

محدودیت‌های ثابت تنها از طریق ارتقاء هماهنگ شبکه قابل تغییر است و از ناحیه‌هایی مانند حملات Rayntou محافظت نمی‌کند و شبکه‌های رقیب و مخالفان پول نقد نظیر به نظیر را آسیب پذیر می‌کند. با تطبیق اندازه بلوک، این آسیب‌پذیری‌ها به طور خودکار در طول زمان کاهش می‌یابند.

الگوریتم بیت‌کوین کش به طور اعتقادی به روز می‌شود و بازتاب شبکه را دنبال می‌کند. در دوره‌های کاهش استفاده، محدودیت اندازه بلوک به تدریج کاهش می‌یابد تا منابع زیرساز حفظ شوند. از سوی دیگر، در دوره‌های گسترش سریع، محدودیت می‌تواند تا دو برابر اندازه فعلی آن در سال افزایش یابد.

بیت‌کوین کش در روزهای اخیر یک رشد قوی داشته است. در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت BCH 14% افزایش یافته است و در حال حاضر با قیمت ۴۶۲.۹۰ دلار و ارزش بازار ۹.۱ میلیارد دلار معامله می‌شود. همچنین حجم معاملات روزانه با افزایش ۷۵ درصدی به ۸۲۶ میلیون دلار رسیده است.

همانطور که از گزارش‌های Cryptonews فلش مشخص است، بیت‌کوین کش در ۱۹ روز آینده دوره نصف شدن خود را آغاز خواهد کرد و برای ۴ آوریل برنامه‌ریزی شده است.

متن بازنویسی شده: تنظیمات پاداش بلوک از ۶.۲۵ BCH (معادل ۲۵۷۷ دلار) به ۳.۱۲۵ BCH (تقریباً ۱۲۸۸ دلار) کاهش یافته است. واضح است که نصف شدن BCH 19 روز قبل از وقوع تقسیم نصف بیت کوین اتفاق می افتد. منبع: crypto-news-flash.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید