آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

الکس تپسکات Alex Tapscott کیست؟ | بیوگرافی بنیانگذار NextBlock Global

بیوگرافی الکس تپسکات (Alex Tapscott)

بیوگرافی الکس تپسکات (Alex Tapscott):

الکس تپسکات (Alex Tapscott) و پدرش دون تپسکات   (Don Tapscott)، در حوزه ی ارز های دیجیتال افراد تاثیر گذار و مهمی هستند که در ادامه ی متن بیشتر با این فرد مشهور آشنا میشویم.

الکس تپسکات در سال ۱۹۸۶ در تورنتو کانادا متولد شده (۳۴ ساله است) ,وی نویسنده و مشاور تجارت کانادایی است که کارهای او حول کاربردهای فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه ای مانند بیت کوین میچرخند. وی در دانشگاه بالادست کانادا تحصیل کرده و دارای مدرک کارشناسی حقوق از کالج آمهرست (Amherst) واقع در ماساچوست است و در سال ۲۰۰۸ فارغ التحصیل شده است. او مدیرعامل و بنیانگذار NextBlock Global ، که یک شرکت سرمایه گذاری برای ارزهای رمزپایه است می باشد.

او با پدرش دون تپسکات توانستند موسسه ی تحقیقات بلاکچین   (The Blockchain Research Institute)  را در دنیا تاسیس کنند  که اعضای آن کوکاکولا (CocaCola)، اگزون موبایل  (Exxon Mobil)، مایکروسافت (Microsoft) و تنسنت (Tencent) هستند.

تپسکات با همراهی پدرش دون تپسکات، کتاب Blockchain Revolution را  در سال ۲۰۱۶ نوشته و نام این کتاب انقلاب بلاکچین است که یکی از دلایل شهرت وی نیز محسوب می شود. (پدرش دون تپسکات تاجر و نویسنده است) البته آنها در زمینه ی بلاکچین اطلاعات بسیار بالایی داشتند. که در آن زمان این کتاب به عنوان پرفروش ترین کتاب Globe and Mail و همچنین ستاره تورنتو شناخته شد. همچنین وی ویراستار و مشاور در کتاب انقلاب خدمات مالی  (Financial Services Revolution)  است, که عنوان دوم این کتاب بلاکچین چگونه پول، بازار و بانکداری را تغییر می‌دهد؟ می باشد.

در سال ۲۰۱۶، تپسکات اولین سخنرانی خود را در TEDxSanFrancisco برگزار کرد وی در حال حاضر در هیئت مشاوره انتخابات کانادا، آژانس مستقل و غیرحزبی مسئول برگزاری انتخابات و همه پرسی های فدرال، عضویت دارد. او همچنین به عنوان عضو هیئت مشورتی در مراحل اولیه راه اندازی ، از جمله Paycase و nuco، فعالیت می کند. در سال ۲۰۱۶، تپسکات به طور مشترک جلسه ای از سهامداران بلاکچین را تشکیل داد تا درباره ی حاکمیت اکوسیستم بلاکچین بحث کنند.


عملکرد الکس تپسکات (Alex Tapscott):

در سال ۲۰۱۷ ، او اعلام کرد که NextBlock پس از اینکه شرکت اظهارات نادرست و گمراه کننده ای در مواد بازاریابی خود ارائه داد، مجبور به لغو برنامه های IPO شد، زیرا توسط شرکت بیمه کننده ی آنها، CIBC کنار گذاشته شد.

الکس در سال ۲۰۱۹ به رشد و توسعه ی تحقیقات خود در زمینه ی بلاکچین ادامه داد تا موفق به ساخت مشاغل جدیدی از جمله انتشاراتی اینسد (INSEAD) شد و آن را تاسیس کرد.

وی کتاب ترومن (Trumman) نوشته ی دیوید مک کالو (David McCullough) را توصیه کرده به خواندنش و جزو ده کتاب برتری که رهبران بلاکچین (یعنی تپسکات که بنیانگذار موسسه ی تحقیقاتی بلاکچین است) معرفی کردند شده است.

طبق گزارشی الکس در یک کنگره سخنرانی عجیبی میکند که عبارت است از: بلاکچین قدرت بانک ها را سلب خواهد کرد و… وی معتقد است هنوز کار های زیادی باید صورت گیرد تا شبکه ی بلاکچین مورد استفاده ی شهروندان عادی سراسر جهان قرار بگیرد و نیاز به گسترش و توسعه ی فناوری آن است ولی در آینده ای نه چندان دور این تغییرات پیشرفته شکل خواهد گرفت.

منبع : زوم ارز


با افراد بیشتری آشنا شوید:

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده