آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز آرپا ARPA چیست؟

ارز آرپا ARPA چیست؟

ارز آرپا ARPA چیست؟ در این مقاله شما می توانید با این ارز دیجیتال و شبکه ارائه دهنده آن به طور کامل آشنا شوید. اول از همه لازم است که بگوییم شبکه ارائه دهنده این ارز دیجیتال آرپا چین Arpa Chain می باشد. آرپا چین در سال ۲۰۱۸ به بازار رمز ارزها معرفی شد و تا کنون توانسته است با افزایش همکاری خود با دیگر کمپانی ها بسیار خوب ظاهر شود.

اگر قصد سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال را دارید، می توانید از این مقاله برای شناخت بیشتر ارز دیجیتال ARPA استفاده نمایید. همچنین به شما کیف پول هایی را معرفی خواهیم کرد که برای ذخیره سازی رمز ارز ARPA مورد استفاده قرار می گیرد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال آرپا ARPA چیست؟

ارز دیجیتال آرپا ARPA چیست؟
ارز دیجیتال آرپا ARPA چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، رمز ارز ARPA توکن ارائه شده آرپا چین ARPA Chain می باشد. ARPA یک راه حل لایه ۲ مبتنی بر بلاکچین برای محاسبات حفظ حریم خصوصی  است که توسط MPC فعال شده است. ARPA در آپریل سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. پروتکل MPC آرپا، راه هایی را برای چندین نهاد ایجاد می کند تا به طور مشترک داده ها را تجزیه و تحلیل کنند و در عین حال ورودی داده های هر طرف را خصوصی و ایمن نگه دارند.

توسعه دهندگان می توانند dApp های حفظ حریم خصوصی را بر روی بلاکچین های سازگار با ARPA بسازند. به طور کلی آرپا ARPA یک شبکه محاسباتی امن سازگار با بلاکچین است. ARPA از نظر رمزنگاری قراردادهای هوشمند خصوصی، حفاظت از حریم خصوصی در استفاده از داده ها و همچنین اشتراک گذاری محاسباتی مقیاس پذیر را امکان پذیر می کند.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال آرپا ARPA

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال آرپا ARPA
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال آرپا ARPA

شبکه ارز دیجیتال آرپا یعنی آرپا چین ARPA Chain در آپریل سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. از جمله بنیانگذاران آرپا Felix Xu می باشد. وی فارغ التحصیل دانشگاه نیویورک می باشد. همچنین Felix Xu تحقیقات بخش بلاکچین و سرمایه گذاری در مراحل اولیه را در Fosun Group یکی از بزرگترین شرکت ها در چین رهبری کرده است.

یکی دیگر از بنیانگذاران آرپا، Yemu Xu می باشد. این فرد در ARPA مسئول بازاریابی می باشد. لازم به ذکر است که اکثر اعضا دارای تجربه طولانی مدت در شرکت های معروف هستند و از حمایت قوی دانشگاه ها و شبکه های صنعتی برخوردار هستند و در نتیجه توسعه پروژه را تسهیل می کنند.


عملکرد آرپا چین ARPA Chain چگونه است؟

عملکرد آرپا چین ARPA Chain چگونه است؟
عملکرد آرپا چین ARPA Chain چگونه است؟

Mpc در شبکه آرپا چین به مجموعه ای از طرفین اجازه می دهد تا به طور مشترک یک تابع را بر روی ورودی های خود محاسبه کنند و در عین حال آنها را خصوصی نگه دارند. صحت محاسبات حتی در شرایط مخرب با استفاده از MAC قابل تایید است.

از دیگر مواردی که در ارتباط با عملکرد این پروژه می توان گفت این است که بلاکچین رمز ارز آرپا از امنیت بالایی برخوردار است و باعث افزایش توانایی این پروژه شده است. به طوری که می توان از ان برای ساخت و طراحی برنامه های غیرمتمرکز و سیستم های بانکی استفاده نمود.


ویژگی های آرپا چین ARPA Chain

ویژگی های آرپا چین ARPA Chain
ویژگی های آرپا چین ARPA Chain

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از ویژگی های پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال ARPA یعنی ARPA Chain آشنا شوید.

۱.حریم خصوصی و امنیت

MPC به مجموعه ای از طرفین اجازه می دهد تا به طور مشترک یک تابع را بر روی ورودی های خود محاسبه کنند و در عین حال آنها را خصوصی نگه دارند. صحت محاسبات حتی در شرایط مخرب قابل تایید است.

۲.انعطاف پذیری و سازگاری

شبکه ARPA انعطاف پذیر، آسان برای استفاده و سازگار با بلاکچین های موجود مانند اتریوم و ایاس EOS است.

۳.مقیاس پذیری و کارایی

عملکرد سریع لایتنینگ برای پذیرش انبوه از طریق محاسبات قابل تایید.


اهداف شبکه آرپا چین ARPA Chain

اهداف شبکه آرپا چین ARPA Chain
اهداف شبکه آرپا چین ARPA Chain

شایان به ذکر است که هدف ARPA تضمین امنیت اطلاعات می باشد. علاوه بر این، شبکه آرپا چین ARPA Chain در نظر دارد تا در آینده به اهداف زیر دسترسی پیدا کند.

  1. قرارداد هوشمند خصوصی کارآمد برای توسعه دهندگان DApp
  2. اجاره داده های فردی و سازمانی با حفظ حریم خصوصی
  3. زیرساخت بسیار مقیاس پذیر از طریق اشتراک گذاری محاسباتی

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آرپا ARPA

قیمت رمز ارز ARPA در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۶ اکتبر سال ۲۰۲۱ برابر  با ۰.۱۴۸۷۷۱ دلار می باشد. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر با ۱۲۷،۵۴۳،۷۵۱ دلار است.

رمز ارز آرپا در ۲۴ ساعت گذشته دارای ۴.۶۴% رشد قیمت بوده است. این رمز ارز در حال حاضر در رتبه ۳۲۸ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. همچنین شایان ذکر است که ارز دیجیتال ARPA در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید نمودار قیمت ارز دیجیتال ARPA را مشاهده نمایید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آرپا ARPA
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال آرپا ARPA

خرید و فروش ارز دیجیتال آرپا ARPA چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال آرپا ARPA چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال آرپا ARPA چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ARPA می توانید از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایید. به همین دلیل باید در ابتدا در صرافی ثبت نام نمایید. سپس به احراز هویت بپردازید. بهتر است که قبل از انجام فرآیند ثبت نام و احراز هویت آموزش های لازم را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود قادر به خرید مستقیم رمز ارز آرپا ARPA نمی باشند. به همین دلیل می توانند یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده، و آن را در صرافی ها به رمز ارز ARPA تبدیل کنند.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ARPA

arpa 6همانطور که در قسمت قبلی مقاله گفته شد، شما می توانید از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ARPA برای خرید و فروش استفاده نمایید. کاربران قادر خواهند بود برای شناخت صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال آرپا ARPA به سایت کوین مارکت مراجعه نمایند.

رمز ارز آرپا در صرافی هایی همچون Binance، Coinbase، Huobi Global، CoinEx و … پشتیبانی می شود. کاربران می توانند رمز ارز ARPA را در این صرافی ها با جفت ارزهای USDT، BTC، BNB و … معامله کنند.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال آرپا

arpa 7در مقالات مربوط به رمز ارزها بسیار بیان شده است که کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری هستند که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. کاربران می توانند از کیف پول های مناسب برای ذخیره سازی رمز ارز مورد نظر استفاده کنند. لازم به ذکر است که در مرحله اول امنیت کیف پول باید مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین توجه نمایید که آیا کیف پول انتخابی شما از رمز ارز مورد نظر پشتیبانی می کند یا خیر. در ادامه به معرفی چند نمونه از کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال آرپا ARPA خواهیم پرداخت.

۱.کیف پول سیف پل SafePal

کیف پول سیف پل یک کیف پول نرم افزاری است که می تواند برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ARPA گزینه مناسبی به شمار رود. علاوه براین، کیف پول سیف پل از تعداد بیشماری از رمز ارزها پشتیبانی می کند.

۲.کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست همانند کیف پول سیف پل یک کیف پول نرم افزاری است. کاربران می توانند این کیف پول را به راحتی بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند و از آن برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ARPA استفاده کنند.


آینده ارز دیجیتال آرپا ARPA Chain چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال آرپا ARPA چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال آرپا ARPA چگونه است؟

رمز ارز آرپا ARPA توانسته است تا همکاری های گسترده ای را با پروژه های مهم انجام دهد. این امر توانسته است به رشد این پروژه کمک نماید. به علاوه این ارز دیجیتال دارای اهداف و ویژگی هایی می باشد که نشانگر آینده ای روشن برای آن است.

به طور کلی در ارتباط با آینده ارز دیجیتال عوامل بسیاری موجود می باشد که کاربران باید قبل از سرمایه گذاری به بررسی و جستجو بپردازند. برای مثال بررسی نقشه راه، میزان تلاش و اهداف پلتفرم از جمله عوامل تاثیرگذار بر آینده و قیمت رمز ارز است.


کلام پایانی ارز آرپا ARPA چیست؟

با خواندن این مقاله می توانید با رمز ارز آرپا ARPA، آرپا چین ARPA Chain، اهداف و ویژگی های این رمز ارز آشنا شوید. همانطور که در این مقاله گفته شد آرپا چین ARPA Chain پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال ARPA می باشد و در سال ۲۰۱۸ وارد بازار رمز ارزها شد.

امنیت، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری از جمله ویژگی های پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال ARPA می باشد. این پلتفرم اهداف متعددی را برای آینده در نظر دارد که می تواند با رسیدن به این اهداف آینده روشنی را در جامعه ارزهای دیجیتال رقم بزند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی و لازم در ارتباط با رمز ارز آرپا ARPA را دریافت نموده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز آرپا ARPA” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

4 دیدگاه دربارهٔ «ارز آرپا ARPA چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده