آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیش‌بینی برنشتاین: قیمت بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید!

پیش‌بینی برنشتاین: قیمت بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید!

به گزارش زوم ارز، جریان های ورودی بیت کوین ETF از انتظارات فراتر رفته است.

کارگزاران با اطمینان بیشتری به هدف قیمتی ۱۵۰ هزار دلاری بیت کوین نگاه می‌کنند.

سهام استخراج بیت کوین به عنوان بهترین راه برای افزایش رشد بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.

تحلیلگران شرکت برنشتاین تصریح کردند که اکنون بیشتر معتقدند بیت کوین تا اواسط سال ۲۰۲۵ به قیمت ۱۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید، پس از اینکه بزرگترین دارایی دیجیتال در سال جاری به بالاترین ارزش خود رسید.

آن‌ها همچنین پیش‌بینی کرده‌اند که پس از رویداد بعدی هاوینگ، بیت کوین با وجود کاهش قیمت سهام، به “شکست” می‌خورد و بعضی از ماینر‌ها تقاضای صعودی خود را تکرار می‌کنند.

این کارگزار نظر خود را درباره هدف قیمتی ۱۵۰,۰۰۰ دلاری خود تاکید کرد و با استناد به جریان‌های پررونق ETF مدعی شد که سرمایه‌گذاران باید سهام استخراج بیت کوین را تهیه کنند تا در معرض رالی آینده باشند.

سهام شرکت‌های معدن‌کننده در معاملات اولیه روز دوشنبه با افت‌های قابل توجهی روبرو شدند، به عنوان مثال CleanSpark   با ۹% کاهش، Marathon Digital (MARA) با ۶.۷% کاهش و Riot Platforms (RIOT) با ۲.۵% کاهش در زمان انتشار.

تحلیلگران گاوتام چوگانی و ماهیکا ساپرا معتقدند که استخراج‌کنندگان بیت کوین اصلیاً سهام خرده‌فروشی را دنبال می‌کنند و مؤسسات از پروکسی‌های بیت کوین دوری می‌جویند، زیرا سرمایه‌گذاران سنتی هنوز باور کافی به ارزهای دیجیتال ندارند و به تدریج به سمت آن‌ها نزدیک می‌شوند.

تحلیلگران بیان کردند: “با رسیدن بیت کوین به بالاترین میزان ۷۱,۰۰۰ دلار، منتظر است که علاقه نهادی به سهام بیت کوین ناتوان شود و افزودند که استخراج کنندگان بیت کوین ار دیجیتال بزرگترین متحصل باشند.”

تولیدکنندگان بیت‌کوین نیاز به “صبر بیشتر” دارند. افزایش قیمت بیت‌کوین و کارمزد تراکنش‌ها باعث کاهش سودآوری ماینرها تا نصف می‌شود، حتی اگر هزینه تولید دوبرابر شود. تحلیلگران اظهار داشتند که شرکت‌های Riot و CleanSpark با درصدهای حاشیه ناخالص ۷۰ و ۶۰ درصد به ترتیب بیشترین سود را به دست می‌آورند. روند بلند بیت‌کوین و ماینرهای کوتاه است. استراتژی پشت این معاملات این است که خرید ETF های نقدی به جای استخراج سهام موجب کاهش خطرات در آینده می‌شود. قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه بیش از ۴ درصد افزایش یافته و به حدود ۷۲۲۶۹ دلار رسیده است. اندیس CoinDesk 20 نیز با افزایش ۴ درصد به رشد پرداخته است.

منبع: coindesk.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید